همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad_6690 نمایش پست ها
    کسی راه حلی واسه خوب شدن پرنده ما نداره . این طرفا دامپزشکی فقط سگو گربه رو رسیدگی میکنن . نمیدونم چیکار کنم . یکی راه نمایی کنه لطفا
    دوست عزیز به قوس پشت کمر پرندت که عکسش رو گذاشتی دقت کن.این پرنده تمام بدنش عفونته.داری فرصت رو از دست میدی.کلینیکی که توش سگ و گربه درمان بشن حتما یک کشت مدفوع ساده و تجویز آنتی بیوتیک مناسب توش انجام میشه.منتظر تجویز اینترنتی نباشیدچون حدسی هست و ممکنه نتیجه ی عکس بده.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14706
    نقل قول نوشته اصلی توسط tanha e ba khoda نمایش پست ها
    من فنچ رو دستی کردم مرغ عشق و حتی دوتا از عروس هلندی رو دستی کردم اما از پس این یکی بر نمیام اینقدرم خوشگله ک میخوام بگیرم ماچش کنم
    اوه این داستانش فرق میکنه مثل پرنده نر من که الان مریضه و عکسشو بالا گذاشتم . این پرنده رو هم نزدیکه 3ساله دارم ولی هیچ وقت نتونستم تو دستم بگیرمش. تا الان یه 15 -16 تایی عروس رو دستی کردم خیلی هم راحت ولی این نشد دیگه . مال شما هم اینجوریه فکر کنم .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14706
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    دوست عزیز به قوس پشت کمر پرندت که عکسش رو گذاشتی دقت کن.این پرنده تمام بدنش عفونته.داری فرصت رو از دست میدی.کلینیکی که توش سگ و گربه درمان بشن حتما یک کشت مدفوع ساده و تجویز آنتی بیوتیک مناسب توش انجام میشه.منتظر تجویز اینترنتی نباشیدچون حدسی هست و ممکنه نتیجه ی عکس بده.
    ممنون بابت توجه . ولی اینجا کیلینیک نداریم . یه مغازه هست که یه دامپزشک نشسته توش . فردا از دانشگاه اومدم حتما میبرمش رشت یه کیلینیک پیدا میکنم . بازم ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    10880
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.بهتره چوب نشیمنش رو هم ضد عفونی کنید تا عفونت نکنه.بتامتازون یا تتراسایکلین هر کدوم پمادش در دسترس هست ایرادی نداره و محل زخم رو ضد عفونی کنید.
    با سلام
    رفتم پزشک دوتا پماد داد یکی والنتی و دیگری نئومایسین داد گفت بزن به پاش الان دوروزه دارم میزنم پوست خراش خرده داره باز سازی میشه ولی باز هم میلنگه و بعضی وقتها پاشو بالا نگه میداره/به نظر شما پاش خوب میشه؟
    ومورد بعدی پماد پرهاشو چرب کرده نمیتونه پرواز کنه من دیروز حمام کردمش ولی باز هم نتونست امروز ولی با آب گرم کمی داغتر شستم و گذاشتم خشک بشه ببینم چی میشه .
    نظر شما در مورد این کارها چیه ؟ممنون

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    سلام
    میخواستم بدونم این قفس واسه ی جوجه عروس تازه دونخور ، مناسبه یا نه ؟؟؟

در ضمن ، فروشنده قیمتش رو 60 تومن گذاشته . این قیمت واسه این مدل قفس یکم کم نیس آیا ؟؟
    ممکنه مثلا جنسش بد باشه ؟؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    سلام

در ضمن ، فروشنده قیمتش رو 60 تومن گذاشته . این قیمت واسه این مدل قفس یکم کم نیس آیا ؟؟
    جنسش رو از رو عکس نمیشه فهمید!!! اگر فکر میکنید با منقار عروس هلندی رنگ ها کنده میشن اصلا توصیه نمیشه . مسمومیت عروس هلندی جوجه چیزی نیست که به سادگی درمان بشه
    سایز قفس فعلا کافی به نظر میرسه

موفق باشید

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    سلام

سلام
    این نوع قفسها معمولا دستساز هستند و رنگشون کنده میشه که در اینصورت اصلا توصیه نمیشه
    مورد دوم این که قفس دایره ای شکل واسه طوطی خوب نیست چون اولا هنگام بال زدن یا خستگی در کردن شاه پرهای طوطی به میله های بالای سر گیر میکنند و خراب میشن,دوما طوطی در قفس دایره ای شکل اعتماد زیادی نداره و همیشه کمی استرس باهاش خواهد بود

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    سلام
    در کنار جوجه عروس تازه دونخور ، میشه ی جوجه برزیلی دوماهه نگهداری کرد ؟؟؟
    قفساشون جدا باشه ، ولی هروقت ک خواستم از قفس خارجشون کنم ، کنار هم بذارم ؟؟؟
    آخه من دیدم طرف کنار گرینچیک ، مرغ عشق و عروس نگه میداره و هیچ مشکلی ندارن .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام
    در کنار جوجه عروس تازه دونخور ، میشه ی جوجه برزیلی دوماهه نگهداری کرد ؟؟؟
    قفساشون جدا باشه ، ولی هروقت ک خواستم از قفس خارجشون کنم ، کنار هم بذارم ؟؟؟
    آخه من دیدم طرف کنار گرینچیک ، مرغ عشق و عروس نگه میداره و هیچ مشکلی ندارن .
    سلام.در صورتیکه از جوجگی در کنار هم بزرگ بشن و هردو رام باشن مشکلی ندارن ولی در صورتیکه در یک قفس بخوان باشن برزیلی به عروس صدمه میزنه و بهتره از هم جدا باشن.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدترک نمایش پست ها
    با سلام
    رفتم پزشک دوتا پماد داد یکی والنتی و دیگری نئومایسین داد گفت بزن به پاش الان دوروزه دارم میزنم پوست خراش خرده داره باز سازی میشه ولی باز هم میلنگه و بعضی وقتها پاشو بالا نگه میداره/به نظر شما پاش خوب میشه؟
    ومورد بعدی پماد پرهاشو چرب کرده نمیتونه پرواز کنه من دیروز حمام کردمش ولی باز هم نتونست امروز ولی با آب گرم کمی داغتر شستم و گذاشتم خشک بشه ببینم چی میشه .
    نظر شما در مورد این کارها چیه ؟ممنون
    سلام.پماد ها که قطعا خوب هست و برای از بین بردن زخم و جلوگیری از عفونت هست.اما در مورد اینکه پاش رو بالا نگه میداره به دلیل درد ناشی از زخم هست که تا چند روز آینده برطرف میشه.بهتره زیاد جابجا نشه یا پرواز نکنه که بخواد روی پاش فرود بیاد تا فشار بیاد و درد بگیره.
    فعلا تا درمان پاش نیازی به حمام نداره.بگذارید بعد درمان حمامش کنید.فعلا با یک دستمال کاغذی هم میتونید چربی روی پرهارو از بین ببرید.

صفحه 610 از 1915 نخستنخست ... 11051056059159259359459559659759859960060160260360460560660760860961061161261361461561661761861962062162262362462562662762862966071011101610 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)