همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    1 ساعت پیش به جوجه ها غذا دادم 8 سی سی الان یکیشون میخواد انگار استفراغ کنه ولی باز قورت میده چرا؟
    تا زمانیکه کاملا چینه دون خالی نشده بهشون غذا ندید چون توی هضمش دچار مشکل میشن و ممکنه به چینه دون آسیب برسه و جوجه توی هضم به مشکل بربخوره.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام.جوجه کوچیکه ی من با اینکه20روزشه هنوز پردر نیاورده,چرا؟لوتینو ها کلا اینجوری ان؟
    عجله نکنید تا حدود 25 روزگی همه ی غلاف ها بیرون میزنه و پرها شروع به رشد میکنن.بعضی اوقات جوجه هم دیرتر چشم باز میکنه و هم پرهاش دیرتر جوونه میزنه.نگران نباشید

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    تا زمانیکه کاملا چینه دون خالی نشده بهشون غذا ندید چون توی هضمش دچار مشکل میشن و ممکنه به چینه دون آسیب برسه و جوجه توی هضم به مشکل بربخوره.
    میشه بعضی از جوجه ها آروم باشن این جوجه خیلی آروم هستش خیلی سخت چند قدم بر میداره؟ درسته که جیک جیک میکنه پر هاشو تمیز میکنه ولی خواب رو بیشتر دوست داره مریض نباشه برعکس اون یکی هستش اصلا یه جا بند نیستش؟ کی میتونم به اینا ارزن بدم چهل روزگی خوبه؟ و کی میتونم به قفس منتقلشون کنم تا هم تو قفس باشن و هم تو نشیمنگاه بشینن نیوفتن پایین؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    میشه بعضی از جوجه ها آروم باشن این جوجه خیلی آروم هستش خیلی سخت چند قدم بر میداره؟ درسته که جیک جیک میکنه پر هاشو تمیز میکنه ولی خواب رو بیشتر دوست داره مریض نباشه برعکس اون یکی هستش اصلا یه جا بند نیستش؟ کی میتونم به اینا ارزن بدم چهل روزگی خوبه؟ و کی میتونم به قفس منتقلشون کنم تا هم تو قفس باشن و هم تو نشیمنگاه بشینن نیوفتن پایین؟
    سلام.طبیعت جوجه ها با هم متفاوته و قرار نیست همه ی جوجه ها با هم رفتاری یکسان داشته باشن.ارزن رو قرار نیست شما بهشون بدین.شما از سن 35 روزگی میتونید به قفس منتقل کنیدشون و کم کم با ارزن آشناشون کنید ولی فکرنیمکنم با توجه به اینکه سرنگی هستن تا حداقل 50 روزگی توانایی خوردن ارزن رو داشته باشن.به مرور خودشون هم طبق غریزه میرن روی چوب نشیمن میشینن وقتی به قفس منتقل بشن.نگران نباشید

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    یه سوال دیگه اکثرا میگن تو این سن 11 تا 15 سی سی غذا باید داده بشه ولی مال من تا 7 سی سی میتونن بخورن بیشتر از این نمیتونن غذا بخورن پس میدن اینم مشکل نیست؟شبها هم 7 سی سی میدم تا صبح چیزی نمیدم سرنگی ها هم میتونن 35 روزگی به قفس منتقل بشن اون موقع میتونن تو دمای 27 درجه مقاوم باشن؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    یه سوال دیگه اکثرا میگن تو این سن 11 تا 15 سی سی غذا باید داده بشه ولی مال من تا 7 سی سی میتونن بخورن بیشتر از این نمیتونن غذا بخورن پس میدن اینم مشکل نیست؟شبها هم 7 سی سی میدم تا صبح چیزی نمیدم سرنگی ها هم میتونن 35 روزگی به قفس منتقل بشن اون موقع میتونن تو دمای 27 درجه مقاوم باشن؟
    توی بزرگ کردن جوجه سرنگی هیچ باید وجود نداره و به همین خاطر هم هست که باید حواس کسی که جوجه بزرگ میکنه خیلی جمع باشه تا قلق پرندش دستش بیاد.فقط وقتی به جوجه غذا داده میشه که کاملا چینه دان خالی باشه و به اندازه ای داده میشه که فقط پرنده سیر بشه نه اینکه مثل حباب باد کنه که بهش فشار بیاد.در مورد انتقال به قفس هم نگران نباشید مشکلی پیش نمیاد.

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    من آخر سر دلیل اینو نفهمیدم چرا با سرنگی حداقل 50 روز دونه خور میشن ولی پدر و مادر بزرگ بکنن 40 روزگی دلیلش چیه؟اونم غذا میده سیر میکنه منم غذا میدم سیرشون میکنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    متاسفانه فعلا هیچ
    شماره عضویت
    11430
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    اون در ماده هایی هست که پرریزی کردن و پرهای جدید که در اومدن هم این راه راه زرد و خاکستری رو دارن وصورت هم زرد نشده ولی مواردی مثل مورد بالا صورت در حال زرد شدن هست و به مرور هاله ی سفید هم اطراف زردی رو خواهد گرفت و اون پرهای دم هم خواهد ریخت و این پرها قابل استناد نیست.
    دوست عزیز اگر زیر بال هم لکه داشته باشه بازهم به نظر شما ماده نیست و یا قابل اطمینان نیست ؟
    تجربه شخصی من اینه که اگر زیر بال لکه داشته باشه و زیر دم و بعد از اولین پرریزی هم باشه در ماده است .نظر شما درباره جنسیتش چیست ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط painkiller نمایش پست ها
    دوست عزیز اگر زیر بال هم لکه داشته باشه بازهم به نظر شما ماده نیست و یا قابل اطمینان نیست ؟ تجربه شخصی من اینه که اگر زیر بال لکه داشته باشه و زیر دم و بعد از اولین پرریزی هم باشه در ماده است .نظر شما درباره جنسیتش چیست ؟
    ظاهرا دوست عزیز اصلا به نوشته های بنده دقت نمیکنید!من که توی دومین توضیحم عرض کردم روی شاه پرها لکه های زرد هست و زیر دم هم راه راه زرد و خاکستری داره که اگر پرریزی بشه و این ها دوباره به همین شکل در بیاد پرنده ماده هست که صورتش هم همونطور تیره خواهد موند و اگر بعد پرریزی لکه توی پرها و راه راه زیر دم نمودار نشد پرنده نر هست و مثل عکس صورتش هم به زردی میره که این مورد هنوز همه ی پرهای دم نریخته و به همین خاطر هنوز در عین حال که نر هست دم پرهای زرد و خاکستری داره که به مرور این ها همه میریزن.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کوتوله
    شماره عضویت
    8571
    سلام
    یک عروس ماده روی تخم بود و جفت داشت خریدم و جفتشو فروختم و با یک عروس نره سفید که داشتم جفتش زدم عروس نره من هم جفتش مرده حالا 6 ماه هستش که این دو عروس با هم هستن و چند بار با هم جفت گیری کردن ولی خبری از تخم نیست عروس ماده هر روز با عروس نر دعوا میکنه چند روزی هستش جدا کردمش و یک عروس جدید اواردم که دوستان میگن این عروس نر هستش
    راستی چند باری که جفت گیری کردن عروس ماده رفته بود روی جا دون خوری که عروس نر خوب نمی تونست کارشو انجام بده یا یک جاهایی میرفت که اصلا عروس ماده نمی تونست جفت گیری کنه
    دوستان با تجربه یک راه حلی برای این مشکل پیدا کنند
    عروس مادم خیلی قشنگه و تخم هم 100% میزاره و عروس نرم هم 100% نطفه داره چون با جفت قبلیش بود جوجه گرفتم ازش
    داخل همین قفس جوجه گرفتم

http://uploadtak.com/images/j2282_Photo0488.jpg
    http://uploadtak.com/images/p4147_Photo0489.jpg
    http://uploadtak.com/images/a458_Photo0490.jpg

صفحه 360 از 1915 نخستنخست ... 2603103413423433443453463473483493503513523533543553563573583593603613623633643653663673683693703713723733743753763773783794104608601360 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)