همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.تخم هارو برداری مجدد تخم گذاری میکنن بدون وقفه.توی مدتی که روی تخم ها خوابیدن تا سه روز دیگه از هم صبر کن ببین مطمئن میشی که اولین تخم ها نطفه ندارن یا نه.اگر دیدی قطعا تخم ها بدون نطفه هستن و تخم گذاری تموم شده،فقط دو تا از تخم هارو بذار که جفت ازشون نگهداری کنن تا حوس تخم گذاری به سرشون نزنه،در حینی که روی تخم خوابیدن مصرف قطره و غذاهای گرم و تقویتی رو شروع کن تا جفت خیلی راحت و بدون دردسر تقویت بشن و وقتی تعداد دفعات جفت گیری بالا رفت و حسابی آماده شدن که فکر میکنم چیزی حدود یک ماهی طول بکشه اون تخم های پوچ رو هم بردار و منتظر تخم گذاری بعدی باش.این سری احتمالا دفعات جفت گیری کم بوده یا نر نطفش ضعیف شده بوده.زیاد پیش میاد که توی بعضی از دوره ها تخم ها پوچ بشن.
    آره باید همون کارو کنم آقای اسکندری یه خورده صبر کنم بهدش باز نگاه کنم اگه دیدم نطفه نداره همون کاری که گفتمو انجام بدم.ولی به احتمال خیلی زیاد نطفه نداره چون اصلا رگی توش ندیدم.ولی خیلی خوب تقویت کردما ولی نمیدونم چرا اینطوری شد موندم.دفعه ی اول اینطوری تقویتش نکرده بودم که جوجه داد ولی ایندفعه خیلی خوب تقویت کردم ولی جواب نداد

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    یک برنامه ی غذایی میدین واسه این جفتها چند روز مولتی ویتامین بدم؟کی قطع کنم؟تخم مرغ آبپز و اینجور چیزا؟درسته که اینارو گفتین یادم هستش ولی میگم الان بحث این مورد جدا هستش واسه اون پرسیدم چون رو تخم ها خوابیدن.بیشتر میخوام این مصرف مولتی ویتامینو بدونم؟

در مورد این جفتها چی اینارو هم با مولتی ویتامین از الان تقویت کنم؟مقدار مصرف این جفتها چی؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاکتیل
    شماره عضویت
    11662
    شما دارو رو قطع نکنید و طبق نظر پزشک حتما مصرف کنید.پرآرایی جزوی از ذات طوطی سانانه که اگر وقت گیر بیارن حتما پرآرایی میکنن.اون پرها یا کرک ها هم به دلیل اینکه پرنده ی شما جوجه هست باید ازش بریزه هرچند وقت یکبار.اصلا غذا میخوره؟
    اولا از راهنمایی دیروزتون ممنون.
    دوما به هرحال با سرنگ انسولین به زور بهش غذا می دم . با دامپزشک هم که دیروز بردم دایم در ارتباطم .ولی نه که تا حالا سرنگی غذا ندادم یک مقدار برام مشکله و می ترسم .البته دکتر به من گفت از کنار منقار سرنگ رو نزدیک کن تا تو مجرای تنفسیش نره.
    مدفوعش قسمت آبکیش جدا شده و گاهی قسمت سبزش به مقعدش می چسبه . دکتر گفت تونستی کرک و پر کنار مقعدشو کوتاه کن تا نچسبه.
    شما قطره چکان خاصی رو مد نظر ندارین که راحت بشه غذا تو دهنش ریخت؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاکتیل
    شماره عضویت
    11662
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    دوست عزیز اولا خود سرانه دارو به هیچ وجه ندین منتظر باشین تا جواب آزمایش بیاد.فقط مولتی ویتامین استفاده کنین تو آبش تا بیشتر از این ضعف نشه.اگه بشه خودتون با سرنگ یه خورده غذا بدین بهش دیدین بالا میاره دیگه ندین.تا منتظر باشین جواب آزمایش بیاد.انشالله که خوب میشه
    نه دامپزشکی بردم که آزمایش گرفت از قسمت ترشحات مری اون و گفت حتما باید 48 ساعت بمونه تا نتیجه معلوم شه
    و یه داروی محلول تو سرنگ ریخت و گفت تو آبش بریز و یه دستور غذایی هم برای سرنگی داد که ترکیبی از بیسکوییت ساقه طلایی و یه پودره که فکر کنم بیشترش مولتی و یتامینه که گفت با اب ولرم خمیریش کن و بده .
    به هر حال تا الان که زنده مونده.
    ولی اشتها اصلا نداره

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط محراب نمایش پست ها
    اولا از راهنمایی دیروزتون ممنون.
    دوما به هرحال با سرنگ انسولین به زور بهش غذا می دم . با دامپزشک هم که دیروز بردم دایم در ارتباطم .ولی نه که تا حالا سرنگی غذا ندادم یک مقدار برام مشکله و می ترسم .البته دکتر به من گفت از کنار منقار سرنگ رو نزدیک کن تا تو مجرای تنفسیش نره.
    مدفوعش قسمت آبکیش جدا شده و گاهی قسمت سبزش به مقعدش می چسبه . دکتر گفت تونستی کرک و پر کنار مقعدشو کوتاه کن تا نچسبه.
    شما قطره چکان خاصی رو مد نظر ندارین که راحت بشه غذا تو دهنش ریخت؟
    خواهش میکنم ما انجام وظیفه داریم میکنیم.پرهای دور مقعد رو میتونی با قیچی هم کوتاه کنی ولی در مورد قطره چکان میتونی کم کم با قاشق یا سرنگ بریزی گوشه ی نوکش تا حجمی که در توانش هست رو قورت بده و وارد بدنش بشه اما به زور توی منقارش سرنگ فرو نکن که خفه بشه.ایشالا بهتر میشه.نسبت به دیروز تغییری داشته؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاکتیل
    شماره عضویت
    11662
    خواهش میکنم ما انجام وظیفه داریم میکنیم.پرهای دور مقعد رو میتونی با قیچی هم کوتاه کنی ولی در مورد قطره چکان میتونی کم کم با قاشق یا سرنگ بریزی گوشه ی نوکش تا حجمی که در توانش هست رو قورت بده و وارد بدنش بشه اما به زور توی منقارش سرنگ فرو نکن که خفه بشه.ایشالا بهتر میشه.نسبت به دیروز تغییری داشته؟
    دیروز ظهر که دیگه داغون بود طفلک .دیشب حتی دنبال دونه ارزن می گشته حتی چند تا رو زمین بود خورد اما دیدم صبح یک مقدار کم از اون غذای خمیری رو با یه دونه ارزن بالا اورد.فکر کنم اصلا دونه ارزن از گلوش پایین نمیره
    اما واقعیت اینه که امروز وضعش از دیشب یک مقدار بدتره.
    البته کمتر بهش غذا دادم نسبت به دیشب آخه دلم می سوزه .
    به هر حال سرنگی که با میل خودش نمی خوره .باید بگیرمش تا فرار نکنه
    می دونی چرا در مورد قطره چکون پرسیدم . تو اینترنت یه سرنگایی دیدیم که سرشون خیلی نازکه و انعطاف پذیره . شما می دونی اونا چیه؟
    می دونی من این جوجه رو حدود دو هفته است خریدم تا دو شب پیش خوب بود.
    دامپزشک یک پیش زمینه به من داد و گفت این رو از کجا خریدید. من از یک پرنده فروشی که ئر کنار پرنده هایی گوناگون بود گرفتم.
    گفت نمی خوام نظرتون رو نسبت به پرنده فروشی برگردونم اما اکثر پرنده فروشیا چون با پرنده های مختلف در محیط کوچک با بیماریهای مختلف در ارتباطند یکسری داروها میدند بهشون که نهایتا تا دو هفته مصون می مونه بدنشون.شاید از قبل بیماری داشته.
    البته این یک حدسه. و گفت باید نتیجه بیاد

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    دیروز ظهر که دیگه داغون بود طفلک .دیشب حتی دنبال دونه ارزن می گشته حتی چند تا رو زمین بود خورد اما دیدم صبح یک مقدار کم از اون غذای خمیری رو با یه دونه ارزن بالا اورد.فکر کنم اصلا دونه ارزن از گلوش پایین نمیره
    اما واقعیت اینه که امروز وضعش از دیشب یک مقدار بدتره.
    البته کمتر بهش غذا دادم نسبت به دیشب آخه دلم می سوزه .
    به هر حال سرنگی که با میل خودش نمی خوره .باید بگیرمش تا فرار نکنه
    می دونی چرا در مورد قطره چکون پرسیدم . تو اینترنت یه سرنگایی دیدیم که سرشون خیلی نازکه و انعطاف پذیره . شما می دونی اونا چیه؟
    می دونی من این جوجه رو حدود دو هفته است خریدم تا دو شب پیش خوب بود.
    دامپزشک یک پیش زمینه به من داد و گفت این رو از کجا خریدید. من از یک پرنده فروشی که ئر کنار پرنده هایی گوناگون بود گرفتم.
    گفت نمی خوام نظرتون رو نسبت به پرنده فروشی برگردونم اما اکثر پرنده فروشیا چون با پرنده های مختلف در محیط کوچک با بیماریهای مختلف در ارتباطند یکسری داروها میدند بهشون که نهایتا تا دو هفته مصون می مونه بدنشون.شاید از قبل بیماری داشته.
    البته این یک حدسه. و گفت باید نتیجه بیاد
    بهتره که بهش زیاد غذا ندین که نتونه هضم کنه و برگردونه.بهش خیلی کم بیسکوییت رو بدین که فقط گشنه نمونه.اون محلول عسل و آب رو هم بدین ضرر نداره.ولی در مورد سرنگی که میگید خیلی بد گیر میاد ولی اگر باشه دامپزشکی ها دارن.در مورد پرنده فروشی هم به قول همون دوستمون تاجواب دکتر نیاد نمیشه نظر داد.ولی بعید نیست که بیماری نهفته داشته و الان نمود پیدا کرده.جوجه ی شما بهرحال بشدت ضعیف شده و ایشالا که بدنش جواب بده و سالم بمونه.شما تا جاییکه در توانتون بود سعیتون رو کردید و پیش وجدان خودت لااقل شرمنده نیستی وگرنه واسه منم کاری نداشت دیروز واست نسخه تجویز کنم و بعدم که تلف شدبگم دیگه کار از کار گذشته بود و مسئله رو توجیه کنم اما این پرنده هم جونش عزیزه و نمیشه بی تفاوت از کنارش گذشت.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاکتیل
    شماره عضویت
    11662
    بهتره که بهش زیاد غذا ندین که نتونه هضم کنه و برگردونه.بهش خیلی کم بیسکوییت رو بدین که فقط گشنه نمونه.اون محلول عسل و آب رو هم بدین ضرر نداره.ولی در مورد سرنگی که میگید خیلی بد گیر میاد ولی اگر باشه دامپزشکی ها دارن.در مورد پرنده فروشی هم به قول همون دوستمون تاجواب دکتر نیاد نمیشه نظر داد.ولی بعید نیست که بیماری نهفته داشته و الان نمود پیدا کرده.جوجه ی شما بهرحال بشدت ضعیف شده و ایشالا که بدنش جواب بده و سالم بمونه.شما تا جاییکه در توانتون بود سعیتون رو کردید و پیش وجدان خودت لااقل شرمنده نیستی وگرنه واسه منم کاری نداشت دیروز واست نسخه تجویز کنم و بعدم که تلف شدبگم دیگه کار از کار گذشته بود و مسئله رو توجیه کنم اما این پرنده هم جونش عزیزه و نمیشه بی تفاوت از کنارش گذشت.
    ممنون .من نمی دونم چرا تمایل به آب خوردن هم نداره.
    می خوام هر جور شده تا قبل جواب آزمایش که تا 5 فرداست نگهش دارم.
    هر راه حل تجربی هم که هست

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ممنون .من نمی دونم چرا تمایل به آب خوردن هم نداره.
    می خوام هر جور شده تا قبل جواب آزمایش که تا 5 فرداست نگهش دارم.
    هر راه حل تجربی هم که هست
    ایشالا میمونه نگران نباش.راه تجربی همونی بود که من گفتم بعدم دکتر بهت گفته و اضاف بر اون چیزی نیست.بیسکوییت که با محلول مولتی ویتامین خمیر میکنی بهش میدی و هر شش ساعت یکی دو قطره عسل رقیق شده بهش بده بخوره فقط تا فرداایشالا جواب آزمایشش بیاد.آب کمتر میخوره چون دیگه اسهال نداره و دفع آب نمیکنه که به آب نیاز شدید داشته باشه.جاش رو گرم نگه دار.شما هرکاری لازم بود انجام دادی.جوجه ی شما ضعیفه و نمیشه بهش هر دارویی داد چون بدنش همینجوری هم مقاومت کمی داره چه برسه به اینکه بیمار هم باشه.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاکتیل
    شماره عضویت
    11662
    کنار پنجره گذاشتمش تا آفتاب بگیره.ضرر نداره براش؟

صفحه 396 از 1915 نخستنخست ... 2963463773783793803813823833843853863873883893903913923933943953963973983994004014024034044054064074084094104114124134144154464968961396 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)