کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10581

/////////////////////

سلام
    ببخشید یه سوال از دوستان داشتم. عروس های من تقریبا بیست روز پیش تخم گذتشتن. ولی الان به این شکل دراومدن! این جوجه که مرده. این تخم هم که اینجوری شده. یه تخم دیگه هم دارن که بعضی وقتها از لانه میندازنش بیرون.ولی ولی دوباره میزارم براشون میشینن روش.مشکل از کجاست؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط havzhin نمایش پست ها
    دوستان این عروس هلندی بنظرتون چقدر سن داره
    فروشنده گفت کمتر از 3ماه
    ولی مشکلی که بود بشدت از ادم میترسید و حتی فروشنده نتونست توی قفس بگیردش که اخر خودم گفتم ولش کن نمیخواد بیرون بیاری

بنظرتون این کمتر از 3ماه سن داره و ارزش 170تومن داره یا نه؟
    و این ترسش از ادم عادی هست و با گذشت زمان من بخرمش بهتر میشه و با ادم اخت میشه؟
    قیمت 170 مناسب هست

درمورد سنش نظری ندارم

به نظرم جوجه تازه دونخور و دستی بگیرید بهتره چون ممکنه با این شدت ترسی که داره دلسردتون کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط هاتف موسوی نمایش پست ها
    سلام عروس من که اسمشش جوجو کاملا یاد گرفته که بوس بده و جایزه بگیره و بیاد رو سرم بشنه و از دستام بالا بره ! یه
    پارک بازی خیلی خوشگلم براش درست کردم !! ممنون از راهنماییهاتون !! خیلی دوسش دارم !! تازه با خوکچه هندیمم دوست شده و با هم بازی میکنن ! نمیدونی چیکار میکنن ! البته هنوز فک کنم یکم حسودی میکنه !
    فقط میخواستم تشکر کنم از همگیتون !! ممنون
    سلام مبارک باشه

براش یه تاپیک معرفی باز کنید و ازش عکس بگذارید برامون

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi69 نمایش پست ها
    با عروس روزي چند ساعت كار كنم سخنگو ميشه
    حد اقل یک ساعت روزانه ولی در بازه های زمانی متفاون مثلا 4 تا یک ربع کار کنید

صدای خوتون رو هم ضبط کنید وقتایی که نیستید براش پخش کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط atro13 نمایش پست ها

سلام
    ببخشید یه سوال از دوستان داشتم. عروس های من تقریبا بیست روز پیش تخم گذتشتن. ولی الان به این شکل دراومدن! این جوجه که مرده. این تخم هم که اینجوری شده. یه تخم دیگه هم دارن که بعضی وقتها از لانه میندازنش بیرون.ولی ولی دوباره میزارم براشون میشینن روش.مشکل از کجاست؟

لطفا درمورد شرایط نگهداری و شرایط محیطی جفتهاتون یکم توضیح بدید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و بلبل خرما و (علاقه مند به طوطی سانان و کاکادو)
    شماره عضویت
    11666
    چطور میشه 1 جفت عروس هلندی خوب تهیه کرد؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط Budgerigar 92 نمایش پست ها
    چطور میشه 1 جفت عروس هلندی خوب تهیه کرد؟
    یا باید تک تک نر و ماده خوب پیدا کنید و جفت بندازید یا اینکه از همون اول جفت مولد و با سابقه تهیه کنید

برای موفقید باید از افراد باتجربه تو خریدتون کمک بگیرید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام
    دوستان 1 جفت عروس خریدم 10 روز پیش ماده معقدش بسیار باد داشت و معلوم بود تخم داره خریدم و لونه گذاشتم تخم نگذاشت تا 3-4 روز بعد که باد معقدش خالی شد الان 4-5 روز هست جفتگیری میکنند و جفت دوباره معقدش باد کرده و اصلا تخم نمیگذاره... ماده و نر خیلی تو لونه میرن و میمونند اما تخمی در کار نیست... به نظرشما مشکل کجاست ؟؟ ضمن اینکه 4-5 روز پیش کف قفس یه چیز زرد بود معلوم نبود چی هست تخم هست یا.... اندازه تخم فنچ بود و زرد بود و گفتند که توده چربی هست...

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10581

این عکس از نحوه قرار دادن قفس و لانه. محیط هم که توی اتاق خواب گذاشتم و هیچکس بهشون کاری نداره. دمای اتاق هم ساعت 3 اینا نزدیک 30 درجه بود.

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط atro13 نمایش پست ها

این عکس از نحوه قرار دادن قفس و لانه. محیط هم که توی اتاق خواب گذاشتم و هیچکس بهشون کاری نداره. دمای اتاق هم ساعت 3 اینا نزدیک 30 درجه بود.
    ]چندتا احتمال وجود داره دوست عزیز:
    1-احتمال این که میکروب داخل تخمی که گندیده شده باشه ونطفه مرده باشه
    2-جابجایی وسرد شدن تخم ها
    3-اون جوجه ای که عکسش رو گذاشتید بدنیا اومده بود؟اگرنه سفت بودن پوسته ی تخم و...
    4-ضعیف بودن نطفه ی نر که باید تقویت شه و...
    لطفا راجع به جوجه ای که عکسش رو گذاشتیدهم یه توضیحی بدید.تودوروزگی مرده؟والدین بهش غذا میدادن ومرد؟فکرکنم یه جوجه لوتینو بوده

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام
    دوستان 1 جفت عروس خریدم 10 روز پیش ماده معقدش بسیار باد داشت و معلوم بود تخم داره خریدم و لونه گذاشتم تخم نگذاشت تا 3-4 روز بعد که باد معقدش خالی شد الان 4-5 روز هست جفتگیری میکنند و جفت دوباره معقدش باد کرده و اصلا تخم نمیگذاره... ماده و نر خیلی تو لونه میرن و میمونند اما تخمی در کار نیست... به نظرشما مشکل کجاست ؟؟ ضمن اینکه 4-5 روز پیش کف قفس یه چیز زرد بود معلوم نبود چی هست تخم هست یا.... اندازه تخم فنچ بود و زرد بود و گفتند که توده چربی هست...
    خب وقتی میگید 4؛5روز پیش اون توده از بدنش خارج شده. وباد شکمش خوابیده چرا مجددا لونه گذاشتید؟وضعیتشون مناسبه وپرهاشون مرتبه؟
    اگر حالاکهلونه گذاشتید چاره ای نیست وماده فرایند تشکیل تخم رو توبدنش شروع کرده.صبر کنید وبعد از دوسه هفته اگر تخم نکرد لونه روبردارید وبعد یک ماه تا45روز تقویت مجددا لونه گذاری کنید.به حالتبادکردن مقعد هم فعلا توجهی نکنید چون احتمال داره به خاطر تولونه موندن وجمع شدن مدفوع باشه

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    سلام

اين عروس يكي از آشناهاي دوره. شرايط نگهداري خيلي خيلي بدي داشته. اينطور كه ميگفتن چون روزهاي زيادي رو تو خونه تنها بوده به پركني دچار شده و پرهاي گردنش رو كنده. ديشب بصورت امانت به من سپردن تا از اين فلاكت بيرون بياد. تو ظرف دونه هاش فقط ارزن درشت بود. دعواشون كردم كه چرا فقط ارزن بهش ميديد؟ با قيافه ي حق به جانبي گفتن نه فقط ارزن نميديم. غذاهاي ته سفره رو هم بهش ميداديم. فك كنيييييييين. دلم ميخواست خفشون كنم

گويا ديگه پركني نميكنه ولي خيلي ترسوئه. امروز كه ميخواستم ازش عكس بگيرم گذاشتمش روي انگشتم. روي انگشتم ايستاد ولي خيلي رام نيست

خيلي لاغر و نحيفه. پرهاي زير بال و روي بالش هم ريخته

لطف كنيد راهنمايي كنيد كه تو اين مدت كه پيشمه چطور ازش نگهداري كنم. چه غذاهايي بهش بدم. چند ساعت از روز آزاد باشه و آيا اجازه بدم با بقيه ي پرنده هام بازي كنه يا نه؟ چون گلي يه كم نسبت به پرنده هاي تازه وارد مشكل داره و بدخلقي ميكنه ولي نازي و شيطو خوب ان.

اينم يه سري عكس از مهمون كوچولومون
    لطفا نژاد و سن و جنسيتش رو هم بگيد
    پيشاپيش از اينكه تعداد عكس ها زياده عذرخواهي ميكنم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10581
    نقل قول نوشته اصلی توسط hearth_brocken نمایش پست ها
    ]چندتا احتمال وجود داره دوست عزیز:
    1-احتمال این که میکروب داخل تخمی که گندیده شده باشه ونطفه مرده باشه
    2-جابجایی وسرد شدن تخم ها
    3-اون جوجه ای که عکسش رو گذاشتید بدنیا اومده بود؟اگرنه سفت بودن پوسته ی تخم و...
    4-ضعیف بودن نطفه ی نر که باید تقویت شه و...
    لطفا راجع به جوجه ای که عکسش رو گذاشتیدهم یه توضیحی بدید.تودوروزگی مرده؟والدین بهش غذا میدادن ومرد؟فکرکنم یه جوجه لوتینو بوده
    سلام
    ممنون از جوابتون.
    بله به دنیا اومده بود.تقریبا 5 ماه پیش خریدم این 2 جفت رو. تو پرنده فروشی تخم گذاشته بودن ولی آوردم خونه اصلا روش ننشستن.گفتن جابجا شده و دست زدی.منم این بار اصلا نمیدونستنم حتی چند تا تخم گذاشتن.حتی نزدیک لانه نرفتم که نگاه کنم دقیق.تا این چند روز که دیدم دیگه نمیشینن رو تخم ها. وقتی نگاه کرم این جوجه به دنیا اومده مرده و دو تا تخم دیگه هم گندیدن. این نکته هم هست بدون اینکه تقویت کنم پرنده فروش گفت لانه رو بزار واسشون.احتمالا ضعیف بودن درسته؟

صفحه 544 از 1915 نخستنخست ... 4444449452552652752852953053153253353453553653753853954054154254354454554654754854955055155255355455555655755855956056156256359464410441544 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)