کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    دوستان عزیزم لازم میبینم اینجا 1 مورد رو بگم درسته برندهای خارجی مارکدار معتبرند اما در مورد اونها هم حتما به تاریخ انقضا دقت کنید. من خودم از داروخانه دامپزشکی خرید میکنم هر چی میخوام از دارو گرفته تا ویتامین همش به صورت فله است البته بعضی ها خارجی و بعضی ها داخلیه که همش خوبه فقط 1 مسئله هست و اون برای اکثر دوستان مشکل ایجاد میکنه و اون هم اینه که دوز این محصولات بالاست مثلا من 1 مولتی ویتامین خیلی عالی خارجی میگیرم که 1 سرنگ 10 سی سی اون میشه 1000 تومن و هر سی سی باید در 1 لیتر آب استفاده بشه ولی دوستان ممکنه نپرسن و به میزان زیاد استفاده کنند و پرنده دچار اوردوز بشه که میتونه اونرو تلف کنه پس هر دارو یا مکملی دریافت میکنید از مسئول داروخانه درخواست کنید دستورش رو براتون بنویسه.
    پاینده باشید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    جوجه طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    11865
    جناب اسکندری 1 سوال دیگه.
    وقتی عروس هلندی ها تخم دارن نباید اصلا جا به جاشون کرد..
    حالا اینها به نور آفتاب نیاز دارن کمبود نور آفتاب مکن باعث مریض شدنشون بشه..
    چجوری این مشکلو حل کنیم؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    پودر نیست....
    قطره هست.. ( ابکی ) که باید با اب قاطی کنم و بدم. تو دادن قطره به طوطی ها حتما دقت خواهم کرد , تشکر
    باز قطره نسبت به پودر خیلی بهتره.سعی کنید از پودرهای باز استفاده نکنید مگر اینکه بشدت به فروشنده اعتماد کنید.ساده ترین راه برای اینکه بتونن سود بیشتری کنن اضافه کردن آرد و شیر خشک به پودرشون هست که هیچ جوری هم نمیشه متوجه قضیه شد.
    ویرایش توسط اسکندری : 10th May 2013 در ساعت 01:27 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladmasih نمایش پست ها
    جناب اسکندری 1 سوال دیگه.
    وقتی عروس هلندی ها تخم دارن نباید اصلا جا به جاشون کرد..
    حالا اینها به نور آفتاب نیاز دارن کمبود نور آفتاب مکن باعث مریض شدنشون بشه..
    چجوری این مشکلو حل کنیم؟
    سلام.شما باید قبل از لونه گذاری شرایط مناسب رو برای قفس فراهم کنید و بعد از تخم گذاری اصلا شرایط قفس رو تغییر ندید.کمبود نور آفتاب باعث بیماری نمیشه ولی بودنش باعث تقویتش میشه.ضمن اینکه قطره های مصنوعی ویتامین دی رو تا حدودی به بدن پرنده میرسونن.نگران نباشیدالبته باید با شروع تخم گذاری مصرف قطره ها قطع بشه.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    سلام
    جناب اسکندری این عروس هلندیه من اصلا روی اون لوله پلاستیکی وسط قفسش نمیشینه یکسره کف قفسه.یکی از دوستان اومد دید گفت اینجوری واسه پاهاش بده باید رو میلش بشینه این درسته؟اگه دسته چیکارش کنم عادت کنه روی میلش بشینه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi96 نمایش پست ها
    سلام
    جناب اسکندری این عروس هلندیه من اصلا روی اون لوله پلاستیکی وسط قفسش نمیشینه یکسره کف قفسه.یکی از دوستان اومد دید گفت اینجوری واسه پاهاش بده باید رو میلش بشینه این درسته؟اگه دسته چیکارش کنم عادت کنه روی میلش بشینه
    سلام.بهترین راه اینه که ظروف غذاش رو روبروی میله نشیمنش قرار بدید.وقتی هم از قفس بیرون هست دائم روی انگشت جابجا کنیدش تا عادت کنه روی نشیمن بشینه و از نشستن روی پاهاش کف قفس خودداری کنه.باید خیلی باهاش تمرین کنید.وقتی هم کف قفس نشسته بگذاریدش روی چوب نشیمن.ممکنه چند روز طول بکشه تا عادت کنه.خودمم تجربه این مورد رو داشتم.بعد یک هفته به نشستن روی چوب عادت کرد جوجه ی تازه دون خور شده.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی (Cockatiel) - لاوبرد (Lovebird)
    شماره عضویت
    11295
    آقای اسکندری ببخشید یه سوال داشتم
    من میخواستم یه فضا برای پرنده هام درست کنم که البته شاید زیاد بزرگ نباشه یه فضای 3.20*2*2.20
    که این فضای مفیدشه که توش پرنده آزاده ... میخوام چند جفت عروس ول کنم توشم درخت و فضای طبیعی براشون درست کنم به ازای هر جفت هم لونه بزارم...میخواستم ببینم این واسه عروسا بهتره یا همینجور جفت جفت توی قفس باشن؟
    ممنونم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadlord نمایش پست ها
    آقای اسکندری ببخشید یه سوال داشتم
    من میخواستم یه فضا برای پرنده هام درست کنم که البته شاید زیاد بزرگ نباشه یه فضای 3.20*2*2.20
    که این فضای مفیدشه که توش پرنده آزاده ... میخوام چند جفت عروس ول کنم توشم درخت و فضای طبیعی براشون درست کنم به ازای هر جفت هم لونه بزارم...میخواستم ببینم این واسه عروسا بهتره یا همینجور جفت جفت توی قفس باشن؟
    ممنونم
    سلام.لطفا از کاربری اسم نبرید تا همه بتونن نظرشون رو بگن.همه زحمت میکشن و فرقی نداره که کی پاسخ بده.توی زندگی گله ای تکثیر خیلی افت میکنه.بهتره جفت جفت توی قفس های جداگانه زندگی کنن.نتیجه ی بهتری به دست میاد.

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    سلام
    يه چند روزه گلي خيلي لاغر شده.من حسابي به تغذيه اش رسيدگي ميكنم.خيلي هم بداخلاق شده.قبلا ها اصلا گاز نميگرفت ولي تازگي ها تا يه كاري ميكنيم كه خلاف ميلشه سريع حمله ميكنه بهمون . يه مدت كه تولك هم رفته و پرهاش داره ميريزه. ممكنه اين لاغر شدن و بدخلقي اش به خاطر اين موضوع باشه؟!!

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام
    يه چند روزه گلي خيلي لاغر شده.من حسابي به تغذيه اش رسيدگي ميكنم.خيلي هم بداخلاق شده.قبلا ها اصلا گاز نميگرفت ولي تازگي ها تا يه كاري ميكنيم كه خلاف ميلشه سريع حمله ميكنه بهمون . يه مدت كه تولك هم رفته و پرهاش داره ميريزه. ممكنه اين لاغر شدن و بدخلقي اش به خاطر اين موضوع باشه؟!!

سلام
    این حالتهایی که شما میگید دقیقا متناسب با دوره ی پرریزی هستش و در این دوره مقداری خلق و خوی عروس ها تلخ میشه بخصوص در جنس نر این حالت شدید تره و نگران لاغر شدنش هم نباشید چون طبیعیه و تنها باید به همون تغذیه خوب که خودتون فرمودید ادامه بدید به ویژه مواد سرشار از کلسیم و پروتئین و درکنارش ویتامین هم فراموش نشه.
    موفق باشید

صفحه 457 از 1915 نخستنخست ... 3574074384394404414424434444454464474484494504514524534544554564574584594604614624634644654664674684694704714724734744754765075579571457 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)