صفحه 5 از 1915 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324551055051005 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 19143
    کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    دوست عزيز سوالت رو عوض نكن...شما سوال كردي كه يك جفت رو كه جوجه دارن بهتره از كي جابجا كنيد كه لطمه اي نبينند من هم جواب دادم از زماني كه جوجه ها لونه رو ترك مي كنند يعني ديگه مي تونن بيان بيرون و شايد پرواز هم بكنند ديگه اشكالي نداره اما اين سوال شما كه اگر پدر و مادر بهشون غذا ندادن آيا ميشه خودت بدي و از كي بدي من بگم كه چه پدر و مادر به جوجه غذا ندن...چه پدر و مادر پرهاي جوجه رو بكنن و شما مجبور بشيد از والدينشون جدا كني و چه خودت دوست داشته باشي جوجه ها رو جدا كني و دستي بزرگ كني و با سرنگ غذا بدي به نظر من از زماني كه چشم جوجه ها باز ميشه يعني حدود يك هفته تا 10 روز بايد 3-4 روز بگذره و بعد جداشون كني ....يعني حدودا از 2 هفتگي به بعد ...اما عزيز با سرنگ غذا دادن به جوجه ككاتيل بسيار مشكله و فكر نكن كه به همين راحتي هاست ....اينقدر اين كار بد هست و براي جوجه ضرر داره و من تاحالا بارها ديدم كه شاه طوطي سرنگي.....ملنگوي سرنگي .....عروس سرنگي به خاطر مشكلات غذا دادن و نوع غذا كه نا مناسب بوده هزار جور مرض گرفتن بهت ميگم كه هر كاري ميكني بكن فقط با سرنگ بزرگ كردن رو از سرت بيرون كن...من در كل عمر طوطي بازيم فقط و فقط به مدت 5 روز به يك ملنگوي سبز رو با سرنگ غذا دادم و ديگه توبه كردم كه اين كار رو ديگه انجام ندم....آقا پدر آدم در مياد...در ضمن غذاي جوجه سرنگي بايد مخصوص باشه كه چنين غذايي خيلي گرونه و اونهايي هم كه دستي درست ميكنن جوجشون يه دردي ميگيره...در ايران اكثرا سرلاك گندم موز يا گندم...يا مثل اينها ميدن......شما كلاهت رو قاضي كن كه غذا دادن مادر به جوجش با اونهمه آنزيمهاي طبيعي بدن پرنده كه با غذا مخلوط ميشه كجا و دادن سرلاك كه داخلش شير داره كجا....بطور كلي لبنيات مخصوصا شير براي پرنده چيز خوبي نيست....2*2 ميشه چهارتا به نظر شما در كجاي كره زمين پرنده اي وجود داره كه در محل طبيعي زندگي خودش حتي يك قطره هم در طول عمرش شير خورده باشه؟
    غذاي مخصوص جوجه هاي سرنگي با وزن 440 گرم قيمتش 60 هزار تومان هست....اگر روزي قرار باشه من جوجه طوطي رو با سرنگ بزرگ كنم محاله كه سرلاك يا شير يا آرد نخودچي يا آرد برنج بهش بدم.....من مي دونم كه وقتي يك طوطي مادر غذا مي خوره و اون غذا رو در دهان جوجش بالا مياره اون غذا هزار جور آنزيم و موادي داره كه محاله ما بتونيم دستي درست كنيم.
    سلام آقا
    ممنون از جواب شما و وقتی که برام گذاشتید معامله خوبی بود برای همین میخواستم این کارو بکنم گفتم شاید بشه یه کاری کرد چون از اون مادر جوجه های خوبی در میومد و اگه صبر میکردم از دستم میرفت ولی دیگه قسمت نبود بهترم شد که معامله نشد چون امکان داشت جوجه ها همونطور که شما گفتید از بین میرفتن و اون قیمتی هم که فروشنده میگفت واسه یه جفت مولد خیلی بالا بود به هر حال از لطف شما سپاسگذارم اگه مولد زیبا و قیمت مناسب سراغ داشتید یه خبر بدید متشکرم

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام
    ميشه كنار كاسكو عروس هلندي هم نگهداري كرد؟؟
    خيلي ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام دوستان
    1-سن عروس هلندي رو از كجا تشخيص ميدن؟؟
    2-نر و ماده بودنش از كجا معلم ميشه؟؟از چه سني ميشه جنسيتشو تشخيص داد؟؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام
    خيلي ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سلام دوست عزیز
    نه بهتره که پیش کاسکو هیچ پرنده و حیوونی نباشه پرنده بخاطر اینکه صداشو نگیره و باعث بشه که به حرف زدنش لطمه بخوره حیوون بخاطر استرسش برای کاسکو اونایی هم که عکسشو میبینید سگو گربه کنار کاسکو طوطی و پرنده های دیگه دارن با هم حال میکنن از جوجگی و کوچکی با هم بودن خونگین نه وحشی بقیه سوالتونو آقا اول همین تاپیک توضیح دادن
    ویرایش توسط پرنده ی غریب : 12th June 2010 در ساعت 04:23 PM

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سلام
    خيلي ممنون
    به جهت اينكه كاسكوتون خراب نشه و درست و حسابي رام بشه و به حرف بياد نبايد پرنده ديگري باهاش نگهداري كنيد .اما اگر مثل من ديگه خيلي عشقش تو پيرهنتون افتاده باشه بايد عروس رو در يك اتاق و كاسكو رو در اتاقي ديگه نگهداري.

نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    و اما سن عروس هلندي.....بطور كلي هر نوع طوطي كه سنش بالا باشه پاهاش كلفت و پينه بسته هست....هر چي پاها لطيفتر سن كمتر......جوجه هاي زير 4-5 ماه هم از رفتارشون معلومه كه جوجه هستن ..چيزي نيست كه من اينجا بتونم توضيح بدم اما انگار جوجه ها كمي خنگتر و شوت تر و بي توجه تر از طوطي هاي بالغ هستند.....جوجه ها خيلي سريع رام ميشن....عروس هلندي نر در سن حدود 1.5 سالگي و عروس ماده حدود 2 سالگي بالغ ميشه....و اما در مورد نر يا ماده بودنشون يك قانون كلي در مورد همه پرنده ها هست...اگر با انگشت مقعد پرنده رو لمس كنيد زير انگشتتون 2 زائده نزديك به هم حس مي كنيد ....در نرها اين دو زائده به هم نزديكتر از ماده ها هست....اين كار تجربه زياد ميخواد .
    در نژادهاي آلبينو(سفيد يكدست)-لو تينو(سفيد يا زرد با لپ نارنجي)-سينامون(دارچيني يا فيلي هم ميگن)-سينامون پرل(گل باقالي) -وايت فيس(بدون لپ نارنجي) اصلا نميشه نر و ماده بودن رو از روي ظاهر تشخيص داد.
    اما در نژاد خاكستري نرمال يا همون Normal grey تا سن 6-7 ماهگي نر و ماده عين هم هستند اما بعد از اون رفته رفته زمينه صورت نر سفيد و تاجش ليمويي ميشه و خطوط موازي زير دمش هم ميره و زير دمش يكدست خاكستري ميشه و همچنين نقاط دايروي روي شاه پرهاشم ميره اما اين اتفاقات در ماده نمي يوفته و زمينه صورت و كاكلش خاكستري باقي مي مونه (البته هم نر و هم ماده روي لپشون دايره نارنجي رو دارن)

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    182
    سلام به همه دوستان.
    یه سوال داشتم.میشه بفرمایید قیمت یه عروس هلندی بالغ اگر رام باشه چقدره و اگر نباشه چقدر؟؟؟خیلی متشکرم.

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    نقل قول نوشته اصلی توسط golpar-safa نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان.
    یه سوال داشتم.میشه بفرمایید قیمت یه عروس هلندی بالغ اگر رام باشه چقدره و اگر نباشه چقدر؟؟؟خیلی متشکرم.
    با اجازه از اساتید، اگه رام باشه حدود 200 تا 280 و اگر رام نباشه حدود 40 تا 60 البته بالغ.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و طوطی
    شماره عضویت
    265
    دوست عزیز این قیمتی که شما میگید درست هست ولی ایا کسی بابت عروس این مبلغ میده؟؟؟ منظورم 200 تا 280 هزار. چون کاسکو وحشی نابالغ میشه 300 گیر اورد.

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    نقل قول نوشته اصلی توسط freud نمایش پست ها
    دوست عزیز این قیمتی که شما میگید درست هست ولی ایا کسی بابت عروس این مبلغ میده؟؟؟ منظورم 200 تا 280 هزار. چون کاسکو وحشی نابالغ میشه 300 گیر اورد.
    بله خوب شما اگه عاشق عروس باشی چرا این مبلغو میدی..عروس هم ویژگی های خودش را داره و نمیشه گفت که کاسکو سر تر از همست مقایسه ی اشتباهی است.

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    بله خوب شما اگه عاشق عروس باشی چرا این مبلغو میدی..عروس هم ویژگی های خودش را داره و نمیشه گفت که کاسکو سر تر از همست مقایسه ی اشتباهی است.

جدا از بحث احساسیش
    قیمیت بی در و پیکره
    بنده عروس رام 120 به بالا ندیدم
    سخنگو دیدم 200 اما دیگه بالا تر از این نشنیده بودم

صفحه 5 از 1915 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324551055051005 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)