کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی (Cockatiel) - لاوبرد (Lovebird)
    شماره عضویت
    11295
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    تاز مانیکه اون نر تک توی اون فضا باشه و حضور ماده ی دلخواهش رو حس کنه به هیچ وجه تاکید میکنم به هیچ وجه هیچ ماده ای رو نمیپذیره.یا باید از اون فضا دور بشه یا باید جفت از اون فضا دور بشن تا نر ماده ی جدیدی رو بپذیره.اینکه خدمتت عرض میکنم در مورد نر وایت فیس خودم بود که از یک ماده ی مرواریدی از یک جفت دیگه خوشش اومد و یکسال جفت نخورد.یکبار یک ماده ی لوتینوی آماده رو باهاش جفت انداختم ظرف مدت یکساعت به حدی به پاهاش نوک زد و خونریزی کرد که بخیه زدم به پای ماده.دلیلشم اصرار ماده برای مجاب کردن نر برای جفت گیری بود.بعد از اون یک ماده ی لوتینوی دیگه کنارش انداختم ظرف مدت سه ماه حتی نگاهم بهش نکرد.سه ماه تنها نگهش داشتم،به یک جای دیگه منتقلش کردم به محض اینکه یک ماده ی وایت فیس براش انداختم بعد از دو هفته جفت گیری کردن و تخم گذاشت ماده.
    مورددیگه نر خاکستری بود که ماده ی خاکستری تکی رو انتخاب کرده بود و تحت هیچ شرایطی ماده ی گلباقالی که کنارش بود انتخاب نکرد.در هردو مورد هم بعد از اینکه شک کردم از ماده ی دیگه ای خوششون اومده کاملا دیدشون رو از بین برده بودم نسبت به قفسی که ماده ی مورد نظرشون توش قرار داشت .اما به هیچ وجه نرها ماده های جدید رو نمیپسندیدن تا جاشون رو عوض کردم و از نبودن ماده ی مورد نظرشون مطمئن شدن.
    در مورد وایت فیس هم من توی این چند سال نر وایت فیسی نخریدم که با ماده ای جفت بندازم و بیشتر از یک ماه جفت شدنشون طول بکشه.هرچند منم شنیدم که بد جفت میخورن ولی خوب برای من این اتفاق نیفتاده.
    یک جفت وایت که الان روی تخم هستن دست خودمه،یک جفت دست یکی از دوستان یزدی هست و یک جفت هم دست یکی از کاربرهای همین سایت که نرش وایت هست و ماده مرواریدی و سه جفت که نر وایت دارن و ماده ی رنگی دیگه هم دست دوستانی که اینجا عضو نیستن و خودم جفت انداختم و مولد شدن.تا حالا هم ندیدم نر وایت فیس با ماده ی وایت جفت نشه.چون خودم چهار جفت هم دارم که نر وایت و ماده ی لپ دار هستن در حال حاضر و به نظرم خیلی عالی جفت میخورن.
    در مورد لوتینوی نر که بجز در مواردی که قراره جفت لوتینو بشن به نظرم اصلا نر های قویی برای جفت انداختن نیستن و در رتبه ی آخر هستن و مناسب جفت انداختن و کار تکثیر نیستن.مگر اینکه برای تفریح یک جفت توی خونه باشه که باز اگر هردو لوتینو باشن خیلی بهتره.
    ممنون از پاسخ کاملتون ... کاملا موافقم راجع به این مورد نرهایی که تا ماده مورد نظر توی محیط باشه با ماده ی دیگه جفت نمیخورن ...
    من یه نر وایت فیس و یه ماده ابلغ سینامون وایت فیس دارم که با هم انداختم و به محض با هم انداختن دیدم هردو برای هم سر خم میکنن ولی نمیخارونن ... البته چندروز بعدش دیدم که میخارونن ... اما جفتگیری هنوز ندیدم توی مدتی که بهشون سر زدم
    لونه رو برای ترغیب به جفت شدن گذاشتم و ماده 5 تخم از مستی گذاشت...حالا نمیدونم با جفتگیری گذاشته یا مستی ولی توی مدتی که زیر نظر من بودن فقط سر خاروندن دیدم نه جفتگیری
    و اولش فقط ماده روی تخما میخوابید ولی بعد گذاشت یکهفته نر هم خیلی خوب به ماده کمک میکنه و هردو با هم روی تخم میخوابن ولی نر کلا خیلی کمتر میخوابه....حالا بازم برام سواله که شما فک میکنین اینا کی جفت میشن ؟ آیا شدن یا خیر ؟
    ممنونم از پاسخ شما

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadlord نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ کاملتون ... کاملا موافقم راجع به این مورد نرهایی که تا ماده مورد نظر توی محیط باشه با ماده ی دیگه جفت نمیخورن ...
    من یه نر وایت فیس و یه ماده ابلغ سینامون وایت فیس دارم که با هم انداختم و به محض با هم انداختن دیدم هردو برای هم سر خم میکنن ولی نمیخارونن ... البته چندروز بعدش دیدم که میخارونن ... اما جفتگیری هنوز ندیدم توی مدتی که بهشون سر زدم
    لونه رو برای ترغیب به جفت شدن گذاشتم و ماده 5 تخم از مستی گذاشت...حالا نمیدونم با جفتگیری گذاشته یا مستی ولی توی مدتی که زیر نظر من بودن فقط سر خاروندن دیدم نه جفتگیری
    و اولش فقط ماده روی تخما میخوابید ولی بعد گذاشت یکهفته نر هم خیلی خوب به ماده کمک میکنه و هردو با هم روی تخم میخوابن ولی نر کلا خیلی کمتر میخوابه....حالا بازم برام سواله که شما فک میکنین اینا کی جفت میشن ؟ آیا شدن یا خیر ؟
    ممنونم از پاسخ شما
    نر وایت فیستون قبلا جفت داشته؟یا تک بوده؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11295
    نمیدونم علی آقا ... به گفته صاحبش نداشته...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11295
    فکر کنم قبلا دستی بوده چون یه مدل سوت خاص میزد وقتی آورده بودم و بالهاش چندتاش چیده شده ... ولی الان هیچ حالتی از دستی بودن نداره
    روزه اولی که آورده بودم و یکماهی تنها گذاشته بودمش خیلی آواز میخوند ... ولی الان خیلی وبته نشنیدم آواز بخونه ... ولی خیلی تحرک داره و همیشه تاجش بالاس

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نمیدونم علی آقا ... به گفته صاحبش نداشته...
    در مورد جفت شدن بله جفت شدن. وایت اگر ماده رو نپسنده محاله بعداز تخم مستی ماده هم حتی به سراغ لونه بره.ممکنه دو الی سه سری بعد هم طول بکشه تا نر توانایی بارور کردن تخم هارو پیدا کنه.معمولا این مشکل توی نرهایی که بعد از بلوغ دیر جفت پیدا میکنن زیاد دیده میشه که اکثرا هم برداشتشون نطفه نداشتن نر هست ولی بعد از دو الی سه سری تخم گذاری و جفت گیری های مکرر تازه نری که زیاد بدون جفت مونده بخصوص از اول بلوغ جفتی نداشته،طریقه ی صحیح جفت گیری رو یاد میگیره.بهتره منتظر بمونی و عجله نکنی.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11295
    در مورد جفت شدن بله جفت شدن. وایت اگر ماده رو نپسنده محاله بعداز تخم مستی ماده هم حتی به سراغ لونه بره.ممکنه دو الی سه سری بعد هم طول بکشه تا نر توانایی بارور کردن تخم هارو پیدا کنه.معمولا این مشکل توی نرهایی که بعد از بلوغ دیر جفت پیدا میکنن زیاد دیده میشه که اکثرا هم برداشتشون نطفه نداشتن نر هست ولی بعد از دو الی سه سری تخم گذاری و جفت گیری های مکرر تازه نری که زیاد بدون جفت مونده بخصوص از اول بلوغ جفتی نداشته،طریقه ی صحیح جفت گیری رو یاد میگیره.بهتره منتظر بمونی و عجله نکنی.
    پس خداروشکر ... من میخواستم جداشون کنم یه مدت پس نکنم اینکارو ... الان بالای 20 روزی گذشته ولی هنوز میخوابن روی تخم...تخمارو بردارم با لونه و بزارم که آماده بشن برای سری بعدی ایشالا امروز ماده خیز هم داده بود ولی نر توی لونه بود و ماده داشت اون صدای جفتگیری میداد
    بعید میدونم نر نطفه نداشته باشه ... و اصلا به نظره شما کسی هزینه میکنه عقیم کنه اینارو ... فک کنم با زمان مشکل نطفه حل بشه

ممنونم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    فکر کنم قبلا دستی بوده چون یه مدل سوت خاص میزد وقتی آورده بودم و بالهاش چندتاش چیده شده ... ولی الان هیچ حالتی از دستی بودن نداره
    روزه اولی که آورده بودم و یکماهی تنها گذاشته بودمش خیلی آواز میخوند ... ولی الان خیلی وبته نشنیدم آواز بخونه ... ولی خیلی تحرک داره و همیشه تاجش بالاس
    نه فکر نمیکنم رام بوده باشه.خیلی ها نر وایت فیس بالغ میگیرن و با ذوق به فکر رام کردنش میفتن و بعد مدتی خسته میشن و ردش میکنن بره.اکثر نرها بعد از جفت شدن و مطمئن شدن از حریمشون دیگه زیاد نمیخونن و در واقع تولید صدا برای جفت یابی هست بخصوص وقتی پرنده ای تنها میمونه.به نوعی اعلام حضور و موجودیت پرنده ی نر هست.
    در مورد تاجش که بالاس هم معمولا به دلیل هیجان یا کنجکاوی هست و در بعضی مواقع هم احساس خطر از سوی مهاجمی که حریمش رو تهدید میکنه.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    پس خداروشکر ... من میخواستم جداشون کنم یه مدت پس نکنم اینکارو ... الان بالای 20 روزی گذشته ولی هنوز میخوابن روی تخم...تخمارو بردارم با لونه و بزارم که آماده بشن برای سری بعدی ایشالا امروز ماده خیز هم داده بود ولی نر توی لونه بود و ماده داشت اون صدای جفتگیری میداد
    بعید میدونم نر نطفه نداشته باشه ... و اصلا به نظره شما کسی هزینه میکنه عقیم کنه اینارو ... فک کنم با زمان مشکل نطفه حل بشه

ممنونم
    تخم هارو بردار ظرف مدت 2 روز و خوب تقویتشون کن.بعد از تخم گذاری بعدی هر نتیجه ای داشت حداقل 2 ماه خوب استراحت و تقویت براشون در نظر بگیر.
    دلیل بدون نطفه نداشتن بعضی از تخم هارو (نه نرهارو) خدمتت عرض کردم.
    در جریان هستن همه که بعد از دون خور شدن جوجه ها بلافاصله صادر میشن برای کاهش هزینه ها!!!
    حالا،
    عقیم سازی پرنده یا باید با تزریق انجام بشه یا لیزر.شما خودت عروس داری،جوجه ای که تازه دون خور شده مگه مشخصه نر و مادش اونم توی تعداد بسیار زیادی که صادر و قاچاق میشه به ایران که کسی بخواد بیاد یکی یکی نرهارو عقیم کنه بفرسته به ایران؟حتی اگر تشخیص هم بدن چقدر باید هزینه کنن تا بشینن یکی یکی جوجه هارو با تزریق عقیم کنن و چقدر باید پول دارو بدن و نفر برای این کار؟اصلا عقل سلیم به این کار حکم میکنه؟
    در مورد دستگاه لیزر هم سوای وقت زیادی که میخواد بشینی با دستگاه یکی یکی نرهارو بعد از تشخیص !!! با دستگاه طوری عقیم کنن که آسیبی نبینن و نسوزن.این یک طرف قضیه،طرف دیگه دستگاه لیزری هست که باید با طول موج بسیار کوتاه به بدن پرنده بتابه که هم نسوزندش و هم بتونه دستگاه تناسلیش رو از بین ببره.حالا کدوم نادونی میاد چند میلیارد تومن هزینه میکنه که همچین دستگاهی بخره و کلی هم هزینه نفر بده که بشینه یکی یکی این هارو عقیم کنه و چند سال طول میکشه تا هر سری جوجه هارو عقیم کنن من نمیدونم.متاسفانه این بحث هارو دلال ها راه انداختن برای سر کیسه کردن مردم.
    ویرایش توسط اسکندری : 19th November 2013 در ساعت 11:36 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11295
    تخم هارو بردار ظرف مدت 2 روز و خوب تقویتشون کن.بعد از تخم گذاری بعدی هر نتیجه ای داشت حداقل 2 ماه خوب استراحت و تقویت براشون در نظر بگیر.
    دلیل بدون نطفه نداشتن بعضی از تخم هارو (نه نرهارو) خدمتت عرض کردم.
    در جریان هستن همه که بعد از دون خور شدن جوجه ها بلافاصله صادر میشن برای کاهش هزینه ها!!!
    حالا،
    عقیم سازی پرنده یا باید با تزریق انجام بشه یا لیزر.شما خودت عروس داری،جوجه ای که تازه دون خور شده مگه مشخصه نر و مادش اونم توی تعداد بسیار زیادی که صادر و قاچاق میشه به ایران که کسی بخواد بیاد یکی یکی نرهارو عقیم کنه بفرسته به ایران؟حتی اگر تشخیص هم بدن چقدر باید هزینه کنن تا بشینن یکی یکی جوجه هارو با تزریق عقیم کنن و چقدر باید پول دارو بدن و نفر برای این کار؟اصلا عقل سلیم به این کار حکم میکنه؟
    در مورد دستگاه لیزر هم سوای وقت زیادی که میخواد بشینی با دستگاه یکی یکی نرهارو بعد از تشخیص !!! با دستگاه طوری عقیم کنن که آسیبی نبینن و نسوزن.این یک طرف قضیه،طرف دیگه دستگاه لیزری هست که باید با طول موج بسیار کوتاه به بدن پرنده بتابه که هم نسوزندش و هم بتونه دستگاه تناسلیش رو از بین ببره.حالا کدوم نادونی میاد چند میلیارد تومن هزینه میکنه که همچین دستگاهی بخره و کلی هم هزینه نفر بده که بشینه یکی یکی این هارو عقیم کنه و چند سال طول میکشه تا هر سری جوجه هارو عقیم کنن من نمیدونم.متاسفانه این بحث هارو دلال ها راه انداختن برای سر کیسه کردن مردم.
    ممنون از راهنمایی آره حتما همینکارو میکنم
    آره دقیقا ... ممنون از توضیح کامل راجع به عقیم شدن ... پس شما هم با بنده هم عقیده هستین که عروس نر عقیم نداریم یا اینکه اون عروس جفتگیری بلد نیس که نطفه منتقل کنه

ممنونم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فنچ/مرغ عشق/عروس هلندی/همستر/خرگوش/اسب
    شماره عضویت
    14562
    نشانه های ماده مست چیه و اینکه سوال اصلیم این بود ک در زمان ماسب رنگ البینو یا وایتت فیس نمیتونم بگیرم چیکارکنم پس چ رنگی بگیرم

صفحه 628 از 1915 نخستنخست ... 12852857860961061161261361461561661761861962062162262362462562662762862963063163263363463563663763863964064164264364464564664767872811281628 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)