کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام
    آقای اسکندری عزیز در پست های بالایی اشاره کردن که تا عروس به محیط جدیدش عادت بکنه تا چند روز اول گوشه گیری میکنه و کم غذاست .
    پس زیاد نگران نباشید چون این رفتار عادیه و فقط در عروس هم وجود نداره و تقریبا اکثر طوطی ها پس از ورود به محل زندگی جدیدشون اینطوری هستن و بعد از 4 تا 5 روز شادابی شون رو به رختون میکشن.....
    موفق باشید
    ممنون آقا محمد رضا.انشاا... همینطور که فرمودید.آخه تا ظهر حسابی شیطونی میکرد یه دفعه چرتش گرفت نگران شدم.
    باز هم از تمامیه دوستان و اساتید که در اول منو تشویق به داشتن این بنده دوست داشتنیه خدا کردن ممنون و بعد هم از زحماتی همینطور پیاپی بهتون دادم عذر خواهی میکنم و تشکر.
    امیر.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط TETRA نمایش پست ها
    ممنون آقا محمد رضا.انشاا... همینطور که فرمودید.آخه تا ظهر حسابی شیطونی میکرد یه دفعه چرتش گرفت نگران شدم.
    باز هم از تمامیه دوستان و اساتید که در اول منو تشویق به داشتن این بنده دوست داشتنیه خدا کردن ممنون و بعد هم از زحماتی همینطور پیاپی بهتون دادم عذر خواهی میکنم و تشکر.
    امیر.
    طوطی ها اغلب یا در حال چرت زدن هستن یا پرآرایی و یا غذا خوردن.از این سه حالت خارج نیست.در مواقع ظهر تا عصر معمولا بیشتر چرت میزنن و کلا بیشتر شیطنتشون صبح ها و عصر ها هست.نگران نباشید و بی دلیل روی پرندتون حساس نشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی (Cockatiel) - لاوبرد (Lovebird)
    شماره عضویت
    11295
    من جفتای عروسم هیچکدوم کافیشه نمیخورن ... خیلی گذاشتم تاحالا
    نخوردن
    چیکار کنم که بخورن ؟ اصلا لازمه ؟ بعضیاشونم شاهدونه خوب نمیخورن ... ولی همشون کتون میخورن ...
    با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    نقل قول نوشته اصلی توسط TETRA نمایش پست ها
    ممنون.
    یه قضیه پیش اومده،از ظهر حدود ساعت 2 همش سر جاش نشسته تو چرت.چشماشو میبنده نگران کننده نیست؟آخه تا قبل از اون همش این طرف و اون طرف میپرید و اواز میخوند،غذا میخورد ولی الان چند ساعتی هست که نشسته.کمی هم اطراف نگاه میکنه.
    دما محیط رو 24 درجه هست(کمی شوفاژ باز کردم واسش) غذا هم همون چیزایی که قبلا بود.(از وقتی آوردمش ندیدم آب بخوره!)
    معذرت میخوام که اینقدر سوال میپرسم.
    ممنون.
    دوست عزیز عروسها کلا علاقه به خواب نیمروزی دارند و معمولا از ساعت 1-2 تا 3-4 میخوابن و این نشونه مشکل نیست نگران نباشید.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadlord نمایش پست ها
    من جفتای عروسم هیچکدوم کافیشه نمیخورن ... خیلی گذاشتم تاحالا
    نخوردن
    چیکار کنم که بخورن ؟ اصلا لازمه ؟ بعضیاشونم شاهدونه خوب نمیخورن ... ولی همشون کتون میخورن ...
    با تشکر
    کافیشه و شاه دونه هردو غذاهای بسیار گرم و تحریک کننده هستن که هرکدوم مصرف بشن برای آماده کردن جفت بسیار مناسبه.اجبار نیست که باید بخورن که بشه گفت لازمه.اما سعی کن همیشه مخلوط باشه توی غذاشون تا شاید از روی کنجکاوی بخورن.هرچند هیچ وقت به اندازه ی ارزن و کتون نمیخورن و همیشه تعداد کمی میخورن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572
    سلام
    اقا یکی منو راهنمایی کنه ..چرا این ماده تخم نمیذاره یه ماه گذشت از جفتگیریشون و از اون به بعد جفتگیری ندیدم اقای اسکندری هم که فرمودن تخم داره ...من چی کار کنم؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق , ملنگو
    شماره عضویت
    9510
    سلام
    عروسم چند روزیه بر خلاف روزهای قبل نه میخونه نه بازی میکنه فقط یه گوشه میشینه و چرت میزنه حالت تهاجمیش هم نداره .طبیعیه این رفتارش؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad 22 نمایش پست ها
    سلام
    اقا یکی منو راهنمایی کنه ..چرا این ماده تخم نمیذاره یه ماه گذشت از جفتگیریشون و از اون به بعد جفتگیری ندیدم اقای اسکندری هم که فرمودن تخم داره ...من چی کار کنم؟
    دوست عزیز آیا مطمئنید که عروس مادتون بالغه. اگر بالغ نباشه از تخمگذاری خبری نخواهد بود یکی دیگر از دلایل عدم تخمگذاری بعد از جفتگیری هم ضعف جسمانی پرنده ماده است که در پرندگان جوان مشاهده میشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahoo156 نمایش پست ها
    سلام
    عروسم چند روزیه بر خلاف روزهای قبل نه میخونه نه بازی میکنه فقط یه گوشه میشینه و چرت میزنه حالت تهاجمیش هم نداره .طبیعیه این رفتارش؟
    دوست عزیز کسل بودن و بی حالی پرنده میتونه از علائم بیماری باشه ولی معمولا با علائم دیگری همراه است بهتره بیشتر بهش دقت کنید ببینید آیا بینی اون خیس نیست نفس کشیدنش منظمه و آیا صدایی نداره چشمهاش پف کرده و قرمز نشده مدفوعش طبیعیه و غذا خوردنش مثل سابق هست یا نه و اگر مورد غیر طبیعی دیدید بهتره به دامپزشک مراجعه کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572
    نقل قول نوشته اصلی توسط bashar نمایش پست ها
    دوست عزیز آیا مطمئنید که عروس مادتون بالغه. اگر بالغ نباشه از تخمگذاری خبری نخواهد بود یکی دیگر از دلایل عدم تخمگذاری بعد از جفتگیری هم ضعف جسمانی پرنده ماده است که در پرندگان جوان مشاهده میشه.
    خانوم عروس هام ، عروس های پریسا خانوم بودن(chaky) سه بار هم جوجه دادن

صفحه 446 از 1915 نخستنخست ... 3463964274284294304314324334344354364374384394404414424434444454464474484494504514524534544554564574584594604614624634644654965469461446 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)