کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي -عروس هلندي
    شماره عضویت
    14246
    سلام دوستان عزیز.من الان از مسافرت اومدم.البته پرنده ها رو واسه غذا گداشتن سپرده یودم به کسی.21/10 اولین تخم رو گذاشتن و کلا 2 تا تخم گذاشتن. روزی که رفتم فرداش باید تخم ها باز می شدن که الان اومدم دیدم 1 تخم تو لونه هست و بیشتر دقت کردم دیدم 1 جوجه هم هستش چون تاریک بود زیاد نشد نگاه کنم ولی فکر کنم تکون نمی خورد ولی اندازش تقریبا 3 تا 3.5سانتی می شد و پر از پرز زرد رنگ.حالا که خودم اومدم چیا بهشون بدم غیر از ارزن و کتون ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط *پویش نمایش پست ها
    سلام. یک سوال برایم پیش امده ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید. چرا بعضی ماده ها با اینکه اینقدر اماده اند که تخم هرز می کنند اما اجازه جفتگیری به جفتشان نمی دهند؟ اگر اماده نباشند که مرتب تخم هرز نمی کنند انهم با تعداد بالا . یکی از ماده هایم این طور هست فقط یک سری جفتگیری کردند اما دفعه بعد که می خواست مجدد تخم گذاری کند دائم با نرش درگیر میشد حتی نر را هم عوض کردم اما تغییری ندیدم هر دو نر هم کاملا بالغ هستند.
    سلام.سری اول تخم گذاری چند تخم جوجه شد؟نر در خوابیدن روی تخم ها کمک میکرد؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.oskuee نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز.من الان از مسافرت اومدم.البته پرنده ها رو واسه غذا گداشتن سپرده یودم به کسی.21/10 اولین تخم رو گذاشتن و کلا 2 تا تخم گذاشتن. روزی که رفتم فرداش باید تخم ها باز می شدن که الان اومدم دیدم 1 تخم تو لونه هست و بیشتر دقت کردم دیدم 1 جوجه هم هستش چون تاریک بود زیاد نشد نگاه کنم ولی فکر کنم تکون نمی خورد ولی اندازش تقریبا 3 تا 3.5سانتی می شد و پر از پرز زرد رنگ.حالا که خودم اومدم چیا بهشون بدم غیر از ارزن و کتون ؟
    سلام.تخم مرغ رنده شده رو میتونید یک روز در میون بدید.میتونید روزی سی الی چهل تا دونه تخمه هم قرار بدید.ده روز رو که جوجه رد کرد بهش جوانه گندم هم میتونید بدید.

همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.سری اول تخم گذاری چند تخم جوجه شد؟نر در خوابیدن روی تخم ها کمک میکرد؟
    سری اول تخم گذاریشان که تنها باری بود که جفتگیری کردند 6 تخم گذاشتند و هر دو خیلی خوب روی تخم ها می خوابیدند اما چون هر دو خیلی جوان بودند هیچ کدام جوجه نشد. دفعه بعد هم 5 تا تخم کرد که باز هم نر خوب و منظم می خوابید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي -عروس هلندي
    شماره عضویت
    14246
    ممنون جناب اسکندری .عروس هام هیچکدوم تخم مرغ اصلا نمی خورن ، من نمی دونم کی به دنیا اومده که ؟ جوانه رو هر چند روز بدم بهشون؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط *پویش نمایش پست ها
    سری اول تخم گذاریشان که تنها باری بود که جفتگیری کردند 6 تخم گذاشتند و هر دو خیلی خوب روی تخم ها می خوابیدند اما چون هر دو خیلی جوان بودند هیچ کدام جوجه نشد. دفعه بعد هم 5 تا تخم کرد که باز هم نر خوب و منظم می خوابید.
    هیچکدوم جوجه نشدن تخم ها؟توی سری دوم هم؟رنگ دو تا نری که باهاش جفت انداختید چه رنگی بوده؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ممنون جناب اسکندری .عروس هام هیچکدوم تخم مرغ اصلا نمی خورن ، من نمی دونم کی به دنیا اومده که ؟ جوانه رو هر چند روز بدم بهشون؟
    الان که جوجه دارن میخورن.خیلی از جفت هایی که تخم مرغ نمیخورن هم موقع جوجه بزرگ کردن میخورن.جوانه رو به نظر من بعد از ده روزه شدن جوجه شروع کنید.جوجه اگر حدود سه سانت هست باید روز دوم تولدش باشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي -عروس هلندي
    شماره عضویت
    14246
    جناب اسکندری 1 سوال الا ن به ذهنم رسید اون یکی تخم تو لونه باشه؟می ترسم دست بزنم .تخم مرغ رو هم زرده و هم سفیده رنده کنم بزارم هر روز؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    جناب اسکندری 1 سوال الا ن به ذهنم رسید اون یکی تخم تو لونه باشه؟می ترسم دست بزنم .تخم مرغ رو هم زرده و هم سفیده رنده کنم بزارم هر روز؟
    شما بعد از تخم دوم 21 روز محاسبه کن اگر جوجه نشد به جوجه شدنش امیدی نداشته باش.اما تخم رو برندار.ممکنه به دلیل مستی وقتی ببینن لونه خالی از تخم شده شروع به جفت گیری کنن و دوباره تخم کنن.

همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    هیچکدوم جوجه نشدن تخم ها؟توی سری دوم هم؟رنگ دو تا نری که باهاش جفت انداختید چه رنگی بوده؟

سری اول هیچ کدام جوجه نشد اما از سری بعد اصلا اجازه جفتگیری نمی دهد و خودش تخم می کند . ماده وایت فیس مرواریدی هست و نر اولش لوتینو بود و نر دوم وایت فیس. الان با این نر هم همان ط.ور هست .

صفحه 728 از 1915 نخستنخست ... 22862867870971071171271371471571671771871972072172272372472572672772872973073173273373473573673773873974074174274374474574674777882812281728 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)