همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام
    مراحل دون خور کردن جوجه توسط والدین چیه؟آیا نزدیک دونخور شدن له جوجه خیلی کم غذا میدن؟
    سلام.اگه جوجه 35 روز رو رد کرده از لونه بیرون بیارش و براش غذاهای نرم مثل نون سوخاری خیس،تخم مرغ آبپز براش بذار و روشون ارزن بپاش تا هم با شکستن ارزن آشنا بشه و هم با خوردن سایر خوراکی ها به مرور سیر بشه و کم کم حجم نون یا تخم مرغ رو کم کن تا به حدی برسه که وقتی روشون رو با ارزن پر میکنی با خوردن ارزن سیر بشه و اونارو بتونی حذف کنی.تخم مرغ دوبار در هفته بیشتر نشه.البته جوجه هایی که کناروالدین هستن همون چهل روزگی دیگه تقریبا خوردن ارزن رو کامل بلدن و فقط حجمش کمه و سیر نمیشن کامل.

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    متاسفانه جوجه ی دومی هم مرد

نمیدونم چی شد اصلا اینا یهو اینطوری شدن ولی به یک نتیجه رسیدم که تجربه ی شخصیمه تا مجبور نشدین به هیچ وجه جوجه ها رو خودتون بزرگ نکنین درسته 13 روز خودم بزرگشون کردم ولی یهو اینطوری شد مطمینم اگه پیش مامان و باباشون بزرگ میشدن هیچ وقت نمیمردن.باعث مرگشون ودم بودم.الان دیگه راه برگشتی نیستش.(کاش زندگی دنده عقب داشت)

الان 3 تا تخم گذاشته تا این لحظه انشالله زیاد تخم بزاره همشون جوجه بشن فقط کاش خودم راضی هستم از این تخم ها 2 تاشون شبیه این جوجه ها بشه که اینارو فراموش کنم واسم خیلی سخت بود مردن این جوجه ها.فقط یه راهنمایی کنین خواهشا چیکار کنم که ماده باز پرهای سر جوجه رو نکنه؟یه راه حلی بگین؟در ضمن اگه با پر کندن جوجه نمیمیره اشکال نداره حاضرم پرهاش کنده بشه ولی زنده بمونه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    متاسفانه جوجه ی دومی هم مرد

نمیدونم چی شد اصلا اینا یهو اینطوری شدن ولی به یک نتیجه رسیدم که تجربه ی شخصیمه تا مجبور نشدین به هیچ وجه جوجه ها رو خودتون بزرگ نکنین درسته 13 روز خودم بزرگشون کردم ولی یهو اینطوری شد مطمینم اگه پیش مامان و باباشون بزرگ میشدن هیچ وقت نمیمردن.باعث مرگشون ودم بودم.الان دیگه راه برگشتی نیستش.(کاش زندگی دنده عقب داشت)

الان 3 تا تخم گذاشته تا این لحظه انشالله زیاد تخم بزاره همشون جوجه بشن فقط کاش خودم راضی هستم از این تخم ها 2 تاشون شبیه این جوجه ها بشه که اینارو فراموش کنم واسم خیلی سخت بود مردن این جوجه ها.فقط یه راهنمایی کنین خواهشا چیکار کنم که ماده باز پرهای سر جوجه رو نکنه؟یه راه حلی بگین؟در ضمن اگه با پر کندن جوجه نمیمیره اشکال نداره حاضرم پرهاش کنده بشه ولی زنده بمونه

پریسا خانوم واقعا متاسف هستیم همگی.شما تجربه ی اولت بود و ذوق بزرگ کردن سرنگی سراغ هرکسی ممکنه بیاد.شما اصلا مقصر نیستی.شاید منم بودم جای شما این کاررو میکردم.ایشالا جوجه های جدید میان از این ها قشنگتر.ماده اگر پرهارو کند بازم جداش کنید تا نر جوجه هارو بزرگ کنه.از 25 روزگی جوجه ها باید ماده اگر بازم اقدام به کندن پرها کرد جدا بشه.راه حلی هم نداره.اما هیچ جوجه ای هم تا حالا با کنده شدن پرهاش نمرده.نگران نباشید.

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    پریسا خانوم واقعا متاسف هستیم همگی.شما تجربه ی اولت بود و ذوق بزرگ کردن سرنگی سراغ هرکسی ممکنه بیاد.شما اصلا مقصر نیستی.شاید منم بودم جای شما این کاررو میکردم.ایشالا جوجه های جدید میان از این ها قشنگتر.ماده اگر پرهارو کند بازم جداش کنید تا نر جوجه هارو بزرگ کنه.از 25 روزگی جوجه ها باید ماده اگر بازم اقدام به کندن پرها کرد جدا بشه.راه حلی هم نداره.اما هیچ جوجه ای هم تا حالا با کنده شدن پرهاش نمرده.نگران نباشید.
    آخه خودم شاهد بودم که آخراش اصلا نر بهشون غذا نمیداد گرسنه میموندن اون موقع چیکار کنم؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    آخه خودم شاهد بودم که آخراش اصلا نر بهشون غذا نمیداد گرسنه میموندن اون موقع چیکار کنم؟
    شما مطمئن باشید شاید حتی چند ساعت غذا ندن ولی در نهایت بازهم بهشون غذا میده.من امتحان کرده بودم قبلا.هرچند جوجه اگر دون خور هم بشه نهایتا سه هفته طول میکشه تا همه ی پرهای کنده شدش در بیاد و پر بشه.مسئله ی بغرنجی نیست.ایام عید خودت رو خراب نکن.من توی یک سری هفت تا جوجم با هم تلف شدن که سه تاش وایت فیس مرواریدی و دو تاش وایت فیس خالص بود.قسمت این بوده نمیشه با قسمت جنگید که.

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    الان رفتم پرنده فروشی هم علت مرگ جوجه رو پرسیدم گفتم ببینم نظر این پرنده فروش چیه بهم گفتش مشکلش از روده بود به خاطر همین مرد.

و یک سوال در مورد پر کندن جوجه ها پرسیدم گفتش دلیلش اینه چون پرهای جوجه یکم شور هستش و ماد کمبود داره به خاطر همین پرهاشو میکنه چون پر های جوجه یه خورده شور هستش واسه اونه گفت به من اگه دقت کنی میبینی پرهاش رو که میکنه تو دهنش مزه میکنه میچرخونه پر رو تو دهنش تا اون شوری که داره پرش استفاده میکنه الان یادم افتاد مال منم اینطوری بود پرشو 20 ثانیه تقریبا میخورد بد مینداخت پایین بهم گفتش هر موقع جوجه هات 20 روزه شدن بیا واست یه پودره ترکیبی بدم بریز یه خورده تو آبش اگه باز پر جوجه رو کندن هر چی دوست داری بهم بگو.میگه هیچ پرنده فروشی اینو نمیدونه خیلی کم کسی این پودر رو میدونه.گفتم اگه مشکلی واسه پرنده ام بیفته چی؟گفتش اگه من کلاهبردار بودم اون نر و ماده ای که بهت دادم الان تخم میزاره رو بهت نمیدادم با اون قیمت.نظر دوستان چیه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    الان رفتم پرنده فروشی هم علت مرگ جوجه رو پرسیدم گفتم ببینم نظر این پرنده فروش چیه بهم گفتش مشکلش از روده بود به خاطر همین مرد.

و یک سوال در مورد پر کندن جوجه ها پرسیدم گفتش دلیلش اینه چون پرهای جوجه یکم شور هستش و ماد کمبود داره به خاطر همین پرهاشو میکنه چون پر های جوجه یه خورده شور هستش واسه اونه گفت به من اگه دقت کنی میبینی پرهاش رو که میکنه تو دهنش مزه میکنه میچرخونه پر رو تو دهنش تا اون شوری که داره پرش استفاده میکنه الان یادم افتاد مال منم اینطوری بود پرشو 20 ثانیه تقریبا میخورد بد مینداخت پایین بهم گفتش هر موقع جوجه هات 20 روزه شدن بیا واست یه پودره ترکیبی بدم بریز یه خورده تو آبش اگه باز پر جوجه رو کندن هر چی دوست داری بهم بگو.میگه هیچ پرنده فروشی اینو نمیدونه خیلی کم کسی این پودر رو میدونه.گفتم اگه مشکلی واسه پرنده ام بیفته چی؟گفتش اگه من کلاهبردار بودم اون نر و ماده ای که بهت دادم الان تخم میزاره رو بهت نمیدادم با اون قیمت.نظر دوستان چیه؟
    ببخشید من نظری راجع به کلاه بردار بودنش نمیتونم بدم ولی خب اینکه گفته چون پرجوجه شوره میخورتش اشتباهه کلا نمک برای طوطی ها مضره،اگر اینطوری بود وبه علت شوری میخوردن همه ی عروس ها اینکار رو میکردن،چرا همشون اینطوری نیست؟
    پریسا خانم مگه کندن پرچه اشکالی داره؟!؟بالاخره که پرهای سرش درمیاد،به نظرم حیفه که پرنده رو با دارو کنترل کنید،خدا میدونه که دارو چه جوابی بده.آقای اسکندری هم گفتن نهایتش دیگه بیست روز بعد از دونخور شدن پرجوجه درمیاد،خب بکنهبالاخره که جاش درمیاد!

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    ببخشید من نظری راجع به کلاه بردار بودنش نمیتونم بدم ولی خب اینکه گفته چون پرجوجه شوره میخورتش اشتباهه کلا نمک برای طوطی ها مضره،اگر اینطوری بود وبه علت شوری میخوردن همه ی عروس ها اینکار رو میکردن،چرا همشون اینطوری نیست؟
    پریسا خانم مگه کندن پرچه اشکالی داره؟!؟بالاخره که پرهای سرش درمیاد،به نظرم حیفه که پرنده رو با دارو کنترل کنید،خدا میدونه که دارو چه جوابی بده.آقای اسکندری هم گفتن نهایتش دیگه بیست روز بعد از دونخور شدن پرجوجه درمیاد،خب بکنهبالاخره که جاش درمیاد!
    نمیدونم چرا میترسم که ماده پر جوجه رو بکنه شاید جوجه بمیره دلیلشم نمیدونم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام خبر خوش
    جوجم الان کلی پرواز کرد ومنم کلی خوشحال شدم،البته میدونید که در حین پراز کاری میکنن که مامانم تهدید کرد اگر بازم اجازه بدم پرواز کنه بیرونم میکنه!
    یه سوال:امروز ظاهرا کلی غذا خورده وچینه دونش نیمه پربود،این نشونه ی خوبی برای دونخور شدنشه؟وقتی هم که غذا میخوام بهش بدم خیلی مقاومت میکنه وهمش سعی میکنه از دستم نوک بزنه یا از رو سرنگ نوک بزنه وبخوره،منم چون میبینم اینطوری بیشتر از 5،6سی سی بهش نمیدم
    تازه یه صداهای آواز مانندی هم درمیاره صدش خیلی خیلی کمه ولی وقتی میخونه والدین عکس العمل نشون میدن واونا هم آواز میخونن،وقتی داشتم پروازش رو میدیدم سومین پرواز رو که کرد پرواز کرد ورفت روی قفس والدین اونا هم وقتی دیدنش باز آروم شدن
    راستی الان هم من تغذیشون میکنم هم والدین البته والدین دیگه به بزرگه غذا نمیدنولی به کوچیه خوب میرسن خودمم روزی دوبار بهشون 10تا15سی سی میدم البته به بزرگه 5سی سی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نمیدونم چرا میترسم که ماده پر جوجه رو بکنه شاید جوجه بمیره دلیلشم نمیدونم
    نگران نباشید ماده ی من هم چند روز پر جوجه ها رو میکند،حتی سر جوجه کوچیکه خونی هم شده بود،پهای دمشو کنده بود،اما الان کاری نداره واصلا من ندیدم که پرشون رو بکنه فکر میکنم که دلیل پرکنیش این بود که تخم مرغ رو زیاد بهشون میدادم
    یه بنده خدایی بود که ماده انقدر پرجوجه هاشو رو کنده بود جوجه ی بیچاره کلا کچل بود اما خیلی زود پرش دراومد،نگران نباشید
    بابت جوجتون هم خیلی خیلی متاسفم

صفحه 381 از 1915 نخستنخست ... 2813313623633643653663673683693703713723733743753763773783793803813823833843853863873883893903913923933943953963973983994004314818811381 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)