همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط majid_tiger نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز ، پویش ، اگر حیوانی در مازندران به هر نوعی تلف می شه آیا شما عکس حیوانی که در گیلان تلف شده رو برای کسانی که ماجرا رو می خوان دنبال کنند نشون می دید ؟

سلام مجدد.اگر نقطه ی مشترکی در تلف شدن داشته باشن بله هیچ ایرادی نداره و همون عکس برای عموم نشون داده میشه.بیماری یا حرکات و رفتار چیزی نیست که شهر به شهر یا کشور به کشور تفاوت داشته باشه.
    تغذیه ،تکثیر و نگهداری طوطی در تمام کشورها یکسان هست در اسارت.اگر قرار بر این باشه که رفتار هر جفت مختص به خودش باشه هیچ راهنمایی نمیشه کرد دیگران رو.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی ، مینا ، ژرمن شپرد
    شماره عضویت
    3473
    نقل قول نوشته اصلی توسط *پویش نمایش پست ها
    ببخشید که به جای جناب اسکندری پاسخ میدهم اما اگر منظورتان کشتن جوجه هست حدودا هفته پیش برایم اتفاق افتاد البته عکس ندارم اما پرنده نر جوجه 15 روزه ام را با نوک زدن به قسمت گردنش کشته بود.
    دوست عزیز ، پرندگان دارای حسی هستند که بیمار بودن هم نوع خودشون رو متوجه می شن ، اصولاً پرندگان بالغ یا کمی نیمه بالغ می تونن بیماریه خودشون رو از هم نوعان مخفی کنند ، ولی جوجه ها نمی تونن ، من دوست دارم موارد مختلفی که منجر به این اتفاق میشه رو بررسی کنم .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی ، مینا ، ژرمن شپرد
    شماره عضویت
    3473
    جناب اسکندری آیا این موضوع که طوطی سانان و یا پرندگانی مانند عروس هلندی به انسانهای غیر هم نوع خود بیشتر واکنش نشان می دهند صحت دارد ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    جناب اسکندری آیا این موضوع که طوطی سانان و یا پرندگانی مانند عروس هلندی به انسانهای غیر هم نوع خود بیشتر واکنش نشان می دهند صحت دارد ؟
    عروس هلندی هم جزو طوطی هاست
    میگن اینطوره ولی اونقدر نیست که حتمی بشه گفت بله
    بستگی داره چجوز با پرنده رفتار کرد هر چی باهاش بهرت دویست بشید و بیشتر بهش محبت کنید بهتون وابسته میشه

کاربرفعال

شماره عضویت
    15092
    سلام
    یه سوال داشتم
    جوجه ای که از روز اول توسط یه تکثیرکننده بزرگ شده باشه وقتی بفروش برسه همون اندازه به صاحب بعدیش وابسته میشه؟و گاز نمیگیره کلا؟
    اینو پرسیدم چون میخام عروسمو با یه عروس صد در صد رام عوض کنم. مشکل اساسی که من با عروسم دارم اینه که بعضی وقتها گاز میگیره، محکم هم میگیره.
    البته فقط همین مشکل رو داره و در باقی موارد کارش خیلی درسته، هم سر میده و هم روی انگشت میاد و هم داره حرف زدن رو یاد میگیره.
    فقط بدیش اینه که نوک میزنه و از سرش نمیوفته
    چکارش کنم؟خره نمیفهمه دوسش دارم😐

Sent from my RM-914_im_mea3_379 using Tapatalk

همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    لطفا این پست پاک شود به علت تداخل در پاسخگویی

با تشکر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس هلندی-باجريگار
    شماره عضویت
    14983
    نقل قول نوشته اصلی توسط 1champion نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال داشتم
    جوجه ای که از روز اول توسط یه تکثیرکننده بزرگ شده باشه وقتی بفروش برسه همون اندازه به صاحب بعدیش وابسته میشه؟و گاز نمیگیره کلا؟
    اینو پرسیدم چون میخام عروسمو با یه عروس صد در صد رام عوض کنم. مشکل اساسی که من با عروسم دارم اینه که بعضی وقتها گاز میگیره، محکم هم میگیره.
    البته فقط همین مشکل رو داره و در باقی موارد کارش خیلی درسته، هم سر میده و هم روی انگشت میاد و هم داره حرف زدن رو یاد میگیره.
    فقط بدیش اینه که نوک میزنه و از سرش نمیوفته
    چکارش کنم؟خره نمیفهمه دوسش دارم������

Sent from my RM-914_im_mea3_379 using Tapatalk
    با سلام.جوجه عروسی که از جوجه گی توسط یک انسان نگهداری شده باشه و سرنگی باشهبا انسان ها رابطه خوبی داره و گاز نمیگیره به همین دلیل چون توسط انسان بزرگ شده میتونه سریع به شما وابسته شه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    ببخشید استاد ، علم پزشکی نیز جزئی از علوم اکتسابی است ، نه بنده هیچ درسی در باب علوم دامپزشکی از باب دانشگاه نخوندم ، بی احترامی به دکترهای عزیز نمی کنم ، این یک دردی بود که به عنوان تجربه عنوان کردم ، استاد عزیز سگ من حال خوبی نداشت در این سایت مطرح کردم ، ممنون از تمام دوستان در سایت ولی حیوان داشت کمکم تلف میشد و دامپزشکی که حاضر شد متوجه نشد ! باری ما شما رو دوست داریم .
    سلام

اشتباه اول رو قاچاقچی ها و پرنده فروش ها میکند که تو اون وضعیت ناجور پرنده رو میارن ایران . تو راه انواع و اقسام بیماری های ویروسی و عفونی که اغلبشون درمان ندره رو میگیرند
    اشتباه دوم رو من و شمایی که پرنده دوست داریم (نا خواسته) میکنیم و این حیوانات رو از اینا میخریم که دوباره تشویق کنیم قاچاقچی رو به واردات بیشتر

نتیجش این میشه . دامپزشک معجزه نمیتونه بکنه ، از طرفی علم دامپزشکی نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا به اندازه علوم پزشکی انسانی پیشرفت نکرده ، چون هزین هایی که برای تحقیق و پژوهش برای انسان در نظر گرفته میشه بسیار سنگین تر از علومی دامپزشکیست

خلاصه که اگر پرنده شما پثلا pbfd داشته باشه تقریبا میشه گفت ۱۰۰٪ میمیره و از هیچ کس حتی دامپزشک کاری بر نمیاد . شاید تنها گناه اون دامپزشک این بوده که از اول بهتون نگفته احتمال مرگش زیاده .

موفق باشید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط *پویش نمایش پست ها
    لطفا این پست پاک شود به علت تداخل در پاسخگویی

با تشکر
    سلام.مشکلی از بابت تداخل در پاسخگویی ها نیست.ممکنه دو جواب کاملا باهم متفاوت باشه ولی هردو هم کاربردی باشن.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام.بحث رام شدن با بحث وابسته شدن کاملا متفاوته.جوجه ای که قبلا رام شده با تغییر صاحبش شاید مثل قبل به صاحب جدید وابسته نباشه ولی بازهم رام و دستی هست.اما باید با گذشت زمان وابستگیش بیشتر بشه وگرنه در رام بودنش تغییری ایجاد نمیشه.

صفحه 734 از 1915 نخستنخست ... 23463468471571671771871972072172272372472572672772872973073173273373473573673773873974074174274374474574674774874975075175275378483412341734 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)