همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط grey_89 نمایش پست ها
    ممنونم آقای اسکندری
    وضع ظاهریش که خوب بود....ترشح بینی هم نداشت...کف قفس هم نگاه کردم مدفوعش طبیعی بود.
    پرهاشو بدم از الان فروشنده بزنه؟
    در مورد تغذیه ش هم اگه ممکنه راهنماییم کنید.
    من از این لحاظ گفتم که خوب دقت کنید که وقتی خریدید مایوس نشید وگرنه اولش عرض کردم سالم به نظر میرسه.فقط پرهاش نامرتبه که به تغذیه و شرایط نگهداریش بر میگرده.میتونید بدید براتون اگر کاملا وارده کوتاه کنه.بجز دو تا شاهپر اول باقی شاهپرها به اندازه ی سه چهارم کوتاه باید بشه.
    در مورد تغذیه هم فعلا وقتی اومد ارزن و یک چهارم ظرف تخم کتون قاطی ارزن بهش بدید.تا دو روز هم از قفس بیرون نیار.از سبزی جعفری،هویج رنده شده،جوانه گندم و بلال تازه هم براش حتما بذار.چون از مغازه میاد ممکنه چند هفته تمایلی نشون نده چون از جوجگی عادت بخوردن نداره ولی به مرور عادت میکنه.
    در مورد رام بودنش هم که پرنده فروش گفته یه چیز به همه عرض کنم.پرنده فروش ها بعضی اوقات پرنده رو با سگ اشتباه میگیرن و میگن رامه.علتش هم این هست که میگن چون دست میبری توی قفس گاز نمیگیره پس رام به حساب میاد.این خاصیت شاید در مورد سگ درست باشه ولی در مورد پرنده فقط به پرنده ای که دست میگیری روی دست میاد روی دست و شونه خودش و اجازه میده نوازش بشه میگن رام.حتی پرنده ای که از دست غذا هم بگیره رام به حساب نمیاد.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام به همه دسوتان و سروران گلم
    امروز به عروس ماده توجه کردم
    البته به ناخن پاش همون جفت مولد ابلغ خاکستری...
    ناخن پاش به شدت بلند هست که تعجب کردم
    پرنده فروشی پرسیدم گفت باید با خاکستر سیگار یا اتیش بسوزنی.... نباید چیده بشه نظرتون چیه ؟ ایا نیاز هست بچینمش ؟ چوب سوهانی هم هر جا رفتم نداشتند... عروس ماده هم به شدت وحشی هست نمیزاره اصلا بگیریش

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام به همه دسوتان و سروران گلم
    امروز به عروس ماده توجه کردم
    البته به ناخن پاش همون جفت مولد ابلغ خاکستری...
    ناخن پاش به شدت بلند هست که تعجب کردم
    پرنده فروشی پرسیدم گفت باید با خاکستر سیگار یا اتیش بسوزنی.... نباید چیده بشه نظرتون چیه ؟ ایا نیاز هست بچینمش ؟ چوب سوهانی هم هر جا رفتم نداشتند... عروس ماده هم به شدت وحشی هست نمیزاره اصلا بگیریش
    سلام.خیر به هیچ وه اجازه ندید کسی همچین کاری بکنه با پرنده.ممکنه تا یک سال پرنده از تخم گذاری بیفته بخاطر استرسی که بهش وارد میشه.اگر خواستید هم کاری بکنید با ناخن گیر باید کوتاه بشه.یک نفر باید بگیردش و یک نفر هم سریع ناخن هاش رو یا با ناخن گیر کوتاه کنه یا سوهان بزنه.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.خیر به هیچ وه اجازه ندید کسی همچین کاری بکنه با پرنده.ممکنه تا یک سال پرنده از تخم گذاری بیفته بخاطر استرسی که بهش وارد میشه.اگر خواستید هم کاری بکنید با ناخن گیر باید کوتاه بشه.یک نفر باید بگیردش و یک نفر هم سریع ناخن هاش رو یا با ناخن گیر کوتاه کنه یا سوهان بزنه.
    سپاس, اقای اسکندری ایا ناخن خشک میشه یا نه ؟ اط کجا بفهمم چه مقدارش باید چیده بشه ؟ فقط نوک تیزش رو در حد چند میلیمیتر بزنم ؟ ناخن گیر رو کج بگیرم و کج ناخن رو بچینم یا نه فرقی نمیکنه ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سپاس, اقای اسکندری ایا ناخن خشک میشه یا نه ؟ اط کجا بفهمم چه مقدارش باید چیده بشه ؟ فقط نوک تیزش رو در حد چند میلیمیتر بزنم ؟ ناخن گیر رو کج بگیرم و کج ناخن رو بچینم یا نه فرقی نمیکنه ؟
    سلام.دقیقا مثل ناخن انسان میمونه و قسمت اضافیش که دیگه خون جریان نداره مشخصه.یک مقدار بالاتر از جاییکه خون جریان نداره باید چیده بشه.ناخن گیر رو هم دقیقا از روبه روش بگیر و سریع کوتاه کن نوکش رو.منظور از خشک شدن چیه؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.دقیقا مثل ناخن انسان میمونه و قسمت اضافیش که دیگه خون جریان نداره مشخصه.یک مقدار بالاتر از جاییکه خون جریان نداره باید چیده بشه.ناخن گیر رو هم دقیقا از روبه روش بگیر و سریع کوتاه کن نوکش رو.منظور از خشک شدن چیه؟
    منظورم همون قسمت اضافی هست که جریان نداره.... خواستم بدونم مثل انسان معلوم هست...سپاس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی , یه زمانی گربه , شاید در آینده سگ
    شماره عضویت
    12655
    سلام این عروس ما چند روزیه که یکسره خوذشو میخارونه همش از تنش دونه های ریز سفید مثل شوره میاد بیرون و خودشو میتکونه .
    از بس خودشو خارونده یکی دو تا از پر های تاجش شکسته . به نظرتون مریض شده!!!!!

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_lovely نمایش پست ها
    سلام این عروس ما چند روزیه که یکسره خوذشو میخارونه همش از تنش دونه های ریز سفید مثل شوره میاد بیرون و خودشو میتکونه .
    از بس خودشو خارونده یکی دو تا از پر های تاجش شکسته . به نظرتون مریض شده!!!!!
    سلام اصولا وقتی داره پر های تازه در میارن این کارو میکنن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی , یه زمانی گربه , شاید در آینده سگ
    شماره عضویت
    12655
    پس چیزیش نیست
    الان شاه پر هاش 2 تا مونده که کوتاهشون نکردم به نظرتون اونا رو بکنم عیبی داره !!! آخه همشون خرد شدن و داغونن
    یه سوال دیگه این که من چجوری باید عکس پروفایلمو عوض کنم!!! مینویسه شما اجازه این کار رو ندارید آیا!!!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_lovely نمایش پست ها
    پس چیزیش نیست
    الان شاه پر هاش 2 تا مونده که کوتاهشون نکردم به نظرتون اونا رو بکنم عیبی داره !!! آخه همشون خرد شدن و داغونن
    یه سوال دیگه این که من چجوری باید عکس پروفایلمو عوض کنم!!! مینویسه شما اجازه این کار رو ندارید آیا!!!
    سلام.شما پرهارو نمیخواد بکشی.خودشون میفتن به مرور.کشیدن پر استرس داره واسه پرنده.براش آب بذارید یا بهش اسپری کنید تا حمام کنه و کمتر ریز پرهاش پخش بشه توی فضا.

صفحه 508 از 1915 نخستنخست ... 840845848949049149249349449549649749849950050150250350450550650750850951051151251351451551651751851952052152252352452552652755860810081508 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)