کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    همه نوع پرنده .از طوطی سانان و قناری .+سگ
    شماره عضویت
    11160
    خیلی ناراحت شدم آقارضا که یکی از جوجه ها از دست رفت .

من دلایلی برای ترد کردن جوجه به ذهنم میرسه .

هر پرنده ای چه قناری چه مرغ عشق چه عروس باشد حساسیت زیاد سر ک کشید مداوم به داخل لونه استرس جفت را بیشتر میکنه .یا جفت کلا از غذا دادن به جوجه ها دست میکشند یا

چندتا از جوجه هار ترد میکنند از داخل لون بیرون میندازند . دلیل انداخت بیرون جوجه هم این است که جفت نمیداند شما خیرشو میخواین غریزه این جور میگه جوجه ای را فدای جوجه های دیگر کنیم.

در طبیعت جفت همین کار را با محاجمان مانند پرندگان شکاری مارها و غیره میکنند . وقتی احساس میکنند دشمن به لونه نزدیک شده یکی از جوجه هارا بیرون میندازن و دشمن را به اون جوجه تحریک میکنند که به لون نزدیک نشه همه جوجه ها ازبین برند .

حالا ما هی بیایم سرک بکشیم غریزه پرنده ما رو هم مانند محاجم میبیند و همین عمل را انجام میده جوجه ای را ترد میکند و بیرون می اندازند . تا شما توجه تون به اون جوجه جلب بشه سراغ لون نروید .

اینها تجربه ای بود در امر تولید مثل قناری .

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    دادن جعفری و جوانه گندم و سفیده ی تخم مرغ همشو میگم زیاد بدم چی میشه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    دادن جعفری و جوانه گندم و سفیده ی تخم مرغ همشو میگم زیاد بدم چی میشه؟
    بشدت باعث تحریک جفت میشه.این ها همگی غذاهای بسیار گرم و تحریک کننده ای هستن و جفت شما که همینطوری هم آماده هستن آماده ی تخم گذاری میشن مجدد.

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    بشدت باعث تحریک جفت میشه.این ها همگی غذاهای بسیار گرم و تحریک کننده ای هستن و جفت شما که همینطوری هم آماده هستن آماده ی تخم گذاری میشن مجدد.
    عوارضی که نداره؟

این سفیده ی تخم مرغ به جز پروتیین چی داره؟هر چی میخوایم بخریم میگه سفیده ی تخم مرغ 2 روز در یک میون بده مرغ عشقم خریده بودم با فنج اینو گفتن واسه چی؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    پرنده ی ماده دائم در حال تک جیغ زدن هست و توی قفس روی میله ها جابجا میشه و آروم و قرار نداره و بعضی وقتا به سمت پرنده ی نر هم هجوم میاره و حالت نوک زدن به بدن پرنده نر میگیره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط پدربزرگ نمایش پست ها
    خیلی ناراحت شدم آقارضا که یکی از جوجه ها از دست رفت .

من دلایلی برای ترد کردن جوجه به ذهنم میرسه .

هر پرنده ای چه قناری چه مرغ عشق چه عروس باشد حساسیت زیاد سر ک کشید مداوم به داخل لونه استرس جفت را بیشتر میکنه .یا جفت کلا از غذا دادن به جوجه ها دست میکشند یا

چندتا از جوجه هار ترد میکنند از داخل لون بیرون میندازند . دلیل انداخت بیرون جوجه هم این است که جفت نمیداند شما خیرشو میخواین غریزه این جور میگه جوجه ای را فدای جوجه های دیگر کنیم.

در طبیعت جفت همین کار را با محاجمان مانند پرندگان شکاری مارها و غیره میکنند . وقتی احساس میکنند دشمن به لونه نزدیک شده یکی از جوجه هارا بیرون میندازن و دشمن را به اون جوجه تحریک میکنند که به لون نزدیک نشه همه جوجه ها ازبین برند .

حالا ما هی بیایم سرک بکشیم غریزه پرنده ما رو هم مانند محاجم میبیند و همین عمل را انجام میده جوجه ای را ترد میکند و بیرون می اندازند . تا شما توجه تون به اون جوجه جلب بشه سراغ لون نروید .

اینها تجربه ای بود در امر تولید مثل قناری .
    سلام ممنون آقا محسن.من فکر میکنم دلیلش همون ضعیف بودن وسفید بودنش بوده باشه.
    بابت سرک کشیدن نمیدونم بگم متاسفانه یا خوشبختانه این ها تا حدی رام شدن.چون یه سری چیزا رو از دستمون میگیره میخوره وتازگی ها عروس ماده وقتی مادرمو میبینه سر وصدا راه میندازه که بره از دستش غذا بگیره ونسبت به خودمم همینطور شده ونر هم که کلا آرومه وزیاد باما کاری نداره اما اونم غذا میگیره.
    اما مسئله ای که هست اینه که ماده تمام علائمی که آقای اسکندری تو بالا گفتن رو داره ومن فکر میکنم دوباره تخم بذاره وحتی اینبارهم حدس میزنم بدون جفت گیری تخم بذاره...
    تازه غذا دادنشون به جوجه ها هم عالیه یه چیزی هم که هست اون جوجه ای که دیروز بدنیا اومد خیلی از اون بزرگتره و حتی امروزیهم از اون بزرگتره.جوجه ی امرزو هم تو 16روز نیم بدنیا اومده

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    عوارضی که نداره؟

این سفیده ی تخم مرغ به جز پروتیین چی داره؟هر چی میخوایم بخریم میگه سفیده ی تخم مرغ 2 روز در یک میون بده مرغ عشقم خریده بودم با فنج اینو گفتن واسه چی؟
    سفیده تخم مرغ بشدت سنگین هست و هضمش خیلی به کبد پرنده فشار میاره و اگر زیاد مصرف بشه هم پروتئین زیاد ضرر داره و هم باعث سوء تغذیه ی پرنده میشه.

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    سفیده تخم مرغ بشدت سنگین هست و هضمش خیلی به کبد پرنده فشار میاره و اگر زیاد مصرف بشه هم پروتئین زیاد ضرر داره و هم باعث سوء تغذیه ی پرنده میشه.
    ببخشید زیاد میپرسم سوال
    من تازگی ها آقای اسکندری اینجور غذا میدم ببینین خوبه؟
    جعفری هر روز 2 روز یکبار جوانه گندم و برنج و هفته ای یکبار هویج

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام ممنون آقا محسن.من فکر میکنم دلیلش همون ضعیف بودن وسفید بودنش بوده باشه.
    بابت سرک کشیدن نمیدونم بگم متاسفانه یا خوشبختانه این ها تا حدی رام شدن.چون یه سری چیزا رو از دستمون میگیره میخوره وتازگی ها عروس ماده وقتی مادرمو میبینه سر وصدا راه میندازه که بره از دستش غذا بگیره ونسبت به خودمم همینطور شده ونر هم که کلا آرومه وزیاد باما کاری نداره اما اونم غذا میگیره.
    اما مسئله ای که هست اینه که ماده تمام علائمی که آقای اسکندری تو بالا گفتن رو داره ومن فکر میکنم دوباره تخم بذاره وحتی اینبارهم حدس میزنم بدون جفت گیری تخم بذاره...
    تازه غذا دادنشون به جوجه ها هم عالیه یه چیزی هم که هست اون جوجه ای که دیروز بدنیا اومد خیلی از اون بزرگتره و حتی امروزیهم از اون بزرگتره.جوجه ی امرزو هم تو 16روز نیم بدنیا اومده
    نه امروز باز کنار هم انداختم چون ماده تنهایی سخت بود واسش جوجه ها رو بزرگ کنه از وقتی کنار هم گذاشتم باز جفتگیری کردن

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ببخشید زیاد میپرسم سوال
    من تازگی ها آقای اسکندری اینجور غذا میدم ببینین خوبه؟
    جعفری هر روز 2 روز یکبار جوانه گندم و برنج و هفته ای یکبار هویج
    جعفری و هویج رو براشون هفته ای دوبار بذارید،جوانه گندم و برنج هفته ای یکبار که البته میزانش هم خیلی کم درحد بیست تا دونه برای هر کدوم باشه.زیاده روی نکنید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نه امروز باز کنار هم انداختم چون ماده تنهایی سخت بود واسش جوجه ها رو بزرگ کنه از وقتی کنار هم گذاشتم باز جفتگیری کردن
    ببخشید من متوجه منظور شما نمیشم

صفحه 318 از 1915 نخستنخست ... 2182682993003013023033043053063073083093103113123133143153163173183193203213223233243253263273283293303313323333343353363373684188181318 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)