کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام دوستان ایا 7 تا تخم رو عروس میتونه بپوشونه و امیدی به جوجه شدن ضمن اینکه هر 7 تا هم به شرطی که نطفه داشته باشه ایا میتونه همه رو گرم کنه یا خیر با این کار ریسک بزرگی کردم و احتمال داره همه تخم ها به فنا بره ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام دوستان ایا 7 تا تخم رو عروس میتونه بپوشونه و امیدی به جوجه شدن ضمن اینکه هر 7 تا هم به شرطی که نطفه داشته باشه ایا میتونه همه رو گرم کنه یا خیر با این کار ریسک بزرگی کردم و احتمال داره همه تخم ها به فنا بره ؟
    سلام.بله هفت تا تخم رو جفت با تجربه کنارهم کاملا پوشش میدن اما اگر هر هفت تا تخم نطفه دار باشن و ایشالا جوجه هم بشن موقع بزرگ کردن به دلیل تفاوت سنی بین تخم اول تا هفتم احتمال تلف شدن جوجه ی آخر به دلیل ناتوانی توی دریافت غذا از جفت خیلی بالاس.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.بله هفت تا تخم رو جفت با تجربه کنارهم کاملا پوشش میدن اما اگر هر هفت تا تخم نطفه دار باشن و ایشالا جوجه هم بشن موقع بزرگ کردن به دلیل تفاوت سنی بین تخم اول تا هفتم احتمال تلف شدن جوجه ی آخر به دلیل ناتوانی توی دریافت غذا از جفت خیلی بالاس.
    سلام
    علی اقا میگم جفت عروسم که 2 سری هرچی تخم گذاشته نطفه داشته ... اگر این دفعه 5 تا گذاشت 2 تا تخم دیگه بهش اضافه میکنم خدا کنه بتونه همه رو پوشش بدهر یک جداگانه بر روی اونا میخوابند این درسته ؟... مثلا اگر نتونه 7 تا رو درست بپوشونه همه تخم ها رو خراب میکنه ؟یه جا خوندم تعداد تخم ها اگر زیاد بشه عروس نر ماده تخم ها رو جدا میکنن و ه 2 کتاب در مورد عروس دارم یکیش نوشته عروس تا 7 تخم میزاره یکیش نوشته تا 9 تخم میزاره....
    حتی 1 تخم هم اگر از جفت که میگم مشکل داره جوجه بشه پس یعنی جفت مشکل داره و درست گرم نگه نمیداره تخم ها رو....سری بعد براش دستگاه میخرم
    تخم اول یا دوم فکر کنم احتمال اینکه نطفه داشته باشند خیلی بالا هست درسته ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام
    علی اقا میگم جفت عروسم که 2 سری هرچی تخم گذاشته نطفه داشته ... اگر این دفعه 5 تا گذاشت 2 تا تخم دیگه بهش اضافه میکنم خدا کنه بتونه همه رو پوشش بدهر یک جداگانه بر روی اونا میخوابند این درسته ؟... مثلا اگر نتونه 7 تا رو درست بپوشونه همه تخم ها رو خراب میکنه ؟یه جا خوندم تعداد تخم ها اگر زیاد بشه عروس نر ماده تخم ها رو جدا میکنن و ه 2 کتاب در مورد عروس دارم یکیش نوشته عروس تا 7 تخم میزاره یکیش نوشته تا 9 تخم میزاره....
    حتی 1 تخم هم اگر از جفت که میگم مشکل داره جوجه بشه پس یعنی جفت مشکل داره و درست گرم نگه نمیداره تخم ها رو....سری بعد براش دستگاه میخرم
    تخم اول یا دوم فکر کنم احتمال اینکه نطفه داشته باشند خیلی بالا هست درسته ؟
    سلام.بله تا تخم سوم احتمال نطفه دار بودن بالای هفتاد درصده ولی تخم های آخر احتمالش کم میشه به نسبت تخم های اول.چون معمولا جفت موندگار توی لونه هستن و ماده از سرآمادگی تخم هارو میذاره.من چند سری تا 7 تا تخم رو دیدم ولی هیچوقت توی این چن سال 9 تارو ندیدم و نشنیدم به صورت عملی کسی دیده باشه از جفتش.من احتمال میدم جفت شما توی نگهداری از تخم ها مشکل داشته باشه.بهتره بذاری زیر جفت با تجربه تر و تخم هارو علامت گذاری کنی با ماژیک تا مطمئن بشی تخم های اون ها سالمه.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام
    در فصل گرما هستیم الان 2 جفت عروس های من تخم دارن ایا دمای مناسب چند باید باشه ؟ الان دما رو با روشن کردن بخاری به 27 رسوندم... بخاری رو خاموش کنم دما 24 میشه
    ممنون میشم کمک کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    سلام
    در فصل گرما هستیم الان 2 جفت عروس های من تخم دارن ایا دمای مناسب چند باید باشه ؟ الان دما رو با روشن کردن بخاری به 27 رسوندم... بخاری رو خاموش کنم دما 24 میشه
    ممنون میشم کمک کنید
    دوست عزیز بگذار در دمای معمولی اتاق باشن چون بدن پرنده خودش دمارو تنظیم میکنه و دما هم مناسبه فقط اگر در شب دما خیلی افت داشت بخاری بگذارید و اینرو بدونید گرمای زیاد خودش یکی از دلایل عمده تلف شدن جنینها در تخم است.
    موفق باشید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    سلام... اگه یادتون باشه من برای عروس ماده ام یه نر خریدم.... یک هفته بعد از خرید انداختمشون کنار هم... الان یه 3 ماهی هست پیش هم هستن و 2 ماهی هست که لونه گذاشتم... نرو ماده میرنو میان... دعوا هاشون کمتر شده... ولی چیزی از جفتگیری کردن توی اینا من ندیدم...
    به ندرت و خیلی اتفاقی سراشون رو بهم میمالن...

تا چقدر دیگه منتظر باشم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    متاسفانه فعلا هیچ
    شماره عضویت
    11430
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    سلام... اگه یادتون باشه من برای عروس ماده ام یه نر خریدم.... یک هفته بعد از خرید انداختمشون کنار هم... الان یه 3 ماهی هست پیش هم هستن و 2 ماهی هست که لونه گذاشتم... نرو ماده میرنو میان... دعوا هاشون کمتر شده... ولی چیزی از جفتگیری کردن توی اینا من ندیدم...

تا چقدر دیگه منتظر باشم؟
    2نکته مهم
    1:: آیا نر و ماده هستند ؟ اطنمینان کامل دارید
    2:: آیا بالغ و بارور هستند ؟؟

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    سلام
    من ديروز دوباره عمه شدم
    از اونجايي كه با برادرم با هم تو يه ساختمان زندگي ميكنيم.، ميخواستم بدونم گرد پرهاي عروس هلندي براي نوزاد ايجاد مشكل ميكنه؟ مثلا اينكه باعث بشه خدايي نكرده مشكل تنفسي پيدا كنه؟
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها

تا چقدر دیگه منتظر باشم؟
    دوست عزیز اولین جفتی که من گرفتم بعد از ماه جفتگیری و تخمگذاری رو شروع کردند و دلایلش هم سن کم و عدم آمادگیشون بود شما یا باید صبر کنید تا جفتتون آماده بشن یا باید اونهارو با 1 جفت آماده عوض کنید که به نظر من بهتره صبر کنید.

صفحه 435 از 1915 نخستنخست ... 3353854164174184194204214224234244254264274284294304314324334344354364374384394404414424434444454464474484494504514524534544855359351435 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)