همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mpoorhosein نمایش پست ها
    باسلام خدمت همه دوستان
    یه چند مورد برام پیش اومد گفتم بپرسم از اساتید
    1 زیر هر عروس میشه چندتا تخم گزاشت؟
    زیر مرغ یا مرغ عشق هم میشه تخم عروس گزاشت(کلا زیر چه پرنه هایی میشه)
    2عروس ماده هم میشه مثل مرغ کرچ بشه وزیرش تخم گزاشت؟(بدون وجود نر)
    از کیوی والوچه میشه به عروس داد؟
    بعد عروس من جنبو جوشش بیشتر شد از رو قفسم میره بالا لوستر میشینه وجیغ میکشه
    یک سری از پراشم ریخت ودوباره در اومد ولی رنگ صورتش زرد نشد الان یعنی ماده هستش؟
    با تشکر
    سلام.درصورتیکه جفت تخم گذاری کرده باشن تا نه تخم هم میتونن بذارن ولی معمولا بهترین جفت ها هفت تا تخم میذارن و نه تا خیلی کم پیش میاد و از طرفی برای جفت هم خیلی سخته پوشش دادنش.
    2- خیر همچین چیزی نیست و تخم گذاری عروس هلندی یک پروسه ی طولانی مدت هست از جفت گیری و جا گرم کردن تا تخم گذاری و به آمادگی جفت برمیگرده.بعضی اوقات ماده تخم پوچ از روی مستی میذاره که بدون نطفه هست و پوچه و فقط توی این مدت میشه تخم گذاشت زیرش که معلوم نیست دقیق کی اتفاق میفته.
    3- کیوی موردی نداره ولی آلوچه خیر به درد عروس نمیخوره.ضمن اینکه دلیلی نداره داده بشه.
    4- یه سری از پرها منظورت چیه؟شاه پرها و پرهای اصلی دم هم ریخت که معلوم بشه پرریزی انجام شده یا چندتا پر دیدی فکر کردی پرریزی هست؟اگر همه ی پرها ریخت و دوباره پرهای اصلی در اومد و همون حالت قبل رو داره بله ماده هست.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق.اکواریوم
    شماره عضویت
    10988
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.درصورتیکه جفت تخم گذاری کرده باشن تا نه تخم هم میتونن بذارن ولی معمولا بهترین جفت ها هفت تا تخم میذارن و نه تا خیلی کم پیش میاد و از طرفی برای جفت هم خیلی سخته پوشش دادنش.
    2- خیر همچین چیزی نیست و تخم گذاری عروس هلندی یک پروسه ی طولانی مدت هست از جفت گیری و جا گرم کردن تا تخم گذاری و به آمادگی جفت برمیگرده.بعضی اوقات ماده تخم پوچ از روی مستی میذاره که بدون نطفه هست و پوچه و فقط توی این مدت میشه تخم گذاشت زیرش که معلوم نیست دقیق کی اتفاق میفته.
    3- کیوی موردی نداره ولی آلوچه خیر به درد عروس نمیخوره.ضمن اینکه دلیلی نداره داده بشه.
    4- یه سری از پرها منظورت چیه؟شاه پرها و پرهای اصلی دم هم ریخت که معلوم بشه پرریزی انجام شده یا چندتا پر دیدی فکر کردی پرریزی هست؟اگر همه ی پرها ریخت و دوباره پرهای اصلی در اومد و همون حالت قبل رو داره بله ماده هست.
    من بالا شو زده بودم پرواز نکنه والان بالاش دوباره در اومده وپرواز میکنه
    راستی نگفتین زیر مرغ میشه گزاشت؟ کبوتر چی

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.پرندت بشدت بیماره.این باز کردن چشماش هم مقطعی هست.احتمالا تا چند وقت دیگه زائده هایی هم اطراف بینیش ببینی.ناراحتی تنفسی رو خیلی جدی بگیر و سریعا برای درمان پرندت به دامپزشک مراجعه کن.فرصت رو از دست نده.سرماخورده بوده و شما متوجه نشدید و الان به صورت ناراحتی تنفسی نمود پیدا کرده.
    سلام از مشکلش فیلم گرفتم لطفا نگاه کنید ببینید چرا اینطوری نفس میکشه ؟ دور چشمش هم ایا طبیعی هست یا خیر ؟ اگر سرما خوردگی هست که نیاز به دکتر نیست خودم خوب کنم بیچاره ها رو نمیشه گرفت و تا اون سر شهر برد برای دکتر و .... بیشتر استرس بهشون وارد میشه در ضمن دما 27 هست و فکر نمیکنم سرما خورده باشه... اما به احتمال زیاد از وقتی که این داروهای داروخانه دامپزشکی رو دادم بهشون چشماشون مشکل پیدا کرد و اینطوری شدن وگرنه قبل عالی بودن ایا پیشنهاد میکنید قطره مولتی ویتامین و ب کمپلکس و ویتامین ad3c که از داروخانه خریدم رو بهشون بدم یا خیر ؟ ضمن اینکه فکر کنم این داروها رو با دوز زیاد بهشون دادم..... اینطوری شدن.
    هر موقع زیر گلوش میزنه و نفس میکشه که به شکل فیلم هست هر موقع اینطوری نیست زیر معقدش تند تند میزنه

فیلم رو از اینجا دانلود کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    سلام دوستان عزیز..
    عروس من بعضی وقتها سرشو تند تکون میده و بعضی وقتها انگار داره خمیازه میکشه گردنشو میکشو دهانشو باز میکنه.میخواستم بدونم عادی هست؟ بقیه رفتاراش عادی هست غذا هم میخوره.بازی هم میکنه.
    یه سوال دیگه اینکه بجز جعفری چه سبزی واسش خوبه؟ هنوز نتونستم میوه خورش کنم.میتونم از قطره های ویتامین استفاده کنم؟چه برندی؟محل تهیه؟

بسیار بسیار ممنون.

همکار قدیمی (مترجم انجمن پارسی پت)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی مرغ عشق سگ
    شماره عضویت
    11030
    سلام
    بهترین سن برای آموزش ترفند و سخن گویی به عروس هلندی چه سنیه؟
    روزی نیم ساعت تمیرین کافیه؟

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط TETRA نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز..
    عروس من بعضی وقتها سرشو تند تکون میده و بعضی وقتها انگار داره خمیازه میکشه گردنشو میکشو دهانشو باز میکنه.میخواستم بدونم عادی هست؟ بقیه رفتاراش عادی هست غذا هم میخوره.بازی هم میکنه.
    یه سوال دیگه اینکه بجز جعفری چه سبزی واسش خوبه؟ هنوز نتونستم میوه خورش کنم.میتونم از قطره های ویتامین استفاده کنم؟چه برندی؟محل تهیه؟

بسیار بسیار ممنون.
    سلام
    اين تكون دادن تند تند سر عروس هلندي در همه ي عروس هاي نر هست و يه چيز طبيعيه.اين هم كه گردنش رو ميكشه و انگار داره خميازه ميكشه اينجور كه من شنيدم نشونه ي اينه كه داره حنجره اش باز ميشه و بيشتر هم عروس هاي نر اين كارو ميكنن.

گشنيز و كرفس هم ميتونين به عروستون بدين.واسشون خيلي خوبه

قطره تقويتي هم ميتونين بدين بهتره مارك تابرنيل بخرين. من به عروسم ب كمپلكس مارك تابرنيل ميدم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام
    اين تكون دادن تند تند سر عروس هلندي در همه ي عروس هاي نر هست و يه چيز طبيعيه.اين هم كه گردنش رو ميكشه و انگار داره خميازه ميكشه اينجور كه من شنيدم نشونه ي اينه كه داره حنجره اش باز ميشه و بيشتر هم عروس هاي نر اين كارو ميكنن.

گشنيز و كرفس هم ميتونين به عروستون بدين.واسشون خيلي خوبه

قطره تقويتي هم ميتونين بدين بهتره مارك تابرنيل بخرين. من به عروسم ب كمپلكس مارك تابرنيل ميدم.

سلام مهرانه خانم.
    بسیار بسیار ممنونم.خیالم راحت شد و حرف شما صحیح هست ممنون،چون همین الانم داره حسابی آواز میخونه
    .

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط نیلوفر آزاد نمایش پست ها
    سلام
    بهترین سن برای آموزش ترفند و سخن گویی به عروس هلندی چه سنیه؟
    روزی نیم ساعت تمیرین کافیه؟
    سلام
    هرچه سن عروس كمتر باشه آموزش پذيزيش بهتره.من وقتي عروسم رو خريدم تازه دون خور شده بود و از همون روز اول باهاش تمرين كردم كه هم حرف بزنه و هم ترفند ياد بگيره.حرف زدن رو يه نيم ساعت صبح باهاش تمرين كن، نيم ساعت هم بعد از ظهر
    واسه تمرين ترفند هم روزي نيم ساعت باهاش تمرين كن كه خسته نشه و به حرفت گوش كنه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mpoorhosein نمایش پست ها
    من بالا شو زده بودم پرواز نکنه والان بالاش دوباره در اومده وپرواز میکنه
    راستی نگفتین زیر مرغ میشه گزاشت؟ کبوتر چی
    خیر تخم عروس هلندی رو زیر مرغ و کبوتر نمیشه گذاشت.عروس منقار کج هست و مرغ و کبوتر نمیتونن جوجش رو بزرگ کنن و غذا بدن.پرهاشم میتونی مجدد قیچی بزنی.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام از مشکلش فیلم گرفتم لطفا نگاه کنید ببینید چرا اینطوری نفس میکشه ؟ دور چشمش هم ایا طبیعی هست یا خیر ؟ اگر سرما خوردگی هست که نیاز به دکتر نیست خودم خوب کنم بیچاره ها رو نمیشه گرفت و تا اون سر شهر برد برای دکتر و .... بیشتر استرس بهشون وارد میشه در ضمن دما 27 هست و فکر نمیکنم سرما خورده باشه... اما به احتمال زیاد از وقتی که این داروهای داروخانه دامپزشکی رو دادم بهشون چشماشون مشکل پیدا کرد و اینطوری شدن وگرنه قبل عالی بودن ایا پیشنهاد میکنید قطره مولتی ویتامین و ب کمپلکس و ویتامین ad3c که از داروخانه خریدم رو بهشون بدم یا خیر ؟ ضمن اینکه فکر کنم این داروها رو با دوز زیاد بهشون دادم..... اینطوری شدن.
    هر موقع زیر گلوش میزنه و نفس میکشه که به شکل فیلم هست هر موقع اینطوری نیست زیر معقدش تند تند میزنه

فیلم رو از اینجا دانلود کنید
    سلام.این پرنده بیماری تنفسی گرفته و باید بعد از آزمایش و کشت مدفوع فقط براش دارو و بخصوص آنتی بیوتیک مناسب تجویز بشه.توی اینترنت دنبال درمانش نباش.این بیماری کهنه بوده و الان داره خودش رو نشون میده.

صفحه 462 از 1915 نخستنخست ... 3624124434444454464474484494504514524534544554564574584594604614624634644654664674684694704714724734744754764774784794804815125629621462 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)