کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi69 نمایش پست ها
    این عروس من بیش از حد بهم وابسته شده و از جلو چشمش دور میشم ساختمون رو روی سرش میزاره

از قفس هم بیرون میاد همش بال میزنه میاد روی شونم و شروع به بوس دادن میکنه و مثل کنه بهم میچسبه
    چجوری این وابستگی رو از بین ببرم؟
    یه عروس آوردم خونه نر بود تا شاید با هم جفت بشن اما از دست این عروسم حسابی کتک خورد
    قبلا هم اون طوطی سبزه رو گاز میگرفت اهالی خونوادم رو هم گاز میگیره و بهشون حمله میکنه
    اکثر اوقات هم کف قفس میشینه و حرکاتی که رو انجام میده که عروس هایی که تخم گذاشتن انجام میدن
    چرا همه رو گاز میگیره؟ یعنی یه رگ از سگ داره؟

مستی هم میکنه غذاش هم از این بسته بندی خارجی هست
    فکر کنم غذای طوطی های استرالیایی بود 40 تومن خریدم
    چون تو خانواده بیشتر شما باهاش بازی میکنید و به شما حساس شده
    برای همین بقیه رو گاز میگیره
    پرنده شما هم لوس شده و باید کم کم زمان بیرون بودنش رو به3و4 ساعت برسوندی
    داخل قفس هم باید اسباب بازی باشه تا حوصلش سر نره

همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi69 نمایش پست ها
    این عروس من بیش از حد بهم وابسته شده و از جلو چشمش دور میشم ساختمون رو روی سرش میزاره از قفس هم بیرون میاد همش بال میزنه میاد روی شونم و شروع به بوس دادن میکنه و مثل کنه بهم میچسبه چجوری این وابستگی رو از بین ببرم؟ یه عروس آوردم خونه نر بود تا شاید با هم جفت بشن اما از دست این عروسم حسابی کتک خورد قبلا هم اون طوطی سبزه رو گاز میگرفت اهالی خونوادم رو هم گاز میگیره و بهشون حمله میکنه اکثر اوقات هم کف قفس میشینه و حرکاتی که رو انجام میده که عروس هایی که تخم گذاشتن انجام میدن چرا همه رو گاز میگیره؟ یعنی یه رگ از سگ داره؟ مستی هم میکنه غذاش هم از این بسته بندی خارجی هست فکر کنم غذای طوطی های استرالیایی بود 40 تومن خریدم
    همان طور که کاربر محترم abolfazl هم اشاره کردند باید پرنده تان را بیشتر در جمع قرار دهید . من نمونه پرنده شما را که پیش یکی از اقوام بود دیده بودم . فقط با صاحب خودش خوب بود و به محض اینکه ایشان محل را ترک میکرد دنبالش پرواز میکرد و نسبت به بچه ها هم خیلی واکنش نشان میداد اما از وقتی قفسش را از اتاق خودشان که همیشه ساکت بود به محل پر رفت و امد منزل منتقل کردند و افراد دیگر را هم میدید کم کم این گونه حالتهایش هم از بین رفت و خیلی راحت در جمع صحبت هم می کند. البته این مورد را هم نمی توان نادیده گرفت که بعضی عروس هلندیها ذاتا ارام تر و برخی وحشی ترند(در شرایط یکسان)

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی مرغ عشق
    شماره عضویت
    15046
    سلام دوستان.
    دىشب براى من ىک عروس نر اوردن. خاکسترى هستش و ىک سالش هست.
    حالا سوالام.:
    1-از وقتى اومده کم غذا خورده. ىا اصلا مىشه گفت نخورده.
    2-اولىن پررىزىش رو کرده ىعنى مىشه اموزشش داد?
    3-دىشب گاز هاى خىلى بدى مىگرفت. در حدى که دستم زخمى شد. حالا امروز صبح سرش رو پاىىن مىاره که نازش کنى. روى دست گاهى مىاد گاهى نمىاد. ولى گاز هنوز مىگىره. چى کار کنم گاز نگىره.
    4-اىا اىنکه پرنده دستى باشه ىا نه توى انتقال بىمارى دخالتى داره ىا نه?
    در ضمن ممنون از همه ى دوستان.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس هلندی-باجريگار
    شماره عضویت
    14983
    نقل قول نوشته اصلی توسط armin 1 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    دىشب براى من ىک عروس نر اوردن. خاکسترى هستش و ىک سالش هست.
    حالا سوالام.:
    1-از وقتى اومده کم غذا خورده. ىا اصلا مىشه گفت نخورده.
    2-اولىن پررىزىش رو کرده ىعنى مىشه اموزشش داد?
    3-دىشب گاز هاى خىلى بدى مىگرفت. در حدى که دستم زخمى شد. حالا امروز صبح سرش رو پاىىن مىاره که نازش کنى. روى دست گاهى مىاد گاهى نمىاد. ولى گاز هنوز مىگىره. چى کار کنم گاز نگىره.
    4-اىا اىنکه پرنده دستى باشه ىا نه توى انتقال بىمارى دخالتى داره ىا نه?
    در ضمن ممنون از همه ى دوستان.
    دوست عزیز شما یک روز میشه که طوطی جدید اوردین میخواین نازش کنینو بغلش کنین؟هنوز زمان خیلی کمیه دوست عزیز زمان بدید و استرس بهش وارد نکنین...اگر مطمئن هستید که نره میتونین آموزش سخنگویی رو انجام بدید .به طوطی استرس وارد نکنین کم غذا خوردنشم بخاطر غریبیه درست میشه موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي -عروس هلندي
    شماره عضویت
    14246
    سلام خدمت دوستان خودم.عروسهام دیشب تخم گذاشتن دوباره.صحبت جناب اسکندری صحیح بود جفتم انقدر اماده بود که 3 روز بعد از برداشتن جوجه مرده و تخم دوباره جفت گیری و تخم گزاشتن.از گزاشتن قطره ad3l 3روز گزشت.دیگه براشون نزارم؟ دوباره همون قبلی ارزن و کتون و 3 روز یکبار فقط کاهو ؟ مادم ضعیف نمیشه به این سرعت دوباره تخم گزاشتن؟ ایا الان که تخم گزاشتن به غیر از کف دریا چیزه دیگه ای نیست واسه تقویت؟ ببخشید خیلی سوال کردم؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.oskuee نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان خودم.عروسهام دیشب تخم گذاشتن دوباره.صحبت جناب اسکندری صحیح بود جفتم انقدر اماده بود که 3 روز بعد از برداشتن جوجه مرده و تخم دوباره جفت گیری و تخم گزاشتن.از گزاشتن قطره ad3l 3روز گزشت.دیگه براشون نزارم؟ دوباره همون قبلی ارزن و کتون و 3 روز یکبار فقط کاهو ؟ مادم ضعیف نمیشه به این سرعت دوباره تخم گزاشتن؟ ایا الان که تخم گزاشتن به غیر از کف دریا چیزه دیگه ای نیست واسه تقویت؟ ببخشید خیلی سوال کردم؟
    سلام.همین غذایی کافیه.الان دیگه وقت مصرف کردن هیچ قطره ی صنعتی نیست.هیچ مشکلی هم برای جفت پیش نمیاد.نگران نباشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    15338
    سلام
    خسته نباشیدمن یه عروس هلندی 45 روزه خریدم دو روز پیش
    اسمشم گذاشتم sky
    روز اول تا 4-5 ساعت اول هیچ صدایی نمیداد و غذا هم نمیخورد.... ولی چون سرنگی بوده طبق گفته ی فروشنده بسیار رام و دستیه طوریکه عاشق این هست که بیاد رو دست
    روز اول در قفس و باز گذاشتم و خیلی راضی بنظر رسید و هر وقتم میرفتم پیشش سریع میمومد رو دستم... نهایتا گذاشتمش تو قفس و از وقتی گذاشتمش تو قفس انقدر جیغ میزنه که میخام برم بفروشمش...
    امروز از صب بیرون نیاوردمش تا به قفسش عادت کنه اما تا منو میبینه یا از کنارش رد میشم شروع میکنه به جیغ زدن...
    در حالی که فقط 2 روزه منو دیده
    منم امروز پارچه انداختم تا تنبیه بشه
    الانم خونه تنهاست...
    خیلی طولانی نوشتم ببخشید...
    کمک کنید خاهشا؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط elahe.t نمایش پست ها
    سلام
    خسته نباشیدمن یه عروس هلندی 45 روزه خریدم دو روز پیش
    اسمشم گذاشتم sky
    روز اول تا 4-5 ساعت اول هیچ صدایی نمیداد و غذا هم نمیخورد.... ولی چون سرنگی بوده طبق گفته ی فروشنده بسیار رام و دستیه طوریکه عاشق این هست که بیاد رو دست
    روز اول در قفس و باز گذاشتم و خیلی راضی بنظر رسید و هر وقتم میرفتم پیشش سریع میمومد رو دستم... نهایتا گذاشتمش تو قفس و از وقتی گذاشتمش تو قفس انقدر جیغ میزنه که میخام برم بفروشمش...
    امروز از صب بیرون نیاوردمش تا به قفسش عادت کنه اما تا منو میبینه یا از کنارش رد میشم شروع میکنه به جیغ زدن...
    در حالی که فقط 2 روزه منو دیده
    منم امروز پارچه انداختم تا تنبیه بشه
    الانم خونه تنهاست...
    خیلی طولانی نوشتم ببخشید...
    کمک کنید خاهشا؟
    سلام.اشتباه کردیدکه روی قفس رو پوشوندید.همین که خونه نبودید و توی قفس بود کافی بود.
    یکباره نمیشه وابستگیش رو کم کرد.
    به مرور ساعاتی که بیرون قفس هست رو کم کنید.نسبت به سرو صداهاش واکنشی نشون ندید.اسباب بازی براش تهیه کنید.بیرون قفس با اسباب بازی سرگرمش کنید و بعد که به اسباب بازیش علاقه مند شد به داخل قفس منتقلش کنید.بعد کم کم ساعاتی که توی قفس هست رو زیاد کنید تا به تعادل برسه.دو الی سه ساعت صبح،دو الی سه ساعت عصر کافیه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    15338
    با تشکر از راهنماییتون
    الان از خونه بیرون اومدم خونه تنهاش گذاشتم... بدون پارچه هست الان...
    من به دلیل موقعیت شغلیم عصر از ساعت 5-9 باید تهاش بذارم... مشکلی براش پیش نمیاد؟
    موضوع اینه که وقتی میرم پیش قفسش که باهاش بازی کنم از بیرون قفس و نوازشش کنم که بفهمه که من از بیرونم باهاش دوستم، انقدر خودشو میزنه به در و دیوار و جیغ میزنه که پشیمونم میکنه...
    یه سوال دیگه اینکه فقط از صب تا شب باید بخابن؟ در طول روز نمیشه روشونو انداخت تا بخابن؟
    کلا نسبت به صدا و و حرکت من حساس شده ... چطوری صدای جیغشو کنترل کنم؟
    خسته شدم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط elahe.t نمایش پست ها
    با تشکر از راهنماییتون
    الان از خونه بیرون اومدم خونه تنهاش گذاشتم... بدون پارچه هست الان...
    من به دلیل موقعیت شغلیم عصر از ساعت 5-9 باید تهاش بذارم... مشکلی براش پیش نمیاد؟
    موضوع اینه که وقتی میرم پیش قفسش که باهاش بازی کنم از بیرون قفس و نوازشش کنم که بفهمه که من از بیرونم باهاش دوستم، انقدر خودشو میزنه به در و دیوار و جیغ میزنه که پشیمونم میکنه...
    یه سوال دیگه اینکه فقط از صب تا شب باید بخابن؟ در طول روز نمیشه روشونو انداخت تا بخابن؟
    کلا نسبت به صدا و و حرکت من حساس شده ... چطوری صدای جیغشو کنترل کنم؟
    خسته شدم
    شما باید اول به قفس عادتش بدید بعد اقدام به رام کردن اصولیش کنید.به هیچ وجه روی قفس رو نپوشونید.باعث عصبی شدن پرنده میشه.فقط با کم محلی و سرگرم کردنش داخل قفس درست میشه.اون هم طی یک مدت زمان.نه یک روزه یا یک هفته ای.حداقل دو هفته.از بابت تنها بودن هم نگران نباشید مشکلی پیش نمیاد براش.
    در طول روز هم چرت میزنن ولی عموما از ده شب تا طلوع آفتاب میخوابن.شب موردی نداره که روی قفس رو با روکش بپوشونید.

صفحه 737 از 1915 نخستنخست ... 23763768771871972072172272372472572672772872973073173273373473573673773873974074174274374474574674774874975075175275375475575678783712371737 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)