همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad 22 نمایش پست ها
    سلام

اقای اسکندری این جفتم هر 3 4 ساعت یه بار میان بیرون از لونه فکر کنم به خاطر تخم گذاری و خوابیدن رو تخم هردوشون ضعیف شدن ..خیلی لاغر تر شدن ...بهششون چی بدم؟ الان روزانشون ارزن و کتان و جعفری و گشنیزه و هرچند روز یه بار هم بلال و تخم مرغ.
    حبوبات پخته شده بذارم واسشون؟
    سلام.تغذیشون که مشکلی نداره و این لاغر شدن هم طبیعیه.اما بهشون هفته ای یکبار جوانه یا حبوبات آبپز بدی ضرر نداره.سفیده تخم مرغ آبپز هر ده روز یکبار کافیه در زمانی که تخم گذاری شروع میشه تا روزی که تکلیف تخم ها روشن بشه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندي
    شماره عضویت
    12423
    سلام من 1 جفت عروس هلندي چند وقت پيش خريدم به همراه يه جوجه كه البته جوجشون خفه شد چون از اون اقايي كه خريده بودم طوطي هارو در فضاي بالاي اتاق كه فوق العاده گرم بود گذاشته بود و 2 تا از تخمها كه داخلشونم جوجه بود تو نطفه خفه شده بود و اين جوجه اخري هم انقدر پدرو مادرش بهش غذا داده بودن كه خفه شده بود.بعد از اون لونشونو برداشتم و 3 روز بعد دوباره روزي 3 بار جفت گيري ميكردن از اون روز تا الان 20 روزي ميگزره ولي خبري از تخم نيست ديروز عروسامو كه تو مغازم بودن بردم خونه و تو بالكن روي زمين گذاشتم به نظر شما جاش خوبه؟من تجربه جوجه كشي ندارم اگه نكته اي هست كه رعايت نكردم ممنون ميشم راهنماييم كنيد وبه نظرتون چه زماني تخم ميكنند چون بيشتر از 20 بار جفت گيريشونو ديدم و جوجه هم داشتن قبلا.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    12431
    باسلام
    من یک سال و نیم یک عروس هلندی نر داشتم و حالا براش ی جفت خریدم که تقریبا جوجه ست.
    اول ک تو پرنده فروشی پرنده ی ماده رو توی قفسش گذاشتیم رفت جلو و نوک ب نوک کرد.
    حالا اوردیمشون خونه اول ک ب اواز هم جواب میدادن ولی حالا نه
    دیگه ام گاهی ب طرف هم میرن ولی دعواشون میشه
    البته ک امروز صبح عروس هلندیه نر واسه ماده اواز میخوند و ادا درمیاورد ولی ماده محل نمیذاشت
    لطفا بگین چکار کنم باهم جفت بخورن؟ ایا اصلا امکانش هست؟
    درضمن نزاد نر: خاکستری نزاد ماده : دارچینی هس
    مرسی

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    در مورد بلال که کلا هضمش برای جوجه سخت هست و کمی بیشتر از هضم دونه ها طول میکشه و شاید تا فرداهم طول بکشه.اما در مورد سرکه میتونید دو قطره سرکه رو با پنج قطره آب قاطی کنی و بهش بدی.اگر افاقه نکرد یک قطره روغن زیتون بهش بده.رنگ مدفوعش چه رنگی بود؟
    رنگ همه مدفوعاش شبیه به ارزن زرد و قاطی داشت اما اخرین مدفوعش که چند دقیقه پیش بود مثل جفت ها بود
    ضمنا اقای اسکندری 4 بار از صبح مدفوع کرده قبل از هر مدفوع چند تا جیغ کشیده پشت سر هم بعد مدفوع کرده نمیدوم به دلیل اینکه تو چینه دانش هنوز بلال حضم نشده هست فشار میاد بهش یا نه چون کشاله ران پاش زخمی هست میخواد خم بشه مدفوع کنه بهش فشار میاد و ناله میکنه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad v نمایش پست ها
    سلام من 1 جفت عروس هلندي چند وقت پيش خريدم به همراه يه جوجه كه البته جوجشون خفه شد چون از اون اقايي كه خريده بودم طوطي هارو در فضاي بالاي اتاق كه فوق العاده گرم بود گذاشته بود و 2 تا از تخمها كه داخلشونم جوجه بود تو نطفه خفه شده بود و اين جوجه اخري هم انقدر پدرو مادرش بهش غذا داده بودن كه خفه شده بود.بعد از اون لونشونو برداشتم و 3 روز بعد دوباره روزي 3 بار جفت گيري ميكردن از اون روز تا الان 20 روزي ميگزره ولي خبري از تخم نيست ديروز عروسامو كه تو مغازم بودن بردم خونه و تو بالكن روي زمين گذاشتم به نظر شما جاش خوبه؟من تجربه جوجه كشي ندارم اگه نكته اي هست كه رعايت نكردم ممنون ميشم راهنماييم كنيد وبه نظرتون چه زماني تخم ميكنند چون بيشتر از 20 بار جفت گيريشونو ديدم و جوجه هم داشتن قبلا.

سلام

هر چقدر دیر تر تخم بزارن برای سلامتیشون بهتره . تو طبیعت به ندرت پیش میاد بیش از سالی 2 یا حد اکثر 3 بار تخم گذاری کنند . در ضمن در طبیعت همه چیز رو اصوله از جمله غذایی ، نور آفتاب و ویتامین d3 در نتیجه جذب کلسیم ، پرواز پرنده و قوی بودن عضلات و خیلی مسائل دیگه . تو اسارت سخت بشه همه اینا رو فراهم کردم . به نظر من اگر واقعا سلامت پرنده ها براتون مهمه 4 ماه استراحت بدید بهشون و از گذاشتن لانه و محلی برای تخم گذاشتن خود داری کنید

http://www.parsipet.ir/thread5813.html

در ضمن قفس بهتره کف زمین نباشه و رو ارتفاع (نه خیلی بلند) تعبیه بشه .
    ویرایش توسط بابک آژیده : 27th May 2013 در ساعت 09:22 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad v نمایش پست ها
    سلام.در مورد جفت گیری و تخم گذاریشون به صورت نرمال آقای آژیده توضیحات کامل و کافی رو دادن.
    اما من هم با کسب اجازه از ایشون چندتا نکته رو خدمتت عرض میکنم.اولا که خیلی زود لونه گذاری کردی.فقط 20 روز استراحت؟حداقل 45 روز استراحت لازمه.دوم اینکه توی بالکن اصلا جای مناسبی نیست.ممکنه در اثر رفت و آمد پرنده های وحشی مثل گنجشک یا یاکریم بیماری نیوکسل بگیرن.ازطرفی دما خیلی متغیره.حتما به داخل خونه منتقلشون کن.ارتفاع از سطح زمین حداقل یک متر و حداثر یک و نیم متر.سوم اینکه شما تازه به خونه منتقل کردید و این جابجایی به صورت نرمال یک ماه تخم گذاری رو عقب میندازه.لونه رو بردارید و توی این یک ماه الی 45 روز خوب تقویتشون کنید تا ایشالا هم جفت سالمی داشته باشید و هم تخم های بیشتری بذارن و توی این مدت هم نر خوب تقویت بشه تا همه ی تخم ها بارور بشن.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط solitaryqueen نمایش پست ها
    باسلام
    من یک سال و نیم یک عروس هلندی نر داشتم و حالا براش ی جفت خریدم که تقریبا جوجه ست.
    اول ک تو پرنده فروشی پرنده ی ماده رو توی قفسش گذاشتیم رفت جلو و نوک ب نوک کرد.
    حالا اوردیمشون خونه اول ک ب اواز هم جواب میدادن ولی حالا نه
    دیگه ام گاهی ب طرف هم میرن ولی دعواشون میشه
    البته ک امروز صبح عروس هلندیه نر واسه ماده اواز میخوند و ادا درمیاورد ولی ماده محل نمیذاشت
    لطفا بگین چکار کنم باهم جفت بخورن؟ ایا اصلا امکانش هست؟
    درضمن نزاد نر: خاکستری نزاد ماده : دارچینی هس
    مرسی
    سلام.کار اشتباهی کردید که یک جوجه رو با یک نر بالغ که الان بشدت مست و آماده هست واسه جفت گیری تهیه کردید.بهتره اگر براتون مقدوره برگردونید و یک بالغ تهیه کنید.چون هم درگیری بینشون زیاد خواهد بود و هم انتظارتون واسه جفت شدن و تخم گذاری ممکنه بیش از یک سال طول بکشه.یک عکس ازشون بذارید باز بهتر میشه نظر داد.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    رنگ همه مدفوعاش شبیه به ارزن زرد و قاطی داشت اما اخرین مدفوعش که چند دقیقه پیش بود مثل جفت ها بود
    ضمنا اقای اسکندری 4 بار از صبح مدفوع کرده قبل از هر مدفوع چند تا جیغ کشیده پشت سر هم بعد مدفوع کرده نمیدوم به دلیل اینکه تو چینه دانش هنوز بلال حضم نشده هست فشار میاد بهش یا نه چون کشاله ران پاش زخمی هست میخواد خم بشه مدفوع کنه بهش فشار میاد و ناله میکنه.
    خدارو شکر دستگاه گوارشیش سالمه.بهتره سرلاک غلیظ بهش ندید.مدفوعش چون سفت هست بهش فشار میاد.جای نگرانی نیست.اون زخم مشکلی ایجاد نمیکنه.اگر هم مشکلی پیش بیاد از تغذیش و سن کمش هست که ایشالا رفع بشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی (Cockatiel) - لاوبرد (Lovebird)
    شماره عضویت
    11295
    دوستان من امروز جوجه هامو جدا کردم از پدر مادرشون
    پدر مادر هم به نظرم آماده ان
    کی لونه بزارم واسشون ؟

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadlord نمایش پست ها
    دوستان من امروز جوجه هامو جدا کردم از پدر مادرشون
    پدر مادر هم به نظرم آماده ان
    کی لونه بزارم واسشون ؟
    سلام

بهتره از الان 45 روز بهشون فرصت بدید تا هم خوب استراحت کنن و هم قدرت لازم رو به دست بیارن. بعد هرموقع جفت اماده بودن براشون لونه گذاری کنین

صفحه 471 از 1915 نخستنخست ... 3714214524534544554564574584594604614624634644654664674684694704714724734744754764774784794804814824834844854864874884894905215719711471 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)