همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    اگر بخوان بزنن احتمال داره که یک جوجه رو بزنن واون یکی رو نزنن؟وقتی میخوان جوجه رو بزنن صدای خاصی درمیارن؟مثل وقتی که میخوان آدمو بترسونن
    سلام درسته آقای اسکندری جواب دادن ببخشید دیگه منم نظر میدم میدونم چی میگین به اندازه نوک سوزن خونی شده مثل جوجه های من شده پر هاشو والدین میکنن شایدم به قول آقای اسکندری به احتمالش ناخن والدین خورده.مال منم یکیشو پرهاشو میکند ولی اون یکی رو اصلا کاری نداشت بعدا مال اون یکی رو کند مجبور شدم جدا شون کنم که الان 5 روز سرنگی بزرگ میکنم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    سلام درسته آقای اسکندری جواب دادن ببخشید دیگه منم نظر میدم میدونم چی میگین به اندازه نوک سوزن خونی شده مثل جوجه های من شده پر هاشو والدین میکنن شایدم به قول آقای اسکندری به احتمالش ناخن والدین خورده.مال منم یکیشو پرهاشو میکند ولی اون یکی رو اصلا کاری نداشت بعدا مال اون یکی رو کند مجبور شدم جدا شون کنم که الان 5 روز سرنگی بزرگ میکنم
    الان دیگه میتونم سرنگی بزرگشون کنم چون از نظر وقت زیاد مشکل ندارم(یعنی دارم اما اگر مجبور شم چون تو خونه هستم حتما اینکار رو میکنم)

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام صبح بخیر عروس ها پر ریزی میکنن تو پر ریزی تخم هم میزارن؟
    بله پرریزی یه فرایند طبیعی بدن پرنده ها هست که به وقتش اتفاق میفته که اگر قبلش پرنده توی لک رفته باشه ناخودآگاه تخم گذاری هم نخواهد کرد.در مورد جفت شما چون باید پرهای جوجگی همه بریزن این اتفاق همزمان شده با تخم گذاری جدیدشون.نگران نباشید و از قطره ی مودا اگر تونستید استفاده کنیدحتما.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ببخشید من متوجه یه موضوع نمیشم.خوب حالا من نظرم رو دادم مگه قراره همه نظرشون با من یکی باشه یا همه از نظر من تمکین کنن؟نه اصلا چنین چیزی نیست و شاید شما چون دفعه اولتونه جوجه دارشدید با دقت بیشتری توجه کنید به جوجه ها و یه نکات ریزی رو ببینید که اصلا من حواسم بهشون نیست.لطفا هم شما و هم دیگران چون صرفا من اومدم یه چیزی نوشتم نظرتون رو نانوشته نذارید و خیلی راحت نظراتتون رو بیان کنید.ممنون

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    الان دیگه میتونم سرنگی بزرگشون کنم چون از نظر وقت زیاد مشکل ندارم(یعنی دارم اما اگر مجبور شم چون تو خونه هستم حتما اینکار رو میکنم)
    سرنگی چی بگم خودمو میگم پدرمو در آوردن همه جوره امتحان کردم خودم نشد که شد بلد نبودم نمیتونستم غذا بدم داشتن تلف میشدن آخر سر کرمک رو رو سرنگ وصل کردم کرمک میره الان چینه دانش غذا رو بهشون میدم به نظر خودم نظر شخصیمه راحترین غذا دادن اسن هستش یعنی الان اونقدر آمادگی جوجه سرنگی دارم که 100 تا جوجه هم بدن باز بزرگ میکنم چون تو این روش لازم نیستش که 2 روز یاد بدی دهسشو باز کنه یا خیلی خیلی یواش غذا بدی یا با دستمال دهنشو پاک کنی تو این روش که من انجام میدم 1 دقیقه طول میکشه واسه غذا دادن 1 جوجه دستمالم اصلا احتیاج نیست که دهشنو تمیز کنم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    با سلام
    دوستان یه سوال داشتم جوجه عروسم که دیروز به دنیا اومده فکر نمیکنم بهش چیزی داده باشند... از کجا بفهمم بهش غذا دادن یا نه ؟
    میترسم بهش غذا ندن و تلف بشه....
    ایا از لونه خارج کنم دست بزنم به چنه دانش؟ اینطوری پدر و مادرش از این جوجه دست نمیکشند ؟ لطفا کمک کنید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان یه سوال داشتم جوجه عروسم که دیروز به دنیا اومده فکر نمیکنم بهش چیزی داده باشند... از کجا بفهمم بهش غذا دادن یا نه ؟
    میترسم بهش غذا ندن و تلف بشه....
    ایا از لونه خارج کنم دست بزنم به چنه دانش؟ اینطوری پدر و مادرش از این جوجه دست نمیکشند ؟ لطفا کمک کنید
    سلام.ممکنه در روز اول جفت به جوجه هاشون غذا ندن و از روز دوم شروع به تغذیه ی جوجه بکنن.به هیچ وجه به جوجه دست نزنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    همه نوع پرنده .از طوطی سانان و قناری .+سگ
    شماره عضویت
    11160
    سلام امروز سر جوجه کوچیکه اونجا که پر درمیاره یه خورده خونی بود.تا حالا ندیدم پدر ومادر بزننش.به نظرتون دلیلش چیه؟اندازه ی دوتا نقطه ی کوچیک خونی بود؟ من دیشب برای اولین بار بعد از چندوقت جوانه گندم دادم ولی مطمئنم که جوجه ها رو نمیزنن مگر اینکه دیشب زده باشن،حالا خواستم ببینم بنظرتون دلیل دیگه هم میتونه داشته باشه؟مثل دراومدن پر
    با اجازه دوست عزیزمون آقای اسکندری . من احتمال میدهم که چون پرهای پرنده در حال رشد هستند و ریشه پرها خون دارد . و جوجه ها در لانه بخشی که لکه های خونی دارد به جایی خورده و ریشه پر شکسته و لکه های خون دیده شده . همان طور که آقارضا گفتند بصورت نقطه دیده شده . در پرندگهان بزرگترهم دیدیم. که بدون مشاجره پرهای خونی دارند . این برمیگرده به شیر بودن پرها که داخلشون خون جریان دارد. پرها بعداز کامل شدن این رگهای خونی ازبین میرود و پرها از نرمی و شکنندگی در میان و بهشون میگن پر پرواز . محکم میشود .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    دوستان سلام.بعد مدت ها فرصتی نصیبم شد که بتونم دوتا عکس به درد بخور بگیرم تا جواب خیلی از دوستانی که کندلینگ میکنن و در روزهای آخر احساس میکنن که قسمتی از تخم سیاه هست ولی از قسمتی دیگه نور راحت رد میشه و خالی هست رو توی این عکس ها که نفیسه خانم زحمت آماده شدنش رو کشیدن بدم.متاسفانه توی عکس های زیر جوجه ی عروس هلندی رو میبینید که به دلیل تغییر دمای ناگهانی تهران هفته ی پیش والدین از روی تخم بلند شدن شبونه و جوجه تلف شده.اگر به عکس اول دقت کنید فضای خالی زیر جوجه کاملا مشخصه و این همون فضای خالی هست که نور به راحتی ازش عبور میکنه تا روز هفدهم و در بالای عکس دوم زرده ی تخم که جوجه ازش تغذیه میکنه کاملا واضحه و هیچ جای سوالی رو نمیگذاره.البته با رشد جوجه تا روز نوزدهم اون فضای خالی باید کمی کوچکتر میشد که دیگه قسمت نبودجوجه بیشتر از این رشد کنه.

ویرایش توسط اسکندری : 13th March 2013 در ساعت 09:10 AM

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    دوستان سلام.بعد مدت ها فرصتی نصیبم شد که بتونم دوتا عکس به درد بخور بگیرم تا جواب خیلی از دوستانی که کندلینگ میکنن و در روزهای آخر احساس میکنن که قسمتی از تخم سیاه هست ولی از قسمتی دیگه نور راحت رد میشه و خالی هست رو توی این عکس ها که نفیسه خانم زحمت آماده شدنش رو کشیدن بدم.متاسفانه توی عکس های زیر جوجه ی عروس هلندی رو میبینید که به دلیل تغییر دمای ناگهانی تهران هفته ی پیش والدین از روی تخم بلند شدن شبونه و جوجه تلف شده.اگر به عکس اول دقت کنید فضای خالی زیر جوجه کاملا مشخصه و این همون فضای خالی هست که نور به راحتی ازش عبور میکنه تا روز هفدهم و در بالای عکس دوم زرده ی تخم که جوجه ازش تغذیه میکنه کاملا واضحه و هیچ جای سوالی رو نمیگذاره.البته با رشد جوجه تا روز نوزدهم اون فضای خالی باید کمی کوچکتر میشد که دیگه قسمت نبودجوجه بیشتر از این رشد کنه.
    سلام.این همون تخمی هستش که زیر مرغ عشق گذاشتین؟

صفحه 366 از 1915 نخستنخست ... 2663163473483493503513523533543553563573583593603613623633643653663673683693703713723733743753763773783793803813823833843854164668661366 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)