همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.بهتره از این به بعد جدا جدا تهیه کنی و به مقدار کم در اختیارشون قرار بدی.اما اگر اجازه بدی گاهی کمی پرواز کنه بد نیست و خیلی به چاق نشدنش کمک میکنه.

سلام
    این جوجه ی من ماشالا ماشالا خوراکش خیلی زیاده الان هم چون جوجه س و نمیتونه پرواز کنه . فعالیت آنچنانی هم نداره و فقط یا توی قفسشه و یا روی دستمه . ک در هر دو صورت در حال خوردن ارزن و تخم کتانه . میخواستم بدونم چیکار میتونم بکنم تا غذاهایی ک میخوره هضم شه ؟؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    سلام
    این جوجه ی من ماشالا ماشالا خوراکش خیلی زیاده الان هم چون جوجه س و نمیتونه پرواز کنه . فعالیت آنچنانی هم نداره و فقط یا توی قفسشه و یا روی دستمه . ک در هر دو صورت در حال خوردن ارزن و تخم کتانه . میخواستم بدونم چیکار میتونم بکنم تا غذاهایی ک میخوره هضم شه ؟؟؟
    سلام.نگران نباش.جوجه تا زمانی که به سه الی چهارماهگی برسه باید وزن بگیره و به همین دلیل زیاد غذا میخوره.بخصوص که تازه دون خور هم باشه.زیاد روی غذاخوردنش حساسیت بخرج نده.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس
    شماره عضویت
    14683
    من چه عطاری چه این پرنده فروشا میرم این کف دریاشون کثیفه یا خیلی ریز ریز تکه شده اون قبلی اینقدر بو بدی میداد از فاصله دو متری خودم حالم بد میشد انداختمش دور
    شما نمیدونید از کجا میتونم تهیه کنم ؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط gamer47 نمایش پست ها
    من چه عطاری چه این پرنده فروشا میرم این کف دریاشون کثیفه یا خیلی ریز ریز تکه شده اون قبلی اینقدر بو بدی میداد از فاصله دو متری خودم حالم بد میشد انداختمش دور
    شما نمیدونید از کجا میتونم تهیه کنم ؟؟
    متاسفانه غیر از این دو جا جای دیگه ای به نظر نمیرسه داشته باشن.بهتره خودتون بین همون سنگ ها بگردید و یک تکه ی سفید و تمیز جدا کنید.میتونید حتی تکه هایی که روشون زرد شده رو با یک شی ء تیز بتراشید تا مناسب استفاده بشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    با سلام:

جناب اسکندری امروز هوا گرم بود قفس عروس ها رو گذاشتم توی بالکون و یک ظرف پراز آب گذاشتم توی قفسشون و تمام لوازم قفس رو خارج کردم (آبخوری و دانخوری) حسابی خودشون آبتنی کردن نیمی از قفس توی سایه بودش تقریبآ 4ساعتی تو ی بالکون بودن موقعی که مطمین شدم خشک شدن آوردمشون توی اتاق. قفس رو تمیز کردم . وقتی داشتم واسشون آب و دانه تازه میذاشتم عروس نر سوار شده بود. بعداز 2 دقیقه عروس ماده جاش رو عوض کرد و دوباره عروس نر سوار شد. خلاصه جلوی خودم نزدیک به 4یا 5 دقیقه جفتگیری کردن.

اینا دیگه جفت خوردن؟ به توصیه شما لونه توی قفس هستش / بذارم باشه؟

تغذیه شون این مدت ذرت آبپز/ یک روز درمیان جوانه گندم و ماش/. گندم پخته/ فلفل دلمه 3رنگ./ تخمه کافیشه شاهدانه و 7تخم/ میوه های مجاز که فقط سیب و کیوی دوست دارن/ سبزیجات کاهو و جعفری و کلم بروکلی/ و استفاده از قطره ad3e تابرنیل.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_ir نمایش پست ها
    با سلام:

جناب اسکندری امروز هوا گرم بود قفس عروس ها رو گذاشتم توی بالکون و یک ظرف پراز آب گذاشتم توی قفسشون و تمام لوازم قفس رو خارج کردم (آبخوری و دانخوری) حسابی خودشون آبتنی کردن نیمی از قفس توی سایه بودش تقریبآ 4ساعتی تو ی بالکون بودن موقعی که مطمین شدم خشک شدن آوردمشون توی اتاق. قفس رو تمیز کردم . وقتی داشتم واسشون آب و دانه تازه میذاشتم عروس نر سوار شده بود. بعداز 2 دقیقه عروس ماده جاش رو عوض کرد و دوباره عروس نر سوار شد. خلاصه جلوی خودم نزدیک به 4یا 5 دقیقه جفتگیری کردن.

اینا دیگه جفت خوردن؟ به توصیه شما لونه توی قفس هستش / بذارم باشه؟

تغذیه شون این مدت ذرت آبپز/ یک روز درمیان جوانه گندم و ماش/. گندم پخته/ فلفل دلمه 3رنگ./ تخمه کافیشه شاهدانه و 7تخم/ میوه های مجاز که فقط سیب و کیوی دوست دارن/ سبزیجات کاهو و جعفری و کلم بروکلی/ و استفاده از قطره ad3e تابرنیل.
    سلام.پرنده ای که آماده ی تخم گذاری میشه نباید جاش تغییر کنه و یا آب تنی کنه.فعلا بگذارید لونه باشه ولی رعایت کنید.

كاربران منتظر ايميل تاييد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی،گرین چیک
    شماره عضویت
    11502
    سلام
    برای اینکه سوالم تکراری نباشه از قسمت جستجو استفاده کردم ولی متاسفانه چیزی پیدا نکردم
    سوالم اینه که جفت های عروس ها از چه نژادی باشند تا احتمال آلبینو شدن افزایش پیدا کنه؟
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس
    شماره عضویت
    14683
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد52 نمایش پست ها
    سلام
    برای اینکه سوالم تکراری نباشه از قسمت جستجو استفاده کردم ولی متاسفانه چیزی پیدا نکردم
    سوالم اینه که جفت های عروس ها از چه نژادی باشند تا احتمال آلبینو شدن افزایش پیدا کنه؟
    ممنون
    من که گشتم همینو پیدا کردم شاید به دردت بخوره

بیشترین احتمال برای بدست اوردن یه جوجه البینوی خالص تهیه یک جفت خالص با این ترکیب نرو ماده است : نر البینو و ماده البینو
    یا نر البینو و ماده لوتینو یا نر البینو ماده وایت فیس مرواریدی

که در هر صورت باید نر شما البینو باشه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد52 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط gamer47 نمایش پست ها
    من که گشتم همینو پیدا کردم شاید به دردت بخوره

بیشترین احتمال برای بدست اوردن یه جوجه البینوی خالص تهیه یک جفت خالص با این ترکیب نرو ماده است : نر البینو و ماده البینو
    یا نر البینو و ماده لوتینو یا نر البینو ماده وایت فیس مرواریدی

که در هر صورت باید نر شما البینو باشه
    سلام.دوستمون تا حدودی توضیحاتی دادن.دوست عزیز فقط و فقط هردو باید آلبینو باشن.نر آلبینو و ماده لوتینو جوجه لوتینو میدن و نر آلبینو و ماده وایت فیس جوجه وایت فیس میدن.
    قبلا هم عرض کردم که توی جفت اولین چیزی که به جوجه تو ترکیب بدون لپ و لپ دار به ارث میرسه رنگ دانه ی لپ هست و مرحله ی بعد رنگ تیره هست.به همین دلیل نر وایت فیس و ماده ی لوتینو که خیلی ها اومدن نوشتن جوجه آلبینو میده و خیلی از دوستان هم به این هوا با کلی ذوق و شوق هزینه کردن فقط جوجه خاکستری و بعضا جوجه گلباقالی نصیبشون شد.

كاربران منتظر ايميل تاييد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی،گرین چیک
    شماره عضویت
    11502
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.دوستمون تا حدودی توضیحاتی دادن.دوست عزیز فقط و فقط هردو باید آلبینو باشن.نر آلبینو و ماده لوتینو جوجه لوتینو میدن و نر آلبینو و ماده وایت فیس جوجه وایت فیس میدن.
    قبلا هم عرض کردم که توی جفت اولین چیزی که به جوجه تو ترکیب بدون لپ و لپ دار به ارث میرسه رنگ دانه ی لپ هست و مرحله ی بعد رنگ تیره هست.به همین دلیل نر وایت فیس و ماده ی لوتینو که خیلی ها اومدن نوشتن جوجه آلبینو میده و خیلی از دوستان هم به این هوا با کلی ذوق و شوق هزینه کردن فقط جوجه خاکستری و بعضا جوجه گلباقالی نصیبشون شد.

ممنون از لطفتون. اول راه جستجوی صحیح رو یاد بدید. من در اول صفحه قسمت زمینه آبی رنگ که نوار نارنجی داره و نوشته جستجو استفاده کردم که به جایی نرسیدم. البته کلی مطلب آلبینو داد ولی متعلق به تمام فروم بود نه پرسخ و پاسخ.
    این جوری که شما فرمودید حتما باید ما آلبینو داشته باشیم در صورتی که آلبینو در طبیعت نیست و با ترکیب نژادها به وجود آمده است یعنی بدون اینکه هیچ آلبینویی داشته باشیم ، باید بتوانیم آلبینو تولید کنیم. من در جایی خواندم که باید هردو جفت آلبینو خالص باشند یا نر لوتینو و ماده وایت فیس مرواریدی و یک مورد دیگه که یادم نیست. ممنون از توجهتون

صفحه 639 از 1915 نخستنخست ... 13953958962062162262362462562662762862963063163263363463563663763863964064164264364464564664764864965065165265365465565665765868973911391639 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)