همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط skidrow22 نمایش پست ها
    بچه ها من یه جوجه عروس دارم 2 ماهه هست فکر کنم بلوغ زود رس داره چون گیر میده به عروس های ماده و میخواد سوار بشه دقیقا مثل یه عروس نر بالغ
    سلام.محاله ممکنه.یا در سنش اشتباه میکنید یا اینکه فکر میکنید رفتارش شبیه به جفت گیری هست.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو.عروس هلندی.سگ
    شماره عضویت
    9830
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.محاله ممکنه.یا در سنش اشتباه میکنید یا اینکه فکر میکنید رفتارش شبیه به جفت گیری هست.
    سنش رو که مطمئن هستم چون جوجه عروس های خودم هست و رفتارش هم درست شبیه رفتار عروس بالغ هست امروز یه چند بار سوار عروس ماده شد من که خودم موندم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سنش رو که مطمئن هستم چون جوجه عروس های خودم هست و رفتارش هم درست شبیه رفتار عروس بالغ هست امروز یه چند بار سوار عروس ماده شد من که خودم موندم
    اصلا محاله ممکنه این اتفاق در سن دو ماهگی بیفته دوست عزیز.حداقل اگر عروس نر باشه هشت ماهگی.حداقل حداقلش رو خدمتت عرض کردم.

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    یعنی خودتون جوجه کشید واز سنش مطمئنید؟اگر اینطور نیست لطفا ازش عکس بذارید

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    سلام قبلا تو همین تاپیک راجع به امادگی ماده برای تخم گذاری صحبت شده وذکر شده که تعداد تخم وهمین طور زمانی که از اولین جفت گیری تا تخم گذاری طول میکشه بستگی به امادگی ماده داره.
    حالا سوال من اینه یه عروس ماده که کمتر از یک هفته از اولین جفت گیریش تخم میکنه چرا همیشه سه تا تخم میکنه،سنش هم زیاد نیست
    اگر اماده نیست چرا انقدر زود تخم میکنه واگر امادست چرا انقدر کم تخم میکنه؟البته تخم هاش درمقایسه با تخم بقیه یه مقدار درشت تره که فکر نمیکنم این دلیل کم بودن تخم ها باشه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hearth_brocken نمایش پست ها
    سلام قبلا تو همین تاپیک راجع به امادگی ماده برای تخم گذاری صحبت شده وذکر شده که تعداد تخم وهمین طور زمانی که از اولین جفت گیری تا تخم گذاری طول میکشه بستگی به امادگی ماده داره.
    حالا سوال من اینه یه عروس ماده که کمتر از یک هفته از اولین جفت گیریش تخم میکنه چرا همیشه سه تا تخم میکنه،سنش هم زیاد نیست
    اگر اماده نیست چرا انقدر زود تخم میکنه واگر امادست چرا انقدر کم تخم میکنه؟البته تخم هاش درمقایسه با تخم بقیه یه مقدار درشت تره که فکر نمیکنم این دلیل کم بودن تخم ها باشه
    سلام.اندازه ی تخم اصلا به تعدادش ربطی نداره.به مرور که سنشون نسبت به دو سالگی بالاتر میره تعداد تخم هاشون هم بالاتر میره و حتی به نه تا تخم هم میرسه.و بعد از سن پنج الی شش سالگی یا بعد از تخم گذاری های مداوم و پشت سر هم که بدن پرنده تحلیل میره تعداد تخم ها به سمت سه و دو میره مجدد.
    پرنده ی شما کم سن هست احتمالا و به مرور تخم هاش بیشتر خواهد شد.ضمن اینکه یک سری از ماده ها که جثه ی کوچکتری دارن یا ضعیف تر هستن ذاتا تعداد تخم های کمتری دارن که باید دفعات تخم گذاریشون کم بشه و خوب تقویت بشن در سال تا تخم های بیشتری بذارن.

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.اندازه ی تخم اصلا به تعدادش ربطی نداره.به مرور که سنشون نسبت به دو سالگی بالاتر میره تعداد تخم هاشون هم بالاتر میره و حتی به نه تا تخم هم میرسه.و بعد از سن پنج الی شش سالگی یا بعد از تخم گذاری های مداوم و پشت سر هم که بدن پرنده تحلیل میره تعداد تخم ها به سمت سه و دو میره مجدد.
    پرنده ی شما کم سن هست احتمالا و به مرور تخم هاش بیشتر خواهد شد.ضمن اینکه یک سری از ماده ها که جثه ی کوچکتری دارن یا ضعیف تر هستن ذاتا تعداد تخم های کمتری دارن که باید دفعات تخم گذاریشون کم بشه و خوب تقویت بشن در سال تا تخم های بیشتری بذارن.
    بهترین ی که میتونم استفاده کنم تا تخم ها زیاد بشن چیه؟فکر میکردم بعد از دو ماه استراحت دیگه باید تعداد خوب می شد ولی اثری نداشت.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گرینچیک ، مرغ عشق ، کاسکو ، گربه ، سوسک
    شماره عضویت
    13956
    ببخشید من در مورد خواب عروس هلندی سوال دارم. ما اغلب شبا ساعت 12 یا 1 میخوابیم بنابراین عروس هلندیمونم شب دیر میخوابه و صبح زود بیدار میشه من فکر میکنم کمبود خواب داره آخه الان که ساعت نزدیکه هفته شبه گرفته خوابیده. قفسش توی پذیراییه و شبا هم که چیزی میندازم روی قفسش نمیخوابه و همهش وول میخوره خواستم ببینم میشه شبا بذارمش توی اتاق بعد صبح دوباره بذارمش سر جاش؟ این جا به جایی هر روزه اذیتش نمیکنه؟ یا اصلا لازم نیست کاری انجام بدم؟

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط هاتف موسوی نمایش پست ها
    ببخشید من در مورد خواب عروس هلندی سوال دارم. ما اغلب شبا ساعت 12 یا 1 میخوابیم بنابراین عروس هلندیمونم شب دیر میخوابه و صبح زود بیدار میشه من فکر میکنم کمبود خواب داره آخه الان که ساعت نزدیکه هفته شبه گرفته خوابیده. قفسش توی پذیراییه و شبا هم که چیزی میندازم روی قفسش نمیخوابه و همهش وول میخوره خواستم ببینم میشه شبا بذارمش توی اتاق بعد صبح دوباره بذارمش سر جاش؟ این جا به جایی هر روزه اذیتش نمیکنه؟ یا اصلا لازم نیست کاری انجام بدم؟
    بهتره جایی که قرار میدید طوری باشه که با روشنایی روز روشن وبا تاریکی هوا هم تاریک بشه.کم خوابی یک سری مشکلات مثل عصبی شدن ودر برخی موارد پرخوری وچاقی ودر پرندگان بالغ موجب مستی زیاد یا کاملا عکس این حالت بشه.
    جابجایی هم برای طوطی خوب نیست وباعث استرس میشه وتوصیه نمیشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گرینچیک ، مرغ عشق ، کاسکو ، گربه ، سوسک
    شماره عضویت
    13956
    خیلی از راهنماییتون مممنونم. حالا نمیدونم کجا بذارمش آخه خونه ی ما کوچیکه فقط یه پذیرایی داره آشپزخونه و یه اتاق! همین!

صفحه 532 از 1915 نخستنخست ... 3243248251351451551651751851952052152252352452552652752852953053153253353453553653753853954054154254354454554654754854955055158263210321532 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 10 مهمان ها)