کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم و طوطی ملنگوو مرغ عشق و فنچ و بلدرچین
    شماره عضویت
    12574
    نقل قول نوشته اصلی توسط javad66 نمایش پست ها
    روش های تعیین جنسیت جوجه عروس هلندی (درسنین بین دو ماه تا هفت ماه ) بدین تربیب است دوست عزیز. 1.کمک گرفتن از جمجمه ی عروس هلندی 2. کمک گرفتن از یک عروس بالغ 3.کمک گرفتن از سایر اندام های عروس جوجه
    روش جمجمه ای: زمانی که شما دارای دو یا چند عروس هلندی باشید این روش به سادگی جواب خواهد دادبه جمجمه آنها خیره شویدجمجمه ی عروس نر تا حدودی دوار و در قسمت سر وی یعنی بالای نوک و پشت مخچه ی آنها دو منحنی وجود دارد که به سادگی بیان گر جنسیت عروس نر است در مورد عروس ماده به جمجمه اش خیره شده و به پایین نوک تا قسمت مخچه ی عروس ماده نگاه کنید. و به سادگی خواهید دید که جمجمه ی عروس ماده تنها دارای یک انحنا و آن هم در قسمت پشت سر یا مخچه ی عروس ماده است
    روش کمک گرفتن از یک عروس بالغ که من شخصا این ر توصیه نمی کنم چون گناه داره
    که در این روش یک عروس نر را به عنوان ازماینده در یک قفس قرار داده و عرو س ها را به مدت یک شبانه روز در کنار وی قرار می دهند در صورتی که عروس نر باشد مورد ضرب و شتم نر قرار خواهد گرفت و در صورتی که ماده باشید مورد عاطفه ی وی قرار خواهد گرفت. کمک گرفتن از سایر اندام های جوجه

در این روش به اندازه گیری برخی اندامها یی نظیر طول پر ها که در نرها بلندتر از ماده است پرداخته که بیشتر از این روش با عنوان روش مقایسه ای یاد شده و صحت آن بسیار کم است. اندام های دیگر نظیر تست لگن جوجه است که سرشار از خطا است که باید گفت لگن جوجه ی ماده در جوجگی هم بزرگتر از نر است. یا روش دیگر در مورد تست حنجره یا خوانندگی است که در صورتی که عروس دارای زمینه ی آواز باشد نر است در غیر این صورت ماده است (این روش مصداق زیاد و صحت زیادی ندارد)
    در صورت هر گونه اشکال دوستان اصلاح کنند

خیلی ممنون عالی بود.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس هلندی و برزیلی وسگ
    شماره عضویت
    9162
    نقل قول نوشته اصلی توسط hearth_brocken نمایش پست ها
    سینامون که مادست وکاملا مشخصه
    عروس ابلغ هم اگر اواز ریتمیک میخونه صد درصد نره
    ضمن اینکه دوست عزیز شما تویه این یک سال ونیم شرایطط برای جفت مناسب وایده ال نبوده وتازه یک ماهم نیست که قفس رو درست کردی پس نمیشه گفت که بعد از یکسال جوجه ندادن.بهتره بگیم تو این یک سال شرایطش محیا نبوده اگر تمام شرایط مناسب باشه نهایتا تا دوماه دیگه جفت میخورند و تخم گذاری خواهند کرد
    ممنون فقط ترسم از اینه که جاشون سرد بشه نمی تونم جابه جاشون کنم بره برا ساله دیگه دوباره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    12672
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfand2d نمایش پست ها
    خیلی ممنون عالی بود.
    خواهش می کنم در صورت خرید عروس عکساشو بزارید تا دوستان هم در مورد عروستون نظر بدن
    با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10004
    نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan98 نمایش پست ها
    ممنون فقط ترسم از اینه که جاشون سرد بشه نمی تونم جابه جاشون کنم بره برا ساله دیگه دوباره
    سلام
    مطالبی رو در پستهای قبلی نوشته بودین رو کاملا خوندم
    ببینید دوست من درسته که شما چند وقته این پرنده ها رو دارین و موفق جفت گیری و تخم گذاری نشدن
    حالا تحت هر شرایطی که از تغذیه تا نوع لونه وشکل ظاهریش و جای قفسو اندازش صدر صدر ربط داره
    الان این قفسی که درست کردین بزرگه خوبه اما امن نیست خیلی راحت اگر یه گوشه باز شه پرنده هات پر میززن میرن
    حواست بهش باشه
    مورد بعدی اینکه یه تنه درختی یه چیزیتوش بزار که حداقل کمی پرنده هات باهاش حال کنن
    مورد بعد حتما به تغذیشون برس
    از قطرهاهی تویتی حتما استفاده کن
    گفتی میترسی سردشون بشه ؟
    مگه جای لونه کجاست ؟
    تو سرخونست مگه تو این هوای گرم سردشون بشه
    اگر تو تابستون سردشون میهش دیگه زمستون چه خبره
    ترخدا رسیدگی کن بهشون اگه دوسشون نداری
    اگر هم دوسشون نداری و وقتشن رو نداری ردشون کن برن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad91 نمایش پست ها
    سلام.وقتی فروشنده ای میگه عروسهاش جفتن و تخم گذار راهه تشخیص اینکه راست میگه یا نه چجوری؟
    اصلا چجوری میشه یه جفت عروس تخم گدار رو تشخیص داد؟

با سلام. دوستان عزیز دقت کنید برای اینکه بفهمید عروسی تخم گذاشته یا نه خیلی راحته البته برای افراد با تجربه و فقط باید کمی روی عروس ماده دقت کنه. پرنده ماده وقتی اولین دوره تخمگذاری رو پشت سر میگذراند فرم و استیل بدنی اون تغییر میکنه و از شکل قبل از تخمگذاری خارج میشه. تا قبل از اون پرنده ماده کمرش هیچ انحنایی نداره و صاف است ولی بعد از اولین دوره تخمگذاری پرنده ماده کمرش منحنی میشه که کاملا محسوس است و کمی هم بالهاش حالت افتاده پیدا میکنه. اما دقت کنید عزیزان اینها برای اشخاص وارد محسوس است و شاید 1 فرد مبتدی اصلا این تفاوتها به چشمش نیاد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan98 نمایش پست ها
    سرفتیم دوباره سره خونه اولمون که حالا اینم عکسا
    دوست عزیزم پرنده های شما هر 2 نر به نظر میرسن ابلغ نر و مرواریدی هم نره به خاطر پرهای ساده یر دمش که در عکس زیر دورشون خط کشیدم. بهتره اونهارو به 1 شخص وارد نشون بدید چون اگر ماده بودند در این مدت حداقل از روی مستی تخم پوچ میگذاشتند.
    موفق باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    نقل قول نوشته اصلی توسط بی تا نمایش پست ها

با سلام. دوستان عزیز دقت کنید برای اینکه بفهمید عروسی تخم گذاشته یا نه خیلی راحته البته برای افراد با تجربه و فقط باید کمی روی عروس ماده دقت کنه. پرنده ماده وقتی اولین دوره تخمگذاری رو پشت سر میگذراند فرم و استیل بدنی اون تغییر میکنه و از شکل قبل از تخمگذاری خارج میشه. تا قبل از اون پرنده ماده کمرش هیچ انحنایی نداره و صاف است ولی بعد از اولین دوره تخمگذاری پرنده ماده کمرش منحنی میشه که کاملا محسوس است و کمی هم بالهاش حالت افتاده پیدا میکنه. اما دقت کنید عزیزان اینها برای اشخاص وارد محسوس است و شاید 1 فرد مبتدی اصلا این تفاوتها به چشمش نیاد.
    ببخشید عکس فراموشم شد. این ماده خودم است. انحنای کمر و افتادگی بالاهاشو دقت کنید مشخصه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfand2d نمایش پست ها
    راهی هست که بشه جنسیت جوجه عروس رو تشخیص داد؟؟
    دوست عزیز راهی هست که من خودم با تجربه بدست آوردم 100% هم درست جواب میده و عملیه. فقط باید جوجه حداقل 2 ماهه شده باشه. کافیه کمرش رو از پشت گردن تا محل رویش دم نوازش کنید. اگر ماده باشه بعد از چندبار نوازش کمرش رو خم میکنه و آروم جیر جیر میکنه. اما اگه نر باشه هیچ عکس العملی از خودش نشون نمیده.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس هلندی و برزیلی وسگ
    شماره عضویت
    9162
    نقل قول نوشته اصلی توسط بی تا نمایش پست ها
    دوست عزیزم پرنده های شما هر 2 نر به نظر میرسن ابلغ نر و مرواریدی هم نره به خاطر پرهای ساده یر دمش که در عکس زیر دورشون خط کشیدم. بهتره اونهارو به 1 شخص وارد نشون بدید چون اگر ماده بودند در این مدت حداقل از روی مستی تخم پوچ میگذاشتند.
    موفق باشید.

اره این حرف تونو قبول دارم ولی الان رفتم نگاه کردم که تخم پوچ لااقل میزاشت
    الان رفتم نگاه کردم این دوتا پره دوم رو دیدم نصفش خال خاله نصفش ساده ی(نصف بیشر)!!!!!!!!!!!
    بازم اگر خواستین از دمه این عکس میزارم با دقت نگاه کنیم ممنون از کمکتون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14257
    دلیله اینکه پرنده ماده من همش داره پر میریزه چیه ؟؟

طبیعیه با نه ؟؟

صفحه 575 از 1915 نخستنخست ... 7547552555655755855956056156256356456556656756856957057157257357457557657757857958058158258358458558658758858959059159259359462567510751575 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)