صفحه 70 از 1915 نخستنخست ... 205152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788891201705701070 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 691 به 700 از 19143
    همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط attakh نمایش پست ها
    با اجازه من چون تجربه ی نگهداری پرنده وحشی را دارم یه جواب میدم (البته پرنده شما وحشی نیست ). شایدم درست نباشه .
    اون صدا به خاطر ترسش هست . فکر می کنم اون بچه ها (که تکونش میدادن) یه کاری کردن که از دست میترسه . طبیعی هم هست . چون یاد اون تکون های شدید میفته . طوطی ها مثل بعضی از ما آدمها بدی ها را بیشتر یادشون میمونه . باید اینقدر با دستتون بهش خوبی کنید تا دوباره نظرش نسبت به دست عوض بشه . سعی کنید مراحل را از اول برید .

اگر اون صدا را در میاره و غذا رو میگیره (؟) خیلی مشکلی نیست . همین که هی بهش غذا بدید کم کم اعتمادش جلب میشه .

اما اگر اون صدا را میده و غذا را هم نمیگیره (؟) سعی کنید فرم غذا دادن را عوض کنید تا به یک حالتی غذا را بگیره . مثلا اگر از کف دست نمیخوره با انگشت بهش بدید و بعد که یه مقدار خورد دوباره کف دست را امتحان کنید . چون سنش کمه سریع عادت میکنه و دوباره با دستتون آشتی میکنه .

طوطی ها معمولا برای اینکه شما را وادار کنند که دستتون را نزدیک نکنید از اون صدا ها در میارن . البته اگر بدون نزدیک شدن دست از این صدا ها در میاره شاید یه مشکلی باشه .

جیر جیرشم نمیدونم .
    سلام نه وقتی این صدا رو میده تند تند هم از دستم غذا میخوره مشکلی نداره
    ایشالا امروز واسه چک آپ میبرمش دکتر که خیالم راحت بشه
    دیروز کمتر از این صدا در میاورد
    شایدم گشنه بوده:smile (15): آخه خیلی شکموهه

نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    نفیسه خانوم صدای اول طبیعیه ولی اگه بازم ادامه پیدا کرد به دکتر بگید.در مورد صدای دوم هم اینکه کلا همه طوطیا وقتی خسته هستن و میخوان بخوابن یا دارن چرت میزنن نوکشونو میمالن به هم که مثل دندون قروچه میمونه.اونم طبیعیه و نگران نباشید.
    بعد از ظهرا تو خونه ما سمفونی دندون قروچست:smile (31):
    نه صداش دندون قروچه نیست ولی حس خوبی بهش ندارم
    منم جوجو بزرگ شد براش جفت میگیرماونوقت ماهم میتونیم سمفونی گوش بدییییم:smile (100):

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام به همه
    دوستان صدای شیر آب رو شنیدید وقتی آب قطعه چه صدایی میده؟؟
    2-3 روزه جوجوی من وقتی براش غذا میگیرم دستم بخوره این صدارو در میاره بعضی وقتا تا 4-5 دقیقه یه نفس همین صدا رو میده
    بعضی وقتا هم میشینه رو چوبش جیر جیر میکنه نمیدونم چرا اینجوری میکنه ممکنه مشکلی باشه؟؟؟؟؟
    سلام نفیسه جون
    من منظورت رو از صدای اولی که گفتی متوجه نشدم ، همیشه موقع غذا دادن این صدا رو درمیاره؟
    عروس منم گاهی رو چوبش که میشست یه صدایی ارومی مثل جیر جیر کردن در میاورد گاهی هم همین صدا بلند میشد گاهی هم همراه همین صدا تیک هایی مثل سر تکون دادن داشت ، این در عروس طبیعیه ( اگر همینطوری که گفتم هست ) و مثلا یه جورایی دارن اواز میخونن.

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها
    سلام نفیسه جون
    من منظورت رو از صدای اولی که گفتی متوجه نشدم ، همیشه موقع غذا دادن این صدا رو درمیاره؟
    عروس منم گاهی رو چوبش که میشست یه صدایی ارومی مثل جیر جیر کردن در میاورد گاهی هم همین صدا بلند میشد گاهی هم همراه همین صدا تیک هایی مثل سر تکون دادن داشت ، این در عروس طبیعیه ( اگر همینطوری که گفتم هست ) و مثلا یه جورایی دارن اواز میخونن.
    سلام هانی جونم 2-3 رو موقع غذا خوردن این صدا رو در میاورد الان کمتر شده فکر کنم صدایی شبیه وقتی مامانش بهش غذا میده یا یه همچین چیزی
    اولین بارم که این صدارو در آورد از گشنگی بود دلش ارزن نمیخواست براش حبوبات پخته گذاشته بودم اونا رو هم انگار دوست نداشت اینقدر این صدا رو درآورد که منم هول هولکی براش برنج پختم بهش دادم تا دونه آخرشم خورد

در مورد جیر جیرشم باید بگم دیروز بهتر بود و خیلی کم جیر جیر میکرد
    نه سرشو تکون نمیده فقط روی چوبش میشینه و خودشو پف میده یکم و یواش یواش جیر جیر میکنه
    ولی در کل سرحاله و خوش خوراک کم مونده منم بخوره:63:
    البته هرچی تلاش کردم فقط تونستم بهش ساقه کرفس بخورونم:smile (187):

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام هانی جونم 2-3 رو موقع غذا خوردن این صدا رو در میاورد الان کمتر شده فکر کنم صدایی شبیه وقتی مامانش بهش غذا میده یا یه همچین چیزی
    اولین بارم که این صدارو در آورد از گشنگی بود دلش ارزن نمیخواست براش حبوبات پخته گذاشته بودم اونا رو هم انگار دوست نداشت اینقدر این صدا رو درآورد که منم هول هولکی براش برنج پختم بهش دادم تا دونه آخرشم خورد

در مورد جیر جیرشم باید بگم دیروز بهتر بود و خیلی کم جیر جیر میکرد
    نه سرشو تکون نمیده فقط روی چوبش میشینه و خودشو پف میده یکم و یواش یواش جیر جیر میکنه
    ولی در کل سرحاله و خوش خوراک کم مونده منم بخوره:63:
    البته هرچی تلاش کردم فقط تونستم بهش ساقه کرفس بخورونم:smile (187):
    اگر خورد و خوراکش و حال عمومیش خوبه زیاد نگران نباش فکر نمیکنم مسئله ایی باشه و اگر بردی جوجوت رو دکتر حتما خبرش رو به ما هم بده .
    کلا سبزیجات و میوه جات رو کوچیک و خلالی بهش بده و اگر نخورد به شکلهای دیگه ، همه جوره باید امتحان کنی تا بخوره .
    عروسها معمولا خوش خوراک هستن و زیاد میخورن به همین خاطر استعداد چاقی دارن ، عروس من که عاشق حبوبات و غلات و بلال بود . کلم بروکلی رو اوایل خیلی بد میخورد اما انقدر کوچیک و بزرگ و با دست همه جوره امتحان کردم تا خورد .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    سالی داره پر ریزی میکنه. چکار کنم که این کارش سریعتر از روند پیش بره ؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    سالی داره پر ریزی میکنه. چکار کنم که این کارش سریعتر از روند پیش بره ؟
    به تغذیش برسید و از قطره استفاده کنید و کلسیوم از طریق بروکلی و کرفس و تخم مرغ بهش بدید.

همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    3006
    سلام بچه ها !:smile (3):

سانی کوچولوی من هی پشت سر هم عطسه میکنه اما اب ریزش بینی نداره میترسم ببرمش دکتر چون هنوز از خودم میترسه چه برسه یک دکتر دست بزنه فک کنم بیچاره سکته ناقص بزنه ! به نظرتون باید چیکار کنم ؟ بعد میشه از شنبه هفته دیگه در قفس رو باز بزارم بیاد بگرده ؟ :smile (196):
    اهان یه سوال دیگه این مثل جارو برقی تخمه میخوره اینقد تخمه براش ضرر نداره ؟من خسته شدم روزی 4 وعده باید تخمه بدم بعد هم این اقا 90 درصدش رو میریزه زیر قفس !!!!:smile (57):
    وای باز یه سوال دیگههه این حتی با کاور هم شیا ساکت نمیشه صبح ها هم ساعت 9 سوت میزنه چیکار کنم من اون ساعت خوابم !:smile (260):

مرسی

کاربر موثر

شماره عضویت
    1412
    عطسه احتمالات زیادی داره از حساسیت و پاک کردن بینی گرفته تا مریضی

عطسه های بدون آب ریزش بینی حالت طبیعی داره.عطسه های که آب ریزی نداره و خرت دور بینی جمع نمیشه و بی حالی نداره مشکل برای پرنده به وجود نمیاره

ریختن غذا از ظرف یکی از کارها و شیطنت های عروس هاست.برای این کار غذای کمتری برای پرنده بزارین داخل ظرف و در ضمن شم کنترل کنید حالا اون پشت سر هم میخوره شما نباید غذا بدین چون امکان چربی گرفتن کبدش وجود داره و این موضوع باعث مرگ پرنده میشه

پرنده تا وقتی با محیطش عادت نکنه و استرس نگیره نباید از محیط استحفاظیش که قفسه بیرون بیاد.هیچ نیازی بردن به دامپزشک نیست چون اونجا سگ و گربه میان و خیلی ضرر داره برای پرنده و استرس و ترسی که براش به وجود میاد اثر بدی در اعصاب و تکلم پرنده داره !!! عروس ها مانند طوطی های سبز با کشیدن کاور در اکثر مواقع ساکت نمیشن بهتره اصلا کاور نکشین چون هنوز به محیط خونه عادت نکرده و این براش خیلی بده !!!

هیچ وقت جلوی سوت زدن و شیطنتشو نگیرین که باعث میشه پرنده ساکت بمونه و احساسی به خرج نده

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoak128 نمایش پست ها
    عطسه احتمالات زیادی داره از حساسیت و پاک کردن بینی گرفته تا مریضی

عطسه های بدون آب ریزش بینی حالت طبیعی داره.عطسه های که آب ریزی نداره و خرت دور بینی جمع نمیشه و بی حالی نداره مشکل برای پرنده به وجود نمیاره

ریختن غذا از ظرف یکی از کارها و شیطنت های عروس هاست.برای این کار غذای کمتری برای پرنده بزارین داخل ظرف و در ضمن شم کنترل کنید حالا اون پشت سر هم میخوره شما نباید غذا بدین چون امکان چربی گرفتن کبدش وجود داره و این موضوع باعث مرگ پرنده میشه

پرنده تا وقتی با محیطش عادت نکنه و استرس نگیره نباید از محیط استحفاظیش که قفسه بیرون بیاد.هیچ نیازی بردن به دامپزشک نیست چون اونجا سگ و گربه میان و خیلی ضرر داره برای پرنده و استرس و ترسی که براش به وجود میاد اثر بدی در اعصاب و تکلم پرنده داره !!!
    عروس ها مانند طوطی های سبز با کشیدن کاور در اکثر مواقع ساکت نمیشن بهتره اصلا کاور نکشین چون هنوز به محیط خونه عادت نکرده و این براش خیلی بده !!!

هیچ وقت جلوی سوت زدن و شیطنتشو نگیرین که باعث میشه پرنده ساکت بمونه و احساسی به خرج نده

من با اون یه قسمتی که رنگی کردم کمی مخالفم. به نظر من شب ها کاور کشیدن روی قفس خیلی لازم هستش . با تجربه ای که دارم متوجه شدم که پرنده خیلی بهتر می خوابه و از این که شب ها بیدار بشه به خاطر نور ماشین ها که از بیرون به داخل می افته و یا رعد و برق و سایه ها و غیره و خودش رو به دیواره های قفس می کوبه جلوگیری می کنه. اولش شاید کمی بی قراری کنه و یا آواز بخونه اما کم کم متوجه می شه که این کاور به معنی خوابیدن و ساکت شدن هستش

کاربر موثر

شماره عضویت
    1412
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها
    من با اون یه قسمتی که رنگی کردم کمی مخالفم. به نظر من شب ها کاور کشیدن روی قفس خیلی لازم هستش . با تجربه ای که دارم متوجه شدم که پرنده خیلی بهتر می خوابه و از این که شب ها بیدار بشه به خاطر نور ماشین ها که از بیرون به داخل می افته و یا رعد و برق و سایه ها و غیره و خودش رو به دیواره های قفس می کوبه جلوگیری می کنه. اولش شاید کمی بی قراری کنه و یا آواز بخونه اما کم کم متوجه می شه که این کاور به معنی خوابیدن و ساکت شدن هستش

آره بهنوش جان دقیقا حرفت درسته

منظور من در این قسمت اینکه واسه اینکه ما طوطی رو ساکت کنیم کاور نکشیم چون رو احساس و اعصابش اثر میزاره ولی کاور کشیدن موقع شب خیلی خوبه.چون همونطور که شما گفتین همون عوامل باعث میشه طوطی بترسه و خودشو به قفس بکوبه و زخمی کنه دقیقا حرفتون درسته

ولی در بعضی موارد طوطی ها به کاور حساسیت نشون میدن و اصلا نمیتونن باهاش کنار بیانومثلا طوطی من خیلی از کاور میترسه و استرس میگیره و اصلا نمیتونه کاور رو تحمل کنه

صفحه 70 از 1915 نخستنخست ... 205152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788891201705701070 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)