صفحه 35 از 1915 نخستنخست ... 161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354851355351035 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 341 به 350 از 19143
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط Wallstreet نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    خانوم شيکرا پاسخ کاملی خدمتتان دادند. من تجربه*ی شخصی*ام را عرض می*کنم. در اين*که بهتر است جوجه*ی کوکاتيل بگيريد ترديدی نیست. چه از بابت اهلی کردنش و چه خاطرجمعی*های ديگر. منتها اگر به*قول شيکرای عزیز فقط نگران زيبايی پرنده هستيد، در کوکاتيل*ها اين تفاوت فقط در نژاد خاکستری، در ظاهر پرنده نمايان است. نرها سر زرد رنگ دارند و ماده*ها خاکستری.
    در جوجه*ی اين نژاد، البته اگر به اظهار فروشنده ايمان داريد که مثلاً دوماهه است، با انگشت شست پرهای جلوی تاج را از دقيقاً بالای بينی کمی به عقب بکشيد تا ريشه*هايشان قابل مشاهده شود. در پرنده های نر، بايد حدود یک ميليمتر رنگ زرد را در ريشه*ی پرهای آن قسمت به*وضوح ببينيد و اگر هيچ نشانی از رنگِ زرد نبود، بعيد است که پرنده نر باشد و پس*از بلوغ تمام نشانه*هايش را پيدا کنيد.
    سلام
    با تشکر از پاسخ شما و توضیحات خوبتون روشی که برای تعیین جنسیت جوجه دوماهه گفتید روش دقیقی نیست لطفا از دادن پاسخهایی که دقیق نیست خود داری کنید یا اینکه آن را به عنوان یک احتمال بیان کنید
    ممنون از دقت نظر و توجهتون

کاربرفعال

شماره عضویت
    2935
    سلام
    من یه ماه پیش یه ککاتیل گرفتم ولی اینقدر صوت و جیغ میزد و همه شاکی بودن و منم که موقع امتحانام بود دادمش به یه صاحب بهتر.همه ککاتیلا اینجورین و اگه دوباره بخرم سرنوشتش همین میشه؟به نظر شما عروس بیشتر صدا داره یا کاسکو.بعضی کاسکو های دوستام رو که میبینم خیلی کم صدان!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی:اسکار،پنکوسی وحشی و...
    شماره عضویت
    3552
    با سلام به تمام دوستان محترم
    من دیروز توی مغازه یک جفت عروس هلندی دیدم روی دست می اومدند و از دست هم غذا می گرفتند می گفت 250 به نظر شما چطوره من هم می خواهم طوطی بخرم ولی شک دارم که صداش مشکل ساز می شه یا نه؟؟؟؟راستی کاسکو رام تر میشه یا عروس و سر صدای اون دوتا چطوره البته اون هایی که من دیدم خیلی ساکت بودند و رام:smile (260)::smile (260)::smile (260):

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavash73 نمایش پست ها
    سلام
    من یه ماه پیش یه ککاتیل گرفتم ولی اینقدر صوت و جیغ میزد و همه شاکی بودن و منم که موقع امتحانام بود دادمش به یه صاحب بهتر.همه ککاتیلا اینجورین و اگه دوباره بخرم سرنوشتش همین میشه؟به نظر شما عروس بیشتر صدا داره یا کاسکو.بعضی کاسکو های دوستام رو که میبینم خیلی کم صدان!
    سلام
    آقا سياوش گل هيچ پرنده بي صدايي پيدا نميكني ولي ميزان سروصدا توشون متفاوته.مثلا نبات من اصلا سرو صدا نداره.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط Elyas نمایش پست ها
    من دیروز توی مغازه یک جفت عروس هلندی دیدم روی دست می اومدند و از دست هم غذا می گرفتند می گفت 250 به نظر شما چطوره من هم می خواهم طوطی بخرم ولی شک دارم که صداش مشکل ساز می شه یا نه؟؟؟؟راستی کاسکو رام تر میشه یا عروس و سر صدای اون دوتا چطوره البته اون هایی که من دیدم خیلی ساکت بودند و رام:smile (260)::smile (260)::smile (260):
    دوست عزيز اگه كاسكو داري عروس نگيري بهتره.اگه همديگه رو نبينن و صداي همو نشنوند اشكالي نداره ولي در كل نگهداري چندتا پرنده كنار هم خوب نيست.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3552
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    دوست عزيز اگه كاسكو داري عروس نگيري بهتره.اگه همديگه رو نبينن و صداي همو نشنوند اشكالي نداره ولي در كل نگهداري چندتا پرنده كنار هم خوب نيست.
    نه فعلا به جز ماهی هیچ پت دیگه ای ندارم و دارم اطلاعات کاملی جمع آوری می کنم درباره ی تمام پرندگان خانگی تا ببینم وضعیت کدوم یکی بیشتر به من می خوره!!!

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام
    سلام
    اینکه کدوم سر وصداشون بیشتر ه را نمیشه با قطعیت گفت صدای کاکتیل به لحاظ بلندی کوتاه تر از کاسکو است اگر کاسکو یه صدای بد را یاد بگیره مثلا صدای جیرجیر باجریگار یا یاد بگیره اون را صد برابر قوی تر تکرار می کنه ... اینکه کاسکوهای دوستانت را دیدی که آرام هستند نشانه ساکت بودن نیست باید پرنده را در طول روز مشاهده کنی بعد قضاوت کنی
    کاکتیل ها هم متفاوت هستند من کاکتیل داشتم که از سنگ صدا درمیامد از اون صدا در نمیامد کاکتیلی هم داشتم که یکسر جیغ جیغ میزد
    اما من یه چیزی را فهمیدم وقتی آدم یه پرنده ای را دوست داشته باشه صداش اذیت کننده نیست مثلا الان من یه ژاردین دارم که وقتی جیغ و داد راه میندازه من کلی کیف می کنم در حالیکه برادرم دوست داره خفه اش کنه .... در کل بلندی صدای کاسکو و تن صدای کاسکو بلند و تر و بیشتر از کاکتیل است ( به لحاظ آوا) حالا اگر کاسکویی تکرار کلمات را یاد بگیره خب طبعا یه جای تکرار جیغ و دادهایی که در جنگل می کشیده اون صداها را از خودش در میاره دیگه ولی کاکتیل اصولا جز پرنده های سخنگو نیست در عوض مهربون ، خونگرم، گوگولی و تو دل برو است :smile (98):

در مورد صداش تا اونجایی که میشد در پاسخ قبلی توضیح دادم ... در مورد خرید جفت باید ببیند که هدفتون از نگهداری طوطی چیست ... کاکتیل های که جفت هستند چه رام چه وحشی توجهشون به آدم کمتر است در عوض تنها نیستند و نیاز نیست که آدم صد در صد توجهش به اونها باشه و در ضمن ممکنه که جفت گیری کنند و جوجه بیارند که درسر ها ی خاص خودش را داره باید ببنید که هدفتون ازگرفتن جفت چیست .... اگر هدفتون جوجه کشی است باید مطمئن باشید که پرنده هایی که می خرید جفت واقعی هستند وگرنه به هدفتون نمیرسید و در ضمن 90 درصد پرده فروشها در مورد جفت بودن طوطی هاشون راست نمیگن
    نه فعلا به جز ماهی هیچ پت دیگه ای ندارم و دارم اطلاعات کاملی جمع آوری می کنم درباره ی تمام پرندگان خانگی تا ببینم وضعیت کدوم یکی بیشتر به من می خوره!!!
    من هم فکر می کردم که شما طوطی خاکستری داری .. یادمه که در تاپیک طوطی خاکستری پست داده بودی؟ اشتباه می کنم؟
    به هر حال خوشحالم از اینکه تصمیم گرفتی قبل از خرید اول تحقیق کنی
    :41:

کاربرفعال

شماره عضویت
    2935
    سلام
    ممنونم بابت جواب هاتون ولی این کاکتیل من وقتی پیشش بودم و باهاش بازی میکردم خوب بود ولی یه لحظه میومدم اینور دیگه یکسره جیغ میزد.حالا کاکتیل من مشکلی داشته؟کاسکو هم همین خصوصیات رو داره؟من روزی 2 تا 3 ساعت بیشتر نمیتونم با طوطی بازی کنم و بهش برسم.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام
    ممنونم بابت جواب هاتون ولی این کاکتیل من وقتی پیشش بودم و باهاش بازی میکردم خوب بود ولی یه لحظه میومدم اینور دیگه یکسره جیغ میزد.حالا کاکتیل من مشکلی داشته؟کاسکو هم همین خصوصیات رو داره؟من روزی 2 تا 3 ساعت بیشتر نمیتونم با طوطی بازی کنم و بهش برسم.
    حتما عروستون خيلي هوايي بوده و بهتون وابسته بوده.نبات هم اگه منو نبينه يه7-8تا جيغ ميزنه ولي بعدش ساكت ميشه.من تا حالا كاسكو اينجوري نديدم.ولي بازم به پرنده بستگي داره سرو صداش.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3552
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    در مورد صداش تا اونجایی که میشد در پاسخ قبلی توضیح دادم ... در مورد خرید جفت باید ببیند که هدفتون از نگهداری طوطی چیست ... کاکتیل های که جفت هستند چه رام چه وحشی توجهشون به آدم کمتر است در عوض تنها نیستند و نیاز نیست که آدم صد در صد توجهش به اونها باشه و در ضمن ممکنه که جفت گیری کنند و جوجه بیارند که درسر ها ی خاص خودش را داره باید ببنید که هدفتون ازگرفتن جفت چیست .... اگر هدفتون جوجه کشی است باید مطمئن باشید که پرنده هایی که می خرید جفت واقعی هستند وگرنه به هدفتون نمیرسید و در ضمن 90 درصد پرده فروشها در مورد جفت بودن طوطی هاشون راست نمیگن

من هم فکر می کردم که شما طوطی خاکستری داری .. یادمه که در تاپیک طوطی خاکستری پست داده بودی؟ اشتباه می کنم؟
    به هر حال خوشحالم از اینکه تصمیم گرفتی قبل از خرید اول تحقیق کنی :41:
    از پاسخ هاتون ممنونم و می خوام بگم من قصد دارم با یک طوطی صمیمی بشم نه جوجه کشی و دیگه این که من توی قسمت خاکستری ها فعالیت دارم ولی اون هم جنبه ی تحقیق داره چون دوست ندارم بدون تحقیق کاری رو بکنم و بعد پشیمون بشم :smile (22):

پس فکر کنم جفت به درد من نمی خوره.:smile (268):

صفحه 35 از 1915 نخستنخست ... 161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354851355351035 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)