کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    چرا نمیتونین ببرین دامپزشکی؟اینا مطمین باشین جفتهای خوبی هستن شما ماده رو ببرین دامپزشکی کشتمدفوع بده مطمین باشین درمان میشه بهترین جفت هستن چندین بار جوجه دادن.اگه منتظر باشین که همین طوری درست میشه محاله باید درمان بشه آقا میلاد
    چون تخم داره تو شکمش اگه بخوام بگیرم هم توی قفس به اون بزرگی باید کلی دنبالش کنم و اینکه ممکنه تخمش تو شکمش بشکنه یا برگرده

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام
    جفت عروسم که 2 بار تخم گذاشته بود و هر 2 بار نمیدونم به علت بیماری یا اینکه پدر مادر تخم ها رو زیاد رها میکردن میومدن بیرون ... بعد از 25 روز نگاه میکردم میدیدم جوجه ها تو تخم تو سن های مختلف مردن.... 2 بار این اتفاق پیش اومد هر بار 5 تخم گذاشت... دوباره میخواد جفت تخم بزاره
    تو فکرم بود دستگاه جوجه کشی بخرم با مشورت هایی که کردم دیدم حدود 700 باید هزینه کنم...
    در حال حاضر 2 جفت مولد دیگه دارم که هر 2 تخم دارن جفت اول 2 تخم داره و امروز دومی رو گذاشته جفت دوم هم دیروز یه دونه تخم گذاشته...
    ایا اگر تو همین هفته جفت عروسی که جفتگیری کردن تخم بزارن میتونم بزارم زیر جفت های مولد دیگه ؟ شاید جفت ها هر کدوم 5 تخم بزارن ایا اگر 2 تا تخم های عروسی که قرار هست تخم بزاره 2 تخم اولش رو بردارم بزارم زیر یه جفت مولدم ایا 7 تا تخم زیرش جا میشه ؟ ممنون میشم اطلاعات بدید بهم بهترین راه رو انتخاب کنم

به نظر خودم تخم هایی که جفت میزاره رو برداریم
    سلام.شما اجازه بده تخم گذاری هر دو جفت تموم بشه و بعد از یک هفته از آخرین تخم کندلینگ کن و تخم های سالم رو بذار زیر جفت جوجه بزرگ کن و تخم های بدون نطفه رو بذار زیر جفتی که نمیتونن از تخم ها خوب نگهداری کنن.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    چرا نمیتونین ببرین دامپزشکی؟اینا مطمین باشین جفتهای خوبی هستن شما ماده رو ببرین دامپزشکی کشتمدفوع بده مطمین باشین درمان میشه بهترین جفت هستن چندین بار جوجه دادن.اگه منتظر باشین که همین طوری درست میشه محاله باید درمان بشه آقا میلاد
    بهتره با یک دامپزشک مشورت کنید و اگر قبول کرد مدفوع تازه رو براش ببرید تا کشت مدفوع کنه.البته بعید میدونم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    بهتره با یک دامپزشک مشورت کنید و اگر قبول کرد مدفوع تازه رو براش ببرید تا کشت مدفوع کنه.البته بعید میدونم.
    حتما اینکارو میکنم اقای اسکندری

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام
    جفت عروسم که 2 بار تخم گذاشته بود و هر 2 بار نمیدونم به علت بیماری یا اینکه پدر مادر تخم ها رو زیاد رها میکردن میومدن بیرون ... بعد از 25 روز نگاه میکردم میدیدم جوجه ها تو تخم تو سن های مختلف مردن.... 2 بار این اتفاق پیش اومد هر بار 5 تخم گذاشت... دوباره میخواد جفت تخم بزاره
    تو فکرم بود دستگاه جوجه کشی بخرم با مشورت هایی که کردم دیدم حدود 700 باید هزینه کنم...
    در حال حاضر 2 جفت مولد دیگه دارم که هر 2 تخم دارن جفت اول 2 تخم داره و امروز دومی رو گذاشته جفت دوم هم دیروز یه دونه تخم گذاشته...
    ایا اگر تو همین هفته جفت عروسی که جفتگیری کردن تخم بزارن میتونم بزارم زیر جفت های مولد دیگه ؟ شاید جفت ها هر کدوم 5 تخم بزارن ایا اگر 2 تا تخم های عروسی که قرار هست تخم بزاره 2 تخم اولش رو بردارم بزارم زیر یه جفت مولدم ایا 7 تا تخم زیرش جا میشه ؟ ممنون میشم اطلاعات بدید بهم بهترین راه رو انتخاب کنم

سلام منم نظرم اینه که جفت با خوابیدن روی تخم های خودشون مشکلی ندارن ولی تخم هاشون مشکل دارن.اما اگر بخوایم طبق نظر شما پیش بریم باید خدمتت بگم که اگر تا آخر هفته تخم بذارن میتونی تخم ها رو بذاری زیرشون(من تا 10روز رو میدونم که جواب میده)اما اگر همه ی تخم ها جوجه بشن غذا دادن بهشون واقعا برای جفت سخت باید باشه که میتونی بزرگترین جوجه هاشون رو برداری وسرنگی بزرگ کنی،اینطوری مشکل بزرگ کردن جوجه ی یک روزه رو هم نداری!البته اینم بگما با سرلاک مخصوص بزرگ کن خواهشا

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    نقل قول نوشته اصلی توسط samiraet نمایش پست ها
    سلام.چند روز می شه که
    عروس هلندی
    من هر سی ثانیه یه بار یه داد می زنه (انگار یکیو صدا می کنه) علائم بیماری هم نداره چش شده آخه

با سلام. دوست عزیزم شما 2 راه دارید اگه تحمل ندارید بهتره بفروشیدش و دیگه هم طوطی نخرید چون همه شون وقتی به سن بلوغ برسن این رفتارهارو دارن و کمتر که نمیشه بیشتر هم میشه و تا چند وقت دیگه مادتون شروع میکنه به تخم کردن اونهم تخمهای پوچ و انقدر ادامه میده تا ضعیف و بیمار بشه حتی ممکنه تلف بشه.
    و اما راه دوم و بهترین راه اینه که براش 1 نر آماده بخرید تا جفت بشن و براتون جوجه بگذارند که البته این هم برابر است با مسئولیت بیشتر.
    پاینده باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    سلام
    با سلام .
    دوست عزیزم تلف شدن جنینهای کوچک در تخم چندین علت داره. اولی بیماریهای عفونی یا حتی انگلیه ماده است که به تخمها منتقل میشه و باعث مرگ جنینها میشه که با مشورت با دامپزشک و استفاده از دارو حل میشه.
    دلیل دوم تغییرات دمایی زیاد است که جنین رو داخل تخم میکشه و سومین دلیل محیط لانه کثیف است که باعث میشه باکتری و میکروب به داخل تخم نفوظ کنه مخصوصا چسبیدن مدفوع به دیواره تخمها باعث تلفات میشه و دلیل دیگرش هم کف لونه نامناسبه که باعث ترک برداشتن تخم و مرگ جنینها میشه. این رو هم اضافه کنم که کمبود رطوبت هم در جریان تشکیل جنین و در هنگام خارج شدن از تخم از دیگر دلایل تلفات جوجه ها است.
    و اما در مورد گذاردن تخمها به زیر جفتهای دیگه. شما باید حتما جای خالی اونها رو برای جفتتون پر کنید وگرنه به تخمگذاری خودشون ادامه میدهند. اگر فاصله تخمگذاری 2 جفت خیلی زیاد نشه میتونید حداکثر 2 تخم به هر جفت اضافه کنید اما بهتره قبل از اینکار از الان شروع کنید و تخمهارو به ترتیب تخمگذاری علامت بگذارید و بعد از 5 روز از اولیت تخم اونرو چک کنید که آیا نطفه داره با نه و به همین ترتیب تا تخمهای پوچ رو بردارید وگرنه تخمهای اضافه میتونه باعث بشه جفت نتونه خوب تخمهارو گرم کنه و ضرر شما بیشتر بشه.
    موفق باشید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط bashar نمایش پست ها
    با سلام. دوست عزیزم شما 2 راه دارید اگه تحمل ندارید بهتره بفروشیدش و دیگه هم طوطی نخرید چون همه شون وقتی به سن بلوغ برسن این رفتارهارو دارن و کمتر که نمیشه بیشتر هم میشه و تا چند وقت دیگه مادتون شروع میکنه به تخم کردن اونهم تخمهای پوچ و انقدر ادامه میده تا ضعیف و بیمار بشه حتی ممکنه تلف بشه.
    و اما راه دوم و بهترین راه اینه که براش 1 نر آماده بخرید تا جفت بشن و براتون جوجه بگذارند که البته این هم برابر است با مسئولیت بیشتر.
    پاینده باشید.
    بیتا خانم عروس ایشون جفت داره ودر حال تخم گذاریه.
    اگر یادتون باشه قبلا سوال پرسیده بودن وفیلم پرندشون رو هم گذاشته بودن که شما فرمودید احتمالا بیماری خونی پیدا کرده....

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    بیتا خانم عروس ایشون جفت داره ودر حال تخم گذاریه.
    اگر یادتون باشه قبلا سوال پرسیده بودن وفیلم پرندشون رو هم گذاشته بودن که شما فرمودید احتمالا بیماری خونی پیدا کرده....
    ببخشید از بس سئوالها زیاده اشتباهی جواب دادم .ممنون که تذکر دادید درستش کردم...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad 22 نمایش پست ها
    وااااااااااااااای این ماده دیگه منو دیوونه کرد بخدا
    اعصابم خورده همش انگشتاش تو دهنشه ...دامپزشک هم که نمیتونم ببرم گند بزنن به این شانس
    از تا عروسی که داشتم تو هیچ کدوم شانس درست و حسابی نیاوردم
    دوست عزیزم بحث شانس نیست متاسفانه کمبود امکانات مطرحه شما هم بهترین راه اینه که با یک دامپزشک مشورت کنید قبل از اینکه دیر بشه من همچنان احتمال انگل رو زیاد میدونم و این ممکنه به دیگر پرندگانتون هم منتقل بشه پس بهتره هر چه زودتر اقدام کنید و جلوی ضرر رو بگیرید هم جانی و هم مالی.
    پاینده باشید.

صفحه 434 از 1915 نخستنخست ... 3343844154164174184194204214224234244254264274284294304314324334344354364374384394404414424434444454464474484494504514524534845349341434 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)