همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    با سلام
    2تا سوال داشتم راجب جفتم اگر اساتید یا تجربه جواب بدن ممنون میشم
    جفت من حدودا 8ماهه گرفتم تو این مدت دوماه قبل که جفتگیری کردن و واسشون لونه گذاشتم 2تا تخم کردن عروس ماده شب میرفت تو لونه اما رو تخمها نمینشست صبح هم که بیرون میومد نر یه نیم ساعت بعد میرفت تو(این تخم گذاری در حالی بود که رابطشون اصلا باهم خوب نبود و به هیچ عنوان جفتشون باهم تو لونه نمیرفتن این بی احساسی بیشتر از سمت نر بود)تا اینکه یک هفته گذشت و تخمارو کندلینگ کردم دیدم نطفه تشکیل نشده(به نظرم چون روشون نیمخوابیدن اصلا تا نطفه بخواد تشکیل بشه) بعد جفت رو جدا کردن و تقویتشون کردم الان یه هفتس گذاشتم پیش هم و هر روز جفتگیری میکنن یه صورت کامل 1/2دقیقه طول میکشه من لونه رو گذاشتم و نر هم تو لونه میره همش اما ماده رو راه نمیده.اما سوالهام:
    1)اینکه دلیل اینکه ماده میرفت تو لونه اما رو تخمها نمی خوابید چی میتونه باشه؟ و اینکه رفتارشون چرا اینقد با هم بد بده؟
    2)آیا بعد از اینکه تخمها رو کندلینگ کردم و نطفه دار نبود آیا حدس من درسته مبنی بر اینکه چون رو تخمها نخوابیدن نطفه تشکیل نشده؟
    و در آخر عذر نیخوام بابت طولانی شدن پست و اگر کار خاصی لازمه تا واسه جفت انجام بدم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط spadana نمایش پست ها
    کمک فوری

سلام دوستان من امروز یک جوجه عروس گرفتم (150 ت )فروشنده می گفت نر هست به چند فروشنده دیگر هم گفتم دو تاش می گفتند نر هست ولی یکشون گفت ماده هست لطفا کمک کنید (می خواهم حتما نر باشه)

در ضمن وحشی هست ولی روی دست هم بند میبشه ولی هیچی نمی خوره و روی پاش یک حلقه هست ولی نوشته اش نامشخصه!! لطفا سنش را هم تخمین بزنید ...
    سلام
    تشخیص جنسیت خیلی سخته تو جوجگی هر کیم میگه این مادس یا نره 60به40 میگه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_lovely نمایش پست ها
    ولا سبزیجاتو طبق گفته دوستان توی همین انجمن رفتم تهیه کردم (جعفری گشنیز شاهدونه کتان )
    اگه مورد دیگه ای هم هست بفرمایید
    بعدش اون سیاهی نوکش خوب میشه یا همینطوری میمونه؟(فک کنم بدونم چرا اینطوری شده. صبح که میشه خودشو میزه به قفس و نوکشو میکوبه به دیواره که اینطوری شده)
    بهره که از پرنده فروشی هفت تخم تهیه کنید چون درصداش هم تقریبن درست هست و هفت تخم رو با ارزن موقع جفتگیری نسبت 1به 8 قاطی نید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها
    با سلام
    جفت من حدودا 8ماهه گرفتم تو این مدت دوماه قبل که جفتگیری کردن و واسشون لونه گذاشتم 2تا تخم کردن عروس ماده شب میرفت تو لونه اما رو تخمها نمینشست صبح هم که بیرون میومد نر یه نیم ساعت بعد میرفت تو(این تخم گذاری در حالی بود که رابطشون اصلا باهم خوب نبود و به هیچ عنوان جفتشون باهم تو لونه نمیرفتن این بی احساسی بیشتر از سمت نر بود)تا اینکه یک هفته گذشت و تخمارو کندلینگ کردم دیدم نطفه تشکیل نشده(به نظرم چون روشون نیمخوابیدن اصلا تا نطفه بخواد تشکیل بشه) بعد جفت رو جدا کردن و تقویتشون کردم الان یه هفتس گذاشتم پیش هم و هر روز جفتگیری میکنن یه صورت کامل 1/2دقیقه طول میکشه من لونه رو گذاشتم و نر هم تو لونه میره همش اما ماده رو راه نمیده.اما سوالهام:
    1)اینکه دلیل اینکه ماده میرفت تو لونه اما رو تخمها نمی خوابید چی میتونه باشه؟ و اینکه رفتارشون چرا اینقد با هم بد بده؟
    2)آیا بعد از اینکه تخمها رو کندلینگ کردم و نطفه دار نبود آیا حدس من درسته مبنی بر اینکه چون رو تخمها نخوابیدن نطفه تشکیل نشده؟
    و در آخر عذر نیخوام بابت طولانی شدن پست و اگر کار خاصی لازمه تا واسه جفت انجام بدم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
    سلام
    1 چندتا دلیل میتونه داشته باشه که از همه مهمترش به نظر من تجربه نداشتن در تخمگذاری هست دلایل دیگه کمبود جا-کمبود غذا-نامناسب بودن لونه-استرس-جای شلوغ و... هست
    2 تخم از روز اول نطفش پیدا نیست و ممکنه چون روش نخوابیده نطفه پیدا نشده و همینطور ممکنه که تخم ها بی نطف بوده باشن
    ولی با نخوابیدن روی تخم جنین رشد نمیکنه و با کند لینک هم مشخص نمیشه

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    سلام
    1 چندتا دلیل میتونه داشته باشه که از همه مهمترش به نظر من تجربه نداشتن در تخمگذاری هست دلایل دیگه کمبود جا-کمبود غذا-نامناسب بودن لونه-استرس-جای شلوغ و... هست
    2 تخم از روز اول نطفش پیدا نیست و ممکنه چون روش نخوابیده نطفه پیدا نشده و همینطور ممکنه که تخم ها بی نطف بوده باشن
    ولی با نخوابیدن روی تخم جنین رشد نمیکنه و با کند لینک هم مشخص نمیشه

با تشکر
    من هم به شخصه با بی تجربگی جفت کاملا موافق هستم چون از نظر تغذیه مشکلی نداشت و بیشتر غذاهای مجاز رو میدادم بهشون.محلی هم که هستند فقط پرنده های دیگم هستند که فقط صداشون رو میشنون اما بهم دید ندارن خوشبختانه استرس هم وارد نشده و در کمال آرامش بودن
    راجب نطفه دار بودن یا نه خیلی ها گفتن نر نطفه نداره اما من بیشترین تاکیدم بر همین بود که چون روی تخمها نخوابیدن نطفه تشکیل نشده
    به نظرتون امکان داره این بار تجربه و سن جفت بالاتر رفته باشه با توجه به اینکه 2ماه از اون تخم گذاری میگذره و تخمی که انشالله تا چند روز دیگه میذارن رو بخوابن روش؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968

با تشکر
    من هم به شخصه با بی تجربگی جفت کاملا موافق هستم چون از نظر تغذیه مشکلی نداشت و بیشتر غذاهای مجاز رو میدادم بهشون.محلی هم که هستند فقط پرنده های دیگم هستند که فقط صداشون رو میشنون اما بهم دید ندارن خوشبختانه استرس هم وارد نشده و در کمال آرامش بودن
    راجب نطفه دار بودن یا نه خیلی ها گفتن نر نطفه نداره اما من بیشترین تاکیدم بر همین بود که چون روی تخمها نخوابیدن نطفه تشکیل نشده
    به نظرتون امکان داره این بار تجربه و سن جفت بالاتر رفته باشه با توجه به اینکه 2ماه از اون تخم گذاری میگذره و تخمی که انشالله تا چند روز دیگه میذارن رو بخوابن روش؟
    امکانش زیاده فقط تغذیه ئانه های گرم و محرک نباشه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    کمک فوری

سلام دوستان من امروز یک جوجه عروس گرفتم (150 ت )فروشنده می گفت نر هست به چند فروشنده دیگر هم گفتم دو تاش می گفتند نر هست ولی یکشون گفت ماده هست لطفا کمک کنید (می خواهم حتما نر باشه)

در ضمن وحشی هست ولی روی دست هم بند میبشه ولی هیچی نمی خوره و روی پاش یک حلقه هست ولی نوشته اش نامشخصه!! لطفا سنش را هم تخمین بزنید ...
    سلام.این جوجه رو از تکثیر کننده خریدید؟به سنش اطمینان دارید؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    با سلام
    سلام.میشه از جفتتون عکس بگذارید؟تخم های دفعه ی اول تخم های مستی بوده و ماده واسه همین چون جفت رو انتخاب نکرده بوده توی لونه موندگار نبوده.تخم ها پوچ بودن چون اصلا جفت گیری نمیکردن احتمالا.
    اگر جفت شده بودن حتی روی تخم های پوچ میخوابیدن.جفت مولد خریدید یا تک تک یا بعنوان جفت؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - عروس هلندی- فنچ- بلدرچین-ماهی های آکواریومی
    شماره عضویت
    14225
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.این جوجه رو از تکثیر کننده خریدید؟به سنش اطمینان دارید؟
    سلام از فروشنده خریدم که داخل یک قفس 1.5 متری حدود 20 تا 30 عدد عروس داشت که می گفت همگی جوجه هستند و عروس های بالغ را به صورت جفت و قیمتی بالاتر می فروخت ولی امروز که رفتم بخرم فروشنده اصلی نبود و سن دقیقش را اون طرف نمی دانست و فقط این را که انتخاب کردم گفت نر هست... البته به چند فروشنده دیگر هم که نشان دادم همگی می گفتند که جوان و جوجه هست ولی فقط در نر ماده بودنش اختلاف بود ( مثلا یکی می گفت چون رنگ لپ ش قرمز کم رنگه مادس و یکی می گفت از حالت دمش نره) به هر حال من بیشتر دوست داشتم نر باشه که حداقل یک سوتی و صدایی بعد ها بتونه در بیار و تخم پوچ نکنه...

الان بعد از چند ساعت از خرید خیلی رام شده و ترسش ریخته ولی خیلی کم صداس فقط وقتی می پره یک صدایی می کنه برای همین بیشتر دارم شک می کنم که ماده هست چون این جور که من خوندم ماده ها خیلی زودتر دستی می شند!!!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام از فروشنده خریدم که داخل یک قفس 1.5 متری حدود 20 تا 30 عدد عروس داشت که می گفت همگی جوجه هستند و عروس های بالغ را به صورت جفت و قیمتی بالاتر می فروخت ولی امروز که رفتم بخرم فروشنده اصلی نبود و سن دقیقش را اون طرف نمی دانست و فقط این را که انتخاب کردم گفت نر هست... البته به چند فروشنده دیگر هم که نشان دادم همگی می گفتند که جوان و جوجه هست ولی فقط در نر ماده بودنش اختلاف بود ( مثلا یکی می گفت چون رنگ لپ ش قرمز کم رنگه مادس و یکی می گفت از حالت دمش نره) به هر حال من بیشتر دوست داشتم نر باشه که حداقل یک سوتی و صدایی بعد ها بتونه در بیار و تخم پوچ نکنه...

الان بعد از چند ساعت از خرید خیلی رام شده و ترسش ریخته ولی خیلی کم صداس فقط وقتی می پره یک صدایی می کنه برای همین بیشتر دارم شک می کنم که ماده هست چون این جور که من خوندم ماده ها خیلی زودتر دستی می شند!!!
    سلام.یه نکته عرض کنم خدمتتون که اصلا ربطی بین رام شدن نر و ماده نیست.این قضیه به کنار.
    پرنده ی شما یک ماده ی ظاهرا بالغ وارداتی هست به اعتقاد من.

صفحه 750 از 1915 نخستنخست ... 25065070073173273373473573673773873974074174274374474574674774874975075175275375475575675775875976076176276376476576676776876980085012501750 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 10 مهمان ها)