کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط bashar نمایش پست ها
    دوست عزیز بیرون اومدن دلیل خراب شدن تخمها نیست جفتهای من هم گاهی شده تا 1 ساعت هم لونه رو ترک میکنن اما تخمهاشون همه جوجه میشن حتی در طی زمان داشتن تخم مرتب آب تنی میکنن و بعد از اینکه خودشونو کمی خشک کردن میرن رو تخمها و باز تخمهاشون جوجه میشن و برعکس 1 جفت داشتم که دائم روی تخمها بودن و حتی برای خوردن غذا هم نوبتی میامدن و با وجودی که همه تخمها نطفه داشت اکثر جوجه ها تو تخم میمردن چون زیادی گرمشون میکردن از روی ناشی بودن پس میبینید نبودن روی تخمها دلیل خرابی میتونه نباشه. به نظر من 1 تخم بهشون بدید و یکی رو بردارید و بهشون این فرصت رو بدید تا خودشون رو نشون بدن. شاید جفتتون کم سنن و اون ماجرای جوجه دادن صحت نداشته باشه. من خیلی هارو میبینم که در اکثر سایتها جفتهای مختلف از عروس گرفته تا برزیلی برای فروش میگذارند و مینویسند جفت مولد و عکس تخمهارو هم میگذارند ولی مسئله مهم اینه که آیا اون تخمها جوجه شدن یا نه ....
    والا نمیدونم امیدوارم به این زودی ها تخم نگذارند... تا دست و بالم باز بشه یه دستگاه جوجه کشی که تعریفش رو خیلی شنیدم با قیمت 700 ت بخرم... تخم اول دوم رو بزارم تو دستگاه بقیه رو خودشون زحمتشو بکشن...
    از شانس بده من الان هم تخم میزاشتن خوب بود میزاشتم زیر جفت مطمئن خودم...
    در مورد اون جفت خواهر برادر که مال کاربر chaky بوده خریدم 4 تخم بدون نطفس توضیح میدید؟
    نر به هیچ عنوان ندیدم تو لونه باشه فقط ماده تو لونه میره... نمیدونم شب ها تو لونه هست یا بیرون...
    ایا ضعیف هستند که تخم بدون نطفه شده....
    ایا چند روز صبر کنم و بعد کل تخم ها رو بردارم به همراه لونه یا خیر بزارم رو تخم ها بخوابه این سری...
    لطفا در این مورد بیشتر کمکم کنید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadlord نمایش پست ها
    دوستان توی لک رفتن با پرریزی زمانش فرق میکنه یعنی میشه فقط یکیش اتفاق بیوفته یا نه حتما با همه ؟
    مرسی
    سلام . پرریزی همون تو لک رفتن طوطیه . هر دو یکی هستن بعضی ها میگن تو لکی بعضیا میگن پرریزی یا پرریزان .تو این دوران پرای جدید جایگزین پرای قدیمی میشن و حتما اتفاق میفته

نقل قول نوشته اصلی توسط papali نمایش پست ها
    دوست عزیز سلام
    اگر عروسهاتون جوجه هاشون کوچیکن و دارن جفتگیری میکنن خیلی باید مراقب باشید . غذاهای با طبع گرم اصلا ندید بهشون . به نظر من کم کم دیگه ممکنه به جوجه ها رسیدگی نکنن وشاید هم اسیب بزنن بهشون . اگر این موارد را دیدین سریع اونها رو از والدین جدا و دستی بزرگشون کنید .
    چون امکان تلف شدن جوجه وجود داره
    امیدوارم اینطور نشه
    موفق باشید
    ممنون از جوابتون ولی این سوالی که شما جواب دادین واسه 2 سال پیشه .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط bashar نمایش پست ها
    دوست عزیز بیرون اومدن دلیل خراب شدن تخمها نیست جفتهای من هم گاهی شده تا 1 ساعت هم لونه رو ترک میکنن اما تخمهاشون همه جوجه میشن حتی در طی زمان داشتن تخم مرتب آب تنی میکنن و بعد از اینکه خودشونو کمی خشک کردن میرن رو تخمها و باز تخمهاشون جوجه میشن و برعکس 1 جفت داشتم که دائم روی تخمها بودن و حتی برای خوردن غذا هم نوبتی میامدن و با وجودی که همه تخمها نطفه داشت اکثر جوجه ها تو تخم میمردن چون زیادی گرمشون میکردن از روی ناشی بودن پس میبینید نبودن روی تخمها دلیل خرابی میتونه نباشه. به نظر من 1 تخم بهشون بدید و یکی رو بردارید و بهشون این فرصت رو بدید تا خودشون رو نشون بدن. شاید جفتتون کم سنن و اون ماجرای جوجه دادن صحت نداشته باشه. من خیلی هارو میبینم که در اکثر سایتها جفتهای مختلف از عروس گرفته تا برزیلی برای فروش میگذارند و مینویسند جفت مولد و عکس تخمهارو هم میگذارند ولی مسئله مهم اینه که آیا اون تخمها جوجه شدن یا نه ....
    سلام بیتا خانم تقریبا تمام کسانی که به این تاپیک سر میزنن میدونن که اون جفت مولد هستن وتخم هاشون جوجه شده بود.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    سلام.. یه بابایی هست یه جفت نرو ماده عروس خاکستری میده 450 میگه به شرط جوجه کشی میده... گفت که تا حالا 7 تا جوجه داده...
    می ارزه بگیرم یا نه؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام
    دوستان جفتی که تخم هاش جوجه نمیشد جوجه تو تخم میمرد تو شک بودیم که ایا مشکل ویروس دارند یا تخم ها رو درست گرم نمیکنن جوجه تو تخم میمیره امروز اولین تخم رو گذاشته فقط من 10-12 روز پیش از اینا جفتگیری دیدم ایا امیدی هست نطفه داشته باشه ؟
    ایا تخم رو رنگ کنم و بزارم زیر جفتی که 23 اولین تخم و اخرین تخم 29 گذاشته که دیروز چک کردم همه بدون نطفه بود...
    یه جفت مولد 100 % دیگه هم دارم 5 تا تخم داره نمیخوام زیر اون بزارم.... تخم هاش زیاد میشه گناه داره اون جفت هم اخرین تخمشون رو 31 فرودرین گذاشته اند. خواهشا کمک کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام
    دوستان جفتی که تخم هاش جوجه نمیشد جوجه تو تخم میمرد تو شک بودیم که ایا مشکل ویروس دارند یا تخم ها رو درست گرم نمیکنن جوجه تو تخم میمیره امروز اولین تخم رو گذاشته فقط من 10-12 روز پیش از اینا جفتگیری دیدم ایا امیدی هست نطفه داشته باشه ؟
    ایا تخم رو رنگ کنم و بزارم زیر جفتی که 23 اولین تخم و اخرین تخم 29 گذاشته که دیروز چک کردم همه بدون نطفه بود...
    یه جفت مولد 100 % دیگه هم دارم 5 تا تخم داره نمیخوام زیر اون بزارم.... تخم هاش زیاد میشه گناه داره اون جفت هم اخرین تخمشون رو 31 فرودرین گذاشته اند. خواهشا کمک کنید
    سلام رنگ کردن نمیخواد تخم ها رو جابجا کن.منم همین کار رو انجام میدم.میخوام باز تخم بخرم البته شاید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام رنگ کردن نمیخواد تخم ها رو جابجا کن.منم همین کار رو انجام میدم.میخوام باز تخم بخرم البته شاید
    رنگ نه یه علامت میخوام بزنم فقط همین
    یه سوال ایا چند درصد میتونه این تخم نطفه داشته باشه ؟ ضمن اینکه اولین و اخرین جفتگیری دیده شده از اینا مال حدود 12 روز پیش هست...؟ چیکار کنم تخم بعدی حتما نطفه داشته باشه ؟ چیکار کنم اینا باز جفتگیری کنن شاهدونه براشون گذاشتم

کاربر ساده

شماره عضویت
    1405
    الان که یواش یواش عروسم داره میشه 2.5 ماهش نمیدونم بالهاشو بزنم یا نه؟!!؟ الان تو خونه راحت پرواز میکنه!! حرفه ای شده ولی بازم میترسم در یا پنجره ای باز باشه و بره!
    الانم که میتونه پرواز کنه هروقت میگرمش تو دستم و یه بار یه تریک رو باهاش تمرین میکنم جایزشو میگیره و در میره! میترسم دیر شه برا تریک یاد دادن بهش!فک کنم مادس به همین دلیل زیاد باهاش تمرین سخنگویی نمیکنم
    الان دیگه میتونم با اسپری حمومش کنم؟؟! پرهاش به نظرم یکم چرب میاد انگار!

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط farid-1376 نمایش پست ها
    الان که یواش یواش عروسم داره میشه 2.5 ماهش نمیدونم بالهاشو بزنم یا نه؟!!؟ الان تو خونه راحت پرواز میکنه!! حرفه ای شده ولی بازم میترسم در یا پنجره ای باز باشه و بره!
    الانم که میتونه پرواز کنه هروقت میگرمش تو دستم و یه بار یه تریک رو باهاش تمرین میکنم جایزشو میگیره و در میره! میترسم دیر شه برا تریک یاد دادن بهش!فک کنم مادس به همین دلیل زیاد باهاش تمرین سخنگویی نمیکنم
    الان دیگه میتونم با اسپری حمومش کنم؟؟! پرهاش به نظرم یکم چرب میاد انگار!
    سلام آره میتونی پرشو کوتاه کنی.امروز دیگه 72روزشه.با خیال راحت میتونی اینکارو کنی.
    فقط حیفه خوشگلهنمیتونم تصور کنم که پرواز نکنه،ولی خب به نفع خودشم هست.اگر کوتاه کردی مراقب باش جایی نذاریش که مجبور شه پرواز کنه بعد بیفته زمین یهوقت خدایی نکرده چیزیش بشه
    برای تریک یاد دادن هم فکر نکنم حالا حالاها دیر باشه.این بچه پر رو چی دوست داره؟جایزشو میگم،چیزی هم یاد گرفته؟تو تاپیکش عکس نمیذاری؟!؟

کاربر ساده

شماره عضویت
    1405
    خودمم دلم نمیاد!ولی به نفعشه! هفته آینده کوتاه میکنم!
    غذای مورد علاقش نمیدونم اسمش چیه! یه نوع تخمس+یه دونه گرد! تو این غذا ورسهلاگا ها هست از اونا خوشش میاد
    پرشو میخوام به شیوه ای کوتاه کنم که کمتر بتونه پرواز کنه نکه کلا نتونه!
    اسباب بازی هاشو اصلا دوس نداره عاشق گل پلاستیکیه

صفحه 442 از 1915 نخستنخست ... 3423924234244254264274284294304314324334344354364374384394404414424434444454464474484494504514524534544554564574584594604614925429421442 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)