همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط هاتف موسوی نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوستان گرانقدر
    نظر به لطف شما دوستان عزیز تا اینجا تونستم عروس هلندی خودم رو بزرگ کنم و بتونم تا 4 ماهگیشو به سلامت برسونم !!
    که البته خیلی خیلی هم دشواری کشیدیم !
    و اما یک سوال بسیار مهم !!
    چجوری بهش حرف زدن یاد بدم ؟؟ باهاش کار میکنم اما تا حالا هیچ صحبتی نکرده و خیلی خیلی کم سر و صدا میکنه !
    فقط بعضی موقع ها یکم جیغ های بلند میزنه و بعد دیگه هیچی !!
    کار خاصی باید باهاش بکنم ؟؟ یا خودش یاد میگیره ؟
    سلام.اگر نر باشه الان بهترین زمان برای سخنگو شدنش هست.عروس ناگهانی زبون باز میکنه و شروع به تکرار کلمات میکنه.بهتره ازش یک عکس بگذارید تا ببینیم نر هست یا نه.بهتره شما تمرینتون رو قطع نکنید و مدام کلماتی مثل اسمش رو یا سلام و بیا و این قبیل کلمات که دائم براش تکرار میکنید رو باهاش کار کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس
    شماره عضویت
    14683
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.ارتفاع قفسش خیلی به زمین نزدیکه.حداقل یک متر بیاریدش بالاتر.بعد اینکه الان موقع خیلی خوبیه برای رام کردنش.بجز دو تا شاه پر اولی باقی رو کوتاه کنید تا نتونه از رام شدن فرار کنه با پرواز کردن.
    اجازه بدید بعد از قیچی شدن بال هاش از قفس خودش بیاد بیرون و بعد انگشتتون رو جلوی سینش نگه دارید و آروم فشار بیارید تا بیاد روی دست.ممکنه چند باری فرار کنه اما بعد از چند روز ترسش از دست میریزه و میاد روی دست.بعد دائم انگشت دستتون رو جلوش پله کنید تا مثل نردبان بالا بره تا ترسش از بین بره و راحت روی دست بیاد.عروس خیلی سریع رام میشه و روی دست میاد.ولی باید حوصله کنید وصبور باشید در مقابلش.
    صاحبش گفت این جوجه سرلاکی بزرگ شده و من خریدمش پرهاش به همین شکلی که شما امر کردی کوتاه شده از اول نیازی نیست کوتاه کنم
    من قفسشو گذاشتم تو حال ایرادی داره یا این که ببرمش تو اتاق خواب ؟
    موقعه ای که پرهاشو تمیز میکنه خودشو میتکونه یه سری پرز و پر سفید رو هوا پخش میشه ایرادی داره ؟
    بری حموم کردنش چکار کنم ؟ بعید میدونم تا حالا حموم کرده باشه با اب پاش تمیزش کنم یا اب بریزم توی ظرفی بزارم کف قفس ؟ دمای اب چطور باشه؟

مرسی

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ati نمایش پست ها
    سلام ایا جوجه نر دوماهه با ی ماده یک سال و چهار ماهه رو توی قفس باشن چ مشکلی پیش میاد بزارم کنار هم یا جدا باشن ممنون
    سلام.مشکلی پیش نمیاد اما منتظر جفت شدنشون نباشید.ممکنه گاهی بینشون درگیری هم پیش بیاد و ماده به جوجه اجازه غذا خوردن نده چون وارد قلمروش شده.اما برای رام کردن بهتره جوجه جدا باشه.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط gamer47 نمایش پست ها
    صاحبش گفت این جوجه سرلاکی بزرگ شده و من خریدمش پرهاش به همین شکلی که شما امر کردی کوتاه شده از اول نیازی نیست کوتاه کنم
    من قفسشو گذاشتم تو حال ایرادی داره یا این که ببرمش تو اتاق خواب ؟
    موقعه ای که پرهاشو تمیز میکنه خودشو میتکونه یه سری پرز و پر سفید رو هوا پخش میشه ایرادی داره ؟
    بری حموم کردنش چکار کنم ؟ بعید میدونم تا حالا حموم کرده باشه با اب پاش تمیزش کنم یا اب بریزم توی ظرفی بزارم کف قفس ؟ دمای اب چطور باشه؟

مرسی
    متوجه نشدم پرهاش کوتاه شده چون نامرتب بود.عروس پرنده ی اجتماعی هست و چون بخصوص جوجه هم هست ایرادی نداره توی جای شلوغی باشه چون مثل جفت بهش استرس وارد نمیشه.اگر پرهاش خوب قیچی شده باشه نباید زیاد بتونه اوج بگیره.سعی کنید وادارش کنید بیاد روی انگشت اشارتون.چند باری که بیاد براش عادی میشه و بعد چند روز خودش راحت میاد.فقط باید تمرینتون مداوم باشه دو الی سه روز.
    در مورد سرلاکی بودنش هم بعید میدونم راست گفته باشه چون سرلاکی ها خودشون از سرو کول صاحبشون بالا میرن.
    اون ریز پرها هم که بعد از تمیز کردنشون ازشون پخش میشه کاملا طبیعیه و هیچ ایرادی نداره.دو هفته ی یکبار الان که زمستونه براش آب ولرم بذارید تا حمام کنه.اگر خودش میلی نشون نداد میتونید از دور بهش اسپری کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10004
    سلام

آقای اسکندی میشه نظرتون رو در مورد این دو تا عروس نر و ماده بگید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گرینچیک ، مرغ عشق ، کاسکو ، گربه ، سوسک
    شماره عضویت
    13956
    سلام.اگر نر باشه الان بهترین زمان برای سخنگو شدنش هست.عروس ناگهانی زبون باز میکنه و شروع به تکرار کلمات میکنه.بهتره ازش یک عکس بگذارید تا ببینیم نر هست یا نه.بهتره شما تمرینتون رو قطع نکنید و مدام کلماتی مثل اسمش رو یا سلام و بیا و این قبیل کلمات که دائم براش تکرار میکنید رو باهاش کار کنید.
    با سلام
    ممنون که پاسخ دادید !
    ماده هست و خیلی هم پر ریزی داره ! تقریبا کله خونه پر شده از کرک و پر هاش !
    من براش صدا ضبط کردم و گزاشتم و مدام سلام و خوبی و بوس بده رو تکرار میکنم ! الان یاد گرفته بهش میگم بوس بده نوکش و میچسبونه به لبهام و آروم آروم گاز میگره و بعدش سرش و میاره پایین و میخواد سرش و براش بخارونم !
    مشکل اصلی من حرف زدنشه !! یعنی اول شروع به صوت زدن نمیکنن ؟؟ و یه تیکه شروع به حرف زدن میکنن ؟؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14808
    سلام من یک جفت عروس دارم الان 6ماهه هرروز روی مبل خونه جفتگیری میکنن واسشون کوزه هم گذاشتم (روی قفس) ولی از تخم خبری نیست؟
    توضیح اینکه فقط واسه خواب میرن توقفس بیشتر توخونه آزادن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس
    شماره عضویت
    14683
    متوجه نشدم پرهاش کوتاه شده چون نامرتب بود.عروس پرنده ی اجتماعی هست و چون بخصوص جوجه هم هست ایرادی نداره توی جای شلوغی باشه چون مثل جفت بهش استرس وارد نمیشه.اگر پرهاش خوب قیچی شده باشه نباید زیاد بتونه اوج بگیره.سعی کنید وادارش کنید بیاد روی انگشت اشارتون.چند باری که بیاد براش عادی میشه و بعد چند روز خودش راحت میاد.فقط باید تمرینتون مداوم باشه دو الی سه روز.
    در مورد سرلاکی بودنش هم بعید میدونم راست گفته باشه چون سرلاکی ها خودشون از سرو کول صاحبشون بالا میرن.
    اون ریز پرها هم که بعد از تمیز کردنشون ازشون پخش میشه کاملا طبیعیه و هیچ ایرادی نداره.دو هفته ی یکبار الان که زمستونه براش آب ولرم بذارید تا حمام کنه.اگر خودش میلی نشون نداد میتونید از دور بهش اسپری کنید.
    چرا عروس من بیشتر مواقع پراش نامرتبه ولی الان دوستان عکسو اینا میزارن قشنگ مرتبه پراشون مال من همین طوری که عکساشو دیدی همین طوریه ولی میری سمتش با انگشت پراش مرتب میشه
    بعد الان که زمستون کاسه اب نزارم براش ؟؟؟
    بعد من الان قفسو گذاشتم کف حال شما میگی یه متر ببرمش بالا تر میز بزارم زیر درست میشه ولی میخواد بیاد بیرون وبره داخل نمیتونه بره داخل قفسش مشکلم همینه فقط

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1815 نمایش پست ها
    سلام من یک جفت عروس دارم الان 6ماهه هرروز روی مبل خونه جفتگیری میکنن واسشون کوزه هم گذاشتم (روی قفس) ولی از تخم خبری نیست؟
    توضیح اینکه فقط واسه خواب میرن توقفس بیشتر توخونه آزادن
    سلام.جفت گیری برای اطمینان از باروری تخم ها باید روی چوب یا محل نشیمنی باشه که زیرش خالی باشه تا عمل جفت گیری کامل انجام بشه.پس روی مبل مناسب نیست.لونه هم باید یک جای ثابت باشه تا تغییری توی موقعیتش ایجاد نشه و قابل اطمینان باشه برای جفت.شماباید جفتتون رو به قفس عادت بدید و یک لونه ی مناسب که از جنس ام دی اف هم باشه چه بهتر براشون تهیه کنید و توی قفس جای بدید.تغذیشون چی هست؟بالغن؟میشه ازشون عکس بگذارید؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط gamer47 نمایش پست ها
    چرا عروس من بیشتر مواقع پراش نامرتبه ولی الان دوستان عکسو اینا میزارن قشنگ مرتبه پراشون مال من همین طوری که عکساشو دیدی همین طوریه ولی میری سمتش با انگشت پراش مرتب میشه
    بعد الان که زمستون کاسه اب نزارم براش ؟؟؟
    بعد من الان قفسو گذاشتم کف حال شما میگی یه متر ببرمش بالا تر میز بزارم زیر درست میشه ولی میخواد بیاد بیرون وبره داخل نمیتونه بره داخل قفسش مشکلم همینه فقط
    نگران پرهای نامرتب نباشید.بعد از یک پرریزی این آشفتگی پرها درست میشه.اما بهتره از سبزیجات و میوه جات استفاده کنید تا پرهای شفافی داشته باشه در آینده.
    در مورد حمام هم آب ولرم باشه و جاش هم گرم باشه تا زود خشک بشه و سرما نخوره.
    وقتی جاش رو بالا بردید چند روز از قفس بیرون نیارید تا به جاش عادت کنه مجدد بعد بیرون بیارید تا بتونه راحت به قفس رفت و آمد کنه.نگران نباشیدپرنده های باهوشی هستن و زود راه قفس رو پیدا میکنن.

صفحه 623 از 1915 نخستنخست ... 12352357360460560660760860961061161261361461561661761861962062162262362462562662762862963063163263363463563663763863964064164267372311231623 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)