همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    احسنت بنده هم همین حس رو اول کردم گفتم ماده ها خیلی صورتشون زرد نیست... چرا این اینطوری هست... دقت که کردم دیدم 2 تا پر زرد رنگ هم تو تاجش داره... حسم میگه ابلغ باید باشه اما ماده هست... بالغ بودنش رو اصلا نمیتونم نظر بدم... پرهای شاه پرهاش و دمش تقریبا کامل هست... نمیدونم بندازم تو یه قفس کنار نری که دارم تنهاست یا جدا نگه دارم... شما نظرتون چیه ؟
    بنداز کنارهم ببین واکنش نر چیه.اگر هردو آماده باشن توی فصل بهار خیلی سریع جفت میشن.بخصوص اینکه هردو هم خاکستری هستن و معمولا خاکستری ها خیلی زود جفت میشن.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام من واقا گیج شدم نمیدونم عروسام پر ریزی دارن یانه.
    الان همه ی الان تخم گذاری هست طوی که من فکر میکنم همین روزا دیگه باید تخم بذارن ولی هر چند روز یبار میبینم یکی از پرهای بزرگشون افتاده تو لونه.
    به نظرتون پر ریزی دارند؟اگر پر ریزیه تا کی طول میکشه؟تو این حین میتونن تخم ذارن یانه؟بنظرتون لونه رو بردارم؟الان دوباره خیلی تو لونه میمونن وحالت ظاهریشون هم خیلی مرتبه وپرهاشون مرتب دیده میشه ولی میگم هر چند وقت یکبار میبینم یهپر بزگ افتاده

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    سلام به همه دوستان
    گلي كه معرف همه هست؟ پرهاش كامله و تاحالا نچيدم.چون هم نميخواستم لذت پرواز رو ازش بگيرم و هم اينكه خودش به شدت از پرواز كردن تو اتاق لذت ميبره. هرموقع كه از فقس ميارمش بيرون تا يكي دوبار كل سالن و خونه رو نچرخه پايين نمياد. ولي چون الان هوا داره رو به گرما ميره و ممكنه از روي فراموشي در و پنجره رو باز بگذاريم ميخواستم بدونم اشكالي نداره بالهاشو بچينم؟ اينجوري افسرده نميشه؟ بعد چندتا از پرهاشو بچينم كفايت ميكنه؟ و ديگه اينكه خودم بچينم مشكلي واسه رابطه مون پيش نمياره؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام من واقا گیج شدم نمیدونم عروسام پر ریزی دارن یانه.
    الان همه ی الان تخم گذاری هست طوی که من فکر میکنم همین روزا دیگه باید تخم بذارن ولی هر چند روز یبار میبینم یکی از پرهای بزرگشون افتاده تو لونه.
    به نظرتون پر ریزی دارند؟اگر پر ریزیه تا کی طول میکشه؟تو این حین میتونن تخم ذارن یانه؟بنظرتون لونه رو بردارم؟الان دوباره خیلی تو لونه میمونن وحالت ظاهریشون هم خیلی مرتبه وپرهاشون مرتب دیده میشه ولی میگم هر چند وقت یکبار میبینم یهپر بزگ افتاده
    سلام

داداش تا جایی که من میدونم این ریختا پر ها الزاما نشاندهنده ی پرریزی نیست و ممکنه به خاطر نظافت خودشون و ... باشه
    پرریزی ممکنه تا یکما طول بکشه که بستگی به رسیدگی شما هم داره ...استفاده کمتر از غذاهای محرک و گرم مثل جوونه و شاهدونه و ... میتونه به این روند سرعت ببخشه
    مطمئنا مشکلی تو تخم گذاریشون پیش نمیاد ولی اگه تو پرریزی باشن و تخم بذارن شدیدا ضعیف میشن اونجور که من میدونم نبایس این ریسک انجام بشه تو دوران پرریزی
    حالا شما منتظر نظر اقای اسکندری هم باش

نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    گلي كه معرف همه هست؟ پرهاش كامله و تاحالا نچيدم.چون هم نميخواستم لذت پرواز رو ازش بگيرم و هم اينكه خودش به شدت از پرواز كردن تو اتاق لذت ميبره. هرموقع كه از فقس ميارمش بيرون تا يكي دوبار كل سالن و خونه رو نچرخه پايين نمياد. ولي چون الان هوا داره رو به گرما ميره و ممكنه از روي فراموشي در و پنجره رو باز بگذاريم ميخواستم بدونم اشكالي نداره بالهاشو بچينم؟ اينجوري افسرده نميشه؟ بعد چندتا از پرهاشو بچينم كفايت ميكنه؟ و ديگه اينكه خودم بچينم مشكلي واسه رابطه مون پيش نمياره؟
    سلام مهرانه خانوم
    به طور کل لازمه طوطی هایی که از قفس بیرون اورده میشن پراشون چیده بشه چون کنجکاویشون معمولا کار دستشون میده .هم اینکه عروس ها قادر به دیدن شیشه نیستند .
    نخیر به هیچ عنوان افسرده نمیشه نگران نباشید .
    7 یا 8 تا از شاهپر های هر بال رو (حدودا 2 سوم) کوتا کنید
    برای اینکه زیبایی ظاهری پرنده هم حفظ بشه 2 تا از شاهپرهای انتهایی رو نگه دارید
    ولی یه مدت باید خوب حواستون بهش باشه چون پراش کوتاه بشه اصلا نمیتونه درست و حسابی خودشو کنترل کنه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    مهرانه خانم علاوه بر حرف های آقا میلاد این تاپیکم بخونید:
    http://www.parsipet.ir/thread7603.html#post20521
    اگر عکس هاش رو نمایش نمیداد بهم بگید تا آدرس یه جای دیگه که عکس ها رو میاره رو بهتون بدم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام اگر نوک پرنده در اثر پرواز کردن وخوردن به جایی کبود شه.چقدر زمان میبره خوب شه؟اصلا خوب میشه؟یا باید چیز خاصی داد

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام اگر نوک پرنده در اثر پرواز کردن وخوردن به جایی کبود شه.چقدر زمان میبره خوب شه؟اصلا خوب میشه؟یا باید چیز خاصی داد
    سلام.مشکلی نیست و برطرف میشه ولی مراقب باش با صورت و سر به جایی برخورد نکنه.خیلی زود خونریزی داخلی میکنن عروس هلندی ها و منجر به مرگشون هم میشه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.مشکلی نیست و برطرف میشه ولی مراقب باش با صورت و سر به جایی برخورد نکنه.خیلی زود خونریزی داخلی میکنن عروس هلندی ها و منجر به مرگشون هم میشه.
    ممنون.جوجه ی خودم که کلا حرفه ای شده به جایی برخورد نمیکنه تا میاد پرواز کنه دستمو میبرم جلوش تا بخوره به دستم وروش بشینه یا نهایتش اینه که میره روی کتابخونه میشینه.هر وقتم که میارمش بیرون پرده ها رو باز میکنم که به شیشه نخوره.
    نظرتون رو راجع به پر ریزی نگفتید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ممنون.جوجه ی خودم که کلا حرفه ای شده به جایی برخورد نمیکنه تا میاد پرواز کنه دستمو میبرم جلوش تا بخوره به دستم وروش بشینه یا نهایتش اینه که میره روی کتابخونه میشینه.هر وقتم که میارمش بیرون پرده ها رو باز میکنم که به شیشه نخوره.
    نظرتون رو راجع به پر ریزی نگفتید
    جواب آقا میلاد خوب بود.خیلی از مواقع بدون پرریزی پرهای کهنه میفته تک و توک بخصوص توی لونه که فضا کم هست و شاه پرهای پرنده زیاد به اطراف برخورد میکنه و میفته.مشکل خاصی نیست.ضمن اینکه در پرریزی هم تخم گذاری انجام میشه.ولی خوب وقتی جفت بسیار آماده هست اتفاقی نمیفته و فشاری بهشون نمیاد از طرفی چاره ای هم نداره اما جفت هایی که ناآماده باشن اگر پرریزی کنن و لونه باشه و جا گرم کنن ممکنه هفته ای یک تخم بذارن که این بشدت خطرناکه و باید سریعا لونه برداشته بشه تا نتونه توی لونه موندگار بشه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    جواب آقا میلاد خوب بود.خیلی از مواقع بدون پرریزی پرهای کهنه میفته تک و توک بخصوص توی لونه که فضا کم هست و شاه پرهای پرنده زیاد به اطراف برخورد میکنه و میفته.مشکل خاصی نیست.ضمن اینکه در پرریزی هم تخم گذاری انجام میشه.ولی خوب وقتی جفت بسیار آماده هست اتفاقی نمیفته و فشاری بهشون نمیاد از طرفی چاره ای هم نداره اما جفت هایی که ناآماده باشن اگر پرریزی کنن و لونه باشه و جا گرم کنن ممکنه هفته ای یک تخم بذارن که این بشدت خطرناکه و باید سریعا لونه برداشته بشه تا نتونه توی لونه موندگار بشه.
    خب من نمیدونم بشدت ناآماده هستن یانه یکبار دیگه میگم چجورین شما هرجور صلاح دونستید بگید اون کار رو انجام میدم(راجع به بودن یا نبودن لونه)
    نر در حال حاضر بیشتر اوقات روز رو در حال خوندن آوازه
    ماده شاید تو دو سه هفته یکی دوتا از پرهاش بریزه ظاهرش هیچ چیزی از پر ریزی رو نشون نمیده و موندگاریش تو لونه زیاد شده.مدفوعش مجددا بدبو وزیاد شده ومثل قبل هم خیلی دیر دیر میشه.
    حالا چیکارکنم بنظرتون لونه باشه یانه؟ممنون

صفحه 425 از 1915 نخستنخست ... 3253754064074084094104114124134144154164174184194204214224234244254264274284294304314324334344354364374384394404414424434444755259251425 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)