همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.oskuee نمایش پست ها
    دوست عزيز ممنون از راهنمايينون.من عروس ها رو از قفس خارج نمي كنم و آيينه هم براشون تا حالا نزاشتم. چند روز پيش ديدم ماده كه تو پست هاي قبلي هم ذكر كردم خودشو روي چوب به صورت افقي نگه مي داره و 1 صداي ضعيفي از خودش درمي اره انگار كه داره زور مي زنه و مقعدش هم تنگ و گشاد مي شه.3 و 4 روزي هستش كه اين موضوع روزي چند بار تكرار مي شه. نرم هم خيلي صر و صدا مي كرد و بالاشو باز مي كرد مي بست و روي چوب هي اين طرف و اون طرف مي رفت.ب من و خانمم هر دو كارمند هستيم و از صبح زورد تا 3 يا 4 بعد از ظهر خونه نيستسم جفت گيريشون رو نمي بينيم به پيشنهاد دوستان 2 روز پيش براشون لونه نصب كردم ولي الان فقت ماده تو لونه مي ره و در مي آد و نر اصلا طرف لونه هم نمي ره.ديشب ماده همون حالت كه گفتم رو تكرار مي كرد و طرف نر مي رفت ولي نر هي از ازش دور مي شد و مي رفت طرف ديگه.البته يك كمي هم شر بازي نر كمتر شده البته كمي .
    سلام.ماده ی شما بشدت مست و آماده هست و به زودی احتمال داره حتی تخم بی نطفه هم بذاره.
    حالتی که میفرمایید هم حالتی هست که ماده داره برای جفت گیری از خودش در میاره.
    به غذاشون شاهدونه،کافیشه رو حتما اضافه کنید.در هفته دو بار حتما سفیده تخم مرغ آبپز بدید تا ماده اگر تخم گذاری کرد ضعیف نشه.به اندازه ی یک سوم هم توی ارزنشون،تخم کتان قاطی کنید.
    جوانه گندم و سبزی جعفری و هویج رنده شده و تکه های کوچک کاهو هم حتما در هفته حداقل یکبار بدید.اگر نر آماده بشه و به ماده عادت کنه مطمئن باشید جفت گیری میکنن.احتمالا نر سنش هم کمتر باشه نسبت به ماده.
    خیار هم به هیچ وجه بهشون ندید.
    ویرایش توسط اسکندری : 29th August 2013 در ساعت 12:47 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    جناب اسکندری عزیز

تخمه قهوه ایی باید با ارزن مخطوط کنم؟ چه مقدار کافی هستش.

تخم کتان باید 1/3 ارزن باشه؟

شاه دونه باید با ارزن قاطی بشه؟ به چه مقدار.؟

الان فقط واسشون ارزن گذاشتم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_ir نمایش پست ها
    جناب اسکندری عزیز

تخمه قهوه ایی باید با ارزن مخطوط کنم؟ چه مقدار کافی هستش.

تخم کتان باید 1/3 ارزن باشه؟

شاه دونه باید با ارزن قاطی بشه؟ به چه مقدار.؟

الان فقط واسشون ارزن گذاشتم
    سلام.جفت شما نیاز به برنامه ی طبع گرم زیاد ندارن چون هنوز آماده ی تخم گذاری نیستن و شما هم لونه نگذاشتید.
    من خودم ظرف تخمه رو از ارزن و دانه های ریز جدا میذارم و به جفت هایی که جوجه ندارن نهایتا روزی 20-30 تا دونه تخمه بیشتر نمیدم.
    ارزن رو با یک چهارم کتان و حدود 20 تا دونه کافیشه و 20 تا دونه شاهدونه اونم دو بار در هفته قاطی کنید.یعنی نیازی نیست هر روز شادونه و کافیشه بخورن و باید ارزن و کتان بیشتر بخورن.
    شادونه و کافیشه هم باید فقط توی ظرفشون باشه تا باهاش اشنا باشن که بعد بخورن.
    در هفته حتما یکبار جوانه گندم و سبزی جعفری و هویج رنده شده بدید به پرنده ها حتی اگر اصلا نخورن تا بلاخره کنجکاوی باعث بشه شروع به خوردن کنن.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14257
    نقل قول نوشته اصلی توسط hearth_brocken نمایش پست ها
    بهتره که اول کم کم به قفس عادتشون بدید ومدت زمان داخل قفس موندنشون رو بیشتر کنید.
    به هیچ وجه جلوی نر آینه نذارید چون اون وقتی تصویر خودش رو میبینه فکر میکنه یه پرنده ی دیگست وسعی در جلب توجه اون میکنه وبه ماده بی اعتنایی میکنه
    بابت عکس گذاشتن هم اول در آپلود سنتر اینجا عضو شید،بعدش عکس ها رو آپلود کنید وبعد روی عکس تابلو یی که بالای محل تایپ پاسخ هست کلیک کنید ولینک رو در قسمت یو آر ال پیست کنید وokکنید اونوقت عکس نمایش داده میشه

خیلی ممنونم
    از دیشبه که تو قفسن ، منم اصلان کارشون ندارم

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام من بعد از مدتها برگشتم
    یک جفت واسه عروسم گرفتم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    با سلام:

جناب اسکندری عزیز

چند دونه تخمه گذاشتم توی ظرفشون هر دو با اشتها خوردن
    بعد از یک ساعت رفتم بهشون سرزدم کنار قفس ایستادم که عروس خاکستری کمی سرش تکون داد بعدش تخمه هایی که خورده بود داد بیرون نصفش هو توی صورت بنده خالی کرد.

چرا اینطوری شد؟؟؟

الان تخم کتان و ارزن واسشون گذاشتم به همون اندازه که فرمودید.

یه چیز دیگه :

وقتی دقت میکنم به قول معروف میرم توی نخشون هر دو عروس کمی می لرزند. طبیعی هستش؟؟

از دیشب که این عروس ها رو خریدم از روی چوب نشیمن تکون نخوردن حتی جاشون هم عوض نکردن.هیچ سر و صدایی و جیغی هم نمی زنند. 2 تا چوب توی قفس بود امروز یکی از چوب ها رو برداشتم و فقط اون چوبی که نزدیک آب و غذاشون هست گذاشتم. الان دیدم دارن ارزن میخورن.

این رفتار طبیعی هستش؟ چقدر زمان میبره تا با محیط جدید سازگار بشن.؟

انگار 2تا عروسک توی قفس گذاشتم.

دیشب که خریداری کردم توی قفس خودشون لونه بود. فروشنده هم گفت یه بار جوجه دادن.

لونه واسشون بذارم.؟ بدم نمیاد تکثیرشون کنم.

جفت قفس فنچ ها گذاشتم اونها هم ماشاالله خدای سروصدا هستن مشکلی نداره واسه عروس؟

با سپاس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    دوستان امروز یک لانه واسه عروس گذاشتم و کمی هم خاک اره توی لونه ریختم.

به محضی که نصبش کردم اول عروس خاکستری وارد لانه شد و بعد عروس ماده. الان ماده توی لونه هستش عروس نر هم وارد لانه میشه و دوباره میاد بیرون.

یعنی خبراییی هستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چی باید بهشون بدم.؟؟

شاه دانه توی ظرف ارزن و بذارم.؟؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    با سلام:

جناب اسکندری عزیز

چند دونه تخمه گذاشتم توی ظرفشون هر دو با اشتها خوردن
    بعد از یک ساعت رفتم بهشون سرزدم کنار قفس ایستادم که عروس خاکستری کمی سرش تکون داد بعدش تخمه هایی که خورده بود داد بیرون نصفش هو توی صورت بنده خالی کرد.

چرا اینطوری شد؟؟؟

الان تخم کتان و ارزن واسشون گذاشتم به همون اندازه که فرمودید.

یه چیز دیگه :

وقتی دقت میکنم به قول معروف میرم توی نخشون هر دو عروس کمی می لرزند. طبیعی هستش؟؟

از دیشب که این عروس ها رو خریدم از روی چوب نشیمن تکون نخوردن حتی جاشون هم عوض نکردن.هیچ سر و صدایی و جیغی هم نمی زنند. 2 تا چوب توی قفس بود امروز یکی از چوب ها رو برداشتم و فقط اون چوبی که نزدیک آب و غذاشون هست گذاشتم. الان دیدم دارن ارزن میخورن.

این رفتار طبیعی هستش؟ چقدر زمان میبره تا با محیط جدید سازگار بشن.؟

انگار 2تا عروسک توی قفس گذاشتم.

دیشب که خریداری کردم توی قفس خودشون لونه بود. فروشنده هم گفت یه بار جوجه دادن.

لونه واسشون بذارم.؟ بدم نمیاد تکثیرشون کنم.

جفت قفس فنچ ها گذاشتم اونها هم ماشاالله خدای سروصدا هستن مشکلی نداره واسه عروس؟

با سپاس
    دوستان امروز یک لانه واسه عروس گذاشتم و کمی هم خاک اره توی لونه ریختم.

به محضی که نصبش کردم اول عروس خاکستری وارد لانه شد و بعد عروس ماده. الان ماده توی لونه هستش عروس نر هم وارد لانه میشه و دوباره میاد بیرون.

یعنی خبراییی هستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چی باید بهشون بدم.؟؟

شاه دانه توی ظرف ارزن و بذارم.؟؟؟
    سلام.شما خیلی عجولید.به این زودی نباید لونه میگذاشتید.حداقل صبر کنید تا به جای جدید عادت کنن و استرسشون برای ورود به محیط جدید از بین بره.علت لرزش و کم تحرکی داخل قفس هم همین هست.به زودی رفع میشه این مشکلات.
    تخمه رو به دلیل اینکه نخورده بودن نتونستن هضم کنن و برگردوندن که این مورد هم بعد از مدتی که غذایشون اصلاح بشه حل میشه.سنگ کف دریا حتما توی قفس باشه که در هضم غذاشون کمک کنه.
    ممکنه از سر کنجکاوی به لونه رفت و آمد کنن ولی تا نر مستی نکرده و علائم جفت گیری رو ندید لونه تاثیر چندانی نداره.بخصوص اینکه جفت باید اول تقویت بشه و بعد تکثیر بشه.
    در مورد تغذیشون هم که قبلا گفتم خدمتتون.فعلا از همون دانه و سبزیجات استفاده کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي -عروس هلندي
    شماره عضویت
    14246
    سلام به دوستان
    هنوز هم اين موضوع ادامه داره ماده هي خودش رو پايين مده و صدا در مي آره و مي ره پهلوي نر و نر هم محلش نمي زاره.؟چكار كنم ؟هر روز شاهدونه و كافيشه به ظرف ارزن و كتون قاطي كنم ؟ سفيده تخم مرغ هم گذاشتم ولي ماده چند تا نوك زد ديگه نخورد.(البته من يك كمي پوسته تخم ريز هم ريز كردم روش ريختم).نر هم خيلي با غذا هاي ديگه روي خوش نشون نمي ده فقط ارزن و كتون مي خوره و عشقش فقط تخمه و شاهدونه است . نرم خيلي از وقت ها صر و صدا مي كنه و جلوي قفس هي اين طرف اون طرف مي ره انگار مي گه من رو بيارين بيرون . خانمم با دست بهش تخمه و شاهدونه ميده خيلي دوست داره و ماده هم از ديروز با ترس از دست خانمم تخمه مي گيره.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی (Cockatiel) - لاوبرد (Lovebird)
    شماره عضویت
    11295
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.oskuee نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    هنوز هم اين موضوع ادامه داره ماده هي خودش رو پايين مده و صدا در مي آره و مي ره پهلوي نر و نر هم محلش نمي زاره.؟چكار كنم ؟هر روز شاهدونه و كافيشه به ظرف ارزن و كتون قاطي كنم ؟ سفيده تخم مرغ هم گذاشتم ولي ماده چند تا نوك زد ديگه نخورد.(البته من يك كمي پوسته تخم ريز هم ريز كردم روش ريختم).نر هم خيلي با غذا هاي ديگه روي خوش نشون نمي ده فقط ارزن و كتون مي خوره و عشقش فقط تخمه و شاهدونه است . نرم خيلي از وقت ها صر و صدا مي كنه و جلوي قفس هي اين طرف اون طرف مي ره انگار مي گه من رو بيارين بيرون . خانمم با دست بهش تخمه و شاهدونه ميده خيلي دوست داره و ماده هم از ديروز با ترس از دست خانمم تخمه مي گيره.
    دوسته من نره شما مست نیس ... و آیا اصلا جفت هستن ؟
    من جای شما بودم نر و ماده رو جدا میکردم به نر ad3e میدادم و هرروز به تغذیش میرسیدم تا مست بشه و بخونه و حالتای جفتگیری بگیره
    موفق باشین

صفحه 559 از 1915 نخستنخست ... 5945950954054154254354454554654754854955055155255355455555655755855956056156256356456556656756856957057157257357457557657757860965910591559 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)