همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad 22 نمایش پست ها
    ممنون ولی نمیدونم چرا یه دفعه جفتگیری ها قطع شدن نرم خیلی مسته ولی ماده اماده بودنش یک دفعه ای کمتر شد
    ببین دوست عزیز،پرنده ی ماده یک دوران داره که اوج آمادگیشه.اگرتوی این دوران که بشدت آماده هستن و تعداد دفعات جفت گیری هم بالا هست تخم گذاری انجام شد که هیچ وگرنه از سه هفته بیشتر شد رفت و آمد به لونه یعنی بدن ماده ضعیف هست و باید تقویت بشه و از طرفی شما خیلی زود لونه گذاری کردی بعد جابجاییشون.احتمالا ماده به زودی وارد پرریزی بشه و بره توی لک.ولی بعد پرریزی ممکنه تا سه دوره پشت سرهم تخم گذاری کنه.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سرلاک انسانی خوب نیست... درسته خیلی جاها هم استفاده میکنند بنده به وجه عروسام این سرلاک دست ساز خودم رو دادم پیشنهاد میکنم در درجه اول سرلاک مخصوص طوطی سانان پیدا کنی اگر نتونستی این سرلاک رو بهشون بده ( این متن رو انجمن همسایه نوشته بودم کپی میکنم اینجا امیدوارم مفید واقع بشه )

------------------------
    ارزن دون درشت 30%
    تخم کتان 20%
    تخم افتابگردان 30%
    سرلاک غنچه = 20%
    ------------------------
    ارزن رو میریزی تو اسیاب یه دور بزنه کافی هست ارزن رو نباید پودر کرد یه دور بزنه پوست های ارزن کنده میشه همه رو میریزی تو یه ظرف بعد فوت میکنی پوسته های ارزن رو جدا میکنی اگر نیاز بود دوباره یه بار میریزی تو اسیاب خوب اینکار رو تکرار میکنی تا پوست های ارزن از مغز خود دون ارزن جدا بشه...
    پوسته ها رو که جدا کردی میریزی تو اسیاب قشنگ به هم میزنی تا مغز های ارزن کاملا پودر پودر بشه
    بعد تخم کتان رو هم همین کارو انجام میدی و مثل ارزن همین کارو تکرار میکنی
    تخم افتابگردوان میگیری ترجیحا دون درشت میخری و به همون مقدار که گفتم مغز میکنی بعد با اسیاب کاملا پودر میکنی
    سرلاک غنچه هم با اسیاب کاملا پودر میکنی بعد همه رو با هم مخلوط میکنی و کاملا با دست به هم میزنی اخر سر یه تور یا صافی ریز بر میداری و همه رو از صافی رد میکنی و دونه های درشت تخمه و ... که خوب اسیاب نشده رو ازش جدا میکنی
    به همین سادگی به این حتما توجه کنید که هر بار مقداری که مطمئن هستید جوجه میخوره رو با ابی که جوشیده و ولرم شده قاطی میکنید و تو سرنگ یا قاشق میریزد و به جوجتون میدید هر مقداری که اضافه اومد رو برای دفعه بعد نگذارید حتما دور بریزید و مجدد برای سری بعد جوجه سرلاک درست کنید.
    خیلی ها هم شنیدم ارد نخودچی و یا گندم قاطی میکنند بنده اینکارو نکردم و پیشنهاد نمیکنم اما این سرلاک رو تقریبا چند وقتی هست به جوجه هام میدم خیلی هم راضی هستم
    فعلا که وقت نشد کارای گفته شده رو انجام بدم... سرلاک خالی بهش دادم... غلظت چقدر باید باشه؟؟؟برای یه ته استکان اب نزیک 2-2.5 قاشق چایی خوری سرلاک ریختم... میخواستم خمیری بشه که ابکی شد باز هر کاری کردم...
    چینه دونش خوابیده خوابیده بود که ازش دادم سریع خورد چینه دون اومد جلو...
    برای چند ساعت دیگه بهش بدم؟؟؟
    شما یکم سخت میشه اخرشب بهش غذا میدیم... باز باید نصف شب پاشد غذا داد؟؟؟ یا یکم گرسنه بمونه عیب داره؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    فعلا که وقت نشد کارای گفته شده رو انجام بدم... سرلاک خالی بهش دادم... غلظت چقدر باید باشه؟؟؟برای یه ته استکان اب نزیک 2-2.5 قاشق چایی خوری سرلاک ریختم... میخواستم خمیری بشه که ابکی شد باز هر کاری کردم...
    شما یکم سخت میشه اخرشب بهش غذا میدیم... باز باید نصف شب پاشد غذا داد؟؟؟ یا یکم گرسنه بمونه عیب داره؟

دوست عزیزم سرلاک رو به هیچ وجه نباید خمیری به جوجه بدی چون در چینه دونش میمونه و اونرو میکشه. اول باید مثلا 1 قاشق چایخوری سرلاک بریزی داخل ظرفت و بعد کم کم با همون قاشق آّب جوشاندم نیم گرم رو بهش اضافه کنی و به هم بزنی ( دوستان عزیزم دقت کنید نحوه درست کردن سرلاک تنها دلیل مرگ و میر جوجه هاتونه نه خود سرلاک و من خودم الان 4-5 ساله دارم از سرلاک نستل انسانی استفاده میکنم و جوجه هایی که با اون بزرگ کردم الان خودشون جوجه دارند. لاکتوز شیر هیچ تاثیر سوئی برای جوجه شما نداره بلکه هضم نشده دفع میشه پس نگران نباشید ) سرلاک هنگام هم زدن حجمش بیشتر میشه و باز سفت میشه باید اونقدر به این روند کم کم آب اضافه کردن و هم زدن ادامه بدید که دیگه سرلاک باز نشه و حجمش اضافه نشه. غلظت اون هم باید به این صورت باشه که وقتی داخل قاشق میریزید و اونرو خم میکنید سرلاک آروم آروم جاری بشه به صورت یکنواخت نه اینکه بمونه و تکون نخوره و یا اینکه به یکباره سرازیر بشه. ( دوستان دقت کنید که سرلاک یک غذای فشرده است و چندین بار باید آب بهش اضافه کنید تا حجم نهایی خودش رو نشون بده وگرنه داخل چینه جوجتون خمیر چسبناکی میشه و میمونه و باعث فساد چینه دان و مرگ جوجه تون میشه انسانی و حیوانی هم نداره من دیدم دوستانی که جوجشونو با سرلاک طوطی تغذیه کردن و به علت درست تهیه نکردن جوجشون تلف شده ).
    موفق باشید.

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    قبلا هم یکبار بهتون آدرس دادم

سوال و جواب در مورد جوجه تو تاپیک زیر باشه لطفا

http://www.parsipet.ir/thread6725-30.html#post111927

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    جوجه طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    11865
    بازم سلام.
    بچه ها این نر های عروس هلندی همشون اینجورین؟ این نر منو دنبال میکنه میزنه اگه کسی طرف قفسش باشه اگه بتونه اون طرفو میزنه اگه نتونه مادشو میزنه. کلا قاطی پاطیه ی . الان شکم ماده اوده جلو تخم داره اکثرا تو لونه اند ولی بعضی موقع ها (خیلی کم دیدم) بازم دعوا میکنن!
    چیکار کنم بنظرتون؟
    راستی معملا وقتی زیر شکمشون باد میکنه چند وقته تخم میزارن و تخمشون چند روزه جوجه میشه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladmasih نمایش پست ها
    بازم سلام.
    بچه ها این نر های عروس هلندی همشون اینجورین؟ این نر منو دنبال میکنه میزنه اگه کسی طرف قفسش باشه اگه بتونه اون طرفو میزنه اگه نتونه مادشو میزنه. کلا قاطی پاطیه ی . الان شکم ماده اوده جلو تخم داره اکثرا تو لونه اند ولی بعضی موقع ها (خیلی کم دیدم) بازم دعوا میکنن!
    چیکار کنم بنظرتون؟
    راستی معملا وقتی زیر شکمشون باد میکنه چند وقته تخم میزارن و تخمشون چند روزه جوجه میشه؟
    سلام.دوست عزیز عروس هلندی پرنده ی نسبتا حسودی هست و وقتی ببینن به یکی از طرفین جفت توجه بیشتری میشه معمولا طرفی که بهش توجه نمیشه به سمت جفتش هجوم میبره و با نوک بهش ضربه میزنه که بهتره باعث حساس شدن جفت نسبت به هم نشید.بهتره کمتر بهشون سرک بکشید و به حال خودشون بذاریدشون.از سه روز تا نهایت سه هفته باید تخم گذاری انجام بشه بعد از اینکه شروع کردن به جا گرم کردن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق.اکواریوم
    شماره عضویت
    10988
    دوستان این عسل ما عادت کرده فقط ابرو از جا ابی وقتی ما میبریم نزدیکش می خوره
    واگه جاابی کنارشم باشه اگه بمیره هم تا مانبریم پیشش لب نمیزنه
    این عادتو چطور از سرش بندازم؟

با تشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    جوجه طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    11865
    یه سوال دیگه . فضله ماده خیلی سیاهه و بو بد میده ( البته مال 2تاشون بو بد میدن) یعنی مال تخمیه که داره انقدر سیاهه؟ چون هرچی ماده نیخوره نره هم میخوره ولی مال نره عادیه!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    7181
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladmasih نمایش پست ها
    یه سوال دیگه . فضله ماده خیلی سیاهه و بو بد میده ( البته مال 2تاشون بو بد میدن) یعنی مال تخمیه که داره انقدر سیاهه؟ چون هرچی ماده نیخوره نره هم میخوره ولی مال نره عادیه!
    کلا در زمان تخم گزاری قضله عروس مخصوصا ماده بوی بدی میده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    جوجه طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    11865
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_motaharan نمایش پست ها
    کلا در زمان تخم گزاری قضله عروس مخصوصا ماده بوی بدی میده
    رنگش چی سبز خیلیییییییی پر رنگه که سیاه دیده میشه

صفحه 451 از 1915 نخستنخست ... 3514014324334344354364374384394404414424434444454464474484494504514524534544554564574584594604614624634644654664674684694705015519511451 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)