کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10581
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    دوست عزیز این وضعیت ماده تو زمان تخم گذاری کاملا طبیعی هست.مدفوع حجیم وشل و بدبو درسته؟؟؟به همین دلیل عوض کردید؟
    وضعیت مدفوع دقیقا همینطور هست. قفس موقتی بود و چون مال پرنده فروش بود عوض کردم. یعنی جای نگرانی نیست؟ اینکه قفس عوض کردم.میترسم نکنه دیگه رو تخم ها نشینن چون قفسشون عوض شده.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط atro13 نمایش پست ها
    وضعیت مدفوع دقیقا همینطور هست. قفس موقتی بود و چون مال پرنده فروش بود عوض کردم. یعنی جای نگرانی نیست؟ اینکه قفس عوض کردم.میترسم نکنه دیگه رو تخم ها نشینن چون قفسشون عوض شده.
    شما قبلش باید مطالعه میکردید...
    من نمیدونم تجربش رو ندارم اما اصولا نمیشنن.
    شما سعی کن براشون آرامش ومحیط بی استرس فراهم کن انشاءالله که بشینن،ولی بعید میدونم چون شما بهشون استرس وارد کردید.بعضی ها اینکار رو میکنن تا پرنده از تخمگذاری بیفته وبهش استرس وارد شه بعد شما پرنده ای که تخم داشته رو اینطوری کردید...
    فقط امیدوارم که بشینن،راستی چند روزه که تخم گذاشتن؟زیر سه روز باشه شاید امیدی باشه که اگر برگشتن به لونه تخم هاجوجه شه،اگر که بیشتر باشه فکر نمیکنم اگرم برگردن جواب بده.چون از وقتی که پست زدید تا حالا فقط یک ساعت گذشته...واگر تخم ها سرد شده باشن هم کار از کار گذشته

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    همه نوع پرنده .از طوطی سانان و قناری .+سگ
    شماره عضویت
    11160
    سلام خیلی ممنون.تخم ها رو تا چند روز میشه تو پنبه نگهداری کرد؟
    بابت بزرگ کردن و نکردن هم که میگم عروس ماده ی من بشدت آمادست ومن حتی میترسم تخم بی نطفه بزاره وگرنه بزرگ میکردن.این تازه نر رو هم نمیذاره تو لونه بمونه
    بابت تخم هم میشه تخم بی نطفه ی خودشون رو گذاشت زیرشون واین مسئله ای نیست
    مستی و آماده بودن ماده هیچ ارتباطی با ضعف پرنده ندارد .

تخمها را تا 10 روز هم میشود در فضای خنک نه سرد مانند یخچال . همون دمای منزل خوب است نگهداری کرد.

معمولا از تخم گذاری اولین تخم و تا آخرین تخم که میشود 4 روز بهترین نگهداری بوده . نباید تخم را تکان داد به شدت چون لق میشود .

در دمای سرد مانند یخچال هم نطفه میمیرد .دیگرد جوجه نمیشود .

بعضی از مولد ها توانایی بزرگ کردن چند جوجه را ندارند و یا اولین بارشونه تجربه ای ندارند . یا نمیتوانند.

بعداز تجربه کسب کردن همه جوجه ها را بزرگ میکنند .

حتی اگر بار اولشون باشد نمیتواند تخم هارا خوب گرم کند تا جوجه شود تخم را هم خراب میکنند .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10581
    شما قبلش باید مطالعه میکردید...
    من نمیدونم تجربش رو ندارم اما اصولا نمیشنن.
    شما سعی کن براشون آرامش ومحیط بی استرس فراهم کن انشاءالله که بشینن،ولی بعید میدونم چون شما بهشون استرس وارد کردید.بعضی ها اینکار رو میکنن تا پرنده از تخمگذاری بیفته وبهش استرس وارد شه بعد شما پرنده ای که تخم داشته رو اینطوری کردید...
    فقط امیدوارم که بشینن،راستی چند روزه که تخم گذاشتن؟زیر سه روز باشه شاید امیدی باشه که اگر برگشتن به لونه تخم هاجوجه شه،اگر که بیشتر باشه فکر نمیکنم اگرم برگردن جواب بده.چون از وقتی که پست زدید تا حالا فقط یک ساعت گذشته...واگر تخم ها سرد شده باشن هم کار از کار گذشته
    راستش پرنده فروش اطلاع داره که میخوام قفس رو عوض کنم.اما مخالفتی نکرد.من هم از نپرسیدم.تقریبا از 11 صبح میشه. و یک هفته هست که تخم گذاشتن. محیط که کاملا بدون استرس هست. و وقتی آوردم خونه هم استرس بهشون وارد نشد زیاد.فوقش 15 دقیقه طول کشید تا اومدم خونه و قفس رو عوض کردم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط پدربزرگ نمایش پست ها
    مستی و آماده بودن ماده هیچ ارتباطی با ضعف پرنده ندارد .

تخمها را تا 10 روز هم میشود در فضای خنک نه سرد مانند یخچال . همون دمای منزل خوب است نگهداری کرد.

معمولا از تخم گذاری اولین تخم و تا آخرین تخم که میشود 4 روز بهترین نگهداری بوده . نباید تخم را تکان داد به شدت چون لق میشود .

در دمای سرد مانند یخچال هم نطفه میمیرد .دیگرد جوجه نمیشود .

بعضی از مولد ها توانایی بزرگ کردن چند جوجه را ندارند و یا اولین بارشونه تجربه ای ندارند . یا نمیتوانند.

بعداز تجربه کسب کردن همه جوجه ها را بزرگ میکنند .

حتی اگر بار اولشون باشد نمیتواند تخم هارا وب گرم کند تا جوجه شود تخم را هم خراب میکنند .
    ببخشید اما عروس هلندی مثل قناری نیست،ربطش اینه که به علت تمایل به جفت گیری و جوجه دهی مرتب به جوجه ها بی محلی میکنن تا بمیرن،یا بانوکشون پرشون رو میکنن یا از لونه میندازن بیرون و...
    اما عروس هلندی تخم ها رو یک روز درمیون ویا حتی سه روز درمیون میذاره.خیلی کم پیش میاد که هر روز تخم بذاره ومعمولا پیش نمی اد.حالا فرض کنیم 5تا تخم یک روز درمیون میشه ده روز!میترسم تخم ها خراب بشن وبنظرم ریسکه.خیلی ممنون از راهنماییتون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    راستش پرنده فروش اطلاع داره که میخوام قفس رو عوض کنم.اما مخالفتی نکرد.من هم از نپرسیدم.تقریبا از 11 صبح میشه. و یک هفته هست که تخم گذاشتن. محیط که کاملا بدون استرس هست. و وقتی آوردم خونه هم استرس بهشون وارد نشد زیاد.فوقش 15 دقیقه طول کشید تا اومدم خونه و قفس رو عوض کردم.
    راستش من بعید میدونم دیگه بشینن.وبه نظرم امیدی نیست.حالا شما صبر کنید شاید رفتن تو لونه وروتخم ها خوابیدن اما بازم زیاد امیدی به جوجه شدنشون نداشته باشید.ولی خب خداروچه دیدی شاید دمای خونتون مناسب بوده باشه وتخم ها خراب نشن...
    شما کاری بکارشون نداشته باش.ببین چی میشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10581
    راستش من بعید میدونم دیگه بشینن.وبه نظرم امیدی نیست.حالا شما صبر کنید شاید رفتن تو لونه وروتخم ها خوابیدن اما بازم زیاد امیدی به جوجه شدنشون نداشته باشید.ولی خب خداروچه دیدی شاید دمای خونتون مناسب بوده باشه وتخم ها خراب نشن...
    شما کاری بکارشون نداشته باش.ببین چی میشه
    خیلی ممنون از راهنماییتون.راستش گذاشتم تو اتاق خودم بغل رادیاتور بودن. فقط یه سوال دیگه.نظرتون چیه یه دوره آنتی استرس تابرنیل بدم بهشون؟
    چون هم محیتشون عوض شده هم قفس.البته اتاق من خیلی ساکته و اصلا رفت و آمد روش نیست.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    خیلی ممنون از راهنماییتون.راستش گذاشتم تو اتاق خودم بغل رادیاتور بودن. فقط یه سوال دیگه.نظرتون چیه یه دوره آنتی استرس تابرنیل بدم بهشون؟
    چون هم محیتشون عوض شده هم قفس.البته اتاق من خیلی ساکته و اصلا رفت و آمد روش نیست.
    خواهش میکنم.خب محیط چرا عوض شده؟؟؟برگردونیدشون محل قبلی.خیلی آروم.اینطوری شایذ استرسشون کمتر بشه.
    اینم بگم که شاید خیلی ها باهام مخالفت کنند:ببینید جایی هست که دارن جوشکاری میکنن وسر وصدای زیادی هم هست اما پرنده تخم میذاره وجوجشم بزرگ میکنه اما جای دیگه ساکته ولی پرنده استرس داره وحتی تو لونه هم نمیره.من میگم فرقی نداره کجا باشه مهم اینه که پرنده بهش عادت کنه وبراش عادی باشه،الانم به نظرمن برگردونیدشون جایی که بودن وعادت کردن.البته نظرمنه وشما میتونید با افراد دیگه هم مشورت کنید ولی این به عقل ناقص من رسید
    نه من با آنتی استرس مخالفم چون پرنده هاتون مشکلی ندارن

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10581
    خواهش میکنم.خب محیط چرا عوض شده؟؟؟برگردونیدشون محل قبلی.خیلی آروم.اینطوری شایذ استرسشون کمتر بشه.
    اینم بگم که شاید خیلی ها باهام مخالفت کنند:ببینید جایی هست که دارن جوشکاری میکنن وسر وصدای زیادی هم هست اما پرنده تخم میذاره وجوجشم بزرگ میکنه اما جای دیگه ساکته ولی پرنده استرس داره وحتی تو لونه هم نمیره.من میگم فرقی نداره کجا باشه مهم اینه که پرنده بهش عادت کنه وبراش عادی باشه،الانم به نظرمن برگردونیدشون جایی که بودن وعادت کردن.البته نظرمنه وشما میتونید با افراد دیگه هم مشورت کنید ولی این به عقل ناقص من رسید
    نه من با آنتی استرس مخالفم چون پرنده هاتون مشکلی ندارن
    بله خب من هم با شما موافقم در مورد چطور بودن محیط.
    آخه امروز خریدم دیگه! منظورم تغییر محیط از پرنده فروشی به خونه بود. دیروز یه تخم گذاشتن.بعد از اون پرنده فروش که آشنا هم هست گفت باز جفت گیری کردن.البته بار اولشون هست و جوونن.

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    سلام دوستان

کف دریا رو پر کردم داخل قفس ولی باز این ماده گچ دیوارو میخوره چیکارش کنم؟

صفحه 328 از 1915 نخستنخست ... 2282783093103113123133143153163173183193203213223233243253263273283293303313323333343353363373383393403413423433443453463473784288281328 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)