صفحه 54 از 1915 نخستنخست ... 43536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172731041545541054 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 531 به 540 از 19143
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    سلام.دیروز در قفسو باز گذاشتم یه دورکی زد رفت رو سقف قفس اومدم بگیرمش رفت تو دیوار.
    با پارچه گرفتمش . تو قفسشم دستم بردم جلو دهنش کاری نداشت یه چند باری اومدم دست بکشم سرش همش فرار میکرد ولی یه بار تونستم 10-15 ثانیه ای بکشم.

امروز تا دست میکنم تو قفس میترسه و فرار میکنه. در قفسشو باز بذار بیاد بیرون بچرخه (آروم میشه یا نه؟؟؟) لطفا سریع تر جواب بدین

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    3362
    دوست عزیزم تجربه ای که من دارم اینکه هیچ عروسی تو قفس رام نمیشه و اجازه ی دستی شدن نمیده عروس من که 1 ساله دستی شده الانم وقتی میره تو قفس اجازه نمیده رامش کنم اگه پراش رو زدی سعی کن در دفعات مختلف از قفس بیرونش بیاری و با پارچه مطلقا نگیریش چون باعث ترسش میشه دستات رو به حالت قنوت از دو طرف ببر زیر پاش اونوقت حتما میاد رو دستت چند بار این کارارو انجام بده دستی میشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    من اراکم اینجا حیوون فروشی هست ولی نه انچنان که به خواسته هات تن بدن طوطی زیر 500 -600 یا 1 تومن سفارشی نمیارن.
    تهران کسی سراغ داره جایی که قابل اعتماد باشه؟؟؟ بهم گفتن تهرانسر فروشگاه هست. اگه کسی ادرس دقیق بده ممنون.
    تو کرجم بهم گفتن ولی جاده کرج یا خود کرج؟؟؟ آدرس لطفا ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    دیدم که سوالتون را در بخش دامپزشکی هم مطرح کردید ... بهتره صبر کنیم که دکتر نظرشون را اعلام کنند...
    شما گفتید که یکسال هست طوطی را دارید ... طوطی تون چند سالش هست ... گاهی موقع تولکی و گاهی هم هنگام بلوغ کمی بد خلق و کسل میشن ولی بعد از یه مدتی برطرف میشه اگر همه چیزش طبیعی است شاید دلیلش این باشه اشتهاش که کم نشده؟
    به هر حال بهتره متخصص نظر بده
    شیکرا جان ممون از پاسختون
    اگه یادتون باشه 1 ماه پیش عکسه این عروس رو با سه تا جوجه سرنگی گذاشتم تو همین بخش (جوجه ها ماله این عروس نبودن البته)
    این عروس رو من پارسال همین موقع خریدم که حدود 45 روزه بود و با سرنگ بزرگش کردم. الآن همون طرفای 13-14 ماه داره. شاید هنوز وقت تخم گذاریش نباشه ولی فکر می کنم از نظر جسمی و ظاهری بالغ محسوب بشه دیگه
    علائمش مثله تولکه ولی پرریزی نداره، همه چیزش طبیعیه، اشتهاش کم که نشده زیاد هم شده!!! همش خوابه فقط یه مدت یه بار بیدار میشه حسابی دون می خوره بعد یه کم به پرهاش می رسه و بعد دوباره می خوابه، پرنده مریض معمولاً به پرهاش هم رسیدگی نمی کنه... جالب اینه که بدخلق شده وقتی در رو باز می کنم می یاد تا دم در ولی بیرون نمی یاد، دست هم طرفش می برم دعوا می کنه :smile (226):
    تو این یه هفته خدا رو شکر وضعش بدتر نشده، اگه بیماری مهمی بود احتمال زیاد باید پیشرفت می کرد، نگرانی من بیشتر از بابت وابستگی زیادی که اعضای خانواده بهش دارن اگه چیزیش بشه دیگه...
    این رو هم بگم شیکرا جان، دامپزشکی و دید علمی به جای خود ولی تجربه هم خیلی مهمه. من خودم دانشجوی دامپزشکی هستم ولی زمینه کاری من و افرادی که بهشون دسترسی دارم پرنده زینتی نیست... حالا منتظر می مونم تا از اطلاعات و تجربیات دکتر برهانی هم استفاده کنم
    ممنون از توجهی که داشتید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط TL_550 نمایش پست ها
    شیکرا جان ممون از پاسختون
    اگه یادتون باشه 1 ماه پیش عکسه این عروس رو با سه تا جوجه سرنگی گذاشتم تو همین بخش (جوجه ها ماله این عروس نبودن البته)
    این عروس رو من پارسال همین موقع خریدم که حدود 45 روزه بود و با سرنگ بزرگش کردم. الآن همون طرفای 13-14 ماه داره. شاید هنوز وقت تخم گذاریش نباشه ولی فکر می کنم از نظر جسمی و ظاهری بالغ محسوب بشه دیگه
    علائمش مثله تولکه ولی پرریزی نداره، همه چیزش طبیعیه، اشتهاش کم که نشده زیاد هم شده!!! همش خوابه فقط یه مدت یه بار بیدار میشه حسابی دون می خوره بعد یه کم به پرهاش می رسه و بعد دوباره می خوابه، پرنده مریض معمولاً به پرهاش هم رسیدگی نمی کنه... جالب اینه که بدخلق شده وقتی در رو باز می کنم می یاد تا دم در ولی بیرون نمی یاد، دست هم طرفش می برم دعوا می کنه :smile (226):
    تو این یه هفته خدا رو شکر وضعش بدتر نشده، اگه بیماری مهمی بود احتمال زیاد باید پیشرفت می کرد، نگرانی من بیشتر از بابت وابستگی زیادی که اعضای خانواده بهش دارن اگه چیزیش بشه دیگه...
    این رو هم بگم شیکرا جان، دامپزشکی و دید علمی به جای خود ولی تجربه هم خیلی مهمه. من خودم دانشجوی دامپزشکی هستم ولی زمینه کاری من و افرادی که بهشون دسترسی دارم پرنده زینتی نیست... حالا منتظر می مونم تا از اطلاعات و تجربیات دکتر برهانی هم استفاده کنم
    ممنون از توجهی که داشتید
    سلام
    خب اگر اشتهاش خوبه ، مدفوعش هم خوبه به نظرم داره بلوغ را طی می کنه.... نگران نباشید ... اگر اشتهاش خوبه سعی کنید خوراکی های تازه در اختیارش بذارید ... و یا اینکه تشویقش کنید که میوه و سبزیجات بخوره خصوصا سیب و ذرت خام ....
    خب اگر بد اخللاق شده بچه ... داره بالغ میشه ... همه شون خصوصا نرها ـ بیشترـ کمی خشن میشن ...البته شخصیتشون هم باهم فرق می کنه من یک کاکتیل داشتم که گاز میگرفت ... یکی شون گوشه گیر شده بود... خلاصه فیلم هستند برای خودشون.... شما باید خیلی صبور و مهربون باشید ... و وقتی برخورد تندی می کنه از دستش عصبانی نشوید گاهی وقتی گاز میگیرند آدم ناخود آگاه ممکنه دستش را عقب بکشه یا داد بزنه ... نه اینکه قبلا همیشه خوش اخلاق بوده آدم عادت نداره....

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    خب اگر اشتهاش خوبه ، مدفوعش هم خوبه به نظرم داره بلوغ را طی می کنه.... نگران نباشید ... اگر اشتهاش خوبه سعی کنید خوراکی های تازه در اختیارش بذارید ... و یا اینکه تشویقش کنید که میوه و سبزیجات بخوره خصوصا سیب و ذرت خام ....
    خب اگر بد اخللاق شده بچه ... داره بالغ میشه ... همه شون خصوصا نرها ـ بیشترـ کمی خشن میشن ...البته شخصیتشون هم باهم فرق می کنه من یک کاکتیل داشتم که گاز میگرفت ... یکی شون گوشه گیر شده بود... خلاصه فیلم هستند برای خودشون.... شما باید خیلی صبور و مهربون باشید ... و وقتی برخورد تندی می کنه از دستش عصبانی نشوید گاهی وقتی گاز میگیرند آدم ناخود آگاه ممکنه دستش را عقب بکشه یا داد بزنه ... نه اینکه قبلا همیشه خوش اخلاق بوده آدم عادت نداره....

اصلاً یکی از مشکلات من اینه که این جوجو خانم هیچ علاقه ای به خوردن سبزی و میوه نداره، حتی تخم مرغ هم که اکثر عروس ها بدون دردسر میخورن زیاد نمی خوره!!! فقط دونه و بیسکوئیت و پفک (البته پفک که نمی ذارم بخوره ولی اگه جایی ببینه معطل نمی کنه :smile (142)
    می دونید که تغییر عادت غذائیشون هم چقدر مشکله، منم مشغله زیاد دارم نمی رسم که باهاش سر و کله بزنم عادتش بدم به خوردن غذاهای مفید تا حالا بیشتر سعی کردم با مکمل ویتامین جبران کنم، ولی از این به بعد سعی می کنم حتماً این مشکل رو رفع کنم
    ولی جوجو ما خیلی خانمه وقتی عصبانی بشه غر می زنه و نشون می ده که می خواد گاز بگیره، ولی اصلاً بلد نیست گاز بگیره فقط شاخ و شونه می کشه :smile (132):واقعاً هرکدومشون یه فیلمی هستن مختص به خودش

راستی یادم رفت بگم، امروز جاشو عوض کردم گذاشتمش تو یه اتاق دیگه که گرم تره، بالاخره اینا پرنده سردسیر نیستن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    شیکرا جان من لینک دانلود یه کتاب انگلیسی خیلی خوب در مورد نگهداری و بیماری پرنده ها رو که تازه پیداش کردم، اینجا می زارم، کتاب جالبیه، دید تخصصی هم داره، لطفاً شما منتقل کنید به یه جای مناسب (شما مدیر هستید بهتر می دونید کجا بیشتر بدرد می خوره)
    http://www.avianmedicine.net/cam.htm

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    3362
    سلام دوستان من دیروز واسه دخملم یه نر گرفتم خیلی پسر خوییه فقط چند تا سوال واسم پیش اومده که اه جواب بدین ممنون میشم
    1 نره سرو ال و سر زندهست قشنگ میخونه و از منم نمیترسه فقط یکی از چشماش مثل اینکه سرخ شده و بعضی وقتا میبنده ولی زیاد نیس به نظرتون مورد خاصی هست یا خوب میشه؟
    2این دخترم رام بود ولی از وقتی تو قفس بزگ انداختم از من میترسه اصلا انگار اینو تازه خریدم از چی میتونه باشه؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط nasim66 نمایش پست ها
    سلام دوستان من دیروز واسه دخملم یه نر گرفتم خیلی پسر خوییه فقط چند تا سوال واسم پیش اومده که اه جواب بدین ممنون میشم
    1 نره سرو ال و سر زندهست قشنگ میخونه و از منم نمیترسه فقط یکی از چشماش مثل اینکه سرخ شده و بعضی وقتا میبنده ولی زیاد نیس به نظرتون مورد خاصی هست یا خوب میشه؟
    2این دخترم رام بود ولی از وقتی تو قفس بزگ انداختم از من میترسه اصلا انگار اینو تازه خریدم از چی میتونه باشه؟
    سلام
    التهاب دلایل مختلفی می تونه داشته باشه اگر چشمش التهاب داشت چرا خردیدش ... ؟
    وقتی یه طوطی جدید میخرید نباید بلافاصله بندازیدش کنار طوطی قبلیتون اول بایدیه مدت قرنطینه بشه بعد که از سلامتش مطمئن شدید بندازید کنار پرنده خودتون
    طوطی خودتون غریبی می کنه .. وقتی می خواهند که پرنده ها را جفت بندازند اول با هم آشناشون میکنند ...
    یک عکس از چشم طوطی تون در بخش دامپزشکی بذارید ... و فعلا از هم جداشون کنید... به تغذیه شون برسید ... و صبر کنید ببینید نظر دکتر چیه ...

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    عروسم تخم گذاشتهههههههه :smile (100): چطوری ممکنه؟؟؟؟؟
    چکار کنم یه ظرف از اینا که قناری میره روش تخم میذاره با پمبه گذاشتم تخم روشهو چکار کنم روز جمعه که هیچ جا باز نیست

راستی برای بار چندم اگه میشه یه آدرس بدین که من برم جوجه بگیرم. قابل اعتماد باشه طرف

صفحه 54 از 1915 نخستنخست ... 43536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172731041545541054 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)