کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی (Cockatiel) - لاوبرد (Lovebird)
    شماره عضویت
    11295
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.
    در مورد قضیه ی نری که تک بوده تازمانیکه حضور ماده ای که جفت داره روحس کنه محاله جفت بخوره باماده ی دیگه ای
    باید خدمتت عرض کنم در مورد نر این دوستمون که نر تنهاشون ماده ی جفت دیگه ای رو انتخاب کرده بود کاملا صدق میکرد و شک هم نکنید.اگر ایشون صدبار دیگه هم ماده ی اون نر تنهارو عوض کنه باز نر سعی در رسیدن به اون ماده ی دلخواهش رو داره.درجریان هستید که در صورت امکان جفت یابی در طوطی ها انتخابی هست مگر در اسارت که به زور جفت رو قبول میکنن اونم از سر مستی.احتمالا قضیه ی دوستمون رو کامل نخوندید در مورد مراحل جفت زدن هم باید خدمتت عرض کنم من معمولا وقتی بخوام جفت بندازم به تعداد جفتهایی که بخوام بندازم باهم نر و ماده ی تک میخرم و توی قفس بزرگ میندازم تا خودشون جفتشون رو انتخاب کنن.بعد جداشون میکنم توی قفس های مستقل.اما اگر ماده ای گیرم بیاد بخصوص ماده ی وایت،که چند ماه هم جفت نداشته باشه فورا با یک نر وایت میندازم توی یک قفس.اینم عرض کنم که نرهای وایت رو هیچ وقت با ماده های خاکستری نمیندازم وحتی الامکان سعی میکنم تک نگه دارم تا به محض جفت انداختن با ماده ی آماده ی خوش رنگ بخصوص وایت سریع جفت بخورن.ضمنا به نظر من بعد از نر خاکستری نر وایت بسیار راحت تر از باقی رنگ ها جفت میخوره.کلاتوی جفت انداختن طوطی ها بیشتر مشکل از عدم پذیرش نر از سوی ماده هست که طولانی میشه تکثیرشون.به همین دلیلم هست که توی پرنده ای مثل کاسکو در صورت عدم پذیرش نر ممکنه حتی ماده نر تحمیلی رو بکشه.
    سلام دوباره
    آره دقیقا این موضوع برای دوستمون صدق میکرد نه همه...حرف شما متینه چون از اون خوشش اومده کارش سخت خواهد شد...
    اما در مورد جفت زدن پس شما میگین اگر هردو وایت مدتی جفت نداشتن یا کلا جفت نداشتن همینطوری با هم انداخته بشن ... بعد چه مدت زمان میبره جفت بشن ؟
    و مهمتر از همه...ممکنه اصلا جفت نشن ؟ یا اینکه بلاخره مست میشن و جفت میشن ؟
    جدی یعنی بعد از نره خاکستری نر وایت اینقدر سریع جفت میخوره ؟ نه لوتینو نه ابلغ نه سینامون هیچکدوم ؟
    آره همه چی به ماده بر میگرده درسته
    ممنونم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadlord نمایش پست ها
    سلام دوباره
    آره دقیقا این موضوع برای دوستمون صدق میکرد نه همه...حرف شما متینه چون از اون خوشش اومده کارش سخت خواهد شد...
    اما در مورد جفت زدن پس شما میگین اگر هردو وایت مدتی جفت نداشتن یا کلا جفت نداشتن همینطوری با هم انداخته بشن ... بعد چه مدت زمان میبره جفت بشن ؟
    و مهمتر از همه...ممکنه اصلا جفت نشن ؟ یا اینکه بلاخره مست میشن و جفت میشن ؟
    جدی یعنی بعد از نره خاکستری نر وایت اینقدر سریع جفت میخوره ؟ نه لوتینو نه ابلغ نه سینامون هیچکدوم ؟
    آره همه چی به ماده بر میگرده درسته
    ممنونم
    تاز مانیکه اون نر تک توی اون فضا باشه و حضور ماده ی دلخواهش رو حس کنه به هیچ وجه تاکید میکنم به هیچ وجه هیچ ماده ای رو نمیپذیره.یا باید از اون فضا دور بشه یا باید جفت از اون فضا دور بشن تا نر ماده ی جدیدی رو بپذیره.اینکه خدمتت عرض میکنم در مورد نر وایت فیس خودم بود که از یک ماده ی مرواریدی از یک جفت دیگه خوشش اومد و یکسال جفت نخورد.یکبار یک ماده ی لوتینوی آماده رو باهاش جفت انداختم ظرف مدت یکساعت به حدی به پاهاش نوک زد و خونریزی کرد که بخیه زدم به پای ماده.دلیلشم اصرار ماده برای مجاب کردن نر برای جفت گیری بود.بعد از اون یک ماده ی لوتینوی دیگه کنارش انداختم ظرف مدت سه ماه حتی نگاهم بهش نکرد.سه ماه تنها نگهش داشتم،به یک جای دیگه منتقلش کردم به محض اینکه یک ماده ی وایت فیس براش انداختم بعد از دو هفته جفت گیری کردن و تخم گذاشت ماده.
    مورددیگه نر خاکستری بود که ماده ی خاکستری تکی رو انتخاب کرده بود و تحت هیچ شرایطی ماده ی گلباقالی که کنارش بود انتخاب نکرد.در هردو مورد هم بعد از اینکه شک کردم از ماده ی دیگه ای خوششون اومده کاملا دیدشون رو از بین برده بودم نسبت به قفسی که ماده ی مورد نظرشون توش قرار داشت .اما به هیچ وجه نرها ماده های جدید رو نمیپسندیدن تا جاشون رو عوض کردم و از نبودن ماده ی مورد نظرشون مطمئن شدن.
    در مورد وایت فیس هم من توی این چند سال نر وایت فیسی نخریدم که با ماده ای جفت بندازم و بیشتر از یک ماه جفت شدنشون طول بکشه.هرچند منم شنیدم که بد جفت میخورن ولی خوب برای من این اتفاق نیفتاده.
    یک جفت وایت که الان روی تخم هستن دست خودمه،یک جفت دست یکی از دوستان یزدی هست و یک جفت هم دست یکی از کاربرهای همین سایت که نرش وایت هست و ماده مرواریدی و سه جفت که نر وایت دارن و ماده ی رنگی دیگه هم دست دوستانی که اینجا عضو نیستن و خودم جفت انداختم و مولد شدن.تا حالا هم ندیدم نر وایت فیس با ماده ی وایت جفت نشه.چون خودم چهار جفت هم دارم که نر وایت و ماده ی لپ دار هستن در حال حاضر و به نظرم خیلی عالی جفت میخورن.
    در مورد لوتینوی نر که بجز در مواردی که قراره جفت لوتینو بشن به نظرم اصلا نر های قویی برای جفت انداختن نیستن و در رتبه ی آخر هستن و مناسب جفت انداختن و کار تکثیر نیستن.مگر اینکه برای تفریح یک جفت توی خونه باشه که باز اگر هردو لوتینو باشن خیلی بهتره.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    جناب اسکندری امروز لونه رو واسه عروس ام گذاشتم بعد از نصب لونه اول ماده رفت توی لونه بعد از چند دقیقه عروس نر رفت توی لونه و صوت بلبلی میزد. از ظهر که لونه رو گذاشتم تا الان فقط یکبار 2تاشون امدن بیرون آب و گندم آب پز شده واسوش گذاشته بودم.الان هم همچنان در لونه هستن.

جناب اسکندری عروس نر من دقیقآ راس ساعت 7.30 صبح میزنه زیر خوندن تقریبآ نیم ساعت ی حسابی میخونه. انگار شده خروس .همه رو بیدار میکنه. قفسشون نزدیک پنچره هستش این خوندن بخاطر روشن شده هوا هستش؟یا دلیل دیگه ی داره؟

تقریبآ 15 روزی عروس نر رو جدا کردم چند روز پیش دیدم با چوب نشیمن در حال جفتگیری هستش. بخاطر همین گذاشتمش توی قفس ماده./ البته عروس نر چند روزی حالش خوب نبود وبا تتراساکلین و مولتی ویتامین اوکی شد./

قطره AD3e شروع کنم؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_ir نمایش پست ها
    جناب اسکندری امروز لونه رو واسه عروس ام گذاشتم بعد از نصب لونه اول ماده رفت توی لونه بعد از چند دقیقه عروس نر رفت توی لونه و صوت بلبلی میزد. از ظهر که لونه رو گذاشتم تا الان فقط یکبار 2تاشون امدن بیرون آب و گندم آب پز شده واسوش گذاشته بودم.الان هم همچنان در لونه هستن.

جناب اسکندری عروس نر من دقیقآ راس ساعت 7.30 صبح میزنه زیر خوندن تقریبآ نیم ساعت ی حسابی میخونه. انگار شده خروس .همه رو بیدار میکنه. قفسشون نزدیک پنچره هستش این خوندن بخاطر روشن شده هوا هستش؟یا دلیل دیگه ی داره؟

تقریبآ 15 روزی عروس نر رو جدا کردم چند روز پیش دیدم با چوب نشیمن در حال جفتگیری هستش. بخاطر همین گذاشتمش توی قفس ماده./ البته عروس نر چند روزی حالش خوب نبود وبا تتراساکلین و مولتی ویتامین اوکی شد./

قطره AD3e شروع کنم؟
    سلام.کار خوبی کردید انداختید کنار هم الان وقتشه که انقدر داره مستی میکنه.ماده خیلی آمادس و احتمالا ظرف همین یک هفته الی ده روز باید تخم گذاری رو شروع کنن.قطره رو شروع کن.اگر مولتی هم داری حتما بهش بده.جوانه رو سه روز در میون بهش بده.چون نر آنتی بیوتیک مصرف کرده ممکنه مقداری ضعیف شده باشه.سفیده تخم مرغ روهم حتما بده.منتها مقدار یک بند انگشت برای جفت کافیه.
    درمورد خوندن صبح هم باید عرض کنم خوندنشون به صورت غریزی موقع طلوع و دم غروب انرژی مضاعفی دارن که شروع به خوندن میکنن و کاری هم نمیشه کرد.حتی اگر روشون رو کاور بکشید!
    ویرایش توسط اسکندری : 19th November 2013 در ساعت 07:03 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فنچ/مرغ عشق/عروس هلندی/همستر/خرگوش/اسب
    شماره عضویت
    14562
    سلام من ماده یک و نیم ساله ابلق البینو دارم توانایی خرید نر البینو یا وایت فیس رو ندارم چکار کنم مست هم هست ایانر ابلق لوتینو بگیرم جوجه هاشون زیبا میشن

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ati نمایش پست ها
    سلام من ماده یک و نیم ساله ابلق البینو دارم توانایی خرید نر البینو یا وایت فیس رو ندارم چکار کنم مست هم هست ایانر ابلق لوتینو بگیرم جوجه هاشون زیبا میشن
    سلام.از کجا میدونید مست و آماده شده؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14562
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.از کجا میدونید مست و آماده شده؟
    سلام مجدد بالا هاشو باز میکنه هی چند نمونه از صداهای عروس های ماده مست رو شنیدم اینم همون صداهارو در میاره

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14562
    سلام ی جوجه دو ماهه دارم هی خودشو میخوارونه و چیزی شبیه پوسته داره هر نوع راه حل شتشویی ک بود انجام دادم اما فایده نداشته ایا بخاطر پ
    ر ریزی دوباره داینطوریه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام مجدد بالا هاشو باز میکنه هی چند نمونه از صداهای عروس های ماده مست رو شنیدم اینم همون صداهارو در میاره
    این ها هیچکدوم نشونه ی مستی نیست.باز کردن بال یا صداهای ماده های مست!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام ی جوجه دو ماهه دارم هی خودشو میخوارونه و چیزی شبیه پوسته داره هر نوع راه حل شتشویی ک بود انجام دادم اما فایده نداشته ایا بخاطر پ
    ر ریزی دوباره داینطوریه
    سلام.این پوسته ها از طبیعت بدن پرنده هست و نیازی به شستشو نیست.جوجه دو ماهه مگه چند بار پرریزی میکنه که بخاطر پرریزی دوباره باشه؟اولین پرریزی بین 4 الی 6 ماهگی صورت میگیره.
    بهرحال این پوسته ها طبیعیه و معمولا روی پرهای طوطی ها هست.

صفحه 627 از 1915 نخستنخست ... 12752757760860961061161261361461561661761861962062162262362462562662762862963063163263363463563663763863964064164264364464564667772711271627 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)