صفحه 34 از 1915 نخستنخست ... 151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253841345341034 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 331 به 340 از 19143
    کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3592
    سلام ممنون از پاسخوگیتون الان از بازار اومدم دو تا جوجه نر و ماده دیدم فروشنده میگفت بین 2 تا 4 ماه هستند سن دقیقشون رو چطور میشه تشخیص داد ؟ هر کدوم رو 80 تومین قیمت داد به نظر شما قیمتش خوبه ؟ بعد حالا بنظرتون من نر و ماده رو با هم بگیرم ؟ یا یه دونه بگیرم مشکلی پیش نمیاد ؟ بلاخره اون یکیشون تنها دق نکنه ؟ ههه شوخی کردم حالا دوستان من چیکار کنم ؟ به نظرتون یکی بگیرم ؟ یا دوتا ؟ قیمتش خوبه ؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط هلندی نمایش پست ها
    سلام ممنون از پاسخوگیتون الان از بازار اومدم دو تا جوجه نر و ماده دیدم فروشنده میگفت بین 2 تا 4 ماه هستند سن دقیقشون رو چطور میشه تشخیص داد ؟ هر کدوم رو 80 تومین قیمت داد به نظر شما قیمتش خوبه ؟ بعد حالا بنظرتون من نر و ماده رو با هم بگیرم ؟ یا یه دونه بگیرم مشکلی پیش نمیاد ؟ بلاخره اون یکیشون تنها دق نکنه ؟ ههه شوخی کردم حالا دوستان من چیکار کنم ؟ به نظرتون یکی بگیرم ؟ یا دوتا ؟ قیمتش خوبه ؟

سلام
    دوست خوبم آیا فروشنده به شما گفته که جوجه ها ی دو تا 4 ماهه نر و ماده هستند اگر نر و ماده بودنشون مشخص است که حتما جوجه نیستند برای اینکه در جوجه ها به راحتی نمیشه گفت که کدومشون نر هستند و کدوم ماده حتی در نژادنرمال گری هم که نر و ماده ها مشخصه کامل دارند باز هم تا به سن بلوغ نرسند نمیشه به طور قطع گفت که نر وماده هست پس یا فروشنده اشتباه گفته که جوجه است یا اگر جوجه است صد در صد نمیشه گفت که نر و ماده هستند در خرید بسیار دقت کنید پرنده فروشها معمولا صادق نیستند مراقب باشید که سرتون کلاه نره اگر هم لطف کنید و صفحات کاتیل را تا به اینجا بخوانید و به سوالات و جوابهای بچه ها نگاه کنید تا اطلاعاتتون بیشتر بشه و بهتر بتونید برای خرید تصمیم گیری کنید زیاد نیست همه اش 11 صفحه است گمونم

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3611
    سلام به همه
    من تازه عضو شدم و یک کاکاتیل نر دارم(طبق گفته های شما)
    گفته بودید که می تونیم مخلوط هفت دانه به کاکتیل بدیم.من این مخلوط رو گرفتم ولی دانه های خیلی ریز مثل ارزن ریز داره این دانه ها مشکلی برای کاکاتیل ایجاد نمی کنند؟
    و یه چیزه دیگه اینکه داخل بعضی از دانه ها که می خریم قطعه چوب هایی هست.این چوب ها می تونن مشکلی ایجاد کنن؟

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3592
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    دوست خوبم آیا فروشنده به شما گفته که جوجه ها ی دو تا 4 ماهه نر و ماده هستند اگر نر و ماده بودنشون مشخص است که حتما جوجه نیستند برای اینکه در جوجه ها به راحتی نمیشه گفت که کدومشون نر هستند و کدوم ماده حتی در نژادنرمال گری هم که نر و ماده ها مشخصه کامل دارند باز هم تا به سن بلوغ نرسند نمیشه به طور قطع گفت که نر وماده هست پس یا فروشنده اشتباه گفته که جوجه است یا اگر جوجه است صد در صد نمیشه گفت که نر و ماده هستند در خرید بسیار دقت کنید پرنده فروشها معمولا صادق نیستند مراقب باشید که سرتون کلاه نره اگر هم لطف کنید و صفحات کاتیل را تا به اینجا بخوانید و به سوالات و جوابهای بچه ها نگاه کنید تا اطلاعاتتون بیشتر بشه و بهتر بتونید برای خرید تصمیم گیری کنید زیاد نیست همه اش 11 صفحه است گمونم
    خیلی ممنون از شما خب از طرفی میگن که حتما باید جوجه خرید از طرفی دیگه شما میفرماید که نر و ماده مشخص نیست در جوجه ها . پس باید چه کرد ؟ من اگه بخوام یه جوجه نر بگیرم یعنی هیچ راهی نداره ؟ به این فروشنده ها که اصلا اعتبار نیست من که واقعا گیج شدم از دوستان کسی هست که بخواد جوجشو بفروشه ؟؟؟؟؟؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_p نمایش پست ها
    سلام به همه
    گفته بودید که می تونیم مخلوط هفت دانه به کاکتیل بدیم.من این مخلوط رو گرفتم ولی دانه های خیلی ریز مثل ارزن ریز داره این دانه ها مشکلی برای کاکاتیل ایجاد نمی کنند؟
    و یه چیزه دیگه اینکه داخل بعضی از دانه ها که می خریم قطعه چوب هایی هست.این چوب ها می تونن مشکلی ایجاد کنن؟
    سلام
    چوبا مشكلي ايجاد نميكنه.ارزن براي ككاتيل ارزن درشته.شما مطمئنيد ارزن ريزه؟
    ولي مشكلي نداره من خخودم ارزن ريز هم ميدم.گاهي اوقات.

خیلی ممنون از شما خب از طرفی میگن که حتما باید جوجه خرید از طرفی دیگه شما میفرماید که نر و ماده مشخص نیست در جوجه ها . پس باید چه کرد ؟ من اگه بخوام یه جوجه نر بگیرم یعنی هیچ راهی نداره ؟ به این فروشنده ها که اصلا اعتبار نیست من که واقعا گیج شدم از دوستان کسی هست که بخواد جوجشو بفروشه ؟؟؟؟؟؟
    دوست عزيز شما ميتونيد جوجه بگيريد ولي نرو ماده بودنش تا وقتي بالغ نشن معلوم نميشه.شما يا بايد جوجه بگيري يا بايد يه نر بالغ بگيريد.
    موفق باشيد

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3592
    خب اخه نر بالغ هم که میگید سخت تربیت میشه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    خب ميتونيد يه نر رام بگيريد.چرا اينقدر نر بودنش براتون مهمه؟
    بگيد تا شايد بيشتر بتونم كمكتون كنم.

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3592
    اخه هر پرنده ایی نرش بهتره حالا من که زیاد وارد نیستم اگه میشه تفاوت هاشون رو بگید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_p نمایش پست ها
    سلام به همه
    سلام
    سعی کنید دانه هایی را بگیرید که توی آنها آشغال و خرده چوب کمتر باشه و اگر هم می تونید پاکش کنید اگر ذرات درشت خاک و خاشاک داره از توی دانه ها در بیارید ... اگر هم برای کاکتیل ارزن درشت بگیرید بسیار بسیار بهتر است و کاکتیل راحت می تونه اون را بشکنه و مغزش را بخوره وقتی دانه ریز باشه ممکنه نتونه درست بشکنه و درسته ببلعه و اون وقت در دراز مدت در هاضمه و سیستم گوارشش اثر بد میذاره هقت تخمه غذای دائمی کاکتیل نباید باشه دو روز در هفته میشه ازش استفاده کرد و دانه های خیلی ریزش را هم نمی خوره

سلام
    دوست خوبم بالاخره آدم نمی تونه همه موارد را با هم داشته باشه یا به قول معروف هم خدا را بخواهد هم خرما :smile (22): :smile (249):
    بالاخره اگر طوطی میخواهید که خوب تربیت بشه باید جوجه بگیرید که ممکنه نر و ماده اش صد در صد معلوم نباشه اگر هم حتما میخواهید نر بگیرید که دیگه سنش کم نخواهد بود یعنی هر گزینه یه خوبی داره یه بدی دیگه این خودتون هستید که باید انتخاب کنید :smile (129):

اخه هر پرنده ایی نرش بهتره حالا من که زیاد وارد نیستم اگه میشه تفاوت هاشون رو بگید

کی گفته نر بهتر از ماده هست .. البته یک تفاوت اصلی بین نر و ماده در 99 درصد پرنده ها هست و ا ون این است که در بیشتر پرنده ها عموما پرنده نر زیبا تر است به لحاظ رنگ و تنوع رنگ اما استثنا هم داریم مثلا طوطی اکلکتوس ، پرنده ماده قرمز است که خواهان بیشتری از پرنده نر که سبز رنگ است دارد ..... در مورد طوطی ها به لحاظ توانایی یاد گیری فرق چندانی بین نر و ماده نیست اینکه بگیم پرنده نر بهتر از ماده است یا ماده بهتر از ماده است حرف زیاد درستی نیست :smile (249):
    باید دل به دریا بزنید و یه طوطی کم سن وسال بگیرید مطمئن باشید چه نر باشه چه ماده طوطی شیرین، مهربانی براتون میشه .... کاکتیل ها موجودات دوست داشتنی هستند

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کوکاتيل
    شماره عضویت
    3441
    سلام دوست عزيز
    خانوم شيکرا پاسخ کاملی خدمتتان دادند. من تجربه*ی شخصی*ام را عرض می*کنم. در اين*که بهتر است جوجه*ی کوکاتيل بگيريد ترديدی نیست. چه از بابت اهلی کردنش و چه خاطرجمعی*های ديگر. منتها اگر به*قول شيکرای عزیز فقط نگران زيبايی پرنده هستيد، در کوکاتيل*ها اين تفاوت فقط در نژاد خاکستری، در ظاهر پرنده نمايان است. نرها سر زرد رنگ دارند و ماده*ها خاکستری.
    در جوجه*ی اين نژاد، البته اگر به اظهار فروشنده ايمان داريد که مثلاً دوماهه است، با انگشت شست پرهای جلوی تاج را از دقيقاً بالای بينی کمی به عقب بکشيد تا ريشه*هايشان قابل مشاهده شود. در پرنده های نر، بايد حدود یک ميليمتر رنگ زرد را در ريشه*ی پرهای آن قسمت به*وضوح ببينيد و اگر هيچ نشانی از رنگِ زرد نبود، بعيد است که پرنده نر باشد و پس*از بلوغ تمام نشانه*هايش را پيدا کنيد.

صفحه 34 از 1915 نخستنخست ... 151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253841345341034 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)