همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط TETRA نمایش پست ها
    اگر منظورتون شاه پرش هست،بله موقع تحویل از فروشنده اونارو چیدش واسم که نپره.
    میتونم از قفس درش بیارم یا بهتره تو قفس باشه؟
    ممنون از نکات مهمی که فرمودید.
    معمولا پرنده های تازه وارد یک مقدار توی فضای جدید غریبی میکنن و دو الی سه روز غذاهم نمیخورن یا همش یک گوشه کز میکنن تا به قولی یخشون آب بشه توی خونه و به فضای جدید اعتماد کنن.اما عروس های خاکستری کمی نسبت به سایر رنگ ها فضول تر و بی پرواتر هستن که باعث میشه زودتر توی محیط جدید جا بیفتن.تا سه روز بیرون نیارش.بعد هم در قفس رو باز بذار تا خودش خارج بشه.به هیچ وجه هم پرنده رو به حالت ساندویچ سعی نکن بگیری توی دستت چون تا زنده هست ازت ترس خواهد داشت.فقط به سمت بیرون قفس هدایتش کن تا مسیر رو یاد بگیره.بعد هم برش گردون توی قفس.سعی کن باهاش تمرین کنی تا روی دست بیاد.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام و درود
    عزیزان 2 تا سوال داشتم که ممنون میشم کمک کنید
    سوال اولم من 2 هفته پیش یه عروس تک نر خریدم که خیلی اماده بود براش زن گرفتم
    یه ماده خاکستری...
    من براشون همون روزی که انداختم تو یه قفس لونه گذاشتم 4-5 روزی بود همش با همدیگه دعوا میکردن و تصمیم گرفتم بفروشم نر رو ...
    الان حدود 5-6 روز هست اینا با هم جفت شدن روزانه 2-3 بار جفتگیری میکنند ماده همون روزایی که گرفتمش تو لک رد و تعدادی از پرهاش و شاهپرهاش ریخت....
    الان فکر کنم تو لک هست لونه هم هنوز نصب هست گاهی اوقات تو لونه هم میرن... هر روز هم جفتگیری میکنند پری روز 5 بار جفتگیری کردن
    ایا اینا جفتگیری که میکنند ضعیف نمیشن ؟ ایا چیکار کنم زودتر ماده از لک بیرون بیاد ؟ میترسم نر با این کاراش کل نطفش از بین بره ممنون میشم کمک کنید در این مورد
    سوالم دوم هم اینه که یکی گفت من برای اینکه تخم هارو نطفه دار کنم و از تخم های بدون نطفه کمتر کنم... به غیر از ویتامین و ... پرهای زیر دم پرنده ماده و نر رو میچینم... ایا این کار درست هست ؟ ممنون میشم توضیح بدید اگر خوب هست بنده هم اینکارو بکنم
    با سپاس

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام و درود
    عزیزان 2 تا سوال داشتم که ممنون میشم کمک کنید
    سوال اولم من 2 هفته پیش یه عروس تک نر خریدم که خیلی اماده بود براش زن گرفتم
    یه ماده خاکستری...
    من براشون همون روزی که انداختم تو یه قفس لونه گذاشتم 4-5 روزی بود همش با همدیگه دعوا میکردن و تصمیم گرفتم بفروشم نر رو ...
    الان حدود 5-6 روز هست اینا با هم جفت شدن روزانه 2-3 بار جفتگیری میکنند ماده همون روزایی که گرفتمش تو لک رد و تعدادی از پرهاش و شاهپرهاش ریخت....
    الان فکر کنم تو لک هست لونه هم هنوز نصب هست گاهی اوقات تو لونه هم میرن... هر روز هم جفتگیری میکنند پری روز 5 بار جفتگیری کردن
    ایا اینا جفتگیری که میکنند ضعیف نمیشن ؟ ایا چیکار کنم زودتر ماده از لک بیرون بیاد ؟ میترسم نر با این کاراش کل نطفش از بین بره ممنون میشم کمک کنید در این مورد
    سوالم دوم هم اینه که یکی گفت من برای اینکه تخم هارو نطفه دار کنم و از تخم های بدون نطفه کمتر کنم... به غیر از ویتامین و ... پرهای زیر دم پرنده ماده و نر رو میچینم... ایا این کار درست هست ؟ ممنون میشم توضیح بدید اگر خوب هست بنده هم اینکارو بکنم
    با سپاس
    سلام.بهتره لونه رو بردارید.اگر دفعه ی اول باشه که ماده بخواد تخم گذاری کنه،تخم گذاری در دوران لک و پرریزی براش خطرناک هست و ممکنه تخم برگرده توی بدنش.اگر ماده نا آماده باشه هرچقدر هم جفت گیری کنن تاثیری نداره و تخم گذاری نمیکنن.
    اون قضیه ی چیدن پرهای مقعد هم اصلا ربطی به قضیه ی بالا رفتن درصد بارور شدن تخم ها نداره و جفت به صورت غریزی فقط در صورتیکه نتونن جفت گیری کنن خود پرنده ی نر اون پرهارو میکنه و نیازی به این کار از طرف شما یا کلا صاحب پرنده نیست.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    سلام.
    عزیزان بهترین غذایی واسه عروس چیه؟ میشه از غذاهای میکس استفاده کرد؟میکس چه موادی؟برای تغییر چی کار باید کرد؟این شازده فقط تخمه میخوره!!!
    چرت روزانه عروس چقدر طول میکشه؟این شازده 2 ساعتی هست که رفته تو چرت!!! (هر از گاهی چشماشو باز میکنه و میبنده)
    ممنون.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    سلام.
    عزیزان بهترین غذایی واسه عروس چیه؟ میشه از غذاهای میکس استفاده کرد؟میکس چه موادی؟برای تغییر چی کار باید کرد؟این شازده فقط تخمه میخوره!!!
    چرت روزانه عروس چقدر طول میکشه؟این شازده 2 ساعتی هست که رفته تو چرت!!! (هر از گاهی چشماشو باز میکنه و میبنده)
    ممنون.
    سلام
    در مورد غذاییش هرچی اطلاعات میخواید برید به این لینک : http://www.parsipet.ir/thread6152.html
    وتغییر غذایی هم کمی زمان بر هستش و برای اینکار باید ظرف غذاهای مورد علاقه اش رو بردارید و بجاش غذاهای جدیدی که میخواید رو توی قفسش قرار بدید . معمولا بهتره که شب هنگام خواب ظرف غذاش رو بردارید و صبح غذای جدید رو یراش توی قفس قرار بدید چون اون موقع گرسنه هستش و حداقل از روی کنجکاوی هم شده غذای جدید رو امتحان میکنه . البته ممکنه که چندبار اول اصلا هیچ تمایلی به مصرف غذای جدید نشون نده اما شما هم ناامید نشید و اینکار رو ادامه بدید .(راستی در بار های اول اگه بعد از 3 تا 4 ساعت هیچ تمایلی به غذا نشون نداد غذای قبلیش رو براش بذارید یه وقت حیونی اذیت نشه)
    چرت روزانه اش هم معمولا یک تا دو ساعته البته در اوایل ورود به محل جدید برای من پیش اومده که تا 3 ساعت هم توی چرت بوده البته شرایط محیطی هم در این مدت زمان دخیل هستش ( مثل میزان رفت و آمد - سر و صدای اطرافش - دمای محیط و ....)
    البته باز هم منتظر نظر دوستان باشید ببینید اون عزیزان چه نظری دارن.
    موفق باشید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام.
    ممنون.
    محمد رضای عزیز زحمت کشید و پاسخ داد.اما در مورد اصلی غذایی عروس اونم جوجه ی شما:ارزن و تخم کتان رو قاطی کنید.میزان تخم کتان یک چهارم ارزن باشه.تخمه در هفته دو بار اونم هر بار فقط ده تا دونه.در هفته یکبار جوانه گندم و دوبار سبزی جعفری و هویج رنده شده.به زودی بلال تازه هم میاد که حتما براش تکه های برش خورده در هفته دو بار بذار تا ایشالا در اینده یک جوجه ی سالم داشته باشی.ضمن اینکه سنگ کف دریا فراموش نشه.در مورد تغییر هم پاسخ محمد رضا درست بود و باید چند وقتی روش هارو انجام بدی تا به نتیجه برسی.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    سلام عزیزان،بسیار ممنونم که اطلاعات و تجربیات با ارزشتون در اختیار من گذاشتید.
    کف دریا تهیه کردم،باید شسته بشه؟چطور استفاده کنم؟ چند تایی هم میوه درخت کاج از زیر درخت پیدا کردم باید بشورمش؟بجوشونم؟
    ممنون.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام عزیزان،بسیار ممنونم که اطلاعات و تجربیات با ارزشتون در اختیار من گذاشتید.
    کف دریا تهیه کردم،باید شسته بشه؟چطور استفاده کنم؟ چند تایی هم میوه درخت کاج از زیر درخت پیدا کردم باید بشورمش؟بجوشونم؟
    ممنون.
    سلام.میوه ی درخت کاج ممکنه حامل بیماری نیوکسل و انواع میکروب ها باشه که با آب جوش هم از بین نخواهد رفت.بهتره مصرف نکنید.در مورد سنگ کف دریا هم از بین میله های قفس ببندیدش به قفس کافیه.اگر دیدید لایه ی کثیفی روش هست با یک وسیله ای سطحش رو بتراشید.نیازی به شستن نیست.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    ممنون.
    یه قضیه پیش اومده،از ظهر حدود ساعت 2 همش سر جاش نشسته تو چرت.چشماشو میبنده نگران کننده نیست؟آخه تا قبل از اون همش این طرف و اون طرف میپرید و اواز میخوند،غذا میخورد ولی الان چند ساعتی هست که نشسته.کمی هم اطراف نگاه میکنه.
    دما محیط رو 24 درجه هست(کمی شوفاژ باز کردم واسش) غذا هم همون چیزایی که قبلا بود.(از وقتی آوردمش ندیدم آب بخوره!)
    معذرت میخوام که اینقدر سوال میپرسم.
    ممنون.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    ممنون.
    یه قضیه پیش اومده،از ظهر حدود ساعت 2 همش سر جاش نشسته تو چرت.چشماشو میبنده نگران کننده نیست؟آخه تا قبل از اون همش این طرف و اون طرف میپرید و اواز میخوند،غذا میخورد ولی الان چند ساعتی هست که نشسته.کمی هم اطراف نگاه میکنه.
    دما محیط رو 24 درجه هست(کمی شوفاژ باز کردم واسش) غذا هم همون چیزایی که قبلا بود.(از وقتی آوردمش ندیدم آب بخوره!)
    معذرت میخوام که اینقدر سوال میپرسم.
    ممنون.
    سلام
    آقای اسکندری عزیز در پست های بالایی اشاره کردن که تا عروس به محیط جدیدش عادت بکنه تا چند روز اول گوشه گیری میکنه و کم غذاست .
    پس زیاد نگران نباشید چون این رفتار عادیه و فقط در عروس هم وجود نداره و تقریبا اکثر طوطی ها پس از ورود به محل زندگی جدیدشون اینطوری هستن و بعد از 4 تا 5 روز شادابی شون رو به رختون میکشن.....
    موفق باشید

صفحه 445 از 1915 نخستنخست ... 3453954264274284294304314324334344354364374384394404414424434444454464474484494504514524534544554564574584594604614624634644955459451445 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)