کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق , ملنگو
    شماره عضویت
    9510
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    مشکلی نداره نگران نباشید.جوانه گندم دفعه ی اول بوده و باعث تغیر حالت مدفوعشون شده.مجدد به حالت عادی بر میگیرده.
    ممنون از راهنماییتون. خدا رو شکر.
    ببخشید اگه میشه در مورد قسمت دوم سوالم هم راهنماییم کنید.اگه به همین منوال به جیغ و داد بی نتیجه شون ادامه بدن میترسم از دستشون بدم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahoo156 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون. خدا رو شکر.
    ببخشید اگه میشه در مورد قسمت دوم سوالم هم راهنماییم کنید.اگه به همین منوال به جیغ و داد بی نتیجه شون ادامه بدن میترسم از دستشون بدم
    من متوجه قسمت دوم سوالتون نمیشم ولی خوب کلا پرنده که سایلنت نمیشه و بخصوص جفت بی دلیل جیغ نمیزنن.مگر اینکه مشکلی داشته باشن.بهتره جاشون رو جایی در نظر بگیرید قبل از اینکه تخم گذاری کنن که دور از سرو صدا باشه و از طرفی هم شما کمتر صداشون رو بشنوید.وگرنه راهی برای ساکت کردنشون نیست.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق , ملنگو
    شماره عضویت
    9510
    من متوجه قسمت دوم سوالتون نمیشم ولی خوب کلا پرنده که سایلنت نمیشه و بخصوص جفت بی دلیل جیغ نمیزنن.مگر اینکه مشکلی داشته باشن.بهتره جاشون رو جایی در نظر بگیرید قبل از اینکه تخم گذاری کنن که دور از سرو صدا باشه و از طرفی هم شما کمتر صداشون رو بشنوید.وگرنه راهی برای ساکت کردنشون نیست.
    جایی گذاشتم که تقریبا ساکته.قبل از این که واسه شون لونه بزارم جفت گیری میکردن اما بعد از گذاشتن لونه فقط بند کردن به لونه و جفت گیری هم نداشتن در حالی که جاشون هم جای قبلیه.بنظر شما لونه رو بردارم و تقویتشون کنم؟صداشون از ساختمون میره بیرون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    جایی گذاشتم که تقریبا ساکته.قبل از این که واسه شون لونه بزارم جفت گیری میکردن اما بعد از گذاشتن لونه فقط بند کردن به لونه و جفت گیری هم نداشتن در حالی که جاشون هم جای قبلیه.بنظر شما لونه رو بردارم و تقویتشون کنم؟صداشون از ساختمون میره بیرون
    نه دیگه به لونه کاری نداشته باشید و جاشون رو هم تغییرندید.اگر مجبور شدید به یک اتاق منتقل بشه که صداشون مزاحم دیگران نباشه.به محض تخم گذاری سرو صداشون هم قطع میشه.هیجان لونه باعث جیغ هم میشه.همینطور صداهایی مثل آژیر ماشین ها یا دزدگیرها ولی خوب به مرور کمتر میشه.اما هیچوقت از بین نمیره.این رو فراموش نکنید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق , ملنگو
    شماره عضویت
    9510
    دو روزه ماده عروسم خودشو از چوب نشیمنش مث خفاش اویزون میکنه و بال بال میزنه.من با مرغ عشقم همین تمرین رو انجام میدم فکر نمیکنم حرکت مرغ عشقم رو تقلید میکنه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی (Cockatiel) - لاوبرد (Lovebird)
    شماره عضویت
    11295
    سلام.شما هم لونه رو بردارید و حداقل شش هفته بهشون استراحت بدید و از غذاهای گرم و تقویتی استفاده کنید.لونه هیچ وقت نباید به محل پناهگاه یا بازیچه ی جفت تبدیل بشه.
    متوجهم آقای اسکندری ولی اینا اصلا طرف لونه هم به سختی میرن چه برسه بخوان برن توش یا بازیچش کنن
    بازم نظرتون اینه بردارم ؟
    غذای گرم و تقویتی هم دارم استفاده میکنم درست میفرمایین ...
    کاره دیگه هم صلاح میدونین بکنم ؟
    مرسی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadlord نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من یه جفتی رو قبلا عکسشو گذاشته بودم که گفتم جوجه داشته و جوجه هاش فروش رفت و من جفت رو آوردم خونه
    ولی از اونروز تاحالا ندیدم برن توی لونه این جفت یا اینکه جفتگیری کنن
    فقط الان دو شبه میبینم میرن دمه لونه و باهم دعوا میکنن و همونجا میخوابن ... نه طاقت دوریه همو دارن نه نزدیکی
    از نظره تغذیه و قطره های تقویتی هم بهشون رسیدم ولی هنوز خبری نشده بعد دو سه هفته که دستمه ... به مولدیشون هم اطمینان دارم پیشنهادتون چیه ؟
    مرسی
    با سلام.
    دوست عزیز بهتره با دادن غذاهای گرم و مست کننده سعی در مست کردن جفت نکنید. همینجا به همه دوستان عزیزم میگم این واقعا برای پرندهاتون ضرر داره و من جایی نری رو دیدم که به خاطر این مسئله تلف شده بود. شما باید فقط صبر کنید چون پرنده شما هر وقت واقعا آماده باشه خودش شروع میکنه و این رو هم بگم که تا ماده آماده نباشه نر هر چقدر هم مست باشه هیچ سودی نداره و فقط باعث تحلیل قوای پرنده میشه و این قطرات هم هیچ اثری در مستی پرنده نداره نمیدونم چرا برخی از دوستان باعث انحراف اذهان میشن. مثلا قطره ad3ce تنها در تقویت نطفه نر موثره نه در مستی که به جای اون میشه از گشنیز و تخم جارو استفاده کرد و بردن پرنده ها در آفتاب برای ساعاتی تا قبل از تخمگذاری اینها هم سالمتره و هم بهتر جواب میده.دوستان گلم زیاده روی در این قطرات میتونه باعث خشکی عضلات و اسپاسم عضلانی و رسوبات کبدی و کلیوی بشه و باعث تلف شدن پرنده بشه و یکی از دلایل تخم پیچ شدن هم همین مورد است.
    شما عزیز هم در حال حاظر بهتره ترکیب قفس و لونه رو دست نزنید بگذارید باشه پرنده ها که فقط در مواقع تخمگذاری لونه انتخاب نمیکنند در طبیعت اونها اکثر شبها در لانه میخوابند. پرنده های شما یا هنوز آماده نیستند و یا به محیطشون عادت نکردند و اون رو مطمئن نمیدونند پس بهترین کار اینه که اول اعتمادشون رو جلب کنید و مطمئن باشید دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره فقط بهشون کمی زمان بدید.
    موفق باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    دو روزه ماده عروسم خودشو از چوب نشیمنش مث خفاش اویزون میکنه و بال بال میزنه.من با مرغ عشقم همین تمرین رو انجام میدم فکر نمیکنم حرکت مرغ عشقم رو تقلید میکنه.
    دوست عزیز این حرکت در بین عروسها مخصوصا ماده ها بسیار انجام میشه و کاملا طبیعی است عروس ماده من در روز چندین بار این کارو میکنه هم وقتی هیجان زده میشه و هم وقتی خوشحاله مثلا تا 1 صدای بلند میشنوه از در لونه همینطوری آویزون میشه وقتی هم من میام خونه باز اینجوری میکنه رو چوبش و بلافاصه میپره رو کله من...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی (Cockatiel) - لاوبرد (Lovebird)
    شماره عضویت
    11295
    نقل قول نوشته اصلی توسط bashar نمایش پست ها
    با سلام.
    دوست عزیز بهتره با دادن غذاهای گرم و مست کننده سعی در مست کردن جفت نکنید. همینجا به همه دوستان عزیزم میگم این واقعا برای پرندهاتون ضرر داره و من جایی نری رو دیدم که به خاطر این مسئله تلف شده بود. شما باید فقط صبر کنید چون پرنده شما هر وقت واقعا آماده باشه خودش شروع میکنه و این رو هم بگم که تا ماده آماده نباشه نر هر چقدر هم مست باشه هیچ سودی نداره و فقط باعث تحلیل قوای پرنده میشه و این قطرات هم هیچ اثری در مستی پرنده نداره نمیدونم چرا برخی از دوستان باعث انحراف اذهان میشن. مثلا قطره ad3ce تنها در تقویت نطفه نر موثره نه در مستی که به جای اون میشه از گشنیز و تخم جارو استفاده کرد و بردن پرنده ها در آفتاب برای ساعاتی تا قبل از تخمگذاری اینها هم سالمتره و هم بهتر جواب میده.دوستان گلم زیاده روی در این قطرات میتونه باعث خشکی عضلات و اسپاسم عضلانی و رسوبات کبدی و کلیوی بشه و باعث تلف شدن پرنده بشه و یکی از دلایل تخم پیچ شدن هم همین مورد است.
    شما عزیز هم در حال حاظر بهتره ترکیب قفس و لونه رو دست نزنید بگذارید باشه پرنده ها که فقط در مواقع تخمگذاری لونه انتخاب نمیکنند در طبیعت اونها اکثر شبها در لانه میخوابند. پرنده های شما یا هنوز آماده نیستند و یا به محیطشون عادت نکردند و اون رو مطمئن نمیدونند پس بهترین کار اینه که اول اعتمادشون رو جلب کنید و مطمئن باشید دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره فقط بهشون کمی زمان بدید.
    موفق باشید.
    مرسی از پاسخه خوبتون بیتا خانوم
    نه دست نمیزنم به قفس و لونه ... فقط میخواستم بگم ببرمشون توی آفتاب یا نه دیگه جابجاشون نکنم ؟
    مرسی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadlord نمایش پست ها
    مرسی از پاسخه خوبتون بیتا خانوم
    نه دست نمیزنم به قفس و لونه ... فقط میخواستم بگم ببرمشون توی آفتاب یا نه دیگه جابجاشون نکنم ؟
    مرسی
    تا وقتی آماده نیستن روزی نیم ساعت آفتاب خیلی خوبه براشون مخصوصا که هوای بهاری جفت رو ممکنه زودتر آماده کنه من خودم خیلی از آفتاب دادن پرنده هام راضی هستم اونها هم راضی هستند انشالله شما هم نتیجه اش رو میبینید.ضمنا این رو هم بگم بهتره آفتاب ملایم باشه یا تقریبا سایه آفتاب باشه البته من هر وقت بخوم حمام کنن میگذارم در آفتاب مستقیم و براشون هم ظرف آب میگذارم که خودشون میرن داخلش و یا با آب پاش بهشون آب اسپری میکنم.
    موفق باشید.

صفحه 437 از 1915 نخستنخست ... 3373874184194204214224234244254264274284294304314324334344354364374384394404414424434444454464474484494504514524534544554564875379371437 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)