همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    ارزن و کتون همیشه تو غذاشون هستش.هفته ای 2 بار تو 2 هفته میشه 5 بار جوانه گندم میدم جعفری 2 روز در میون میدم
    نه دیگه اگه این غذاهارو هم دست بزنید ممکنه جفت توی بزرگ کردن و تغذیه ی جوجه ها لطمه ببینن و جوجه هارو فدا کنن.ضمن اینکه غذای محرکی هم بینشون نیست و نگران نباشید.الان به بهار نزدیک میشیم و خون حیوانات واسه تکثیر میجوشه بخصوص که جفت شما جوون و آماده هست پس با غذا نمیشه سردشون کرد.بهتره اجازه بدین طبیعی کارشون پیش بره و دخالتی توی شرایطشون نکنید.

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    نه دیگه اگه این غذاهارو هم دست بزنید ممکنه جفت توی بزرگ کردن و تغذیه ی جوجه ها لطمه ببینن و جوجه هارو فدا کنن.ضمن اینکه غذای محرکی هم بینشون نیست و نگران نباشید.الان به بهار نزدیک میشیم و خون حیوانات واسه تکثیر میجوشه بخصوص که جفت شما جوون و آماده هست پس با غذا نمیشه سردشون کرد.بهتره اجازه بدین طبیعی کارشون پیش بره و دخالتی توی شرایطشون نکنید.
    مگه جعفری و جوانه ی گندم غذای محرکی نیستش؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    مگه جعفری و جوانه ی گندم غذای محرکی نیستش؟
    نه آنچنان که بشه با کافیشه و شادونه و سفیده تخم مرغ آبپز مقایسه کرد.ضمن اینکه ارزن یه مقدار سرد هست و باید همراهش جعفری و جوانه گندمی هم باشه که طبع گرمی دارن تا بدن پرنده ضعیف نشه و همه ی نیازهای بدنش تامین بشه.نمیشه همه چیز رو هم حذف کرد.قبلا هم گفته بودم الانم میگم اولویت اول حفظ و نگهداری از جفت هست بعدش تکثیر.

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    نه آنچنان که بشه با کافیشه و شادونه و سفیده تخم مرغ آبپز مقایسه کرد.ضمن اینکه ارزن یه مقدار سرد هست و باید همراهش جعفری و جوانه گندمی هم باشه که طبع گرمی دارن تا بدن پرنده ضعیف نشه و همه ی نیازهای بدنش تامین بشه.نمیشه همه چیز رو هم حذف کرد.قبلا هم گفته بودم الانم میگم اولویت اول حفظ و نگهداری از جفت هست بعدش تکثیر.
    نه اصلا به هیچ وجه قصد من این نیستش که باز تکثیر کنم چون عروس های خودم هستن هر روز میبینمشون میبینم که خیلی ضعیف شدن خیلی هم لاغر شدن با دیدنشون به راحتی میتونم تشخیص بدم که چقدر لاغر شدن به خاطر همین جوانه ی گندم و جعفری میدم و هم مولتی ویتامین تا وضعشون خوب باشه و سالم باشن تخم مرغ هم یادم رفتش هر 2 روز یکبار سفیدشو میدم

در ضمن جوجه ها یکیشون تاج سرشونو میگم زرده یکیش تقریبا سیاه امکانش هستش اون زرده نر باشه سیاه ماده؟چون تاج سر این نر وماده هم زرد و سیاه هستش

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نه اصلا به هیچ وجه قصد من این نیستش که باز تکثیر کنم چون عروس های خودم هستن هر روز میبینمشون میبینم که خیلی ضعیف شدن خیلی هم لاغر شدن با دیدنشون به راحتی میتونم تشخیص بدم که چقدر لاغر شدن به خاطر همین جوانه ی گندم و جعفری میدم و هم مولتی ویتامین تا وضعشون خوب باشه و سالم باشن تخم مرغ هم یادم رفتش هر 2 روز یکبار سفیدشو میدم

در ضمن جوجه ها یکیشون تاج سرشونو میگم زرده یکیش تقریبا سیاه امکانش هستش اون زرده نر باشه سیاه ماده؟چون تاج سر این نر وماده هم زرد و سیاه هستش
    نه اصلا تاج ملاک نیست توی تشخیص جنیست و توی پرریزی شش ماهگی ممکنه همه ی این ها برعکش بشه.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام 4 تا جوجه عروس 30 روز تا 37 روز دارم از 23-25 روزگی جداشون کردم هر روز تخم مرغ و نان بدون نمک میدادم بهشون امروز ظهر ساعت 2-3 بهشون سیب له کردم تو سرنگ بهشون دادم الان هم که ساعت حدود 9 هست هیچکدوم غذا نمیخورن و چینه دانشون خالی خالی هست
    یکی از جوجه هام نمیدونم چی شده راه میره میخواد بخوره زمین... پای راست و یا چپش رو میگیره بالا و گاهی چرت میزنه چشماش بسته هست.. ممنون میشم راهنمایی کنید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام 4 تا جوجه عروس 30 روز تا 37 روز دارم از 23-25 روزگی جداشون کردم هر روز تخم مرغ و نان بدون نمک میدادم بهشون امروز ظهر ساعت 2-3 بهشون سیب له کردم تو سرنگ بهشون دادم الان هم که ساعت حدود 9 هست هیچکدوم غذا نمیخورن و چینه دانشون خالی خالی هست
    یکی از جوجه هام نمیدونم چی شده راه میره میخواد بخوره زمین... پای راست و یا چپش رو میگیره بالا و گاهی چرت میزنه چشماش بسته هست.. ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام.هر روز سفیده تخم مرغ آبپز؟اونم جوجه ای که هنوز به چهل روزگی نرسیده؟بشدت هضمش سنگین و سخت هست و پرنده دستگاه گوارشیش آسیب میبینه.از طرفی به هیچ وجه نباید توی غذایی جوجه ها تغییری ایجاد کرد.اینجا خیلی تاکید شد که تا دونه خور نشدن جوجه ها توی غذای والدینشون هم نابید تغییری ایجاد بشه.ضمن اینکه سیب خیلی یبوست میاره و با سفیده تخم مرغی که قبلا میدادی اصلا همخونی نداره.بهرحال تجربه به سختی بدست میاد و احتمال داره که با صحنه های ناراحت کننده ای هم رو برو بشی.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    ببخشید من یه سوال دارم که شاید بنظرتون جالب نیاد اما خب هیچ جا ندیدم چیزی راجع بهش نوشته باشن.
    میشه به عروس هلندی پیاز داد؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    ببخشید من یه سوال دارم که شاید بنظرتون جالب نیاد اما خب هیچ جا ندیدم چیزی راجع بهش نوشته باشن.
    میشه به عروس هلندی پیاز داد؟
    سلام

پیاز و سیر رو اصلا نباید داد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام

پیاز و سیر رو اصلا نباید داد
    نفیسه خانم ببخشید،دلیلش روهم میدونید چیه؟چون خیلی از چیزهایی که فلف داره رو هم اینا دارن،ولی فلفل خیلی توصیه شده درعوض اینا ممنوع هستن

صفحه 331 از 1915 نخستنخست ... 2312813123133143153163173183193203213223233243253263273283293303313323333343353363373383393403413423433443453463473483493503814318311331 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)