کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام همونطوری که میدونید من چند روزی خونه نبودم وغذا دادن به طوطی ها رو به خوهرم سپرده بودم که ایشنم لطف کردن ورفتن مسافرتو پدرم غذای طوطی ها رو عوض میکرده حالا مشکل اینجاست که ایشون وقتی میخواسته ظروف رو تعویض کنه از ترس گاز گرفتن اون ها اون ها رو کیش میکرده تو لونه وبعد غذا ها رو عوض میکرده.
    الان تا آدمو میبینن میرن تو لونه یا تا دست میزنم گاز میگیرن. چیزی هم که دستم میبینن خودشونو میکوبن به قفس!!!
    البته اینم بگم تو چند روزی که من نبودم بجز روز اول ساکت بودن،اما حالا که من اومدم بازه مجیغ و وداد ماده شروع شده ووقتی پیششون نیستم جیغ میزنه وقتیهم که میام یه چی بهش بدم گازم میگیره اونم گاز محکم!
    حالا بنظرتون چیکار کنم دوباره مثل قبل بشن؟ویکی اینکه چیکارکنم تا مشکل وابستگی وجیغ وداد ماده حل بشه؟
    ممنون

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    ممنون از توجهتون اما من بخاری خریدم و زیر زمین برای خودش سوئیت هست.... و بزرگ هست دما هم همیشه بین 25 تا 26 بود

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    ممنون از توجهتون اما من بخاری خریدم و زیر زمین برای خودش سوئیت هست.... و بزرگ هست دما هم همیشه بین 25 تا 26 بود
    سلام بله میدونم بخاری خریدید اما آیا تو شب هم باز همین دما باقی میمونه؟چجوری تنظیم میکنید؟تو یزد تا اونجا که من میدونم اختلاف دمای شب وروز معمولا خیلی زیاده و به نظرم به احتمال زیاد مشکل از این جاست...
    بعدش هم اگر بخاری باعث خشک شدن هوا باشه چی؟رطوبت رو چکار میکنی؟تخم ها هم که پوستشون سفت نیست وکثیف نمیشن که هوا داخل نره؟
    اما خب اگر اطمینان داری که این نیست نر رو عوض کن وتا یه مدت بذار ماده تناه باشه وتقویتش کن بعد که مست شد یه نر آماده ی دیگه براش بگیر
    راستی بی زحمت از نقل قول استفاده کن تا بدونیم جواب کدوم پست رو دادی
    ویرایش:
    یه احتمال هم الان یادم اومد:ماده بیمار باشه وعفونت رو به تخم ها منتقل کنه وباعث شه که نخم ها جوجه نشن!!!
    به نظرم اگر از وضعیت آب وهوا مطمئنی اول یه سر ببرشون پیش دامپزشک تا ماده کشت مدفوع بشه واگر ماده مشکای نداشت اونوقت نرت رو عوض کن
    ویرایش توسط رضا قلیخانی : 1st March 2013 در ساعت 03:15 PM دلیل: احتمال آخر که به ذهنم رسید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز،قناری، ماهی آب شیرین، فنچ، باجریگار، مرغ مینا
    شماره عضویت
    10482
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام همونطوری که میدونید من چند روزی خونه نبودم وغذا دادن به طوطی ها رو به خوهرم سپرده بودم که ایشنم لطف کردن ورفتن مسافرتو پدرم غذای طوطی ها رو عوض میکرده حالا مشکل اینجاست که ایشون وقتی میخواسته ظروف رو تعویض کنه از ترس گاز گرفتن اون ها اون ها رو کیش میکرده تو لونه وبعد غذا ها رو عوض میکرده.
    الان تا آدمو میبینن میرن تو لونه یا تا دست میزنم گاز میگیرن. چیزی هم که دستم میبینن خودشونو میکوبن به قفس!!!
    البته اینم بگم تو چند روزی که من نبودم بجز روز اول ساکت بودن،اما حالا که من اومدم بازه مجیغ و وداد ماده شروع شده ووقتی پیششون نیستم جیغ میزنه وقتیهم که میام یه چی بهش بدم گازم میگیره اونم گاز محکم!
    حالا بنظرتون چیکار کنم دوباره مثل قبل بشن؟ویکی اینکه چیکارکنم تا مشکل وابستگی وجیغ وداد ماده حل بشه؟
    ممنون

من تجربه عروس هلندی رو نداشتم ولی با طوطی سبزی که داشتم، با مشکلی مثل مشکل شما مواجه شدم. واسه جیغ کشیدن فقط باید تنهاش بزارید( بی محلی کنید بهش) طوری که اصلا عروس هلندی تو خونتون وجود نداره یا زمان جیغ کشیدن پارچه رو قفسش بکشید و چند ساعت بزارید پارچه رو قفسش بمونه. واسه دستی شدن هم نیاز به این داره که دوباره بتونه بهتون اعتماد کنه. البته اینارو من رو طوطی سبزم انجام دادم نتیجه گرفتم. امیدوارم شما هم نتیجه بگیرید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط mandii نمایش پست ها

من تجربه عروس هلندی رو نداشتم ولی با طوطی سبزی که داشتم، با مشکلی مثل مشکل شما مواجه شدم. واسه جیغ کشیدن فقط باید تنهاش بزارید( بی محلی کنید بهش) طوری که اصلا عروس هلندی تو خونتون وجود نداره یا زمان جیغ کشیدن پارچه رو قفسش بکشید و چند ساعت بزارید پارچه رو قفسش بمونه. واسه دستی شدن هم نیاز به این داره که دوباره بتونه بهتون اعتماد کنه. البته اینارو من رو طوطی سبزم انجام دادم نتیجه گرفتم. امیدوارم شما هم نتیجه بگیرید.
    سلام ممنون من نمیخوام دستیش کنم چون جفت هستن وترجیح میدم بیشتر سرگرم هم باشن تا من.فقط میخوام از آدم نترسن وراحت باشن و وجود آدم تو اتاق باعث ترس وحشتشون نشه

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام بله میدونم بخاری خریدید اما آیا تو شب هم باز همین دما باقی میمونه؟چجوری تنظیم میکنید؟تو یزد تا اونجا که من میدونم اختلاف دمای شب وروز معمولا خیلی زیاده و به نظرم به احتمال زیاد مشکل از این جاست...
    بعدش هم اگر بخاری باعث خشک شدن هوا باشه چی؟رطوبت رو چکار میکنی؟تخم ها هم که پوستشون سفت نیست وکثیف نمیشن که هوا داخل نره؟
    اما خب اگر اطمینان داری که این نیست نر رو عوض کن وتا یه مدت بذار ماده تناه باشه وتقویتش کن بعد که مست شد یه نر آماده ی دیگه براش بگیر
    راستی بی زحمت از نقل قول استفاده کن تا بدونیم جواب کدوم پست رو دادی
    ویرایش:
    یه احتمال هم الان یادم اومد:ماده بیمار باشه وعفونت رو به تخم ها منتقل کنه وباعث شه که نخم ها جوجه نشن!!!
    به نظرم اگر از وضعیت آب وهوا مطمئنی اول یه سر ببرشون پیش دامپزشک تا ماده کشت مدفوع بشه واگر ماده مشکای نداشت اونوقت نرت رو عوض کن
    از دما مطمئن هستم 1 جفت عروس دیگه هم تو همین دما وجه دادند...
    اگر تعویض کنم هم ماده و نر رو تعویض میکنم تخم ها هم تمیز بودند محیط هم بسیار تمیز هست لونه هم همینطور... شاید نر مشکل داره و نطفه اش ضعیف هست
    اون 2 تا تخم دیگه رو چیکار کنم ؟ زیر پدر مادر باشه ؟ یا خیر تاریخ هاش نمیدونم تخم های اولی هستند یا خیر...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    اگر تعویض کنم هم ماده و نر رو تعویض میکنم تخم ها هم تمیز بودند محیط هم بسیار تمیز هست لونه هم همینطور... شاید نر مشکل داره و نطفه اش ضعیف هست
    اون 2 تا تخم دیگه رو چیکار کنم ؟ زیر پدر مادر باشه ؟ یا خیر تاریخ هاش نمیدونم تخم های اولی هستند یا خیر...
    من در حدی نیستم که وقتی آقای اسکندری ونفیسه خانم هستن نظر بدم اما اگر نظرمنو بخواید زیر پدر مادر باشه چون اگر زیر اون جفت بیاشه به احتمال زیاد به خاطر اختلاف سنی زیاد جوجه ها به مشکل میخوری.
    به نظرم اگر واقعا نطفه مشکل دار بوده و هوا دلیلش نیست این دوتاهم جوجه نمیشن واگر بذاری زیر اون جفت فقط انرژیشون رو هدر میدی واگر هم جوجه بشن که به مشکلی که تو بالا گفتم برمیخوری

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام.شما این دوره هم اجازه بده که جفتت روی تخم هاشون بخوابن و ببین جوجه میدن یا نه.اگر جوجه ها تلف شدن جفتت رو عوض نکن.چون قطعا مولد هستن فقط همونطور که آقا رضاهم گفت اگر از رطوبت و دما که رطوبت خیلی مهمتره مطمئنی ببرشون کشت مدفوع کنن از ماده من احتمال میدم که بدن ماده عفونت داخلی داره و جنین ها به دلیل عفونتی که توی خونشون هست تلف میشن قبل از تولد.قطعا نه به نظافت لونه و نه ضعف نطفه ی نر ربطی نداره.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mandii نمایش پست ها

سلام.ممنون از تجربه ی مفیدتون اما باید عرض کنم با کشیدن چادر روی قفس شما چیزی به پرندتون یاد ندادین بلکه شرطی شده که اگه جیغ بزنه حتما روی قفسش پوشیده میشه و این یعنی ترس از شما.بهتره همه ی نیازهای پرنده توی قفس تامین بشه و بعد اگر بازم جیغ زده شد کم توجهی و سرگرم کردنشون چاره ی کار هست نه پوشوندن قفس.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.شما این دوره هم اجازه بده که جفتت روی تخم هاشون بخوابن و ببین جوجه میدن یا نه.اگر جوجه ها تلف شدن جفتت رو عوض نکن.چون قطعا مولد هستن فقط همونطور که آقا رضاهم گفت اگر از رطوبت و دما که رطوبت خیلی مهمتره مطمئنی ببرشون کشت مدفوع کنن از ماده من احتمال میدم که بدن ماده عفونت داخلی داره و جنین ها به دلیل عفونتی که توی خونشون هست تلف میشن قبل از تولد.قطعا نه به نظافت لونه و نه ضعف نطفه ی نر ربطی نداره.
    به نظر خودم نر رو تعویض نکنم فقط ماده رو تعویض کنم ایا نظر شما چیه ؟
    از طرفی هم نر ترسو هست نمیدونم چون نطفه دار هست نگه دارم یا خیر هر دو رو تعویض کنم؟ نظر شما چیه ؟

صفحه 345 از 1915 نخستنخست ... 2452953263273283293303313323333343353363373383393403413423433443453463473483493503513523533543553563573583593603613623633643954458451345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)