همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    الان یه چیزی اگر نر باشه من تا کی صبر کنم جفت بزنم بیعانه دادم و سفارش 2 تا ماده رو دادم... بازم خدا کنه سنش بالای 9-10ماه باشه بهتره بازم از 5 ماهه
    ببخشید ولی بنظر من پس بدی بهتره.
    شما اگر بتونی یه نر وماده ی مست پیداکنی وجفت برنی تا زمان بالغ شدن این عروس جوجه های اون جفت بزرگ هم میشن.ولی اگر پس ندی فقط هزینت میخوابه ضمن اینکه خیلی دیرتر هم به هدفت میرسی.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط hearth_brocken نمایش پست ها
    ببخشید ولی بنظر من پس بدی بهتره.
    شما اگر بتونی یه نر وماده ی مست پیداکنی وجفت برنی تا زمان بالغ شدن این عروس جوجه های اون جفت بزرگ هم میشن.ولی اگر پس ندی فقط هزینت میخوابه ضمن اینکه خیلی دیرتر هم به هدفت میرسی.
    والا پس نمیتونم بدم چون عروس نری که از این پرنده فروش خریدم رو به یه پرنده فروش دیگع دادم و جالبه بدونید 20 ت هم سر دادم و یه عروس مست خاکستری نر خریدم که اماده هم هست
    اگر شد یکی 2 روز دیگه یه پرنده فروشی بهم گفته عروس میاره میبرم با یه ماده تعویض میکنم اگر نشد نمیتونم یه ماده برای این بگیرم و جفت بزنم ؟ خیلی سنش کمه !؟

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    والا پس نمیتونم بدم چون عروس نری که از این پرنده فروش خریدم رو به یه پرنده فروش دیگع دادم و جالبه بدونید 20 ت هم سر دادم و یه عروس مست خاکستری نر خریدم که اماده هم هست
    اگر شد یکی 2 روز دیگه یه پرنده فروشی بهم گفته عروس میاره میبرم با یه ماده تعویض میکنم اگر نشد نمیتونم یه ماده برای این بگیرم و جفت بزنم ؟ خیلی سنش کمه !؟
    الان حتی اگر 10ماهش هم باشه برای جفت زدن زوده.البته بودن پرنده هایی که تو این سن جفت خوردن وجوجه هم دادن ولی خب همیشه اینطور نیست.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    لاک پشت و اکواریوم و گیاه و خوکچه
    شماره عضویت
    11803
    سلام عروس هلندی تازه دون خور شده نژاد خاکستری را چطور تشخیص بدهیم نر است یا ماده؟چه سبزیجات و دانه هایی برای عروس هلندی خوب است؟مرسی

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط iman ashtary نمایش پست ها
    سلام عروس هلندی تازه دون خور شده نژاد خاکستری را چطور تشخیص بدهیم نر است یا ماده؟چه سبزیجات و دانه هایی برای عروس هلندی خوب است؟مرسی
    سلام.یک صفحه هم نشده دوست من که گفتم هیچ راه قطعی برای تشخیص جنسیت جوجه ی تازه دون خور شده نیست!تا زمانیکه یک دوره پرریزی نکنه یا شروع به خوندن نکنه.اگر خوند نره و گرنه باید منتظر بمونید تا پرریزی کنه.
    ارزن و تخم کتون دانه های خشکش باشه تا شش ماهگی و سبزی جعفری و هویج رنده شده و بلال تازه و جوانه گندم هفته ای یکبار براش کافیه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10004
    سلام
    من میخوام خودم هفت تخم درست کنم
    اخه مغازه ها خیلی گرون میفروشن
    میشه بگید چه تخم هایی رو با چه نسبتی با هم مخلوط کنم ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdir30 نمایش پست ها
    سلام
    من میخوام خودم هفت تخم درست کنم
    اخه مغازه ها خیلی گرون میفروشن
    میشه بگید چه تخم هایی رو با چه نسبتی با هم مخلوط کنم ؟

سلام

تا اونجایی که بنده اطلاع دارم ترکیب هفت تخم مناسب برای عروس هلندی بصورت زیر هستش:

مقادیر زیر رو برای آماده کردن یک کیلو گرم از هفت تخم به عنوان مبنا در نظرداشته باشید و به هر مقداری که خودتون میخواید متناسب با کاهش و افزایش بطور یکسان( یعنی اگر یکی رو دو برابر کردید بقیه رو هم دو برابر کنید) برای همه ی تخم ها تغییر بدید.

شاهدونه یا تخم گلرنگ: 1/20 معادل با 50 گرم از 1 کیلو گرم
    منداب: 1/10 معادل با 100 گرم ""
    تخم کاهو: 1/5 معادل با 200 گرم ""
    تخم کلم : 1/10 معادل با 100 گرم ""
    تخم خرفه: 1/4 معادل با 250 گرم ""
    تخم گشنیز: 1/10 معادل با 100 گرم ""
    تخم شلغم: 1/5 معادل با 200 گرم ""

در ضمن برای اینکه عروس هلندی ها تمایل به خوردن هفت تخم پیدا کنن ، به مقدار 200 تا 250 گرم ارزن به ترکیب فوق اضافه کنید.سعی کنید اول مقدار کمتری از دونه ها رو تهیه کنید و در صورت تمایل نشون دادن به خوردن هفت تخم میتونید مقدار بیشتری رو برای مصرف آماده کنید و حداکثر هفته ای دو بار بهشون بدید نه بیشتر.

دوستان لطف کنن و اگر ایرادی در برنامه وجود داره و یا خودشون از ترکیب مناسب تری استفاده میکنن ، حتما بیان کنن تا استفاده کنیم. ممنون

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گرینچیک ، مرغ عشق ، کاسکو ، گربه ، سوسک
    شماره عضویت
    13956
    سلام یه سوال خیلی خیلی تخصصی دارم :
    خواهشن اطلاعات کامل بدید بهم .
    من چندین روزه با پرندم حرف میزنم اما هیچ صدایی ازش در نمیاد ! البته تازه خریدمش ! عکسشم گذاشتم تو پست های قبلی ! امید وارم یکی کمک کنه و راح حل بده بهم !
    آموزش حرف زدنش رو هم بزارید !!
    و چی کار کنم که بهم عادت کنه الان رو دستم میاد اما وقتی صداش میکنم اصلا توجه نمیکنه ! و بیخیاله
    یعنی یه جورایی انگار به همه عادت داره و خونه فامیل هم بردمش رو دست اونا هم میاومد فرقی براش نمیکرد ! احساس میکنم فرقی نمیکنه این که من پیشش باشم یا کس دیگه ای !
    راهنماییم کنید!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط هاتف موسوی نمایش پست ها
    سلام یه سوال خیلی خیلی تخصصی دارم :
    خواهشن اطلاعات کامل بدید بهم .
    من چندین روزه با پرندم حرف میزنم اما هیچ صدایی ازش در نمیاد ! البته تازه خریدمش ! عکسشم گذاشتم تو پست های قبلی ! امید وارم یکی کمک کنه و راح حل بده بهم !
    آموزش حرف زدنش رو هم بزارید !!
    و چی کار کنم که بهم عادت کنه الان رو دستم میاد اما وقتی صداش میکنم اصلا توجه نمیکنه ! و بیخیاله
    یعنی یه جورایی انگار به همه عادت داره و خونه فامیل هم بردمش رو دست اونا هم میاومد فرقی براش نمیکرد ! احساس میکنم فرقی نمیکنه این که من پیشش باشم یا کس دیگه ای !
    راهنماییم کنید!
    سلام.عروس پرنده ای اجتماعی هست که وقتی ترسش از انسان ریخت خیلی سریع میتونه با همه ی اطرافیان صمیمی بشه.
    برای به حرف اومدن باید تمرین رخ به رخ زیادی باهاش داشته باشید.با چند روز و چند هفته به حرف نمیاد.
    برای اینکه وقتی صداش میکنید بیاد روی دستتون باید اول به اسمش عادت کنه.ممکنه هیچ صدایی در نیاره از خودش ولی اسمش رو مطمئن باش بعد چند وقت اگر همه ی اعضای خانواده صدا بزنن میشناسه.
    بعد از شناخت اسمش باید براش جایزه در نظر بگیرید که این جایزه میتونه هر چیز کوچکی که دوست داره باشه و از فاصله ی نزدیک به قفس یا محل نشیمنش سعی کنید به هوای جایزه بیاریدش روی دستتون و به مرور فاصله رو زیاد کنید.به مرور که وابستگیش هم به شما بیشتر بشه از جاهای مختلف به سمت شما پرواز میکنه.اما همه ی این ها مستلزم گذشت زمان و حوصله ی شماست.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو.عروس هلندی.سگ
    شماره عضویت
    9830
    بچه ها من یه جوجه عروس دارم 2 ماهه هست فکر کنم بلوغ زود رس داره چون گیر میده به عروس های ماده و میخواد سوار بشه دقیقا مثل یه عروس نر بالغ

صفحه 531 از 1915 نخستنخست ... 3143148151251351451551651751851952052152252352452552652752852953053153253353453553653753853954054154254354454554654754854955058163110311531 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)