کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad 22 نمایش پست ها
    بیتا خانوم از چه میوه هایی استفاده کنم؟ ؟
    سیب، گلابی زرد آلو گیلاس و آلبالو، انجیر و انگور و توت هم بسیار خوب است و میوه های مناسب این فصل هستند فقط حتما دقت کنید که هسته ها تماما گرفته بشود چون کشنده است. انواع سبزی جات تازه رو هم میتوانید استفاده کنید و همینطور گندم خیس کرده نه جوانه زده ( از شب تا صبح در آب بگذارید و صبح استفاده کنید ) ذرت تازه هم وجود است فقط دقت کنید اینگونه مواد غذایی کم گذاشته شود چون سنگین است. کلم بروکلی کرفس و تربچه و از مغزها هم بادام و گردو بسیار مناسب است البته به میزان کم.
    دوستان عزیز جوجه پرندگانی که بدون پر متولد میشوند و نمیتوانند مستقل باشند مانند عروس هلندی در 30 روز نخست زندگی سرعت رشد بسیار بالایی دارند که به کمک سوخت و سوز سریع در بدنشان حاصل میشود. اگر جوجه عروس را در دست بگیرید همیشه بدنش داغ و تب دار است حتی در زمستان و این حرارت تضمین کننده زندگی اوست و این جز با سوخت و ساز سریع در آن دوران ممکن نیست حتی رشد سریع جوجه کاملا محسوس میباشد و این رشد نیازمند به تغذیه با دفعات زیاد و مقدار زیاد ارد البته باید دقت کرد تا 10-15 روز نخست تقریبا جوجه ها با شیره معده والدین تغذیه میشوند و بعد با غذاهای نیم هضم تا زمانی برسد که با غذاهای هضم نشده تغذیه شوند پس دقت کنید غذای فراوان در اطراف والدین در این مدت از استرس آنها جلوگیری میکند فقط دقت کنید غذاهای سنگین را زیاد در اختیارشان نگذارید چون آنها گاهی تا حد انفجار به جوجه هایشان غذا میدهند و غذای سنگین برای هضم شدن نیاز به انرژی دارد و مصرف زیاد انرژی منجر به افت دما بدن جوجه میشود که با افت دما غذا در چینه دان هضم نشده مانده و منجر به تلف شدن جوجه میگردد.
    پاینده باشید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    سلام... نیاز هست به جوجه عروس واکسن زد؟؟؟بینیش حالت قرمزی داره چند وقته!!!!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    سلام... نیاز هست به جوجه عروس واکسن زد؟؟؟بینیش حالت قرمزی داره چند وقته!!!!
    نخیر اصلا لازم نیست به عروس واکسن زده بشه مگر در شرایط خیلی خاص /

اگه بینیش قرمز شده ممکنه به خاطر سرماخوردگی باشه که اول دمای اتاق رو ببرید بالاتر و اگه تغییری مشاهده نکردید ببریدش پیش دامپزشک

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدترک نمایش پست ها
    سلام ممنون ازشما
    الان 10 روزی میشه پیش من هستش وقتی خریدم سرلاکی بود و کم کم میخواست دون خور بشه /میاد روی دستم و کاملا از دستم غذا میگیره به شرطی که جلوش غذا نباشه هر چی هم ازدستم میدم به خوبی میخوره از کف دریا گرفته تا هویچ و سیب و کیوی و.../بله روی دستم میاد و علاقه زیادی به پرواز کردن داره مخصوصا به سمت قفسش/وقتی میره سمت قفس و میره توی قفس دستم رو که میبرم بردارم علاقه ای نشون نمیده و هیس هیس میکنه ودستم رو میزنه الان از شب غذا براش نریختم داره جیغ میزنه ووقتی دستم رو بردم داخل دیگه نزد و وقتی در قفس رو باز گذاشتمن برای اولین بار بعد از کلی جیغ کشیدن اومد بیرون و پرواز کرد رفت بالای کمد نشست/

بله به مجسمه ها دست میزنم که باهاش شریک باشم چون خیلی بانمکه فکر میکنم عمدا مجسمه هارو میندازه زمین که بردارم و بزارم روی میز اگر هم برندارم جیغ میکشه/

منقارش زیاد زور نداره تخمه رو بشکنه /در ضمن سپیده خانوم عروسم علاقه زیادی به کف دریا داره میگرم دستم فقط میخوره از این میترسم مشکلی براش پیش بیاد وآیا براش اسباب بازی بخرم یا نه.و یک سوال چجوری بهش یاد بدم وقتی گفتم /بیا / بیاد بشینه روی دستم البته زیاد حرفه ای نیست تو پرواز کردن تازه یاد گرفته فقط میره بالا و ترمز اصلا نداره/ ممنون از شما
    سلام . خب عالیه . پرش رو باید کوتاه کنید . ببریدش پیش یه شخصی که حرفه ای هست مثلا دامپزشک و بذارید پرش رو کوتاه کنه . چون حرفه ای نیست تو پرواز ممکنه به خودش آسیب بزنه . بعد باهاش تمرین کنید . شما تو یه مکانی به دور از قفس ( جایی که قفسش رو نمیبینه ) باهاش تمرین کنید هر روز . بازی نردبون که طوطی روی یه دست شما میشینه و شما دست بعد روی مثل یه پله زیر شکمش نگه میدارید و طوطی باید قدم برداره روی دست شما و همین طور ادامه میدین این تمرین رو . با هر قدم بهش جایزه میدین ، غذایی رو که دوست داره به عنوان جایزه ازش استفاده کنید وقتی یاد بگیره روی دست شما بیشتر بمونه تمرین های دیگه رو هم میتونید شروع کنید .

قفس قلمروشه و کاری نمیتونید بکنید . بعضی از طوطی ها شدیدا به قفسشون حساس هستن و دوست ندارن صاحبشون مرتب دستشو بیاره داخل قفس . به مرور و با زیاد شدن رابطه شما این حساسیت رو کمتر میکنه .

برای چی براش غذا نذاشتید از دیشب؟ برای رام کردنش مشکلی دارید ؟ کار اشتباهی ازش سر زده ؟ دلیل گرسنه نگه داشتنش چیه ؟؟چون من شدیدا مخالف این کار هستم . با گرسنه نگه داشتن نمی تونید از حس قلمروطلبیش کم کنید . این کارا ارتباط شما رو کمتر میکنه .

بعضی طوطی ها اصلا دوست ندارن کسی به اسباب بازی هاشون دست بزنه . مگه اینکه اینقدر ارتباطشون خوب باشه با صاحبشون که این اجازه رو بدن بهش . تنها حالتی که دوست داره شما هم تو بازی باهاش شریک بشید اینه که مجسمه ها رو بندازه و شما براش بذارید دوباره . جوری که دوست داره باهاش بازی کنید .

تخمه رو همونطور که گفتم بدین بهش . یکم بشکنید و بذارید خودش مغزشو بیرون بیاره . کف دریا رو هم براش تو قفس بذارید . نیازی نیست با دست بهش بدین . فکر می کنم بیشتر خردش میکنه چون اسباب بازی نداره . براش اسباب بازی حتما بگیرین .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1122 نمایش پست ها
    سلام

اگر قصد تکثیر عروس هلندی با 4 یا 5 جفت داشته باشی:
    چه مقدار مکان لازم هست(چند در چند)؟
    مشخصات مکان مناسب(جنس دیوار ها،نوع نورپردازی،تهویه،رطوبت و دما)
    نوع قفس ها و شکل آنها(باید هر جفت قفسی جدا داشته باشد،برای جوجه های مجرد شرایط چگونه است؟)
    و در نهایت موارد پیشگیری از بیماری ها که در صورت پرورش گروهی افزایش می یابد چیست؟

یک انباری هست ک میتونم ازش استفاده کنم.5در2.کاشی شده و کفش هم موزاییکه.
    برای یک همچین مکانی به نظرتون باید چه امکاناتی فراهم کنم شرمنده ولی یخورده مفصل توضیح بدید.
    مرسی
    سلام.بله یک اتاق 2در 5 هم به راحتی میشه کار تکثیر رو انجام داد.میتونید از قفس های قناری که به قفس غلامی معروفه استفاده کنید و به صورت طبقاتی روی هم حتی سه ردیف چهارتایی بچینید و قفس هارو بالا بیارید.قفس ابتدایی رو حداقل 30 سانت از سطح زمین فاصله بدید.اینکه کف موزایک و دیوار کاشی هست عالیه.نظافتش راحتتره.اگر کف راه آب هم داشته باشه عالی میشه.حتما یک هواکش هم برای اتاق تعبیه کنید.هوا راکد بمونه سرما و گرما تهویه نمیشه.حتما باید اتاقشون نور گیر باشه و در طول روز نور به پرنده ها بتابه.اگر نور مسقیم به اتاق بتابه نور طبیعی تامین میشه و در طول شبانه روز دیگه نیازی به نورپردازی نیست.اما اگر خواستید نور ایجاد کنید از یک لامپ 100 و یک لامپ کم مصرف سفید به صورت مکمل استفاده کنید.راحت هم هست فقط کافیه یک سرپیچ دوتایی بزنید به سرپیچ اصلی.ایشالا وقتی هم به ثمر دهی رسید یک قفس خالی باید داشته باشید که اصطلاحا قفس جوجه پرون هست و جوجه های تازه دون خور شده رو توی اون میندازن.ضمن اینکه فراموش نکن یک سری از نرها وقتی خیلی مستی میکنن ممکنه بعد از مدتی نظرش به سمت ماده ی قفس مجاور جلب بشه که باید یک مانع بین قفسشون حائل کنی مثل جنس ام دی اف یا ورق های نازک چوب پس بین قفس ها حداقل 10 سانت فاصله بذار.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    10880
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . خب عالیه . پرش رو باید کوتاه کنید . ببریدش پیش یه شخصی که حرفه ای هست مثلا دامپزشک و بذارید پرش رو کوتاه کنه . چون حرفه ای نیست تو پرواز ممکنه به خودش آسیب بزنه . بعد باهاش تمرین کنید . شما تو یه مکانی به دور از قفس ( جایی که قفسش رو نمیبینه ) باهاش تمرین کنید هر روز . بازی نردبون که طوطی روی یه دست شما میشینه و شما دست بعد روی مثل یه پله زیر شکمش نگه میدارید و طوطی باید قدم برداره روی دست شما و همین طور ادامه میدین این تمرین رو . با هر قدم بهش جایزه میدین ، غذایی رو که دوست داره به عنوان جایزه ازش استفاده کنید وقتی یاد بگیره روی دست شما بیشتر بمونه تمرین های دیگه رو هم میتونید شروع کنید .

قفس قلمروشه و کاری نمیتونید بکنید . بعضی از طوطی ها شدیدا به قفسشون حساس هستن و دوست ندارن صاحبشون مرتب دستشو بیاره داخل قفس . به مرور و با زیاد شدن رابطه شما این حساسیت رو کمتر میکنه .

برای چی براش غذا نذاشتید از دیشب؟ برای رام کردنش مشکلی دارید ؟ کار اشتباهی ازش سر زده ؟ دلیل گرسنه نگه داشتنش چیه ؟؟چون من شدیدا مخالف این کار هستم . با گرسنه نگه داشتن نمی تونید از حس قلمروطلبیش کم کنید . این کارا ارتباط شما رو کمتر میکنه .

بعضی طوطی ها اصلا دوست ندارن کسی به اسباب بازی هاشون دست بزنه . مگه اینکه اینقدر ارتباطشون خوب باشه با صاحبشون که این اجازه رو بدن بهش . تنها حالتی که دوست داره شما هم تو بازی باهاش شریک بشید اینه که مجسمه ها رو بندازه و شما براش بذارید دوباره . جوری که دوست داره باهاش بازی کنید .

تخمه رو همونطور که گفتم بدین بهش . یکم بشکنید و بذارید خودش مغزشو بیرون بیاره . کف دریا رو هم براش تو قفس بذارید . نیازی نیست با دست بهش بدین . فکر می کنم بیشتر خردش میکنه چون اسباب بازی نداره . براش اسباب بازی حتما بگیرین .

ممنون از شما سپیده خانوم
    /اساتیدی مثل شما برای این فروم لازم وضروریه /از یک چیزه عروسم خوشم میاد که به من اعتماد میکنه وهر چیزه خوردنی که به دستم میگیرم خیلی خوب میخوره.بازهم تشکر از شما که منو بخوبی راهنمایی کردید.

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدترک نمایش پست ها
    ممنون از شما سپیده خانوم
    /اساتیدی مثل شما برای این فروم لازم وضروریه /از یک چیزه عروسم خوشم میاد که به من اعتماد میکنه وهر چیزه خوردنی که به دستم میگیرم خیلی خوب میخوره.بازهم تشکر از شما که منو بخوبی راهنمایی کردید.

سلام
    محمد جان اون عروس کامل اهلیه و هیچ مشکلی از نظر رام بودن نداره چون سرلاکی بزرگ شده پس هیچ نیازی به گرسنگی نیست.
    کلا طوطی ها قفس رو قلمرو خودشون میدونند و به هر کسی اجازه ورود به قلمرو رو نمیدن مگر کسی که واقعا بهش اعتماد داشته باشند و فعلا رابطه شما و عروس به اون حد نرسیده.....در مورد شاه پر هم بنده مخالف کوتاه کردن هستم و بهتره وقتی از قفس میاریدش بیرون درب و پنجره ها رو ببندید و بیاریدش روی دست و باهاش بازی کنید و اجازه ندید عروس دائم بیرون باشه چون هم لوس میشه و هم بعدا براتون مشکل بوجود میاره.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    10880
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها

سلام
    محمد جان اون عروس کامل اهلیه و هیچ مشکلی از نظر رام بودن نداره چون سرلاکی بزرگ شده پس هیچ نیازی به گرسنگی نیست.
    کلا طوطی ها قفس رو قلمرو خودشون میدونند و به هر کسی اجازه ورود به قلمرو رو نمیدن مگر کسی که واقعا بهش اعتماد داشته باشند و فعلا رابطه شما و عروس به اون حد نرسیده.....در مورد شاه پر هم بنده مخالف کوتاه کردن هستم و بهتره وقتی از قفس میاریدش بیرون درب و پنجره ها رو ببندید و بیاریدش روی دست و باهاش بازی کنید و اجازه ندید عروس دائم بیرون باشه چون هم لوس میشه و هم بعدا براتون مشکل بوجود میاره.
    سلام بهزاد جان ممنون از نظرتون
    حق باشماست هروقت میرم خونه نیم ساعت عروسم رو از قفس میارم بیرون و باهاش بازی میکنم بعد برمیگردونم به قفسش.بعضی وقتها هم جیغ میکشه که اصلا اهمیتی نمیدم که لوس نشه که هی بیاد بیرون/

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10004
    سلام دوستان این عزیز دل منه
    میشه نظرتون رو راجع بهش بدونم
    در ضمن بنظر شما نره یا ماده ؟
    البته میدونم هنوز جوجست
    اما دوستانی که تجربوشن بیشتره شاید بتونن تشخیص بدن
    در ضمن هنوز پراش نریخته
    رنگ شاه پرشهاش مشکیه که خالهای سفید داره
    دمش هم عین دم ماده های خاکتسری راه راه است

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdir30 نمایش پست ها
    سلام دوستان این عزیز دل منه
    میشه نظرتون رو راجع بهش بدونم
    در ضمن بنظر شما نره یا ماده ؟
    البته میدونم هنوز جوجست
    اما دوستانی که تجربوشن بیشتره شاید بتونن تشخیص بدن
    در ضمن هنوز پراش نریخته
    رنگ شاه پرشهاش مشکیه که خالهای سفید داره
    دمش هم عین دم ماده های خاکتسری راه راه است
    سلام.خوش آمدی دوست عزیز.چندوقتشه؟میدونیددقیق سوت زدن هاش کوتاه و تیزه؟

صفحه 488 از 1915 نخستنخست ... 3884384694704714724734744754764774784794804814824834844854864874884894904914924934944954964974984995005015025035045055065075385889881488 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)