همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.oskuee نمایش پست ها
    دوستان عزیز.جناب اسکندری عزیز الان از سره کار اومدم دیدم ماده بیرونه و نر داخل بود نگاه کردم دیدم خودشو پهن کرده و فیش فیش می کنه رفتم کنار دوباره دیدم اومده لب لونه رفتم نگاه کردم دیدم تخم گزاشتن.جناب اسکندری بعد از چند ماه انتطار بالاخره تخم گذاشتن.چکار کنم چی بدم بهشون چی ندم.معمولا چند تا تخم می زارن و اگه نطفه داشته باشه چند روزه باز می شه .
    تبريك ميگم بهتون
    با اجازه ي جناب اسكندري

اگر تخم گذاشتن بهتره كه كمتر به لونه سرك بكشيد و اجازه بديد جفت با آرامش از تخم ها مراقبت كنن

تو اين دوران تا بعد از پايان تخم گذاري بهشون جوانه گندم و سبزي جعفري بديد و هر دو روز يك بار يه مقدار كوچيك كاهو تا ماده به خاطر تخم گذاري و موندگاريش تو لونه دچار يبوست نشه

مصرف مولتي ويتامين رو هم كامل قطع كنيد

بعد از پايان تخم گذاري فقط تخم كتان و ارزن در اختيار جفت قرار بديد و مقدار تخم كتان هم كمتر از قبل باشه. حدود 1/5 ارزن تا دوباره مستي نكنن

تخم ها هم بعد از 20 الي 22 روز باز ميشن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی، عروس هلندی
    شماره عضویت
    12645
    با سلام خدمت دوستان ومدیران محترم انجمن
    میخواستم از مدیران عزیز یا هر کاربر مطلع و با تجربه دیگه خواهش کنم، یک تاپیک در رابطه با رفتار شناسی عروس ایجاد کنید، مثل حالتای مختلف تاج و بدن، صداهای مختلف و غیره اگه همش یکجا باشه به نظرم مفید باشه، با تشکر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس هلندی-باجريگار
    شماره عضویت
    14983
    نقل قول نوشته اصلی توسط sarvar نمایش پست ها
    میخواستم از مدیران عزیز یا هر کاربر مطلع و با تجربه دیگه خواهش کنم، یک تاپیک در رابطه با رفتار شناسی عروس ایجاد کنید، مثل حالتای مختلف تاج و بدن، صداهای مختلف و غیره اگه همش یکجا باشه به نظرم مفید باشه، با تشکر
    فکر میکنم در انجمن جستجو کنید باشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس هلندی-باجريگار
    شماره عضویت
    14983
    دوستان بعد دو هفته رو تخم نشستن عروسام چک کردم الان تخما رو هیچکدوم نطفه نزده بود اعصابم خورد شد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي -عروس هلندي
    شماره عضویت
    14246
    ممنون از لطف شما و از راهنمایی خوبتون.خوب من یعنی بعد چند روز دوباره نگاه کنم ؟ چند تا تخم می زارن ؟ از دیروز دایم دو تایشون تو لونه هستن.فقط یکی یکی چند لحظه میان غدا می خورن دوباره می رن تو لونه.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.oskuee نمایش پست ها
    ممنون از لطف شما و از راهنمایی خوبتون.خوب من یعنی بعد چند روز دوباره نگاه کنم ؟ چند تا تخم می زارن ؟ از دیروز دایم دو تایشون تو لونه هستن.فقط یکی یکی چند لحظه میان غدا می خورن دوباره می رن تو لونه.
    سلام.جفت شما احتمالا چهار یا پنج تا تخم میگذارن.بهتره این دوره اصلا کاری به جفت نداشته باشید و به تخم ها دست نزنید.دفعه ی اول خیلی مهمه شرایط پرنده چطور باشه.بگذارید دفعه ی اول تجربه ای بشه برای جفت چه جوجه بشه چه نشه تا برای سری های بعدی استرس دست زدن به حریم قفس و لونه رو برای تخم گذاری نداشته باشن.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima0181 نمایش پست ها
    دوستان بعد دو هفته رو تخم نشستن عروسام چک کردم الان تخما رو هیچکدوم نطفه نزده بود اعصابم خورد شد
    سلام.جفت شما انقدر آماده هست که اگر تخم هارو بردارید مجدد تا یک هفته بعدش تخم گذاری کنن.بهتره به تخم ها دست نزنید حتی بعد از 21 روز که از آخرین تخم گذشت و توی این مدت شروع به تقویت جفت کنید درحین نگهداری از تخم ها و بعد از یک ماه از آخرین تخم تخم هارو یکی یکی بردارید تا جفت در صورت اماده بودن تخم گذاری کنن.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام.دوست عزیز حالت های مختلفی در عروس هلندی هست که هنوز خیلی هاش ناشناخته هست و استناد علمی نداره.اما خیلی هاش هم هست که شناخته شده مثل بعضی از حالت های جیغ زدن هاشون یا تغییر در حالت تاج یا جابجایی های پشت سرهم.شما کدوم موارد مد نظرتون هست؟بپرسید کدوم حالت مد نظرتون هست در خدمتتون هستیم اگر کسی تجربش رو داشته باشیم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی، عروس هلندی
    شماره عضویت
    12645
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.دوست عزیز حالت های مختلفی در عروس هلندی هست که هنوز خیلی هاش ناشناخته هست و استناد علمی نداره.اما خیلی هاش هم هست که شناخته شده مثل بعضی از حالت های جیغ زدن هاشون یا تغییر در حالت تاج یا جابجایی های پشت سرهم.شما کدوم موارد مد نظرتون هست؟بپرسید کدوم حالت مد نظرتون هست در خدمتتون هستیم اگر کسی تجربش رو داشته باشیم.
    خیلی ممنون از پاسخگوییتون آقای اسکندری، من یک پیشنهاد دادم واسه تکمیل شدن فروم و استفاده کاربران و البته خودم، حالا اگه علمی هست یا تجربی به نظرم خوبیش اینه که یکجا جمع بشه و به پربارتر شدن انجمن کمک خواهد کرد، به هر صورت یک پیشنهاد بود، من خودم که تجربه ندارم اما اگه صلاح هست میتونم بصورت جستجوی اینترنتی،جمع آوری و کپی در اختیار دوستان قرار بدم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    خیلی ممنون از پاسخگوییتون آقای اسکندری، من یک پیشنهاد دادم واسه تکمیل شدن فروم و استفاده کاربران و البته خودم، حالا اگه علمی هست یا تجربی به نظرم خوبیش اینه که یکجا جمع بشه و به پربارتر شدن انجمن کمک خواهد کرد، به هر صورت یک پیشنهاد بود، من خودم که تجربه ندارم اما اگه صلاح هست میتونم بصورت جستجوی اینترنتی،جمع آوری و کپی در اختیار دوستان قرار بدم

شما لطف دارید دوست عزیز.خیلی هم عالی هست این پیشنهاد.اگر لینک معتبری از حالات مختلف دارید ممنون میشیم که ارائه بدید.
    ضمن اینکه همه ی دوستان میتونن ایده هاشون رو توی این تاپیک ارائه بدن و در ارائه ی مطلب های مفید کمک کنن.
    http://www.parsipet.ir/thread24044.html

صفحه 688 از 1915 نخستنخست ... 18858863866967067167267367467567667767867968068168268368468568668768868969069169269369469569669769869970070170270370470570670773878811881688 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)