همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط TETRA نمایش پست ها
    ممنون،فقط نمیدونم وقت گذاشتن تو قفس بتونم راحت این کارو کنم و واسه گرفتش مشکلی نداشته باشم
    راهی هست که خودش به سمت قفسش بره؟
    اگر روی دست اومد که هیچی بذاریدش توی قفس وگرنه با دست از پشت هدایتش کنید به سمت قفس و تحت هیچ شرایطی نگیریدش.اگر دیدید اصلا نمیتونید بفرستیدش توی قفس،قفسش رو جلوش نگه دارید تا خودش وارد قفس بشه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام.امروز جایی بودم که تو کار تکثیر عروس بودن.یک جفت بودن که دوتا از تخم هاشون جوجه شده بود ودوتاش مونده بود،این دوتا تخم به حدی ریز بودن که میتونم بگم یک سوم تخم های عروس های من ود،با این حساب بنظرتون چرا تخم هاش اینهمه کوچیک بودن؟با اینکه اینهمه کوچیک بودن چرا تخم هاش جوجه شدن؟!؟
    بعد یک جفت هم بود با اینکه خودش تازه تخم گذاشته بود دوتا جوجه گذاشته بودن کنارشون که داشتن به اون ها هم غذا میدادن!چرا با اینکه اون جوجه ها زیر خودشون در نیومده بودن واینکه خودشون هم قبلا جوجه نداشتن بازم از جوجه ها نگهداری میکردن؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام.امروز جایی بودم که تو کار تکثیر عروس بودن.یک جفت بودن که دوتا از تخم هاشون جوجه شده بود ودوتاش مونده بود،این دوتا تخم به حدی ریز بودن که میتونم بگم یک سوم تخم های عروس های من ود،با این حساب بنظرتون چرا تخم هاش اینهمه کوچیک بودن؟با اینکه اینهمه کوچیک بودن چرا تخم هاش جوجه شدن؟!؟
    بعد یک جفت هم بود با اینکه خودش تازه تخم گذاشته بود دوتا جوجه گذاشته بودن کنارشون که داشتن به اون ها هم غذا میدادن!چرا با اینکه اون جوجه ها زیر خودشون در نیومده بودن واینکه خودشون هم قبلا جوجه نداشتن بازم از جوجه ها نگهداری میکردن؟
    سلام.اون دوتا تخم،تخم آخر بودن و قطعا جوجه نخواهند شد و اگر نطفه هم داشته باشن،نطفه خفه خواهدشد.اون تخم های ریز نتیجه ی ضعیف شدن شدید پرنده هست که ناشی از کمبود مواد معدنی و بخصوص کلسیم هست.
    اون دو تا جوجه هم احتمالا تخم هایی بودن که شب قبل از تولد زیر جفت گذاشته شدن و جفت به تصور اینکه تخم های خودشون جوجه شدن بزرگشون کردن و غذا میدن.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.اون دوتا تخم،تخم آخر بودن و قطعا جوجه نخواهند شد و اگر نطفه هم داشته باشن،نطفه خفه خواهدشد.اون تخم های ریز نتیجه ی ضعیف شدن شدید پرنده هست که ناشی از کمبود مواد معدنی و بخصوص کلسیم هست.
    اون دو تا جوجه هم احتمالا تخم هایی بودن که شب قبل از تولد زیر جفت گذاشته شدن و جفت به تصور اینکه تخم های خودشون جوجه شدن بزرگشون کردن و غذا میدن.
    اون دوتا جوجه رو پرسیدم گفتم قضیه چیه،گفتن والدینشون رو فروختیم ولی چون بهشو استرس وارد میشد جوجه هاشون رو ندادیم وگذاشتیم زیر این جفت!یعنی بعد از تولد گذاشتن،و همین هم برام عجیب بود چون فکر نمیکردم که قبول کنند

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    اون دوتا جوجه رو پرسیدم گفتم قضیه چیه،گفتن والدینشون رو فروختیم ولی چون بهشو استرس وارد میشد جوجه هاشون رو ندادیم وگذاشتیم زیر این جفت!یعنی بعد از تولد گذاشتن،و همین هم برام عجیب بود چون فکر نمیکردم که قبول کنند
    اگر زیر پنج روز باشه معمولا جفت قبول میکنن ولی اگر بزرگتر باشن جفت تشخیص میدن جوجه ی خودشون نیست و تا حالا ندیدم یا از دوستان هم نشنیدم که به جوجه غذا بدن.شایدم این مورد استثنا بوده.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    اگر زیر پنج روز باشه معمولا جفت قبول میکنن ولی اگر بزرگتر باشن جفت تشخیص میدن جوجه ی خودشون نیست و تا حالا ندیدم یا از دوستان هم نشنیدم که به جوجه غذا بدن.شایدم این مورد استثنا بوده.
    به احتمال زیاد زیر 5روز بودن.اگرهم بودن الان بیشتر از 10روز رو نداشتن.اگر دوسه روزم از وقتی گذاشتن گذشته باشهکه به احتمال خیلی زیاد هم همینطوره حرف شما درست میشه ممنون.
    پس با این حساب میشه جوجه ی زیر 5روز رو زیر جفتی که تخم داره گذاشت؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    11930
    عروس من موقعی که ببینه غذا میخورم جیغ میزنه و میاد و میخواد از غذام بخوره (یه بارم پرید رو غذام) گفتم شاید چیزی تو بدنش کمه که بهش نمیرسه اینکار طبیعیه یا نه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط eliasi نمایش پست ها
    عروس من موقعی که ببینه غذا میخورم جیغ میزنه و میاد و میخواد از غذام بخوره (یه بارم پرید رو غذام) گفتم شاید چیزی تو بدنش کمه که بهش نمیرسه اینکار طبیعیه یا نه؟
    خیر مشکلی از بابت کمبود مواد غذایی نداره.بد عادت شده و شما وظیفه دارید به مرور این عادت بد رو از سرش دور کنید.بهتره قفسش رو طوری قرار بدید که نتونه سفره رو ببینه و از طرفی اجازه ندید همیشه بیرون قفس باشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    نقل قول نوشته اصلی توسط TETRA نمایش پست ها
    بسیار بسیار ممنونم.
    پس باید الان خونه رو جارو کنم که مشکلی پیش نیاد و خیالم راحت شه.

منو شازده تنها هستیم باهم تا 14 روز،تو این مدت اگه ساعتی بخوام برم بیرون، تنهایی مشکلی نداره؟(توی قفسش) میتونم با خودم ببرمش؟توی ماشین یه دوری هم بزنه.
    دوست عزیز دوستان پاسخ کامل دادند فقط لازم دیدم بگم اگر خواستید شب بیرون از منزل باشید و یا دیر وقت برگردید بهتره 1 چراغ با نور ملایم براش روشن بگذارید چون عروسها از تاریکی میترسن و دلیلش هم اینه که در تاریکی خوب نمیتونن ببینن و با صداهای ناگهانی وحشت میکن و سریع میپرن که فرار کنن و چون در قفس فضا محدود است به در و دیوار قفس میخورن و همین بیشتر اونهارو میترسونه. خیلی از دوستان وقتی شب به خونه برگشتن با شاهپرهای شکسته و خونین عروسشون و خون بر در و دیوار خونه مواجه شدن که صحنه دلخراشیه پس همه دوستان عزیز به این موضوع دقت کنند و اگر شبها عروستون تنهاست حتما براش 1 لامپ کمنور روشن بگذارید.
    پاینده باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    دوست عزیزم محبت در تمام مخلوقات پروردگار به ودیعه گذاشته شده یکی از دوستان عزیز من 1 جوجه مرغ عشق رو که تنها مونده بود گذاشت در لونه عروسهاش که جوجه داشتن و عروسها هم اورو مثل جوجه خودشون بزرگ کردند و تا آخر هم بهش جا و غذا دادند پس تعجب نکنید از اینکه عروسها جوجه عروس دیگری رو به فرزندی بپذیرند من هم بارها اینکارو کردم هم تخم و هم جوجه جفتهایی رو که مشکل داشتن به عروسهای دیگه سپردم که به خوبی ازشون نگهداری کردند.
    پاینده باشید.

صفحه 448 از 1915 نخستنخست ... 3483984294304314324334344354364374384394404414424434444454464474484494504514524534544554564574584594604614624634644654664674985489481448 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)