صفحه 64 از 1915 نخستنخست ... 144546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182831141645641064 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 631 به 640 از 19143
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    در رابطه با پرنده های اقا شهاب باید عرض کنم به نظر بنده هم نر هستند ولی برای سن نظرم متفاوت هست دلیل ارزان بودنشون هم 1-پاکستانی بودنشون است و اینکه تلفات این نوع بالاست 2- رنگشون هم رنگ معمول بازار است
    و یک سوال شما از کجا میدونید توی لک رفته اند یا نه و چندمین بار تو لک رفتنشون هست؟

پیشنهاد میکنم با ویتامین مخصوصا c این پرنده ها رو تقویت کنید و فقط در حال حاضر فکر حفظ کردنشون باشید جدا از مجاورت هوای سرد یا کولر و یا حمام کردن تا مدتی خود داری کنید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مینا - مرغ عشق - عروس
    شماره عضویت
    4731
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    در رابطه با پرنده های اقا شهاب باید عرض کنم به نظر بنده هم نر هستند ولی برای سن نظرم متفاوت هست دلیل ارزان بودنشون هم 1-پاکستانی بودنشون است و اینکه تلفات این نوع بالاست 2- رنگشون هم رنگ معمول بازار است
    و یک سوال شما از کجا میدونید توی لک رفته اند یا نه و چندمین بار تو لک رفتنشون هست؟

پیشنهاد میکنم با ویتامین مخصوصا c این پرنده ها رو تقویت کنید و فقط در حال حاضر فکر حفظ کردنشون باشید جدا از مجاورت هوای سرد یا کولر و یا حمام کردن تا مدتی خود داری کنید.
    سلام

هنوز پرهای پرز مانند جوجگیشون روشون هست و با هر بار بال زدن میریزن.بله عرض کردم یه جفت سفید و زرد خوشگل بودن که 185 میداد.ولی من دنبال خوشگلی نیستم و اهداف بلند مدتی دارم که فعلا به فکر جمع کردن تعداد بیشتر عروس هستم.هر چی پرنده دیگر هم دارم میخوام رد کنم بره البته بجز مینا که دوردونه خونمونه.دقیقا با نظر شما موافقم و از لحظه ای هم که عروس ها رو آوردم خونه جیره غذاییشون کمی تغییر دادم و تو آبشون هم مولتی ویتامین ریختم.در نظر دارم با یه دامپزشک هم مشورت کنم تا تقویتی پیشنهاد بده که سریعا کمک کنه ازشون جوجه بگیرم.رنگشون هم برام زیاد مهم نیست ولی مطمئنم سنشون کم.فکر کنم هنوز 1 ساله نشدن.

یه پیشنهاد به مدید کل سایت دارم
    البته قصد جسارت نباشه.بهتره مدیران و معاونینی که فعالیت میکنند تخصصی بشن مثلا یکی که تو عروس هلندی تبحر داره مدیر یا معاون فقط انجمن عروس باشه و تو انجمن دیگر نظیر ملنگو و خاکستری نظر نده اینطوری کاربرانی هم که جواب سوالاتشون از مدیران انجمن میگیرند اعتماد بیشتری پیدا میکنند.شرایط الان مثل یه دکتر عمومی میمونه که مریضانی که به هر بیماری دچار هستند رو درمان میکنه.بهتره یکم سایت تخصصی تر بشه (مثال دکتر متخصص مثلا قلب که کارش فقط درمان بیماران قلبی هست نه گوش و حلق و داخلی و .....).البته بازم عرض میکنم فقط یه پیشنهاده و همه دوستان بالاخره زحمت میکشند و وقت میذارن و به سوالات من و امثال من جواب میدن که دست همشون درد نکنه.

مرسی

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    آقا میلاد و آقای فائقی نژاد عزیز چند تا سوال دارم
    اول اینکه جوجو اصلا سیب و هویج و اینجور چیزا رو نمیخوره فقط یکم ساقه کرفس رو براش ریز ریز کردم از دست خورد ولی بقیه رو اصلا نمیخوره یکم نوک میزنه میبینه سیب یا هویجه نمیخوره براش رنده هم میکنم فایده نداره ولی عاشق تخم مرغه دیروز نزدیک نصف تخم مرغ خورد
    دوم اینکه روزای اول که اومده بود خونه مون تازه پرواز یادگرفته بود و 2-3 بار پرواز کرد رفت توی شیشه و دیوار منم بالاشو چیدم ولی بینیش یکم قرمزی مثل اینکه کبود شده باشه آیا این عادیه؟؟؟
    سوم اینکه تو قفس که هست خیلی تحرکا نداره همش یه جا نشسته یا خودشو تمیز میکنه ولی وقتی بخواد بیاد بیرون حسابی ورجه وورجه میکنه وکلا هم بیشتر مواقع پف میکنه خودشو
    تازه دیروز شرع کرده به آب خوردن تا قبل از این هرکاریش میکردم آب نمیخورد
    صداش هم خیلی کمه هر صد سال یه بار یه جیغ میزنه

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab نمایش پست ها
    سلام

هنوز پرهای پرز مانند جوجگیشون روشون هست و با هر بار بال زدن میریزن.بله عرض کردم یه جفت سفید و زرد خوشگل بودن که 185 میداد.ولی من دنبال خوشگلی نیستم و اهداف بلند مدتی دارم که فعلا به فکر جمع کردن تعداد بیشتر عروس هستم.هر چی پرنده دیگر هم دارم میخوام رد کنم بره البته بجز مینا که دوردونه خونمونه.دقیقا با نظر شما موافقم و از لحظه ای هم که عروس ها رو آوردم خونه جیره غذاییشون کمی تغییر دادم و تو آبشون هم مولتی ویتامین ریختم.در نظر دارم با یه دامپزشک هم مشورت کنم تا تقویتی پیشنهاد بده که سریعا کمک کنه ازشون جوجه بگیرم.رنگشون هم برام زیاد مهم نیست ولی مطمئنم سنشون کم.فکر کنم هنوز 1 ساله نشدن.

البته قصد جسارت نباشه.بهتره مدیران و معاونینی که فعالیت میکنند تخصصی بشن مثلا یکی که تو عروس هلندی تبحر داره مدیر یا معاون فقط انجمن عروس باشه و تو انجمن دیگر نظیر ملنگو و خاکستری نظر نده اینطوری کاربرانی هم که جواب سوالاتشون از مدیران انجمن میگیرند اعتماد بیشتری پیدا میکنند.شرایط الان مثل یه دکتر عمومی میمونه که مریضانی که به هر بیماری دچار هستند رو درمان میکنه.بهتره یکم سایت تخصصی تر بشه (مثال دکتر متخصص مثلا قلب که کارش فقط درمان بیماران قلبی هست نه گوش و حلق و داخلی و .....).البته بازم عرض میکنم فقط یه پیشنهاده و همه دوستان بالاخره زحمت میکشند و وقت میذارن و به سوالات من و امثال من جواب میدن که دست همشون درد نکنه.

مرسی
    سلام دوست عزیز
    در مورد تو لک رفتن ، اگر طوطی تو لک بره پرهای اصلیش میریزه نه پرهای پرز مانندش ، نرمه پرها همیشه میریزن و پرهای اصلی هستن که در دوران تو لکی میریزن.
    اگر فکر میکنید که 1 سالشون نشده پس فعلا خیلی وقت دارن برای جفت گیری و تخم گذاری .

در مورد صحیتی که در مورد مدیران ومعاونین هم کردید ، آقای میلاد معاون بخش عروس هلندی هستن و هر موقع وقتشون هم اجازه بده اینجا فعالیت میکنن اما نکته اصلی اینجاست که اینجا فروم گفتگو هست و هر کسی میتونه تجربه خودش رو بگه شاید کسی که تجربه کمی از نگهداری طوطی داشته باشه نکته ایی رو بدونه و بیان کنه که بقیه نگفته باشن پس نمیشه گفت فقط شخصی بیاد به سوالات پاسخ بده که تبحر داره و بقیه حرفی نزنن . هر شخصی اینجا نظر خودش رو بیان میکنه و دوستان میتونن ببین کدوم راه و روش بهتر هست و از اون راه استفاده کنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    اول اینکه جوجو اصلا سیب و هویج و اینجور چیزا رو نمیخوره فقط یکم ساقه کرفس رو براش ریز ریز کردم از دست خورد ولی بقیه رو اصلا نمیخوره یکم نوک میزنه میبینه سیب یا هویجه نمیخوره براش رنده هم میکنم فایده نداره ولی عاشق تخم مرغه دیروز نزدیک نصف تخم مرغ خورد
    دوم اینکه روزای اول که اومده بود خونه مون تازه پرواز یادگرفته بود و 2-3 بار پرواز کرد رفت توی شیشه و دیوار منم بالاشو چیدم ولی بینیش یکم قرمزی مثل اینکه کبود شده باشه آیا این عادیه؟؟؟
    سوم اینکه تو قفس که هست خیلی تحرکا نداره همش یه جا نشسته یا خودشو تمیز میکنه ولی وقتی بخواد بیاد بیرون حسابی ورجه وورجه میکنه وکلا هم بیشتر مواقع پف میکنه خودشو
    سلام نفیسه جان
    الان که سن عروست کم هستش میتونی کم کم به انواع غذاها عادتش بدی اما عجله نکن ، برای تقویتش و تپل شدنش بلال میتونه خیلی بهت کمک کنه و همینطور حبوبات و غلات ، کلم بروکلی و جعفری و بقیه سبزیجات و میوه جات هم بده اگر به عروست از اول انواع غذاها رو بدی در اینده هم خوش خوراک میشه اما اگر ندی بد غذا میشه ، یه نصفه تخم مرغ اونم تو یه روز برای طوطی زیاده .
    میشه یه عکس از بینیش بذاری ، عسطه هم میکنه؟ ابریزش چی داره؟
    وقتی تو قفس هست اسباب بازی داره؟ اگر نداره به همین دلیله که یه جا میشینه ، براش کاغذ بذار ، کاغذ رو به قطعات کوچیک ببر و با سنجاق به میله قفسش نصب کن معمولا عروسها خیلی کاغذ رو دوست دارن و مخصوصا الان که سنشم کمه و با کاغذ راحت میتونه بازی کنه.
    اوایل اومدن به خونه جدید همینطورن کم صدا و کم غذا به مرور درست میشه .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    کاغذ رو مگه نمیخورن؟؟؟ ضرر نداره؟؟
    من که از قفس میارمشون بیرون یا ریشه های دو طرف فرش رو میخورن یا کچها و موادی که در فاصله سرامیک دیوار ها هست رو. مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟؟
    سامی (کوچیکه) بعضی موقع ها باسه خودش یواشکی میخونه. از پرکنی یا کنده شدن پرهاش دیگه خبری نیست ولی سرشو میده پایین پشت و دمشو میاره بالا و شروع میکنه به خوندن

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab نمایش پست ها
    سلام

مرسی
    سلام
    بزرگوار
    1- شما قبل از اینکه سوال کنید جواب را خودتان داد ه اید و نظر دیگران برای شما مهم نیست بیشتر اینطور نمایان است که شما میخواهید اطلاعات خودتان را به نشان بکشید این هیچ اشکالی نداره ! ولی زمانیکه مطمئن باشید اطلاعاتتون صحیح است همانطور که سر کار خانم هانی گفتند پرنده در طول سال توی لک میره چه بسا که این امر در سال تکرار هم بشه ! شما محیط رو گرم کنید پرنده بصورت مصنوعی میره توی لک! این دلیل ریختن پر های پوششی است و پرهای کرکی که بخش زیرین بدن پرنده هستند مدام در حال تجدیدند دلیل اینکه کرک میریزه پس جوجه است اشتباهه! یک پرنده بالغ یا جوجه خیلی نشانه ها داره که باید تجربه کنیم.

2- در رابطه با مورد پیشنهادیتون باید عرض کنم مدیران یا معاونین هر کدام دارای تخصص خود هستند واین تفسیر که دکتر عمومی را مثال میزنید کاملا بی ربط است تا بحال کسی را ندید که 2 یا 3 لیسانس داشته باشه؟ دوستانی که مدیریت را در اینجا به عهده دارند همگی دارای تجربیات زیادی هستند و همگی در حال اپ دیت کردن معلومات! اگر در تمامی بخشهای طوطی سانان پست میزنند به دلیل تجربیات و علم گستردشون و اشراف به کل طوطی سانان است!

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    تخم مرغ هفته ای یکبا بیشتر بهش ندید.اصلا خوب نیست.اونم یک چهارم تخم مرغ.سفیده هم بدید و زرده خیلی کمتر.
    سیب و هویجو اینقدر براش بذارید تا عادت کنه و بخوره.در مورد نوکش هم چند روز صبر کنید اگه لکه نرفت ببریددش پیش دامپزشک.
    و در مورد تو قفس بودنش هم طبیعیه.عروسا وقتی میخوان بیان بیرون خیلی ورجه وورجه میکنن و اگر زیاد ÷ف میکنه ممکنه سردش باشه.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    کاغذ رو مگه نمیخورن؟؟؟ ضرر نداره؟؟
    من که از قفس میارمشون بیرون یا ریشه های دو طرف فرش رو میخورن یا کچها و موادی که در فاصله سرامیک دیوار ها هست رو. مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟؟
    سامی (کوچیکه) بعضی موقع ها باسه خودش یواشکی میخونه. از پرکنی یا کنده شدن پرهاش دیگه خبری نیست ولی سرشو میده پایین پشت و دمشو میاره بالا و شروع میکنه به خوندن
    نذارید گچ بخورن ولی کاغذ سفید هیچ مشکلی نداره.البته نباید خط دار یه چاپدار باشه.

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام
    چند تا عکس از بینی جوجو میذارم لطفا نظر بدید
    تخم مرغ هم چشم دیگه کم براش میذارم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مینا - مرغ عشق - عروس
    شماره عضویت
    4731
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    سلام
    بزرگوار
    1- شما قبل از اینکه سوال کنید جواب را خودتان داد ه اید و نظر دیگران برای شما مهم نیست بیشتر اینطور نمایان است که شما میخواهید اطلاعات خودتان را به نشان بکشید این هیچ اشکالی نداره ! ولی زمانیکه مطمئن باشید اطلاعاتتون صحیح است همانطور که سر کار خانم هانی گفتند پرنده در طول سال توی لک میره چه بسا که این امر در سال تکرار هم بشه ! شما محیط رو گرم کنید پرنده بصورت مصنوعی میره توی لک! این دلیل ریختن پر های پوششی است و پرهای کرکی که بخش زیرین بدن پرنده هستند مدام در حال تجدیدند دلیل اینکه کرک میریزه پس جوجه است اشتباهه! یک پرنده بالغ یا جوجه خیلی نشانه ها داره که باید تجربه کنیم.

2- در رابطه با مورد پیشنهادیتون باید عرض کنم مدیران یا معاونین هر کدام دارای تخصص خود هستند واین تفسیر که دکتر عمومی را مثال میزنید کاملا بی ربط است تا بحال کسی را ندید که 2 یا 3 لیسانس داشته باشه؟ دوستانی که مدیریت را در اینجا به عهده دارند همگی دارای تجربیات زیادی هستند و همگی در حال اپ دیت کردن معلومات! اگر در تمامی بخشهای طوطی سانان پست میزنند به دلیل تجربیات و علم گستردشون و اشراف به کل طوطی سانان است!

من نمیدونستم به مدیران و معاونین عزیز بر میخوره والا پیشنهاد نمیدادم.آقا من تسلیم اصلا همه بیان نظر بدن چه اونایی که تو این انجمن تا حالا عروس داشتند چه اونایی که نداشتن بیان نظر بدن.نهایش اینه که من سوال میپرسم اگه جوابش به نظرم درست بود عمل میکنم اگه نبود ردش میکنم.

صفحه 64 از 1915 نخستنخست ... 144546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182831141645641064 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)