صفحه 49 از 1915 نخستنخست ... 303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768991495491049 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 481 به 490 از 19143
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    سلام. ببخشید اگه اینطوری و یکجا سوال میپرسم . من 3-4 روز هست یه کاکاتیل خریدم که با یه عروس دست آموز نگه داری میشده. میخوام رامش کنم . چندتا مطلب هم خوندم ولی آنچنان مالی نبود.
    وقتی بغل قفس میشینم نمیترسه و رو چوب میشینه.
    روز اول که دست تو قفسش کردم نفسش رو محکم میداد بیرون و بعد 1-2 دقیقه یکدفعه سرش رو به پایین میاورد. ولی حالا فقط سرش رو یکدفعه پایین میاره و نفس نمیده بیرون.
    بیشتر وقت ها هم وقتی از پیشش میرم جیغش در میاد ولی تا میبینه ساکت هست.

برای رام کردنش چه کنم.
    نمیتونم بگیرم دستم ( ترس از گرفتن یا دلم نیومدن یا بی تجربگی) هرچی اسمش رو میذارین
    لطفا راهنمایی کنین. سنشم خیلی باشه 1سالو 2 ماهشه یا 1 سال خالص. ماده هم هست

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    سلام. ببخشید اگه اینطوری و یکجا سوال میپرسم . من 3-4 روز هست یه کاکاتیل خریدم که با یه عروس دست آموز نگه داری میشده. میخوام رامش کنم . چندتا مطلب هم خوندم ولی آنچنان مالی نبود.
    وقتی بغل قفس میشینم نمیترسه و رو چوب میشینه.
    روز اول که دست تو قفسش کردم نفسش رو محکم میداد بیرون و بعد 1-2 دقیقه یکدفعه سرش رو به پایین میاورد. ولی حالا فقط سرش رو یکدفعه پایین میاره و نفس نمیده بیرون.
    بیشتر وقت ها هم وقتی از پیشش میرم جیغش در میاد ولی تا میبینه ساکت هست.

برای رام کردنش چه کنم.
    نمیتونم بگیرم دستم ( ترس از گرفتن یا دلم نیومدن یا بی تجربگی) هرچی اسمش رو میذارین
    لطفا راهنمایی کنین. سنشم خیلی باشه 1سالو 2 ماهشه یا 1 سال خالص. ماده هم هست
    سلام
    اینکه نفسش رو بیرون میداده و حالت هه کردن بوده برای این بوده که مثلا شما رو بترسونه ، اما اینکه سرش رو پایین میاورده عجیبه چون عروس رام اینکار رو میکنه تا سرش رو بخارونی ، اما شما که میگید رام نبوده.
    اینم که جیغ میکشه یعنی همینطور که خودتون فرمودید دوست داره پیشش باشید و اینم یه خصلت دیگه از عروسهای رامه ( مثلا عروس خواهر من هر موقع میخواد بیاد بیرون شروع به جیغ زدن میکنه.)
    راحت ترین راه که دستیش کنید اینه که کف دستتون غذای مورد علاقه ش رو بریزید و ظرف غذا رو بردارید تا بیاد از دستتون غذا بخوره و همینطور به مرور فاصله دستتون رو باهاش بیشتر کنید تا مجبور بشه بیاد رو دستتون و از کف دستتون غذا بخوره.( این راهی بود که من خودم رفتم خیلی هم راحت بود)

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها
    سلام
    اینکه نفسش رو بیرون میداده و حالت هه کردن بوده برای این بوده که مثلا شما رو بترسونه ، اما اینکه سرش رو پایین میاورده عجیبه چون عروس رام اینکار رو میکنه تا سرش رو بخارونی ، اما شما که میگید رام نبوده.
    اینم که جیغ میکشه یعنی همینطور که خودتون فرمودید دوست داره پیشش باشید و اینم یه خصلت دیگه از عروسهای رامه ( مثلا عروس خواهر من هر موقع میخواد بیاد بیرون شروع به جیغ زدن میکنه.)
    راحت ترین راه که دستیش کنید اینه که کف دستتون غذای مورد علاقه ش رو بریزید و ظرف غذا رو بردارید تا بیاد از دستتون غذا بخوره و همینطور به مرور فاصله دستتون رو باهاش بیشتر کنید تا مجبور بشه بیاد رو دستتون و از کف دستتون غذا بخوره.( این راهی بود که من خودم رفتم خیلی هم راحت بود)
    منظور از اینکه سرش رو میاره پایین این بود که میخواست بترسونه و گاز بگیره . چون خشن و با شدت بود.:smile (261):

یه سوال دیگه اینکه نمیدونم چرا صبح ها ساعت 6 که پا میشم سالی هم بیداره!!!! کسل هست و خمار خواب ولی ساعتای 10 به بعد که براش نوار صدای قناریو اینارو میذارم سریع شروع میکنه به جیغ زدن.

و سوال سوم اینکه : خودشو پف میده و یکدفعه پراش رو تکون میده و پف رو میخوابونه. علتش شوره نیست؟؟؟؟
    قناریم خونه هست بذارم پیش اونا برای دست آموز کردنو رام کردنش خوبه یا نه؟؟؟

چه زنجیر و چه کنف هم برای بازیش گذاشتم ترسید ازشون و رفت پایین قفس نشست. چه کنم؟؟؟ برای بازی چی بذارم تو قفسش؟؟؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    منظور از اینکه سرش رو میاره پایین این بود که میخواست بترسونه و گاز بگیره . چون خشن و با شدت بود.:smile (261):

یه سوال دیگه اینکه نمیدونم چرا صبح ها ساعت 6 که پا میشم سالی هم بیداره!!!! کسل هست و خمار خواب ولی ساعتای 10 به بعد که براش نوار صدای قناریو اینارو میذارم سریع شروع میکنه به جیغ زدن.

و سوال سوم اینکه : خودشو پف میده و یکدفعه پراش رو تکون میده و پف رو میخوابونه. علتش شوره نیست؟؟؟؟
    قناریم خونه هست بذارم پیش اونا برای دست آموز کردنو رام کردنش خوبه یا نه؟؟؟

چه زنجیر و چه کنف هم برای بازیش گذاشتم ترسید ازشون و رفت پایین قفس نشست. چه کنم؟؟؟ برای بازی چی بذارم تو قفسش؟؟؟
    سلام
    ÷فش طبیعیه.حموم ببریدش کم میشه.÷یش قناری نذاریدش و سعی کنید همدیگه رو نبینن و صدای همو نشنوند ولی اصلا نذارید ببینن همو.
    اسباب بازیو نباید یکدفعه معرفی کنید و کم کم باید بهش نزدیک کنید و وارد قفس کنید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سلام
    ÷فش طبیعیه.حموم ببریدش کم میشه.÷یش قناری نذاریدش و سعی کنید همدیگه رو نبینن و صدای همو نشنوند ولی اصلا نذارید ببینن همو.
    اسباب بازیو نباید یکدفعه معرفی کنید و کم کم باید بهش نزدیک کنید و وارد قفس کنید.
    صدای قناریو میذارم که یاد بگیره و بگه . مشکلی داره؟؟؟
    دیشب وایساده بود به خوندن به جای جیغ زدن:smile (177):
    یکم بیشتر توضیح بدین برای آشنایی با اسباب بازی/ راستی خودشو زیاد میخوارونه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    صدای قناریو میذارم که یاد بگیره و بگه . مشکلی داره؟؟؟
    دیشب وایساده بود به خوندن به جای جیغ زدن:smile (177):
    یکم بیشتر توضیح بدین برای آشنایی با اسباب بازی/ راستی خودشو زیاد میخوارونه
    سلام
    طوطی ها ساعات بسیاری از روز را به پر آرایی می پردازنند این به معنای این که خودش را می خارونه نیست ... شما تا به حال طوطی داشتید؟ یا این بار اول هست که طوطی نگه میدارید؟ خاریدن علامت دیگه ای داره ....
    شما اول یک اسباب بازی به دیوار قفس از بیرون آویزون کن که ببینه و بعد از چند روز که ترسش ریخت اسباب بازی را از داخل به دیوار قفس آویزون کن ... اینطوری باهاش آشنا میشه ....

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    طوطی ها ساعات بسیاری از روز را به پر آرایی می پردازنند این به معنای این که خودش را می خارونه نیست ... شما تا به حال طوطی داشتید؟ یا این بار اول هست که طوطی نگه میدارید؟ خاریدن علامت دیگه ای داره ....
    شما اول یک اسباب بازی به دیوار قفس از بیرون آویزون کن که ببینه و بعد از چند روز که ترسش ریخت اسباب بازی را از داخل به دیوار قفس آویزون کن ... اینطوری باهاش آشنا میشه ....
    ممنون. اولین باره. یکم بی تجربگی هست شما ببخشید از سوالات آبکیم.

برای حمومشم گذاشتمش زیر آفتاب و یه پارچه گذاشتم روی قفس طوری که هم سایه داشته باشه هم آفتاب و ظرف آبو گذاشتم تو آفتاب. حالا هم وایساده جیغ زدن

فقط با رام کردنش نمیدونم چه کار کنم. غذا رو جولو دهنش نگه میدارم میخواد گاز بگیره.(یعنی گرسنه گذاشتمش و بعد این کارو کردم)

منظورمم از خاروندم اینکه پاشو میاره و سرشو میخارونه نه با نوکش
    یه چشمو نظر از این آبیا همینطوری آویزون کردم تو قفس میره بهش نوک میزنه ولی رنگ داره مشکلی نداره بذارم باش بازی کنه؟؟؟

راستی یه مسئله جالب برام پیش اومد. دستمو بردم تو قفس جلو دهنش که گاز بگیره ولی میترسید. پس چزا انگشتم رو از دیواره قفس رد میکنم نگاه میکنه و یکدفعه سرش رو میاره پایین که گاز بگیره؟؟؟

شپشک گرفته گویا چه کنم؟؟؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    خبر خوش . از دستم غذا گرفت تو کمتر از یه هفته ^: :lol!:

فقط کف دستم تخمه گذاشتم کردم تو قفس میترسید ولی وقتی دون کرده گذاشتم رو انگشتم و از دیواره رد کردم خورد. :oop:: :layfull::

دیگه چه کنم؟؟؟ وقتی خونه نیستم چه کار کنم زیاد بی قراری نکنه دوخملم؟
    سالییییییییییییییی آی سالیییییییی سالییییی آی سالیییییییی (سالومه اسمشو بذارم یا سالی

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    ممنون. اولین باره. یکم بی تجربگی هست شما ببخشید از سوالات آبکیم.

برای حمومشم گذاشتمش زیر آفتاب و یه پارچه گذاشتم روی قفس طوری که هم سایه داشته باشه هم آفتاب و ظرف آبو گذاشتم تو آفتاب. حالا هم وایساده جیغ زدن

فقط با رام کردنش نمیدونم چه کار کنم. غذا رو جولو دهنش نگه میدارم میخواد گاز بگیره.(یعنی گرسنه گذاشتمش و بعد این کارو کردم)

منظورمم از خاروندم اینکه پاشو میاره و سرشو میخارونه نه با نوکش
    یه چشمو نظر از این آبیا همینطوری آویزون کردم تو قفس میره بهش نوک میزنه ولی رنگ داره مشکلی نداره بذارم باش بازی کنه؟؟؟

راستی یه مسئله جالب برام پیش اومد. دستمو بردم تو قفس جلو دهنش که گاز بگیره ولی میترسید. پس چزا انگشتم رو از دیواره قفس رد میکنم نگاه میکنه و یکدفعه سرش رو میاره پایین که گاز بگیره؟؟؟

شپشک گرفته گویا چه کنم؟؟؟

سلام
    خاراندن سر با پا هم یکی از کارهای طبیعی پرنده هست ... معمولا چندین بار در روز این کار را انجام می دهند
    شما باید ده الی 15 روز به طوطی مهلت بدی تا با محیط جدید آشنا بشه الان برای حمام کردن زوده
    گرسنه نگه داشتن پرنده برای رام کردن اصلا کار درستی نیست من هیچ وقت این روش را به کسی توصیه نمی کنم
    کاری که طوطی شما انجام میده نشانه ترسش هست ... همین ....

خبر خوش . از دستم غذا گرفت تو کمتر از یه هفته ^: :lol!:

فقط کف دستم تخمه گذاشتم کردم تو قفس میترسید ولی وقتی دون کرده گذاشتم رو انگشتم و از دیواره رد کردم خورد. :oop:: :layfull::

دیگه چه کنم؟؟؟ وقتی خونه نیستم چه کار کنم زیاد بی قراری نکنه دوخملم؟
    سالییییییییییییییی آی سالیییییییی سالییییی آی سالیییییییی (سالومه اسمشو بذارم یا سالی
    اینکه پرنده شما ظرف یک هقته از دستتون غذا بگیره خوبه اما از روش گرسنه نگه داشتن این کار را انجام داده باشید کار خوبی نیست .... بهتره اجاز ه بدید که باهاتون دوست بشه تا اینکه از روی ترس یا گرسنگی بخواد بیاد سمتتون
    با توجه به اینکه سابقه نگهداری از پرنده را نداشتید پیشنهاد می کنم که شما صفحات این تاپیک و سایر قسمت آموزشی و مقالات طوطی سانان را مطالعه کنید تا کمی بیشتر با رفتار طوطی تون آشنا بشید اینطوری سرعت پیشرفتتون بهتر و اصولی تر میشه ...:smile (66):

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    ظرف غذا جلوش بود فقط تخمهاش کم بود ولی ارزن داشت. داشتم نهار میخورم که همش جیغ میکشید . یه تخمه جلوش گرفتم دیدم خورد ادامه دادم . بعد دون کردم گذاشتم روی انگشتم ازش خورد.
    ولی بعد از اون حدود 2 ساعت دیگه که الان میشه هر کاری کردم نمیخوره.

صفحه 49 از 1915 نخستنخست ... 303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768991495491049 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 14 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 14 مهمان ها)