همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi69 نمایش پست ها
    سلام
    نه 4 روز پيش يه مقداري خورد مشكلي نداشت امشب اينجوري شده
    گفتم زود به فكرش باشم مشكل خاصي پيش نياد
    البته مقدار كاهوي امشبش از يك بند انگشت هم كمتر بود
    راستي امروز ظهر هم با آب پاش مقداري پرهاش رو خيس كردم با آب ولرم
    سلام.من حدس میزنم که به دلیل استرس آب پاشیدن بهش مقداری مدفوعش شل شده باشه.موقع آب پاشیدن ترسیده بود؟

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.من حدس میزنم که به دلیل استرس آب پاشیدن بهش مقداری مدفوعش شل شده باشه.موقع آب پاشیدن ترسیده بود؟
    والا ترسيده بود بله
    راستي الان كه هفت روزه پيش ما هستش هنوز شبا ميره همون قسمت قفس ميخوابه ديواره ي قفس رو ميگيره و خوابش ميبره

تا اين لحظه هم سر حاله و اشتهاي خوبي داره

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    والا ترسيده بود بله
    راستي الان كه هفت روزه پيش ما هستش هنوز شبا ميره همون قسمت قفس ميخوابه ديواره ي قفس رو ميگيره و خوابش ميبره

تا اين لحظه هم سر حاله و اشتهاي خوبي داره
    وقتی هنوز به جای جدید عادت نکرده و به میله های قفس یا کف قفس برای خوابیدن میره خیلی کار اشتباهی کردید که با آب پاش حمامش کردید.باید تا فردا مشکل شل بودن مدفوعش حل بشه اما اگر طولانی شد به دامپزشک مراجعه کنید.احتمالا برای پرندتون مکان مناسبی برای قرار دادن قفسش انتخاب نکردید که هنوز به جاش عادت نکرده.

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    وقتی هنوز به جای جدید عادت نکرده و به میله های قفس یا کف قفس برای خوابیدن میره خیلی کار اشتباهی کردید که با آب پاش حمامش کردید.باید تا فردا مشکل شل بودن مدفوعش حل بشه اما اگر طولانی شد به دامپزشک مراجعه کنید.احتمالا برای پرندتون مکان مناسبی برای قرار دادن قفسش انتخاب نکردید که هنوز به جاش عادت نکرده.
    از ما بيشتر به خون عادت كردهتمام قسمت هاي خونه رو ديگه حفظ شده
    الان اين قسمت آلوده رو با چي پاك كنم استاد جان؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    از ما بيشتر به خون عادت كردهتمام قسمت هاي خونه رو ديگه حفظ شده
    الان اين قسمت آلوده رو با چي پاك كنم استاد جان؟
    با یک دستمال مرطوب تمیزش کنید تا صبح خشک نشه به مقعدش بچسبه.
    اگر عادت کرده بود برای خوابیدن شب روی چوب نشیمن مینشست و میخوابید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي -عروس هلندي
    شماره عضویت
    14246
    سلام به دوستان عزيز
    من تازه واردم و دست ياري به سوي دوستان گل خودم دراز مي كنم.
    اول گلايه از اون آدمايي كه به حيوانات خونگي به عنوان اسباب بازي و... نگاه مي كنن و هر وقت دلشون رو زد هر كاري مي كنن كه از دستشون خلاص شن، داستان 2 عروس هلندي من هم به اين صورته.بعد از 3 خانواده دست به دست شدن كه همشون 1 يا نهايتاً دو روز نگه داشتنشون به من رسيد كه الان تقريبا 1 ماهي هست كه دارمشون و تو اين 1 ماهه كارم شده تحقيق و آموزش براي نگهداري از اين پرنده فوق العاده و زيبا.چون زياد اطلاعات راجع به اونا ندارم البته تجربه نگه داشتن و پروش قناري رو دارم.
    حالا توضيحاتي را جع به اين دو زيبا.اسمشون را خانمم گذاشته كاكلي كه لوتينو هستش و طبق تحقيقاتم ماده و اسم نر رو لپ گلي گذاشته كه خاكستري هستش.لوتينو خيلي آروم و صدا خيلي كم در مي آره ولي خاكستري تا دلتون مي خواد سرو صدا مي كنه و روي چوب اين طرف و اون طرف مي ره و بالهاشو باز و بسته مي كنه البته 1 هفته اخير بالهاشون باز و بسته مي كنه و روي چوب اين طرف و اون طرف مي ره و خوندنش و شر بازيش زياد شده .
    چند روز پيش هم لوتينو ماده روي چوب به صورت عمودي خودشو نگه داشته بود و صداي ضعيفي از خودش در مي اره انگار كه داره زور مي زنه و مقعدش تنگ و گشاد مي شه.الان دو روزي هستش كه اين موضوع چند بار در روز تكرار مي شه.
    غذاي اصليشون هم ارزن و كتون هستش و صبح و بعد اظهر هم از ميوه و سبزي جات استفاده مي كنم از قبيل سيب، كاهو ، جعفري ، گشنيز ، جوانه گندم،هويج،بلال تازه
    راستي يادم رفت لوتينو ماده خيلي كف دريا مي خوره.
    چند روز پيش هم رفتم نجاري 1 لونه با ام دي اف واسشون درست كردم و توش هم خاك اره ريختم.ولي نصب نكردم.آخه گفتن تا جفت گيري شون رو نديدي براشون لونه نزار.آخه من و خانمم كارمنديم و از صبح تا ساعت 3 يا 4 بعد از ظهر مي آييم خونه .لطف مي كنيد من رو راهنمايي كنيد؟راستي فردا عكس هم ازشون مي زارم.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    سلام.به جوجه عروس 3-4 ماهه دارم صحبت کردن یاد میدم. نر هست...
    سلام رو به صورت کامل میگه ولی نه خیلی واضح ولی میشه تشخیص داد که داره میگه سلام... بهتره روی همین سلام متمرکز شم تا کامل و واضح بگه :؟؟؟ یا کلمات دیگه هم یادش بدم؟؟؟

سوال دوم : چایی برای عروس چه ضررهایی داره؟؟؟ یا نداره؟؟؟
    خربزه چی؟

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.oskuee نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزيز
    من تازه واردم و دست ياري به سوي دوستان گل خودم دراز مي كنم.
    اول گلايه از اون آدمايي كه به حيوانات خونگي به عنوان اسباب بازي و... نگاه مي كنن و هر وقت دلشون رو زد هر كاري مي كنن كه از دستشون خلاص شن، داستان 2 عروس هلندي من هم به اين صورته.بعد از 3 خانواده دست به دست شدن كه همشون 1 يا نهايتاً دو روز نگه داشتنشون به من رسيد كه الان تقريبا 1 ماهي هست كه دارمشون و تو اين 1 ماهه كارم شده تحقيق و آموزش براي نگهداري از اين پرنده فوق العاده و زيبا.چون زياد اطلاعات راجع به اونا ندارم البته تجربه نگه داشتن و پروش قناري رو دارم.
    حالا توضيحاتي را جع به اين دو زيبا.اسمشون را خانمم گذاشته كاكلي كه لوتينو هستش و طبق تحقيقاتم ماده و اسم نر رو لپ گلي گذاشته كه خاكستري هستش.لوتينو خيلي آروم و صدا خيلي كم در مي آره ولي خاكستري تا دلتون مي خواد سرو صدا مي كنه و روي چوب اين طرف و اون طرف مي ره و بالهاشو باز و بسته مي كنه البته 1 هفته اخير بالهاشون باز و بسته مي كنه و روي چوب اين طرف و اون طرف مي ره و خوندنش و شر بازيش زياد شده .
    چند روز پيش هم لوتينو ماده روي چوب به صورت عمودي خودشو نگه داشته بود و صداي ضعيفي از خودش در مي اره انگار كه داره زور مي زنه و مقعدش تنگ و گشاد مي شه.الان دو روزي هستش كه اين موضوع چند بار در روز تكرار مي شه.
    غذاي اصليشون هم ارزن و كتون هستش و صبح و بعد اظهر هم از ميوه و سبزي جات استفاده مي كنم از قبيل سيب، كاهو ، جعفري ، گشنيز ، جوانه گندم،هويج،بلال تازه
    راستي يادم رفت لوتينو ماده خيلي كف دريا مي خوره.
    چند روز پيش هم رفتم نجاري 1 لونه با ام دي اف واسشون درست كردم و توش هم خاك اره ريختم.ولي نصب نكردم.آخه گفتن تا جفت گيري شون رو نديدي براشون لونه نزار.آخه من و خانمم كارمنديم و از صبح تا ساعت 3 يا 4 بعد از ظهر مي آييم خونه .لطف مي كنيد من رو راهنمايي كنيد؟راستي فردا عكس هم ازشون مي زارم.
    سلام دوست عزيز
    به پارسي پت خوش اومديد

خب همونطوري كه خودتون گفتيد لوتينو ماده است و مسلما نسبت به نر سروصداي كمتري داره . رفتاري كه نشون ميده هم دعوت نر براي جفت گيري هستش. ماده ها در زماني كه آماده ي جفت گيري و تخم گذاري كف درياي بيشتري مصرف ميكنن

عروس خاكستري هم چون نر هستش سروصداي بيشتري نسبت به ماده داره و با توضيحاتي كه شما فرموديد معلومه حسابي مست و اماده ي جفت گيري هستش

رژيم غذاييشون هم خيلي خوبه

به نظر من با درنظر گرفتن اين موضوع كه هم شما و هم همسرتون كارمند هستيد بهتره لونه رو براشون قرار بديد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس هلندی و برزیلی وسگ
    شماره عضویت
    9162
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها

به نظر من با درنظر گرفتن اين موضوع كه هم شما و هم همسرتون كارمند هستيد بهتره لونه رو براشون قرار بديد
    نم این سوال برام پیش امده بود چون عروسام در اتاقی هستن که شاید روزی من 1 یا 2 بار برم انجا و نمیدیدم کی جفت گیری میکنن یا قبلا جفت گیری کرده اند و باتوجه به جواب شما من لونه رو براشون میزارم و مرسی از کمکتون

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    سلام.به جوجه عروس 3-4 ماهه دارم صحبت کردن یاد میدم. نر هست...
    سلام رو به صورت کامل میگه ولی نه خیلی واضح ولی میشه تشخیص داد که داره میگه سلام... بهتره روی همین سلام متمرکز شم تا کامل و واضح بگه :؟؟؟ یا کلمات دیگه هم یادش بدم؟؟؟

سوال دوم : چایی برای عروس چه ضررهایی داره؟؟؟ یا نداره؟؟؟
    خربزه چی؟
    سلام

چون اولين كلمه اي هست كه داره سعي ميكنه تكرار كنه بهتره فعلا همين كلمه رو تمرين كنيد تا واضح صحبت كنه هرچند خودش كلماتي كه زياد ازش استفاده ميكنين رو هم ياد ميگيره مثل اسمش يا كلمه ي بيا

چايي فكر ميكنم جزء غذاهايي ممنوعه هستش و بهتره مصرف نشه

صفحه 556 از 1915 نخستنخست ... 5645650653753853954054154254354454554654754854955055155255355455555655755855956056156256356456556656756856957057157257357457560665610561556 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)