کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    رفتم پیش فروشنده.. یه سرلاک داد گفت خودم از این برای طوطیام استفاده میکنم...

انسانی هست....

میخوام بدونم چطوری درستش کنم... یه جای تو تاپیکها گفته بود با کلی چیز قاطی میکرد بعد گرم میداد به جوجه... مگه نمیگن نباید گرم باشه غذا
    سرلاک انسانی خوب نیست... درسته خیلی جاها هم استفاده میکنند بنده به وجه عروسام این سرلاک دست ساز خودم رو دادم پیشنهاد میکنم در درجه اول سرلاک مخصوص طوطی سانان پیدا کنی اگر نتونستی این سرلاک رو بهشون بده ( این متن رو انجمن همسایه نوشته بودم کپی میکنم اینجا امیدوارم مفید واقع بشه )

------------------------
    ارزن دون درشت 30%
    تخم کتان 20%
    تخم افتابگردان 30%
    سرلاک غنچه = 20%
    ------------------------
    ارزن رو میریزی تو اسیاب یه دور بزنه کافی هست ارزن رو نباید پودر کرد یه دور بزنه پوست های ارزن کنده میشه همه رو میریزی تو یه ظرف بعد فوت میکنی پوسته های ارزن رو جدا میکنی اگر نیاز بود دوباره یه بار میریزی تو اسیاب خوب اینکار رو تکرار میکنی تا پوست های ارزن از مغز خود دون ارزن جدا بشه...
    پوسته ها رو که جدا کردی میریزی تو اسیاب قشنگ به هم میزنی تا مغز های ارزن کاملا پودر پودر بشه
    بعد تخم کتان رو هم همین کارو انجام میدی و مثل ارزن همین کارو تکرار میکنی
    تخم افتابگردوان میگیری ترجیحا دون درشت میخری و به همون مقدار که گفتم مغز میکنی بعد با اسیاب کاملا پودر میکنی
    سرلاک غنچه هم با اسیاب کاملا پودر میکنی بعد همه رو با هم مخلوط میکنی و کاملا با دست به هم میزنی اخر سر یه تور یا صافی ریز بر میداری و همه رو از صافی رد میکنی و دونه های درشت تخمه و ... که خوب اسیاب نشده رو ازش جدا میکنی
    به همین سادگی به این حتما توجه کنید که هر بار مقداری که مطمئن هستید جوجه میخوره رو با ابی که جوشیده و ولرم شده قاطی میکنید و تو سرنگ یا قاشق میریزد و به جوجتون میدید هر مقداری که اضافه اومد رو برای دفعه بعد نگذارید حتما دور بریزید و مجدد برای سری بعد جوجه سرلاک درست کنید.
    خیلی ها هم شنیدم ارد نخودچی و یا گندم قاطی میکنند بنده اینکارو نکردم و پیشنهاد نمیکنم اما این سرلاک رو تقریبا چند وقتی هست به جوجه هام میدم خیلی هم راضی هستم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    این درصدایی که گفتی رو میشه با قاشق غذا خوری بگی؟؟؟ یا گرمی بگین...ممنون

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    در مورد درصد ها خودت باید بسنجی شما فرض کن میخوای یه 100 گرم درصت کنی از این سرلاک .... 30 گرم ارزن بریز - 20 گرم کتان بریز.... به این شکل پیش برو
    برای درست کردنش هم حتما یه خورده اب جوشیده که ولرم شده رو با مقداری سرلاک قاطی میکنی و به عروست میدی هر چقدر هم اضافه اومد سرلاک بریز بیرون و دفعه بعد دوباره برای عروسات سرلاک درست کن سرلاک قبلی رو نگه نداری بهش بدی.....

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی (Cockatiel) - لاوبرد (Lovebird)
    شماره عضویت
    11295
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.یکسری از جفت های بی تجربه همیشه درگیری هایی دارن که به مرور برطرف میشه.اما اگر مطمئنید پرندتون وارد پرریزی شده بهتره لونه رو بردارید تا با تخم گذاری بیش از حد ضعیف نشن.بهتره اجازه بدید پرریزی تموم بشه و بعد تقویت شدن لونه گذاری کنید تا از مشکلات احتمالی از جمله برگشتن تخم توی بدن ماده جلوگیری بشه.موفق باشید
    سلام یکبار جوجه دادنشونو بنده در جریان هستم
    الان دو هفته ای میشه که ماده توی پرریزیه آقای اسکندری
    ولی اصلا به لونه توجهی ندارن ... فک کنم خودشون متوجهن که الان وقته جفتگیری اینا نیس ... من فقط مشکلم درگیری ها و نوک به نوک شدناشونه که اکثرا لبه لونه صورت میگیره باهم از توی ظرف غذا میخورن دعوا هم نمیکنن نره خیلی قلدره و همیشه پیروزه توی دعواها
    نمیدونم چیکار کنم فقط میخوام بدونم طبیعی هستش
    متشکرم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadlord نمایش پست ها
    سلام یکبار جوجه دادنشونو بنده در جریان هستم
    الان دو هفته ای میشه که ماده توی پرریزیه آقای اسکندری
    ولی اصلا به لونه توجهی ندارن ... فک کنم خودشون متوجهن که الان وقته جفتگیری اینا نیس ... من فقط مشکلم درگیری ها و نوک به نوک شدناشونه که اکثرا لبه لونه صورت میگیره باهم از توی ظرف غذا میخورن دعوا هم نمیکنن نره خیلی قلدره و همیشه پیروزه توی دعواها
    نمیدونم چیکار کنم فقط میخوام بدونم طبیعی هستش
    متشکرم
    معمولا جفت هایی که سری سوم به بعد باشن از این درگیری ها ندارن.ولی در خیلی از جفت ها،طرف آماده برای طرف ناآماده دردسر درست میکنه و از ورود طرف ضعیف تر جلوگیری میکنه.این نوک به نوک شدن ها هم در سری های بعدی و بخصوص با تخم گذاری از بین میره و جای نگرانی نداره.به هم آسیبی نمیرسونن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی (Cockatiel) - لاوبرد (Lovebird)
    شماره عضویت
    11295
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    معمولا جفت هایی که سری سوم به بعد باشن از این درگیری ها ندارن.ولی در خیلی از جفت ها،طرف آماده برای طرف ناآماده دردسر درست میکنه و از ورود طرف ضعیف تر جلوگیری میکنه.این نوک به نوک شدن ها هم در سری های بعدی و بخصوص با تخم گذاری از بین میره و جای نگرانی نداره.به هم آسیبی نمیرسونن.
    آره نرش خیلی آماده اس ... همش نیم پرش میزنه
    لونه رو با توجه به اینکه اصلا تحویلش نمیگیرن بردارم یا باشه آقای اسکندری ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadlord نمایش پست ها
    آره نرش خیلی آماده اس ... همش نیم پرش میزنه
    لونه رو با توجه به اینکه اصلا تحویلش نمیگیرن بردارم یا باشه آقای اسکندری ؟
    قبلا هم عرض کردم که هیچ وقت نباید اجازه بدید لونه برای جفتتون یکنواخت بشه.لونه خودش میتونه باعث تحریک جفت برای تخم گذاری بشه به شرطی که کنجکاویشون رو هم در پی داشته باشه.اینکه به لونه اصلا کاری ندارن چون دیگه براشون بودنش عادی شده و از طرفی هم تا زمانیکه ماده آماده نشه هیچ سودی نداره لونه.لونه رو بردارید و تا وقتی ماده آماده نشده نگذارید تا نسبت به لونه بی تفاوت نشن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572
    سلام اقای اسکندری
    بیتا خانوم فرمودن که کمبود کلسیم باعث عدم تخمگذاری میشه خواستم نظر شما رو هم بدونم الان دیگه یکماه از جفتگیری هاشون که سه بار بود گذشته .از اون موقع جفتگیری ندیدم و هنوز هم که هنوزه تخمی از جفت ندیدم.
    نر بعضی وقتا همچنان میره تو لونه و یه مدت میمونه ماده هم هر از گاهی میره تو لونه یه نیم دقیقه ای میمونه میاد بیرون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad 22 نمایش پست ها
    سلام اقای اسکندری
    بیتا خانوم فرمودن که کمبود کلسیم باعث عدم تخمگذاری میشه خواستم نظر شما رو هم بدونم الان دیگه یکماه از جفتگیری هاشون که سه بار بود گذشته .از اون موقع جفتگیری ندیدم و هنوز هم که هنوزه تخمی از جفت ندیدم.
    نر بعضی وقتا همچنان میره تو لونه و یه مدت میمونه ماده هم هر از گاهی میره تو لونه یه نیم دقیقه ای میمونه میاد بیرون
    سلام.کمبود کلسیم هم میتونه باعث تعویق تخم گذاری باشه اما دلیل اصلی نمیتونه باشه.اگر تنها کمبود کلسیم باشه ماده تخم هایی میذاره بسیار کوچک که از نظر ابعاد به تخم مرغ عشق بیشتر شبیه هست که به هیچ وجه هم جوجه نخواهند شد.زمانی که بدن ماده ناآماده باشه توانایی تولید تخم رو در بدن نداره و هرچقدر هم به خودش فشار میاره نمیتونه تخم گذاری کنه.بهتره لونه رو برداری و تا زمانیکه از جفت گیری های مکرر جفت در طول روز و از طرفی آمادگی بالای جفت مطمئن نشدی مثل تک جیغ های مکرر ماده،جابجایی های متوالی توی قفس،آویزون شدن از میله ها براشون لونه گذاری نکنی.وقتی ماده ناآماده باشه ممکنه برای تخم گذاری به خودش خیلی فشار بیاره و تخم توی بدنش گیر کنه.عجله نکن و حوصله داشته باش ایشالا نتیجه میگیری.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572
    ممنون ولی نمیدونم چرا یه دفعه جفتگیری ها قطع شدن نرم خیلی مسته ولی ماده اماده بودنش یک دفعه ای کمتر شد

صفحه 450 از 1915 نخستنخست ... 3504004314324334344354364374384394404414424434444454464474484494504514524534544554564574584594604614624634644654664674684695005509501450 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)