همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hearth_brocken نمایش پست ها
    سلام.
    درحال حاضر تابستانه وهوا هم خیلی گرمه.الان یکی از جفت های من پشت پنجره هستن ودیروز تخم گذاری کردن.فکر میکنم دمای اونجا خیلی بالابره.برای کاهش دما چه کارهایی رو میتونم انجام بدم
    ؟استفاده از بخور سرد مجاز هست؟به چه صورتی استفاده کنم؟
    نمیشه جفت رو جابجا کنم وببرم طبقه ی پایین که خنک ترم هست؟چقدراحتمال داره از گرما تخم ها خراب شن؟
    میتونم بعد پاین تخم گذاری جفت رو با آب اسپری کنم تخم ها خیس نمیشن؟
    سلام.میتونید سر ظهر جابجاشون کنید و به مکان خنکتر منتقل کنیدکه اگر چند ساعتی هم از روی تخم بلند شدن به دلیل جابجایی تخم ها خراب نشن اما قضیه ی خیس کردن تخم هارو کاملا فراموش کنید.بخور سرد هم میتونید توی اوج گرما توی اتاق استفاده کنید ولی تاثیر چندانی نداره.ضمن اینکه حتما جاشون رو توی سایه در نظر بگیرید.آفتاب مستقیم هم باعث میشه جفت توی لونه گرمازده بشن و هم خود جفت به احتمال زیاد گرمارو تحمل نمیکنن و لونه رو ترک میکنن.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    والا چی بگم ولی این سری این جفت یه تخمش بیشتر جوجه نشد که به این وضع دچار شد بیچاره اگر تلف نشه خیلی خیلی زندگی براش سخت خواهد شد...

پای چپش چون هوز جوجه هست و نمیتونه درست بایسته اینطوری هست و کاملا بدون مشکل هست پای راست این جوجه مشکل داره... به نظرتون چیکار کنم ؟
    سلام.همه ی این ها به دلیل ضعف نر در بارور کردن تخم ها بوده که به نطفه ی ضعیفش برمیگرده.هم معلول شدن این جوجه و هم اینکه فقط این یکی نطفه داشته تخمش.امیدوارم خوب بشه ولی من تجربه ای که داشتم اول یک پا فلجه،بعد پای بعدی و به مرور بلع و هضمش فلج میشه و جوجه تلف میشه.اما شما ناامید نشید و سعی کنید بهش رسیدگی کنید به امید خدا شاید هم کاملا خوب شد.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    از دوستانی که عروساشون رو به تکلم در اوردن خواستارم فایل صداشون رو برام یجا اپلود کنن لینکو بدن... ممنون
    سلام.توی آپارات اگر جستجو کنی موارد زیادی هست.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    والا چی بگم ولی این سری این جفت یه تخمش بیشتر جوجه نشد که به این وضع دچار شد بیچاره اگر تلف نشه خیلی خیلی زندگی براش سخت خواهد شد...

پای چپش چون هوز جوجه هست و نمیتونه درست بایسته اینطوری هست و کاملا بدون مشکل هست پای راست این جوجه مشکل داره... به نظرتون چیکار کنم ؟

سلام . دوست عزیز طوطی شما در حال رشد پس امکانش هست که بتونید پاهاش رو به حالت عادی برگردونید .

این مشکل رو بهش می گن Spraddle leg یا Splayed Legs یا که توضیحات کاملش رو بعد میذارم فعلا روش درمان رو بدونید

اگه تو سن رشد این مورد اصلاح بشه میتونه عادی زندگی کنه . توصیه من اینه اگه دامپزشک خوبی میشناسید ببرید پیشش که به شما کمک کنه . ولی من راه درمانش رو به طور خلاصه توضیح میدم

اول اینکه شما به یه باند احتیاج دارید . بدن طوطی رو X فرض کنید و پاهاش رو O . که با در نظر گرفتن این حروف الان طوطی شما در این حالته : O.........X.........O . شما باید به تدریج به این حالت تبدیلش کنید OXO .

باند رو به اندازه پای طوطی ببرید . و پاهاش رو کمی به سمت وسط فشار بدین . یعنی O....x....O پاها یکم به سمت وسط جمع میشن . بعد باند رو دور هر دو پاش بپیچید . مراقب باشید اونقدر تنگ نباشه که جریان خونش قطع شه . مدام چک کنید که رنگ، دما یا حالت پا تغییر نکنه . هر روز باید باند رو چک کنید و طی دو یا 3 روز فاصله پاها رو به اندازه ی فاصله عادی بین دو پای طوطی نزدیک تر کنید به سمت وسط ( این کار ممکنه از 7 تا 30 روز طول بکشه )

روش بعدی مطابق شکل میتونید روی یه سبد 2 تا سوراخ به فاصله مناسب پای طوطی ایجاد کنید و پاهای طوطی رو ازش رد کنید . بین بدنش با سبد یه حوله نرم یا پنبه قرار بدین . که اذیت نشه .

روش بعدی هم استفاده از اسفنجهای آرایشی هست به اندازه فاصله طبیعی بین دو پای طوطی دو تا سوراخ درش ایجاد میکنید پاهای طوطی داخلش قرار مدید . فقط نباید اونقدر تنگ باشه که پاهای طوطی به غیر طبیعی رشد کنه . مدام چک کنید ، رنگ دما و حالت پا نباید تغییر کنه .

1.

2.

3.

4 فاصله طبیعی بین پای طوطی رو ببینید

* موردی که آقای اسکندری اشاره کردن اینه که تو روش دوم ممکنه طوطی برای مدفوع کردن دچار مشکل بشه ولی به هر حال راهیه که نتیجه بخش بوده و شما باید مدام چک و تمیزش کنید . البته بهترین روش روش اول هست .

من این راه هارو امتحان نکردم پس نمیتونم خیلی دقیق براتون توضیح بدم . برای همین فکر می کنم اگه به دامپزشک مراجعه کنید خیلی بهتر باشه . اگه از الان برای درمانش اقدام کنید می تونید به خوب شدنش امیدوار بشید .

این طوطی هم دقیقا مشکل پای طوطی شما رو داره . پای چپ سالم ولی پای راستش مشکل داره . زیر نظر دامپزشک پاهاش به حالت طبیعی برگشته

ویرایش توسط sepideh : 8th July 2013 در ساعت 03:51 PM

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.میتونید سر ظهر جابجاشون کنید و به مکان خنکتر منتقل کنیدکه اگر چند ساعتی هم از روی تخم بلند شدن به دلیل جابجایی تخم ها خراب نشن اما قضیه ی خیس کردن تخم هارو کاملا فراموش کنید.بخور سرد هم میتونید توی اوج گرما توی اتاق استفاده کنید ولی تاثیر چندانی نداره.ضمن اینکه حتما جاشون رو توی سایه در نظر بگیرید.آفتاب مستقیم هم باعث میشه جفت توی لونه گرمازده بشن و هم خود جفت به احتمال زیاد گرمارو تحمل نمیکنن و لونه رو ترک میکنن.
    امکان داره که جابجایی باعث شه که دیگه جفت گیری نکنن وبقیه ی تخم ها بی نطفه شن؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hearth_brocken نمایش پست ها
    امکان داره که جابجایی باعث شه که دیگه جفت گیری نکنن وبقیه ی تخم ها بی نطفه شن؟
    نه معمولا تاثیری توی تخم گذاری یا جفت گیری نداره و فقط احتمال داره چند دقیقه یا نهایت یکی دو ساعت به دلیل استرس از توی لونه بیرون بیان.خیلی از مواقع هم اصلا مشکلی پیش نمیاد و براشون تفاوتی نداره.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.توی آپارات اگر جستجو کنی موارد زیادی هست.
    من صدا های عروس رو نمیخوام. صدایی که خود کاربرای ضبط کردن برای طوطیاشون رو می خوام

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    من صدا های عروس رو نمیخوام. صدایی که خود کاربرای ضبط کردن برای طوطیاشون رو می خوام
    اگر برای تمرین میخوای بهتره صدای خودت یا کسی که بیشتر باهاش تمرین رخ به رخ میکنه باشه.وگرنه تاثیر چندانی نداره

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    7300
    سلام به همه دوستان
    امروز عروس هام برای اولین بار تخم کردن و جالب اینجاست که عصر هم تخم رو از لونه انداختن بیرون ((نر اصلا وارد لونه نمیه))!!! تخم رو سرجاش گذاشتم .حالا دوتا سئوال : 1.دلیل بیرون انداختن تخم چی بوده؟؟ 2.بعد چند روز تخمها باز میشن؟؟
    ممنونم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    امروز عروس هام برای اولین بار تخم کردن و جالب اینجاست که عصر هم تخم رو از لونه انداختن بیرون ((نر اصلا وارد لونه نمیه))!!! تخم رو سرجاش گذاشتم .حالا دوتا سئوال : 1.دلیل بیرون انداختن تخم چی بوده؟؟ 2.بعد چند روز تخمها باز میشن؟؟
    ممنونم
    سلام.لونشون به چه شکله؟کف لونه چیزی ریختید؟چند بار تا حالا تخم گذاری کرده بودن؟

صفحه 498 از 1915 نخستنخست ... 3984484794804814824834844854864874884894904914924934944954964974984995005015025035045055065075085095105115125135145155165175485989981498 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)