همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط هاتف موسوی نمایش پست ها
    با سلام
    ممنون که پاسخ دادید !
    ماده هست و خیلی هم پر ریزی داره ! تقریبا کله خونه پر شده از کرک و پر هاش !
    من براش صدا ضبط کردم و گزاشتم و مدام سلام و خوبی و بوس بده رو تکرار میکنم ! الان یاد گرفته بهش میگم بوس بده نوکش و میچسبونه به لبهام و آروم آروم گاز میگره و بعدش سرش و میاره پایین و میخواد سرش و براش بخارونم !
    مشکل اصلی من حرف زدنشه !! یعنی اول شروع به صوت زدن نمیکنن ؟؟ و یه تیکه شروع به حرف زدن میکنن ؟؟
    سلام.اگر از ماده بودنش مطمئن هستید باید خیلی تمرین کنید و دلسرد نشید تا به حرف بیاد.اکثرا ناگهان شروع به تکرار کلمات با صدای خفیف میکنن و کم هستن که با سوت کلمات رو تکرار کنن.صدارو از حنجره تولید میکنن بیشتر تا سوت زدن.پرریزی هم برای ریزش پرهای جوجگیش هست.به زودی برطرف میشه.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdir30 نمایش پست ها
    سلام

آقای اسکندی میشه نظرتون رو در مورد این دو تا عروس نر و ماده بگید
    هردو پرنده های خوب و سرحالی هستن ولی شرایط نگهداری خوبی نداشتن و نیاز به رسیدگی دارن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس
    شماره عضویت
    14683
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    نگران پرهای نامرتب نباشید.بعد از یک پرریزی این آشفتگی پرها درست میشه.اما بهتره از سبزیجات و میوه جات استفاده کنید تا پرهای شفافی داشته باشه در آینده.
    در مورد حمام هم آب ولرم باشه و جاش هم گرم باشه تا زود خشک بشه و سرما نخوره.
    وقتی جاش رو بالا بردید چند روز از قفس بیرون نیارید تا به جاش عادت کنه مجدد بعد بیرون بیارید تا بتونه راحت به قفس رفت و آمد کنه.نگران نباشیدپرنده های باهوشی هستن و زود راه قفس رو پیدا میکنن.
    قربونت اقا
    ارتفاعشو یه کاری میکنم
    الان هرچی به غیر از غذا خودش مثل موز یا بلال تازه یا کلم بروکلی میزارم براش نمیخوره یه نوک میزنه بهش میندازش فقط سیب رو یه قسمت خیلی خیلی کوچیکش رو خورد
    اب هم هرچی میزارم براش میره اب ولرم رو میخوره ولی توش اب اتنی نمیکنه d: بلد نیست
    گوجه بدم بهش ایرادی داره ؟ یه ویتامینی چیزی سراغ داری چون جوجه تقویت بشه ؟؟ ایرادی داره بدم بهش ؟ بی زحمت اسمم بگو
    بعد میخواستم بدونم مزیت این ارتفاع چیه ؟ پیش خودش چه فکری میکنه که باید ارتفاعشو برد بالا ؟
    با تشکر

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط gamer47 نمایش پست ها
    قربونت اقا
    ارتفاعشو یه کاری میکنم
    الان هرچی به غیر از غذا خودش مثل موز یا بلال تازه یا کلم بروکلی میزارم براش نمیخوره یه نوک میزنه بهش میندازش فقط سیب رو یه قسمت خیلی خیلی کوچیکش رو خورد
    اب هم هرچی میزارم براش میره اب ولرم رو میخوره ولی توش اب اتنی نمیکنه d: بلد نیست
    گوجه بدم بهش ایرادی داره ؟ یه ویتامینی چیزی سراغ داری چون جوجه تقویت بشه ؟؟ ایرادی داره بدم بهش ؟ بی زحمت اسمم بگو
    بعد میخواستم بدونم مزیت این ارتفاع چیه ؟ پیش خودش چه فکری میکنه که باید ارتفاعشو برد بالا ؟
    با تشکر
    یک ظرف آب بزرگتر از ظرف آبش براش بذار.اگرتمایل به آب تنی نداره چند بار آب رو به سمتش اسپری کن تا شاید رفت آب تنی کرد.
    بهش میتونی هویج رنده شده و سبزی جعفری و ذرت آبپز بدی قاطی هم یا تکه های کوچک کاهو.سه روز در میون همه رو باید میتونی امتحان کنی.البته باید چند روز باشه که کم کم تستشون کنه و بخوره.
    میتونی از توتال تابرنیل استفاده کنی مولتی ویتامین ولی جوجه به این قطره ها نیاز نداره.بهتره با عادت دادن به سبزیجات و میوه جات تقویتش کنید.
    ارتفاع پایین علاوه بر اینکه جریان هوای راکد و سرد بیشتره پرنده فقط حرکت پاهارو میبینه که باعث ترسش میشه از انسان.باید مشرف باشه به محل زندگیش تا ترسش از انسان های اطرافش بریزه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10004
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    هردو پرنده های خوب و سرحالی هستن ولی شرایط نگهداری خوبی نداشتن و نیاز به رسیدگی دارن.

سلام ممنونم از نظرتون
    اینا همون نر و ماده ای هستن که جفت نخوردن و بتون گفتم
    به نظر شما نره زیاد جون نیست ؟
    نره یک سالشه

راستی گفتید زیاد خوب نگهشون نداشتم ؟
    چرا ؟
    اگر برای زیرشون میگید برای این چند روز تعطیلیه که نبودم و اینا حسابی برا خودشون ریخت و پاش کردن
    هفت تخم خمودم براشون درست میکنم هرچیزی که تو تمام این فرومها نوشته بود برای عروسخوبه بهشون میدم حسابی ردیفن
    ممنونم بازم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام ممنونم از نظرتون
    اینا همون نر و ماده ای هستن که جفت نخوردن و بتون گفتم
    به نظر شما نره زیاد جون نیست ؟
    نره یک سالشه

راستی گفتید زیاد خوب نگهشون نداشتم ؟
    چرا ؟
    اگر برای زیرشون میگید برای این چند روز تعطیلیه که نبودم و اینا حسابی برا خودشون ریخت و پاش کردن
    هفت تخم خمودم براشون درست میکنم هرچیزی که تو تمام این فرومها نوشته بود برای عروسخوبه بهشون میدم حسابی ردیفن
    ممنونم بازم
    خیر سن هردو بالای یک سال هست ولی به زمان بیشتری برای جفت خوردن نیاز دارن.
    قفس و چوب نشیمن اصلا مناسب نیست.موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10004
    قفس کاسکویی دارم براشون
    این چند روز تعطیلات رو تو این قفس بودن موقتی
    چوب زیر پاییشونم بزرچه تو اون قفس
    جناب اسکندری به نظر شما با اون شرایط که قبلا گفتم این دو تا امکانش هست با هم جفت بخورن
    الان تقریبا یک ماهیی میشه هیچ اتفاقی نیفتاده و هیچ علاقه ای به هم ندارن
    لونه بزارم امکان داره تاثیر داشته باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گرینچیک ، مرغ عشق ، کاسکو ، گربه ، سوسک
    شماره عضویت
    13956
    خیلی ممنون از راهنماییتون من یه مشکل دیگه هم باهاش دارم اونم اینه که اصلا دقت نمیکنه به حرف زدن من مثلا امروز براش صدامو که ضبط کردم گذاشتم اما دیدم رفته زیر میز آشپزخونه داره بازی میکنه. حتی وقتایی که تو قفس میذارمش که حواسش پرت نشه هم توی قفس سرشو به یه چیزی گرم میکنه و بازیگوشی میکنه انگار که اصلا دقت نمیکنه. میخواستم بدونم همه عروس هلندی ها اینجوری هستن؟ آخه نوشتن که باید طوطی رو روی دست قرار داد و مقابل دهان گرفت تا به دهانمون دقت کنه اما خوب جوجوی من اصلا آرومو قرار نداره. یه سوال دیگه هم داشتم من صدای خودمو براش ضبط کردم ایا اشکال نداره خانومم هم باهاش تمرین کنه یا بهتره فقط به صدای من گوش بده؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    قفس کاسکویی دارم براشون
    این چند روز تعطیلات رو تو این قفس بودن موقتی
    چوب زیر پاییشونم بزرچه تو اون قفس
    جناب اسکندری به نظر شما با اون شرایط که قبلا گفتم این دو تا امکانش هست با هم جفت بخورن
    الان تقریبا یک ماهیی میشه هیچ اتفاقی نیفتاده و هیچ علاقه ای به هم ندارن
    لونه بزارم امکان داره تاثیر داشته باشه
    تا زمانیکه نر و ماده آماده نشن و برای هم مستی نکنن لونه هیچ تاثیری نداره و فقط درگیری بینشون ایجاد میکنه.این جفت حداقل چهار الی شش ماه دیگه زمان میبره تا باهم جفت بشن و به تخم گذاری بیفتن.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط هاتف موسوی نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنماییتون من یه مشکل دیگه هم باهاش دارم اونم اینه که اصلا دقت نمیکنه به حرف زدن من مثلا امروز براش صدامو که ضبط کردم گذاشتم اما دیدم رفته زیر میز آشپزخونه داره بازی میکنه. حتی وقتایی که تو قفس میذارمش که حواسش پرت نشه هم توی قفس سرشو به یه چیزی گرم میکنه و بازیگوشی میکنه انگار که اصلا دقت نمیکنه. میخواستم بدونم همه عروس هلندی ها اینجوری هستن؟ آخه نوشتن که باید طوطی رو روی دست قرار داد و مقابل دهان گرفت تا به دهانمون دقت کنه اما خوب جوجوی من اصلا آرومو قرار نداره. یه سوال دیگه هم داشتم من صدای خودمو براش ضبط کردم ایا اشکال نداره خانومم هم باهاش تمرین کنه یا بهتره فقط به صدای من گوش بده؟
    سلام.همه ی اهالی خونه میتونن باهاش رخ به رخ تمرین کنن اما مسلما کسی که صدای ضبط شدش رو براش پخش میکنید باهاش تمرین رخ به رخ کنه نتیجه ی بهتری خواهد داشت.در مورد پخش صدا وقتی بیرون قفس هست که اصلا تاثیری نداره و باید توی قفس باشه تا نتونه جابجا بشه و به تمرینش دقت کنه.بهتره پرهاش رو کوتاه کنید تا دائم جابجا نشه و به تمرین دقت کنه.کلا پرنده های شیطون و بازیگوشی هستن.طبیعتشون هست.

صفحه 624 از 1915 نخستنخست ... 12452457460560660760860961061161261361461561661761861962062162262362462562662762862963063163263363463563663763863964064164264367472411241624 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)