کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572
    راستی مواضب باش به چینه دونش دست نزنی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad 22 نمایش پست ها
    داداش رضا وقتی میگی چینه دون یکی از شدت بزرگی داره میترکه و اون یکی خالیه یعنی بی دقتی یا مبتدی بودن والدین ....نذار بیشتر از این این روند ادامه پیدا کنه خودت اقدام به غذا دادن به اونا بکن نگران نباشدر کنار رسیدگی والدین معمولا پرورش دهنده ها خودشون هم به صورت کمکی اقدام به غذا دادن میکنن .
    ببین یکی دو بار بهش غذا بدی دستت میاد چقدر باید بهش غذا بدی که اونم با نگاه کردن عادی به چینه دون معلوم میشه به اندازه کافی خوده یا نه .سعی کن زیاد چینه دونو پر نکنی در عوض زود به زود بهش غذا بدی تا بهش فشار نیاد
    راستش خیلی از این کار میترسم.چون اصلا تجربه ندارم ومطالعم هم راجع بهش کمه.از یه طرف هم میترسم مثل جوجه های آقا ابوالفضل بشه ویکیش بمیره...
    بی تجربه نیستن وغذاهم میدن(بیشتر نره ) وماده همش بیرون لونست ورو مخ من همش میخواد بیاد بیرون،منو نگاه میکنه جیغ میکشه بعد که با دست بهش غذا میدم ساکت میشه .
    نمیشه صبر کنم یکی دو روز دیگه اگه غذا ندادن بعد خودم غذا بدم؟تجربم صفره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    راستش خیلی از این کار میترسم.چون اصلا تجربه ندارم ومطالعم هم راجع بهش کمه.از یه طرف هم میترسم مثل جوجه های آقا ابوالفضل بشه ویکیش بمیره...
    بی تجربه نیستن وغذاهم میدن(بیشتر نره ) وماده همش بیرون لونست ورو مخ من همش میخواد بیاد بیرون،منو نگاه میکنه جیغ میکشه بعد که با دست بهش غذا میدم ساکت میشه .
    نمیشه صبر کنم یکی دو روز دیگه اگه غذا ندادن بعد خودم غذا بدم؟تجربم صفره
    راستش نمیدونم چقدر میتونه تحمل کنه یه کلا مشکل از کجاست ولی شما منتظر جواب اساتید باش .
    امیدوارم مشکلت حل بشه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    راهی که خودم به ذهنم میرسه واگر مجبور شم انجام میدم اینه که بزرگترین جوجه رو سرنگیش کنم ولی بقیه رو اصلا نمیتونم فکرشم بکنم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    راهی که خودم به ذهنم میرسه واگر مجبور شم انجام میدم اینه که بزرگترین جوجه رو سرنگیش کنم ولی بقیه رو اصلا نمیتونم فکرشم بکنم
    جوجه های یکی دو روزه چون توانایی غذا گرفتن ندارن بطبع غذای کمتری هم نصیبشون میشه ضمن اینکه خیلی از جوجه ها تا روز دوم از سمت والدین تغذیه نمیشن و ازکیسه زردی خودشون تغذیه میکنن و از روزدوم والدین شروع به تغذیشون میکنن.تا قبل از سن 21 روزگی تحت هیچ شرایطی اقدام به سرنگی بزرگ کردن نکن چون درصد ریسکش بشدت بالاس.جفت به صورت غریزی توانایی تغذیه ی جوجه هارو دارن و اندازه ی غذای مورد نیاز هم به درخواست جوجه و تجربه ی جفت برمیگرده که هیچ جوجه ای گشنه نمیمونه.یه چیز دیگه هم یادت باشه خیلی از وقتا جوجه ای که زیاد دست مالی میشه از طرف والدین طرد میشه و بهش غذا داده نمیشه.کاری به کارشون نداشته باش.

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    سلام
    این طبیعی هستش که اینقدر صبح تا شب کف دریا میخورن؟(مخصوصا ماده)

رفتم پرنده فروشی یک جفت لوتینو میفروخت 650000 تومن به نظر شما قیمتش خوبه اگه خوبه بگیرمش؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    سلام

رفتم پرنده فروشی یک جفت لوتینو میفروخت 650000 تومن به نظر شما قیمتش خوبه اگه خوبه بگیرمش؟
    سلام.خوردن سنگ کف دریای زیاد به فقر مواد معدنی و بخصوص کمبود کلیسم بر میگرده که ضرری نداره و اتفاقا خیلی هم خوبه.اما اگر میتونی تخم مرغ رسمی بگیر و بجوشون و سفیدش رو بده بهشون بخورن و به همراش پوستش رو آرد کن و یا روی سفیده تخم مرغ بریز یا توی آب حل کن بده بخورن تا کمبودهاشون جبران بشه.البته باید کامل آرد بشه.قیمت هم به فروشنده بر میگرده و نمیشه گفت همه جای ایران یه قیمته.اما بدون تخم و جوجه این قیمت یه صد تومنی بالاس تقریبا.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    جوجه های یکی دو روزه چون توانایی غذا گرفتن ندارن بطبع غذای کمتری هم نصیبشون میشه ضمن اینکه خیلی از جوجه ها تا روز دوم از سمت والدین تغذیه نمیشن و ازکیسه زردی خودشون تغذیه میکنن و از روزدوم والدین شروع به تغذیشون میکنن.تا قبل از سن 21 روزگی تحت هیچ شرایطی اقدام به سرنگی بزرگ کردن نکن چون درصد ریسکش بشدت بالاس.جفت به صورت غریزی توانایی تغذیه ی جوجه هارو دارن و اندازه ی غذای مورد نیاز هم به درخواست جوجه و تجربه ی جفت برمیگرده که هیچ جوجه ای گشنه نمیمونه.یه چیز دیگه هم یادت باشه خیلی از وقتا جوجه ای که زیاد دست مالی میشه از طرف والدین طرد میشه و بهش غذا داده نمیشه.کاری به کارشون نداشته باش.
    باشه مرسی امروز اولین باری بود که دست زدم که دلیلشم تلفنی خدمتتون گفتم.باید مطمئن میشدم که زرد رنگه.ولی دیگه دست نمیزنم
    این بیرون بودن زیاد ماده طبیعیه؟دوسه روزه مدفوعش خیلی آبکی وزیاد وبدبو شده مثل زمانی که میخواست تخم بذاره ولی خیلی بیشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    سلام

سلام بله طبیعیه اگرنیاز نباشه نمیخورن
    قیمت جفت لوتینو هم از 500هست تا به بالا.من بودم میگرفتم650تومن به نظرم عالیه.البته اگر واقعا جفت سالم وسرحال وجوونی باشن.
    حالا نظر آقای اسکندری تو این مورد ،مورد اطمینان تر از من ودیگرانه چون ایشون بهتر میدونن
    ببخشید پست ها همزمان شد

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    باشه مرسی امروز اولین باری بود که دست زدم که دلیلشم تلفنی خدمتتون گفتم.باید مطمئن میشدم که زرد رنگه.ولی دیگه دست نمیزنم
    این بیرون بودن زیاد ماده طبیعیه؟دوسه روزه مدفوعش خیلی آبکی وزیاد وبدبو شده مثل زمانی که میخواست تخم بذاره ولی خیلی بیشتر
    وقتی جفت احساس کنن دمای داخل لونه واسه جوجه ها متعادله زیاد به لونه سرک نمیکشن جز برای غذا دادن جوجه ها و یا شب که دما افت میکنه.احتمالا جفت دارن مجدد آماده تخم گذاری میشن.ولی کاری به کارشون نداشته باشید و تا عصبی نشن جفت چون ممکنه جوجه هارو به حال خودشون رها کنن.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    وقتی جفت احساس کنن دمای داخل لونه واسه جوجه ها متعادله زیاد به لونه سرک نمیکشن جز برای غذا دادن جوجه ها و یا شب که دما افت میکنه.احتمالا جفت دارن مجدد آماده تخم گذاری میشن.ولی کاری به کارشون نداشته باشید و تا عصبی نشن جفت چون ممکنه جوجه هارو به حال خودشون رها کنن.
    نمیشه که جلوش گرفته بشه؟اگه تخم مرغم که بدم دیگه هر روز بدتر از دیروز میشه .من میخواستم دو سه ماه تقویتشون کنم بعد لونه بذارم،الان نر واقعا عالی میرسه ولی ماده فقط به فکر خورد وخوراکه ووقتی هم که میره تو لونه از نر غذا میگیره.
    یزی که بتونم سردش کنم وبرای جوجه مضر نباشه نیست که پیشنهاد بدید؟

صفحه 310 از 1915 نخستنخست ... 2102602912922932942952962972982993003013023033043053063073083093103113123133143153163173183193203213223233243253263273283293604108101310 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 15 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 15 مهمان ها)