کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام
    خواهشا در مورد 2 تا عروس که خواهر برادر هستند توضیح بدید اگر جفت بزنیم جوجه ها مشکل دار میشن ؟ اصلا نطفه میزنه تخم ؟ ممنون میشم عزیزان یه اطلاعات کاملی از این موضوع بدید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام
    خواهشا در مورد 2 تا عروس که خواهر برادر هستند توضیح بدید اگر جفت بزنیم جوجه ها مشکل دار میشن ؟ اصلا نطفه میزنه تخم ؟ ممنون میشم عزیزان یه اطلاعات کاملی از این موضوع بدید
    سلام.در مورد جفت مولد کاربر چاکی میتونید توی صفحات قبل مفصل بخونید که جفت خواهر و برادر بودن.اما مختصر شرح بدم خدمتت که فکر نکنم حوصله کنی بری بخونی.بله نطفه دار میشن و هیچ مشکلی از نظر جفت گیری،تخم گذاری و جوجه دار شدن وجود نداره.اگر جفت هردو سالم باشن و مشکلی نداشته باشن.اما در بسیاری از موارد ممکنه جوجه های ناقص و معلولی به دنیا بیاد که اکثراهم قبل ازدوماهگی تلف میشن.درصد تلفات در بین جفت هایی که خانوادگی جفت شدن خیلی بیشتره.عموما از جفت انداختن این پرنده ها خودداری میشه بجز در مواردی که پرنده بصورت گله ای و اتفاقی خودشون جفت میشن.اما در حالت کلی مشکلی از نظر جوجه دادنشون نیست.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.در مورد جفت مولد کاربر چاکی میتونید توی صفحات قبل مفصل بخونید که جفت خواهر و برادر بودن.اما مختصر شرح بدم خدمتت که فکر نکنم حوصله کنی بری بخونی.بله نطفه دار میشن و هیچ مشکلی از نظر جفت گیری،تخم گذاری و جوجه دار شدن وجود نداره.اگر جفت هردو سالم باشن و مشکلی نداشته باشن.اما در بسیاری از موارد ممکنه جوجه های ناقص و معلولی به دنیا بیاد که اکثراهم قبل ازدوماهگی تلف میشن.درصد تلفات در بین جفت هایی که خانوادگی جفت شدن خیلی بیشتره.عموما از جفت انداختن این پرنده ها خودداری میشه بجز در مواردی که پرنده بصورت گله ای و اتفاقی خودشون جفت میشن.اما در حالت کلی مشکلی از نظر جوجه دادنشون نیست.
    تشکر از توضحیاتتون
    این جفت خیلی کم میرن تو لونه دیروز تخم 3 رو گذاشت امروز خیلی باد داره معقدش فکر کنم فردا باید تخم 4 رو بزاره اما خیلی کم تو لونه میره نمیدونم اصلا شب ها رو تو لونه هستند یا خیر... نمیدونم بعضی میگن از تخم 2 رو تخم میخوابند بعضی میگن تا همه تخم ها رو نزاره نمیخوابه اما جفت عروس دیگه ام ماده تخم اول رو بزاره هر 2 مطلقا رو تخم میخوابند.... ایا امیدی به این جفت هست ؟ فکر نکنم تخم ها رو گرم کنند...هر وقت اروم نگاهشون کردم دیدم به به هر 2 بیرون هستند گاهی ماده تو لونه هست نر ندیدم تا حالا تو لونه باشه... بعضی وقت ها هم هر 2 بودن اما بیشتر اوقات بیرون هستند ایا پیشنهاد میکنید تخم ها رو کندلینگ کنم بعد از 5 روز از گذاشته شدن اخرین تخم و تخم ها رو انتقال بدم زیر اون جفتم ؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    ببخشید امکان ویرایش نیست..
    دما هم 26 هست

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    تشکر از توضحیاتتون
    این جفت خیلی کم میرن تو لونه دیروز تخم 3 رو گذاشت امروز خیلی باد داره معقدش فکر کنم فردا باید تخم 4 رو بزاره اما خیلی کم تو لونه میره نمیدونم اصلا شب ها رو تو لونه هستند یا خیر... نمیدونم بعضی میگن از تخم 2 رو تخم میخوابند بعضی میگن تا همه تخم ها رو نزاره نمیخوابه اما جفت عروس دیگه ام ماده تخم اول رو بزاره هر 2 مطلقا رو تخم میخوابند.... ایا امیدی به این جفت هست ؟ فکر نکنم تخم ها رو گرم کنند...هر وقت اروم نگاهشون کردم دیدم به به هر 2 بیرون هستند گاهی ماده تو لونه هست نر ندیدم تا حالا تو لونه باشه... بعضی وقت ها هم هر 2 بودن اما بیشتر اوقات بیرون هستند ایا پیشنهاد میکنید تخم ها رو کندلینگ کنم بعد از 5 روز از گذاشته شدن اخرین تخم و تخم ها رو انتقال بدم زیر اون جفتم ؟
    اکثر جفت ها بعد از تخم اول منظم روی تخم ها میخوابن و بعضی هم تا تخم آخر به صورت رندوم روی تخم هامیخوابن و از تخم آخر دیگه مرتب روی تخم ها میخوابن و از اون روز باید شمارش روزهارو شروع کنید برای جوجه شدن.فعلا عجله نکنید و تا ده روز از آخرین تخم کاری به کار تخم ها نداشته باشید و بعد از اون کندلنیگ کنید اگر خواستید همچین کاری کنید.عجله نکنید.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ببخشید امکان ویرایش نیست..
    دما هم 26 هست
    دما مناسبه و مشکلی نداره.بهتره اجازه بدین جفت کارشون رو بکنن.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    11930
    سلام یه عروس هلندی دو ماهه دارم در طول روز مدت زیادی نوکهاشو بهم میماله و صدای مثل دندون قرچه بچه میده حتی شبها هم دقایقی قبل از خواب اینکارو میکنه و مزاحم خوابم میشه یه لایه از پوست نوکشم از سمت راست کنده شده
    مشکل چیه لطفا" راهنماییم کنید؟

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط eliasi نمایش پست ها
    سلام یه عروس هلندی دو ماهه دارم در طول روز مدت زیادی نوکهاشو بهم میماله و صدای مثل دندون قرچه بچه میده حتی شبها هم دقایقی قبل از خواب اینکارو میکنه و مزاحم خوابم میشه یه لایه از پوست نوکشم از سمت راست کنده شده
    این رفتار در عروس های نر دیده میشه
    عروس شما به احتمال خیلی قوی نر هست و این رفتار طبیعیه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572
    نقل قول نوشته اصلی توسط eliasi نمایش پست ها
    البته جسارته بهزاد جان ولی این رفتار اکثرا موقعی که طوطی از وضعیتش راضی باشه اتفاق میوفته .... من تو هر دو جنس نر و ماده این رفتار رو دیدم

دوست عزیز شما اگه نمیخواید مزاحم خواب شما بشه میتونید از یه پارچه به عنوان کاور واسه عروستون استفاده کنید مثلا شب ساعت 10 کاور رو روی قفس بکشید تا صبح که بیدار میشید

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad 22 نمایش پست ها
    البته جسارته بهزاد جان ولی این رفتار اکثرا موقعی که طوطی از وضعیتش راضی باشه اتفاق میوفته .... من تو هر دو جنس نر و ماده این رفتار رو دیدم

دوست عزیز شما اگه نمیخواید مزاحم خواب شما بشه میتونید از یه پارچه به عنوان کاور واسه عروستون استفاده کنید مثلا شب ساعت 10 کاور رو روی قفس بکشید تا صبح که بیدار میشید
    بله حق با شماست؛بنده متن رو بد خوند و فکر کردم عروسشون منقارشو به میل ها میزنه

صفحه 438 از 1915 نخستنخست ... 3383884194204214224234244254264274284294304314324334344354364374384394404414424434444454464474484494504514524534544554564574885389381438 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)